Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Обраха ме....
Автор: charm   
Дата:   22-11-09 00:14

Приятели,

Обраха и мен:

Лаптоп
Canon EOS 30D
Canon EF 24-105 L
Canon EF 85/1.8
Tokina 12-24
Разни бижута и незнам още какво... у нас бомба е паднала

живея на първи етаж, нямам идея откъде са влезли, станало е между 16:30 и 23:45 тази вечер - времето през което ни нямаше. Няма разбити ключалки, само един отворен малък горен прозорец на терасата.

Техниката ми /с изключение на обектива 85 мм и лаптопа/ са от САЩ и нямам фактури. Нито пък в момента серийни номера, защото от полицията ми казаха да не пипам нищо, докато не дойдат.

Дойдох до офиса да напиша темата и да се махна, защото усещането е... неописуемо.

Незнам и какво можете да ми помогнете, но ако някой нещо... незнам, абсолютно съм неадекватна....


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marto   
Дата:   22-11-09 00:16

кофти...[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   22-11-09 00:18

Освен да те гушна виртуално друго не се сещам.
Гуш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: loveforever   
Дата:   22-11-09 00:18

Да им изсъхнат ръцете![smilie23]

Вероятно е просто някакъв кошмарен ден защото точно днес и други познати пропищаха с подобни неприятнисти [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: charm   
Дата:   22-11-09 00:19

Благодаря ти, асахи.... дори нямам сили да заплача, толкова е ужасно... как да се прибера у нас......

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   22-11-09 00:21

Чувството наистина е много... ужасно.
Важното е, че никой не е пострадал.

Много искам да ми падне един такъв в ръцете...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: demiman   
Дата:   22-11-09 00:24

Лоша работа ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: charm   
Дата:   22-11-09 00:24

ecobo, помня, че и на теб ти се беше случило...
да, важното е, че всички сме добре. като знам, че мама искаше да се прибира преди нас у дома.... добре, че не я пуснах, кой знае какво щеше да стане [smilie2]

не искам да ми пада никой в ръцете, дори не мога нищо да мисля за тези същества...

от всичко ме боли единствено, че всичките ми спомени, на снимки, че всичките снимки на дечицата ми .... няма да ги имам вече никога

и че вече няма да мога да снимам :(

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J.J.R.   
Дата:   22-11-09 00:24

[smilie10] [smilie10] [smilie10]

Ужаас. Ние едва се запознахмее. Ужааас. Имаш страхотни портрети... Дано бързо се оправят нещата...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: charm   
Дата:   22-11-09 00:25

е, ще се поуспокоят поне хората, на които вадех очите с тъпите си безкомпозиционни кадри на бабички [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: charm   
Дата:   22-11-09 00:29

отивам си да видя какво ще кажат полицаите...
желая ви спокойна нощ, дано и моята е такава поне малко

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pstoev   
Дата:   22-11-09 00:29

съпричастен съм с болката ти....знам какво е!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: docenta   
Дата:   22-11-09 00:29

Преди време ме прецакаха и ми беше доста гадно единственото, което си повтарях, е че съм жив и здрав, и че любимия човек е до мен!
Ако мога с нещо да помогна съм насреща.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   22-11-09 00:31

Ще снимаш. От това отърване няма.

Крайно време е да се забранят заложните къщи!!!
Бойкоооооо [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   22-11-09 00:33

Защо не помолиш крадците чрез Фото-Форум поне снимките да ти върнат, може и скромна награда да обявиш!!!

Знам, че е тъпо това но добре, че никой не е пострадал!

П.П

Тръгни по заложните къщи, може да си познаеш нещо!!!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   22-11-09 00:37

Усещането за беззащитност е най-гадното в тези моменти.

Може би не е момента, но Приятели, застраховайте се срещу кражба, обир, там каквото трябва. Да ни влизат в домовете, не можем да предотвратим, но се понася по-леко. Все пак става дума и за много левчета.

Това със снимките е разбиващо. Дано да имаш архив извън лаптопа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thomas   
Дата:   22-11-09 00:41

Като някой, на който преди година и нещо са му изнесли сейфа от офиса за под 2 минути преди идването на патрула, не би трябвало да казвам "хора, слагайте си СОТ, струва много по-малко от загубите и нервите, които може да ви донесе подобно нападение", но все пак ви го казвам. Домашните крадци надали ще поемат риска да ги хванат заради някой фотоапарат и лаптоп.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   22-11-09 00:42

[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marchello   
Дата:   22-11-09 00:45

[smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: niagara   
Дата:   22-11-09 01:12

Гадове[smilie23]

Чарми, жалко за загубата[smilie2] , случват се такива неща, но най-ценното е, че вие сте добре[smile]

А за СОТа... за 2-3 минути наглеците пак се справят, хич не се плашат....[smilie9]

Заложните къщи[smilie23]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MShte   
Дата:   22-11-09 01:16

Чарм, ужасно съжалявам :(
Знам как се чувстваш.
Добре, че вие сте здрави !!!
За снимането, не се притеснявай, ще снимаш, няма къде да ходиш [smilie24]
Кураж [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mariana88   
Дата:   22-11-09 01:16

Ужасно е.Дано ги намери полицията.На мен ми ги намериха. Е, телевизора беше пълен с вода защото крадците не успяли да го изнесат и го бяха оставили на един общ балкон и го беше валял дъжд с часове другите неша ги донесаха в добро състояние само с малко паяжини..Казаха да не пускам телевизора докато изсъхне. Изсъхна и после работи още 17 години без проблем.Благодаря на полицаите. Свършиха си работата перфектно.Казаха ми и нещо ,което още помня ,че не се ли намерят до 24 часа после е трудно.Дано имаш и ти този късмет да ти ги върнат.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nnenov   
Дата:   22-11-09 01:18

stiskam palci da go prejiveesh barzo, zashtoto shte mi lipsvat snimkite ti

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   22-11-09 01:45

баси бандитската държава! [smilie23] [smilie23] [smilie23] за съжаление и със СОТ изобщо не е сигурно [smilie2] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Stoychev   
Дата:   22-11-09 01:48

Много съжалявам за случилото се! [smilie2]

Не си ли архивираш снимките на дискове?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Amigo   
Дата:   22-11-09 01:55

Докато не се въведат драконовски закони срещу престъпността, които да се прилагат, просто ще изпищява някой от време на време и това е. [smilie9] [smilie9] Но не виждам това да става и желание няма от страна на бандитите в парламента. [smilie23] [smilie23] Мен като ме обраха преди повече от 3 години обиколих 3 пъти всички заложни къщи, които можах да се сетя и видях из София, но нищо [smilie2] А полицията още по-нищо [smilie23] Мафиотска държава, мамка му! [smilie9] [smilie23] [smilie23] charm, дано имаш късмет все пак! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: roza2   
Дата:   22-11-09 02:04

дано да се намерят нещата ти, гледай да не се ядосваш много, все пак най-важното е че сте живи и здрави


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Стоев   
Дата:   22-11-09 02:05

Съболезнования [smilie2]
Думи нямам....
Дано им преседне на гадовете..


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: creativelux   
Дата:   22-11-09 02:14

Съжалявам за случилото се, ти си ми един от любимите автори, мога да ти кажа само да продължиш да съществуваш с гордо вдигната глава,пари се печелят, но наистина много жалко за изгубените спомени.
От мен... бъди оптимист!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: promis   
Дата:   22-11-09 02:24

И аз съжалявам за случилото се [smilie2]
Най-кофти е за снимките; всичко друго се купува.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   22-11-09 02:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deusex   
Дата:   22-11-09 02:38

Ако всеки форумец пусне по 1-2лв с смсче, набързо ще се съберат пари за приличен фотоапарат. Но трябва някой админ да каже дали това може да се направи?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Стоев   
Дата:   22-11-09 02:56

Автор: deusex
Дата: 22-11-09 02:38

Ако всеки форумец пусне по 1-2лв с смсче, набързо ще се съберат пари за приличен фотоапарат. Но трябва някой админ да каже дали това може да се направи?
това не е начина да се помогне


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: likeduh   
Дата:   22-11-09 04:31

знам какво е ...тъпкана пътека...
като асахи...едно гуш...от непознати приятели

за снимането...ще снимаш....
и нашето диване почти няма снимки от бебешки години ..заминаха нейде , но всички сме живи и здрави и животът е хубав с приятели....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mixmike   
Дата:   22-11-09 05:35

Ееее, Чарми, много съжалявам!
Дано успееш да си върнеш поне лаптопа със снимките[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: testmaniac   
Дата:   22-11-09 06:09

Лоша работа [smilie2]

Дано пък имаш късмет с полицията...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Diandimov   
Дата:   22-11-09 06:38

Някой беше задал въпроса "Да имам или да съм?".

Но в един момент се случва така че това материално което имаме става част от нас, най- вероятно защото философията не се ъпдейтва много като наука. И боли когато нещо ни откраднат. Тъпо усещане.

Съжалявам за случилото се, макар и да не ми харесваше последната с бабата. Но това просто няма нищо общо.

Дано се оправят нещата, и да се наредят дори по- добре от преди! Искрено ти го пожелавам!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fateful   
Дата:   22-11-09 06:53

charm, ще снимаш, още много хубави кадри ще видим от теб. Ще се справиш с това, въпреки трудностите![smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thejoshuatree   
Дата:   22-11-09 07:00

Много жалко, charm!!! Супер кофти работа е тва!!! Много ме е яд, че ти се е случило такова нещо! Горе главата само! Пак ще ни радваш с хубави кадри! А онези рано или късно ще си получат заслуженото!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jino   
Дата:   22-11-09 07:07

[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NinaNik   
Дата:   22-11-09 08:42

Милото момиче...
много кофти работа !
Дано полицията да помогне!
И горе главата !


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: abator   
Дата:   22-11-09 09:01

В последно време заложните къщи имат сериозна документация в която трябва да описват всяка стока. Идеята е на тази документация е не да се предотвратят кражби, а да могат да се определят данъците. Полицията много добре знае за тази документация и най-вероятно ще провери заложните къщи в района. Дано крадците да са били толкова тъпи за да пробват през заложна къща. По-лошо ще е ако са изтъргували откраднатото през бакшишите. Тогава е малко вероятно да се намери нещо.

Би било добре да кажете за кой район на България става въпрос за да можем да се огледаме и ние.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: VioletaSto100   
Дата:   22-11-09 09:04

[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gecata   
Дата:   22-11-09 09:08

Ужасно е това, искренно ти съчувствам, преживял съм го това преди десет години.....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tormentor   
Дата:   22-11-09 09:09

кофти е,съжалявам за което...но не се предавай!

гледай напред и това е![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   22-11-09 09:10

Съжалявам....
Марини го каза - най-гадното е, че се чувстваш беззащитен и омерзен....
Чарми, сигурна съм, че техниката пак ще я имаш рано или късно.
Важното е, че сте добре [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ittv   
Дата:   22-11-09 09:24

лошото е, че носят техниката дори в други градове и намирането по заложни къщи е малко трудно, а що се отняся до полицията, въобще не им вярвам, безхаберни полуидиоти бъркащи си в носа и чакащи да им мине смяната.... не фотоапарат ами цяла кола ми откраднаха наскоро - резулатата: трябваше да чакам 3 месеца (по изискване на застрахователя) да ми дадат служебна бележка от полицията, че колата не е намерена и търсенето се прекратява?!?!?!

Чарм, горе главата, живи и здрави а другото се нарежда винаги :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ksietta   
Дата:   22-11-09 09:27

Това са вещи все пак, след няколко дни няма да се чувстваш така.

Имам няколко твои снимки в оригинален размер, да ти ги пратя ли по пощата? Може и при други да имаш разни снимки...?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   22-11-09 09:27

Ужас...дано имаш късмет да ги намерят! [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Обраха ме....
Автор: stoyan_5   
Дата:   22-11-09 09:34

Чарм, много често ги намират и успяват да възстановят откраднатото.
Надявам се и в твоят случай да успеят.

... взимайте си кученца бе хора!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: amber_   
Дата:   22-11-09 11:43

Много съжалявам за това, което ти се е случило.



Публикацията е редактирана (22-11-09 13:27)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: svetalcho   
Дата:   22-11-09 11:44

[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dreamitko   
Дата:   22-11-09 11:45

съвет: Свържи се по- най бързия начин с Фотосинтезис и Павилион и ги помоли да следят за покупка на зарядно (стига да не са задигнали и това) за твоя апарат и да ти сигнализират. Опитай.
Съжалявам за всичките ти неприятности.[smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   22-11-09 11:51

шарм, не се коси....3 пъти ми се е случвало. адски е гадно усещането, ма от теб зависи бързо да го забравиш. винаги съм си мислела, че ще ме направи много доволна фактът да барна фанат крадец и да му смачкам ръчичките с кубинките. е, веднъж имах възможност...не го направих. много ясно, че ще си гониш интереса и няма да зарежеш нещата така, ма не влагай много емоция. пий студена вода. радвай се на тва, че всички сте ок.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: whipmaster   
Дата:   22-11-09 11:52

Два пъти ми се е случвало. Знам какво е.[smilie9]

Дано спечелиш от тотото и да си купиш нова и по-яка техника[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nsirakov   
Дата:   22-11-09 11:57

[smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie9] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: janini   
Дата:   22-11-09 11:59

Гадна работа! Усещането за безпомощност и гняв е смазващо, затова гледай по-бързо да се отърсиш от това и да продължиш напред! Важното е да сте здрави, всичко друго е поправимо! Съчувствам ти [smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re: Обраха ме....
Автор: deusex   
Дата:   22-11-09 11:00

а кой е начина, бе, мр. Стоев?
можеби да си купим патлаци и да отстрелваме кадците и циганите по улиците? [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Вихро   
Дата:   22-11-09 11:02

Много съжалявам! Правиш много хубави снимки.Не знам дали може да се провери по заложните къщи

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   22-11-09 11:50

[smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2]
Да им приседне дано!

Лошо е да загубиш спомените от миналото, но важното е, че всички сте добре.
За снимането.. няма да се отървеш [smile]

Тук имаш много приятели, не го забравяй.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: juliyan   
Дата:   22-11-09 11:57

[smilie2] кофти работа, но по-важното е ,че си жива и здрава! [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dassler   
Дата:   22-11-09 11:59

Здравейте. Не се познавам с никой от тук пишещите много съжелявам за загубата на "charm" това което се е случило е толкова ужасно [smilie2] не го пожелавам на никой .. освен някакво съчувствие не знам по друг начин как да помогна ..като обраха апартамента на бабами тя казваше "имала съм и пак ще имам" такаче не се притеснявай всичко ще се върне даже по хубаво от това което си имала :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   22-11-09 12:00

Лошо, лошо, съчувствам ти... [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2] [smilie2]

Такива работи стават, когато т.нар. "държава" оставя бандити с криминални досиета, дебели колкото роман на Дикенс да се разхождат на свобода. Дано да греша, но въобще не се надявай жалката полиция да ти помогне, най-много да кажат "Ми те сигурно са цигани, нищо не можем да направим". Докато мирните хора не придобият законовото право да отстрелват като кучета бандитите, нахлуващи в домовете им, така ще е.

[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   22-11-09 12:06

Много съжалявам Роси, гадна работа....
Препоръка към всички - сложете си някакъв СОТ или аларма. Не е скъпо. СОТ-а излиза по 20лв на месец като абонамент.
Срещу сериозни престъпници едва ли ще свърши работа, но по принцип обикновените хора ги обират обикновени апаши, защото нещата в домовете им са обикновени.
Докато живеех в апартамент в "Мотописта" имах СОТ и никога никой не се е опитвал да ми пипне вратата, докато разни комшии ги обираха по 2-3 пъти.
Сега съм в къща и пак си сложих СОТ.
Чиста работа е две врати с клавиатура между двете. Апаша отваря първата врата, СОТ-а се включва, обаче - отзад втора врата и той няма време да се занимава с нея.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   22-11-09 12:07

Ех, съчувствам ти искрено за случилото се, макар че до сега не съм го преживявал..! Когато чуя за такива неща и на мен ми се иска като Мара да мачкам с кубинки.. Ама се чудя дали непосредствените извършители или ония дето докараха нещата до това да е толкова висока престъпността от една страна с убийството на икономиката и от друга с безнаказаността на престъпниците.. Идеята за закриване на заложните къщи е много добра!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   22-11-09 12:09

За прозорците има един много евтин и хитър трик.
Слагате резе от вътрешната страна на перваза, на около 2-3см от рамката на прозореца. Апаша отваря прозореца и алармата се включва веднага, но прозореца се отваря само 2 пръста и опира на резето. Докато го преодолее, той губи време и се отказва, защото на СОТ-а им трябват 2-4мин да дойдат.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mbs   
Дата:   22-11-09 12:19

Съжалявам за случилото се. Не мога да помогна с друго, освен с идея за нещо подобно в бъдеще:
http://www.locatemylaptop.com/



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: myselff   
Дата:   22-11-09 12:21

фотографията е в кръвта ти, то е нещото, което никой не може да ти открадне... знам какво е, на мен ми откраднаха първия по-сериозен апарат преди около две години на изпит по фотография?!... това е, че... бъркат ти в душата, само как плаках... знам, че изобщо не става дума просто за пари...

ще стискам палци да се направи нещо по въпроса, аз когато отидох до районното, разпитаха колеги-свидетели, направиха дори фото-робот, дано успеят да ги открият...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   22-11-09 12:26

Бони даде добри съвети, а заложните къщи не са ви виновни с нищо !!! С какво аз като акционер в най-известната верига заложни къщи и де юре неин съсобственик, съм виновен, че съд, полиция и държава като цяло не си изпълняват задълженията?

Роси, ако има близо до вас заложна къща на София Комерс - предупреди ги, помоли ги да вземат данни на откраднати неща - така ще ги засекат, ако се появят не само при тях, но и във всеки друг от петдесетината ни обекта - имаме обща компютърна мрежа именно за такива случаи - за да съдействаме на ушевите да ловят крадците... друг въпрос, че усилия напразни, защото после ги пускат.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: carl_cox   
Дата:   22-11-09 12:27

Чарм, горе главата! трудно е, но в това трудно положение не си сама - приятели, познати и непознати от форума са с теб.

просто имай сили.


Отговори на това съобщение
 Re: Обраха ме....
Автор: vga   
Дата:   22-11-09 12:31

Бони, съветите ти са добри, но има една подробност. Тези, които обират сериозно заглушават сигнала на СОТ-а и те получават известието за включена аларма чак когато са те обрали и си тръгват. Така че и това не е решение. Дори тези заглушители се продават относително свободно, човек без много търсене може да се сдобие с такова устройство, за съжаление! Ще ти мине Роси, спокойно! Ужасно е това, което ти се е случило, нас точно 4 пъти ни ограбваха. Сега вече всичко е застраховано и не ми пука чак толкова. Но недей да губиш желанието за фотография, снимаш чудесно и ще е грехота!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   22-11-09 12:38

VGA, обикновените апаши едва ли се занимават със заглушаване на СОТ. Такива неща ползват специалистите, които обират набелязани домове, за които се знае че има достатъчно ценности.
Освен това пропускаш факта с мощния звук от сирената:)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   22-11-09 12:40

И да - застраховайте домовете си !!! [smilie2] Аз, знаете - човекозастраховател, но имам връзки и в общото застраховане, ако някому съдействие трябва му, да пише на лични... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   22-11-09 12:46

Обикновения апаш, най-често наркоман, разсъждава така - ако има избор между две коли или два апартамента, единия със, другия без аларма, ще обере този без. Защото е по-лесно и безрисково.
Скъпи Мерцедеси със скъпи аларми изчезват постоянно - крадат ги специалисти.
Евтиното опелче на баша ми никой не го пипа - има аларма, но в същото време хлапетии крадат разни лади и други трошки, заради резервни части или просто да се повозят....Една обикновена аларма и наркоманчето няма да ти пипа трошката, при условие, че има маса други без....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_b   
Дата:   22-11-09 12:47

Понякога,полицията си върши добре работата, наблюдава определен контингент познати апаши, и ако успее бързо да им влезе в дирите,възстановяват част от откраднатото.Искренно се надявам и ти пожелавам и в твоя случай да е така!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jeremiah   
Дата:   22-11-09 12:51

За съжаление, освен съчувствие, нищо не мога да предложа на charm по отношение случката и тия, дето са я случили. Жалко, защото стрелям много добре...
Горе главата, момиче! Господ си знае работата, и раздава според заслугите. Идеите за хубавите неща, усетът, чувствителността, тях никакво крадливо животно не може да ти пипне дори.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kerabo   
Дата:   22-11-09 13:04

Charm, много съжалявам [smilie2]
Отвратително е усещането .. като да ти бръкнат с кални ръце в душата.
Искрено се надявам да се отърсиш, да превъзмогнеш.. колкото е възможно по - скоро.
Дано полицаите си свършат работата и открият злосторниците.
Озадачи ме факта който споделяш - здрава брава, без следи от взлом.
Знам колкото е неприятно, но.. ще трябва да огледаш периметъра с близки и не толкова близки познати лица. [cool]

Не спирай да снимаш (техниката е само средството, а то се постига най - лесно)

Стискам ти палци, Charm!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gesh75   
Дата:   22-11-09 13:09

Съжалявам за Роси ...
Тази системи също са много добро решение за тези които не искат да слагат СОТ.Предлагат се и с аларми.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sstoyan   
Дата:   22-11-09 13:23

Роси,много съжалявам.Знам какво е в душата ти.Ще се моля да се намери най вече лаптопа.Настоявай пред полицаите да търсят.В повечето случаи те знаят кой ги върши тези неща.Кураж!Не падай духом!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IKB   
Дата:   22-11-09 13:51

Много е гадно не загубата на ценни за теб предмети и скъпи като парична стойност , а обидата от този акт на посегателство върху достойството ти , от хора , които никога няма да ги настигне еквивалентно възмездие , дори и полицията да успее да ги залови !!!

За съжаление за в бъдеще не се вижда надежда да справяне с този проблем `` битови кражби `` ...

Един съвет :

Купувайте си малки каси и след снимки , вадете паметта и батерията на фототехниката , а нея я заключете веднага !!!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HP   
Дата:   22-11-09 14:15

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sixty   
Дата:   22-11-09 14:23

ужасно миличка :( мен преди 1 година и нещо също ме обраха но още ми е неясна причината поради която не взеха 40-д-то с чантата и 2 обектива и светкавица.беше взел само лаптопа сигурно е нямал време да или начин да вземе всичко защото живея на 3-тия етаж а той се е качил по решетките на балконите..
ужасна е дори мисълта че са влизали...[smilie2] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kamiabg   
Дата:   22-11-09 14:32

Много гадно:(
Дано имаш някъде сейвнати снимки. Това и аз го очаквам да се случи с нашия апартамент и в понеделник ще взимам мерки.

Просто не се скапвай, апарат могат да ти откраднат - таланта не!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kevi53   
Дата:   22-11-09 16:28

charm
Сори много е гадно - и мен тази година ме ограбиха... както и редица мои познати. Хората извършили деянието се знаят защото са "общоизвестни" на нас потърпевшите, но си се разкарват съвсем спокойно като нямат никакво намерение да върнат откраднатото – че и най-нагло продължават да вършеят и демонстрират лукса и охолството в което живеят. Това е така защото полиция и прокуратура в БГ категорично няма – нас потърпевшите ни разкарват като луди калинки в полиция и прокуратура за обяснения и сведения по няколко пъти, а те престъпниците си живеят необезпокоявани от никой... Така че направете всичко възможно за да не сте потърпевши като приложите някои от съветите по-горе на Бони и други колеги.

Горе главата - ще си вземеш по-добра техника напук на душманите,

Отговори на това съобщение
 Re: Обраха ме....
Автор: emodesign   
Дата:   22-11-09 16:14

Уффф...[smilie2] [smilie2] [smilie2]
Надо успеят да намерят нещата!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sixty   
Дата:   22-11-09 16:34

Бони и при мен системата е същата..въпроса е да нямаш пряк достъп през балкони и прозорци..защото и мен обраха през балкона нищо че съм на 3-тия етаж нали знаеш гладът е по силен от тока [smilie10] [smilie10]



Публикацията е редактирана (22-11-09 16:35)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hose   
Дата:   22-11-09 16:59

https://photo-forum.net/joro/emoticons/rifle.gif

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mick   
Дата:   22-11-09 17:26

ееее... баси гадната работа,
м***** **** **** ** ** * ******* ...[smilie9] [smilie23]

и все пак чарм, горе главата,
"Целият свят е в теб самия/самата" [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilia_dm   
Дата:   22-11-09 17:30

Шарм,потърси контакти и в други среди:детективи,часни охранители...ако имаш възможност чрез посредничество и обиржиите потърси.
Желая ти успех !

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pif4o   
Дата:   22-11-09 17:39

Е аз минах по тънката лайсна разбита ключалка на колата, минус CD player с панела и половин ден, полиция, застраховател и ключар.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: twenkid   
Дата:   22-11-09 18:32

:(((( Мога само да съчувствам и аз... [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: aivi   
Дата:   22-11-09 18:33

Чарм, настръхнах[smilie2] ...Обожавам кадрите ти,... със сигурност ще продължаваш да правиш чудни снимки, но е жалко че са те обрали...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: aivi   
Дата:   22-11-09 18:40





Публикацията е редактирана (22-11-09 18:41)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: burnmaster   
Дата:   22-11-09 18:58

Извода е че и да се тръшкаме и не,лошото вече е станало , НО ВИНАГИ ИМА И ПО ЛОШО.
Затова потърпевшата да се стегне,да отвори секция базар и да не губи време.Квото и да е станало не е края на света.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Обраха ме....
Автор: aura   
Дата:   22-11-09 19:21

Ще снимаш и още как, горе главата! И снимките - вече на дискове!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CArli   
Дата:   22-11-09 19:30

[smilie23] [smilie9] uzasdna rabota!!!
Njamam dumi napravo![smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re: Обраха ме....
Автор: SLR   
Дата:   22-11-09 19:31

charm, освен и аз та те прегърна виртуално в знак на съчувствие [smilie2]

То не е тука местото да се дава акъл, ама може ли да дадете по 4-5000 лева за техника и да не отделите 300 лева за един сейф [smilie8]

Успех charm и дано нещо поне се намери[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sunnyshot   
Дата:   22-11-09 19:47

Освен със съчуствие, не знам как иначе мога да помогна. Гадно е, но ще се оправиш. И по-добра техника ще имаш в бъдеще. Тази и без това след 2-3 години ще е стара...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: viliss   
Дата:   22-11-09 20:17

[smilie2]



Публикацията е редактирана (22-11-09 20:18)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stardriver   
Дата:   22-11-09 20:20

Миналата година по това време ме обраха по същата система....1ви етаж, през прозореца, апарати, бижута, лаптопи и т.н - трябва да се слагат резета, това ме посъветваха. Въпреки, че решили ли са да влизат....май нищо неможе да ги спре. Само ми е чудно как си избират жертвите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sunnyshot   
Дата:   22-11-09 20:26

може би се инфирмират през фото-форума?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dessisslawa   
Дата:   22-11-09 20:33

Не се кахъри за серийните номера. И да ги имаш все тая.
На нас като ни обраха мазетата, полицията сгащи крадците на кьошето до блока. Мъжът ми писа три часа жалба в полицията - кое как изглежда, фактури (имаше машини и инструменти в мазето), серийни номера и т.н.
След това получихме писмо от прокурора, че няма данни за завеждане на дело.

Отговори на това съобщение
 Re: Обраха ме....
Автор: asahi   
Дата:   22-11-09 20:45

Ако се информират от форума мога ли да ги прокълна виртуално?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jeremiah   
Дата:   22-11-09 20:53

P.S. Намирам, че е крайно неморално в този момент разни хора да се възползват от чуждата беда, и да си продават продуктите. Вярно, продуктите са нещо, което трябва да се продава, но съществува едно нещо, наречено добър тон!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   22-11-09 21:05

Десислава - така е за нещастие - гразната истина е, че така наречената "държава" покровителства крадците. Така моя приятелка, нападната и ограбена пред блокът преди години, получи отговор от жалките ушеви "Ми знаем ги кои са, ама са цигани и нищо не можем да им направим." [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] [smilie22] А защо храним тия боклуци - куки и садии с данъците си, това никой не може да ми го обясни. Не всички в системата са измет, но голямата част.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: peppo_i   
Дата:   22-11-09 21:06

Роси, поне няма как да откраднат умението да показваш света по своя си начин. Горе главата и скоро пак "безкомпозиционни кадри на бабички" да радват нашите очи [smile]. Дай Боже пък да се намери техниката ти и стискам палци да не случва на никой такава кофти случка. Успехи!

Отговори на това съобщение
 Re: Обраха ме....
Автор: tycoon   
Дата:   22-11-09 21:52

[smilie23] отвратително е

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Императорът.   
Дата:   22-11-09 21:54

Роси - наистина може би не лоша идея да се обърнеш към София Комерс, особено ако имат обект в твоят район. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: algaivel   
Дата:   22-11-09 22:01

ОООО Роска, миличка да им изсъхнат ръцете дано [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9] [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Обраха ме....
Автор: tvk75   
Дата:   22-11-09 22:12

един тука предложи нещо свястно, deusex
да съберем по 2-3лв,,,,,,,вижда ми се едно от малкото умни предложения [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: flame   
Дата:   22-11-09 22:14

Съчувствам ти! В гадно място живеем, но... дано сутринта да дойде с добри новини!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ttamjt   
Дата:   22-11-09 22:53

Преживях същото миналата есен. Разбиха колата и вдигнали само фототехниката. Първо исках да ги удуша ако ги намеря, после да се нарева ... :) и накрая ми стана гадно безразлично. След седмица се усвестих. С времето си събрах отново техниката и напред. Съчуствам ти искрано. Ще ти премине повярвай ми.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: maycal   
Дата:   22-11-09 23:30

Съжалявам!... :(

Преди 3 месеца ми откраднаха колело на стойност над 1000 лв....

Преди 7 години - друго! :(



Публикацията е редактирана (23-11-09 15:38)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Svsvet   
Дата:   22-11-09 23:34

Роси, ужасно съжалявам! [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PieroBG   
Дата:   22-11-09 23:42

Неприятно е. На нас клиенти от хотел Плиска ни отнесоха нова камера 3ccd Panasonic и мултимедиен проектор... Имахме договор с крадците за техниката, разпознахме ги на снимки в полицията и толкоз! Вече 4 години. Полицайте ми казаха, че "гледаме много филми". Дано да ти свършат работа. А върхът беше, когато управителката на хотела в присъствието на полицайте ни посъветва дапотърсим други начини. Месец по-късно от там по същия начин окрадоха и колеги от Конгрестехник. Същите кртадци и преписката попадна при същия разследващ!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   22-11-09 23:44

Мамичката им мръсна, сега виждам темата :(

съжалявам много Роси :(

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tan4o   
Дата:   23-11-09 00:23

Роси, съжалявам, освен да те гушна, друго не мога да направя!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   23-11-09 00:31

Танчо, не преписвай!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tan4o   
Дата:   23-11-09 01:00

ся ще ме караш да ровя назад Асахи!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   23-11-09 01:34

Роси,

Приеми и моите съчувствия. И мен са ме грабили многократно и знам, какво е.

За техниката не съжалявай. Това са само железа, които бързо остаряват и се сменят с нови. Остава ти утехата, че следващите ще са по-добри и с тях ще имаш по-малко изпуснати кадри.

И продължавай да снимаш! Не оставяй отчаянието да погубва таланта ти!

Успех!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zaiko   
Дата:   23-11-09 02:00

Много съжалявам каки... [smilie2] Прегръщам те и силно се надявам да се намерят нещата... Горе главата, всичко ще се оправи. Гледай напред :-*


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deusex   
Дата:   23-11-09 02:32

PieroBG, като знаехте кои са ви взели камерата, защо не им счупихте колената? Аз не обичам насилието и е ясно, че това не може да се приложи срещу неизвестен извършител, но поне може да се бият тези дето се знаят кои са ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deusex   
Дата:   23-11-09 02:36

Сега пак ще ви агитирам да съберем по 2-3лв чрез смс или както там може, никой няма да обеднее от това.
Или да се организира изложба със снимки (дори малък размер) на Charm, които да се продават.
Тя няма как да си върне снимките, но поне ще може да снима отново.
Помислете.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: johny55   
Дата:   23-11-09 02:45

аз ще участвам - къде и как?
ако ми дадете сметка с име ще направя превод



Публикацията е редактирана (23-11-09 02:50)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chados   
Дата:   23-11-09 03:29

Charm, Съжелявам за случилото се. Не мога и да си представя как се чувстваш...
Пожелавам ти късмет и да ги открият тез изроди и техниката ти...
А ти... горе главата. Материалното е временно...Важното е, че семейството ти е живо и здраво....

П.П. Бих се включил ако предприемете нещо за събиране на парички....



Публикацията е редактирана (23-11-09 03:30)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Diandimov   
Дата:   23-11-09 06:39

Прави голямо впечатление: хора, къде живеете?
Говорите за блокове, етажи, решетки.

За полиция, която не си върши работата, и пак за полиция, за която трябва да се абонирате.

Блокове, решетки, етажи.
Защо просто не направите някакво престъпление, та да ви приберат на същото място, но за без пари?

Купете си пушки и пистолети, не може да е забранено човек да се отбранява!

Ако ли не - пак това.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   23-11-09 07:15

аз пък пак подкрепям deusex, единственото умно предложение дотука


Автор: deusex
Дата: 23-11-09 02:36

Сега пак ще ви агитирам да съберем по 2-3лв чрез смс или както там може, никой няма да обеднее от това.
Или да се организира изложба със снимки (дори малък размер) на Charm, които да се продават.
Тя няма как да си върне снимките, но поне ще може да снима отново.
Помислете.



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   23-11-09 07:15

абе хора, помислете, хайде [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PIMPA   
Дата:   23-11-09 07:17

Мила, кураж!Може да ти откраднат техниката, но таланта ти да снимаш и да твориш НЕ!



Публикацията е редактирана (23-11-09 07:20)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PIMPA   
Дата:   23-11-09 07:19

tvk75, аз съм ЗА!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Diandimov   
Дата:   23-11-09 07:48

И аз съм за!

Къде е номера на сметката?

Отговори на това съобщение
 Re: Обраха ме....
Автор: otvorenia   
Дата:   23-11-09 07:52

Съжалявам, знам го това чувство, изпитвал съм го и аз като доста хора тук.
Важното е че сме живи и здрави

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dindrein   
Дата:   23-11-09 08:45

Не съм прочела цялата тема и не зная дали не се повтарям : Опитай се да си спомниш всички непознати, които са влизали в жилището ти - (техници, водопроводчици, кабелари....)за последните няколко месеца.
Подкрепям идеята да се съберат някакви средства.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: flame   
Дата:   23-11-09 08:54

Дано сутринта да е по-добра за теб! Дай Боже да имаш добри новини!


Отговори на това съобщение
 Re: Обраха ме....
Автор: charm   
Дата:   23-11-09 09:31

Мили мои приятели, познати и непознати....

Съжалявам, че чак сега ви пиша, но по обясними причини, нямаше какво да си закача, за да ползвам нета у нас :)

Най-напред безкрайно ви благодаря за топлите прегръдки, за съветите, за милите думи на кураж. Знаете ли - това е по-ценно за мен от всичко загубено. Господ за пореден път е уверява, че трябва отново да си ревизирам приоритетите, вероятно затова ми се случи всичко.

Една молба - благодаря от цялото си сърце за предложенията ви да ми помогнете финансово, но не го правете, моля ви. не съм единствената обрана в този форум, не съм единствената, на която трудно ще се съвземе. Оценявам жеста ви, но някак ще се справя. Не е честно да помагате на мен, както виждате почти всеки от вас го е изпитал. Пък и за помагане има много - болни деца, гладуващи хора /поне една баба има в блока ви, която се чуди как да се нахрани/. Затова ви умолявам да не повдигате повече тази тема.

Вчера цял ден обикаляхме с мъжа ми по заложни къщи и до битака - нищо. Направи ми обаче впечатление, различното държание на хората в тези къщи. В Младост например /откъдето е открадната техниката/, бяха много съчувстващи, взеха визитката ми, записваха си всичко откраднато и обещаваха да помогнат, ако нещо се намери. Най-страшно обаче беше по Мария Луиза и около женския пазар. Хората там изглеждаха, като че лично си "зареждат" заложните къщи. А понякога дори не ни пускаха да влезем вътре - не приемали апарати, купували само злато....

Днес съм малко по-добре. Вчера беше като сън - ту бях спокойна, ту ми се приплакваше...

Знам, че това ще ме научи на много неща:

Да отделям вечер повече време на съпруга си, отколкото на обработване на снимки или ровене по форумите
Да успея да изживея поне една пълноценна разходка, когато да се радвам на това, че той ме държи за ръка и на това, как децата тичат и си играят в шумата, отколкото да дебна всеки кадър.
Да се науча да прощавам. Гледам колко клетви сте изрекли по-горе. Не съм светица, но дълбоко в себе си не успях никак да се ядосам на тези същества, не успях да си ги представя - само ужасно съжалявах за жалкия им живот и благодарих, че моя не е такъв...
Да благодаря всеки ден, постоянно, за приятелите, които имам! И да престана да се оплаквам, че ми липсва общуване.

Императоре, застраховка имам за дома, дори с/у кражба, но няма нищо разбито. те са влезли през едно малко прозорче...

Бони, единия от полицаите /между другото, когато мъжът ми му казал, че са взели и подаръка ми за рождения ми ден, който още не съм виждала, му потекли сълзите - на полицая, не на мъжа ми/, каза, че са го обрали за 5 мин. със СОТ и нищо не си е намерил. А той е полицай!
Само че аз имам по-сериозни връзки - с Един, който знае всичко къде е и защо става. И ако трябва нещо да ми върне, ще ми го върне.

Съжалявам за дългото писане, но...

Благодаря ви много още веднъж!!!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: maktub   
Дата:   23-11-09 09:31

Уф, че гадно [smilie2] Съчувствам.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Apostol.Hristosov   
Дата:   23-11-09 09:31

Лошите неща, които ни се случват рядко идват сами, но как да повярваме в това при положение, че всички, включително и ти, Роси, сме толкова добри хора?Помисли.Притегли.Така или иначе всичко в живота ни се случва заради нещо и в името на нещо.Ще се опитам да се пошегувам и дано те разсея - според мен това е знак, че е крайно време да смениш системата!

Кураж и не падай духом заради загубата на материални придобивки и спомени!Здраве да е!

Утре дано да ти се обадят и да ти кажат, че са хванали крадеца заедно с техниката!

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: charm   
Дата:   23-11-09 09:52

Джеймси, благодаря ти :)

Моя мъж снощи се опита да ме разведри с разходки насам натам и минахме през синтезиса, та да ти кажа честно, заглеждах никоните, но ми е още прекалено рано да мисля за каквото и да било...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   23-11-09 09:53

Абе най-гадното е за архива със снимките... Другото се купува.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zaiko   
Дата:   23-11-09 09:54

Точно това исках да кажа и аз, каки - ти притежаваш много повече, отколкото имат или някога ще имат тези, които са те обрали. Радостта им от откраднатото ще е кратка във всички случаи и няма да компенсира иначе вече затрития им живот. Ти имаш любовта на семейството си, приятелите, колегите... Имаш работа, дом... Ти ще се оправиш напук на всички жалки същества, които нямат всичко това. Те са тези, които трябва да съжаляваме...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PIMPA   
Дата:   23-11-09 09:55

както казва един мой приятел...животът е пълен с компенсации!

Отговори на това съобщение
 Re: Обраха ме....
Автор: otkata   
Дата:   23-11-09 09:57

Преживях го преди година. [smilie2]
Чувството е неописуемо. Мога само да съчуствам [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: charm   
Дата:   23-11-09 09:57

Бони, да съм жива и здрава та и нови спомени да си създам...

зайо, да... така е

пимпа, благодаря ти, много е хубаво това!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   23-11-09 10:05

Случвало ми се е да се връщам в 1 през нощта след снимки на сватба. Честно казано винаги си имам едно на ум и прибирам всички карти под дрехите...Чантата с техниката няма как да скрия ако се случи нещо, но ме ужасява мисълта да изгубя снимките на хората:) Като се прибера, веднага свалям всичко на две места - на външен хард и на компа. След като предам снимките, тогава изтривам излишното...
Би ми било много по-гадно да ми се затрие архива, отколкото загуба на техника. Не че и другото не е гадно де...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   23-11-09 10:20

Случвало ми се е да се връщам в 1 през нощта след снимки на сватба.


Нда... Кофти си е малко по късна доба с техниката през рамо...

Единият вариант е такси до пред входа, и докато той обърне, аз съм се шмугнал вътре вече...

Другият вариант е очите на четири, когато съм с колата и я паркирам някъде по-далеч от входа... Оглеждам района за съмнителни сенки... Когато изключа двигателя не излизам веднага, пак оглеждам наоколо...

Едно спрейче в ръката за всеки случай... Една яка чекийка в джобчето... Връзка ключове в юмрука... Все неща, които могат и да помогнат, ако се наложи... Дано не се налага.

Когато става дума за България, човек никога не може да бъде излишно предпазлив, в каквото и да било... [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   23-11-09 10:24

Да, така е Сливенски. Паркирането пред блока и прибирането до входа си е драма по това време с техника. Доста пъти съм засичал разни съмнителни типове.
От близо 2 месеца вече си паркирам в двора, разделих се с апартаментите и входовете.
Мисълта ми беше, че винаги ме е било повече страх за снимките, отколкото за техниката.
На Роси и съчувствам най-вече за снимките и след това за техниката.



Публикацията е редактирана (23-11-09 10:25)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   23-11-09 10:25

а бе и аз си държа ключовете в юмрука, но едва ли ще ми помогнат много... Дано не се налага да разбирам [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: charm   
Дата:   23-11-09 10:27

Уф хораа, не ми се живее все под такова напрежение. Все да се оглеждам, като че аз съм крадеца....

Може би и не съм достатъчно предпазлива. Ще трябва да внимавам повече в бъдеще...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   23-11-09 10:29

Но това да си прибереш картите по дрехите е разумно... [smilie24] [smilie21]

Техника се купува, но срамът от това да се затрият снимките на хората и невъзможността да се върне моментът... Много кофти... [smilie8] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   23-11-09 10:38

Когато придобивам скъпи вещи винаги си казвам че няма да страдам ако ги загубя преждевременно.Но правя всичко каквото зависи от мен това да не се случва защото зная,че след свършен факт съжаленията са излишни .Зная че крадецът е много търпелив и само чака да направя грешката която ще му помогне .

В казармата ми откраднаха един Агат-18 със светломер.Беше зареден с диапозитив.Пияндетатата останали без пиене и ги продали за една бутилка за вечерта.Докато аз съм бил на пост.

Миговете които бях запечатал ми бяха много,много по-скъпи от цената на техниката.

Тогава разбрах че истински ценните неща са тези които никой не може да ти открадне.

Всичко останало са само едни вещи към които се привързваме неусетно и страдаме когато ги загубим.



Публикацията е редактирана (23-11-09 11:35)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   23-11-09 10:39

Уф хораа, не ми се живее все под такова напрежение. Все да се оглеждам, като че аз съм крадеца....

Уви, това е положението... Искрено ти съчувствам за загубата.
Дребна и бедна ни е държавицата.
Дребни и долни са ни и крадците – за един лаптоп ще ти обърнат къщата и после ще го продадат за 100 лева. Наркоманска работа. Или на онези, дето само реват, че им нарушават правата…
Като чета колко народ е изгорял само за една две години, направо ужас!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: PolarBear   
Дата:   23-11-09 10:56

Роси, никой не може да ти открадне таланта и приятелите. Желая ти само здраве, имаш достатъчно сили да продължиш напред!
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   23-11-09 11:02

И вземи намери някой компютер да пишеш как си. Иначе ще ти звъня на телефона.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: charm   
Дата:   23-11-09 11:06

pmartinov написа:
Тогава разбрах че истински ценните неща са тези които никой не може да ти открадне.

Всичко останало са вещи към които се привързваме неусетно и страдаме когато ги загубим.

Ето това е - приоритети! [smilie24]

сливенски, Мечо, благодаря ви!

Асахито, ето пиша - справям се, благодарение на вашите прегръдки [smilie3]
Ще ми мине, само да забравя гледката след отварянето на вратата...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   23-11-09 11:08

Чарми, забравя се! Пак ще направите уютен дома си! Горе главата, това са дребни неволи [smilie24] https://photo-forum.net/joro/emoticons/250.gif

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valetvitor   
Дата:   23-11-09 11:16

Роси, направо настръхнах. Ужасно е това, но ще се справиш. Прегръдки и от мен. :/

Отговори на това съобщение
 Re: Обраха ме....
Автор: NeDDRaG   
Дата:   23-11-09 11:25

Чарми, съжалявам. Жива и здрава да си, апарат пак ще си купиш и пак ще снимаш. Ще те сасърби пръстчето да натиснеш копчето. Ще ми липсват снимките ти. Ама наистина е време да се забранят заложните къщи, които не знам, съпадение ли е или закономерност, ама все са близо до разни игрални зали, гръмко наречени казина. А на тези, да не казвам за какво да похарчат парите, взети от твоите неща... И наистина, иска ми се и на мен да наритам една крадлива муцуна... Дано скоро забравиш и се видим на по бира! [smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Обраха ме....
Автор: danny_falin   
Дата:   23-11-09 12:00

леле ужас,
напомни ми за това че е крайно време да си направя един архив на снимките
се отлагам отлагам, една година вече само ги трупам в пц-то,
още довечера ще го направя,
на апарата майната му, и на мен са ми крали 400д когато едвам връзвах 2та края та знам какво е чувството, ама за снимките ми без да ми мигне окото ще прережа гърлото на който и да е

Отговори на това съобщение
 Re: Обраха ме....
Автор: burningice   
Дата:   23-11-09 12:00

Света така е устроен, че дали е вярващ или не крадец,осъждан или не, на края, може и с голямо забавяне, си получава заслуженото. Дано се намерят нещата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kubeto   
Дата:   23-11-09 12:05

Много съжалявам,знам какво е...Господ гледа мила!Нищо лошо не остава ненаказано.Събери силици и гледай напред!Дано имаш късмет да намерят нещата,важното е че вие сте добре!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kali222   
Дата:   23-11-09 12:20

Ех, че лошо...
Ама и аз като PolarBear, Роси. По-важното е, че всички сте добре, другото ще се нареди някак постепенно. А може и да се намери нещо, знае ли човек...
Кураж! Ти си толкова положителен човек - знам, че такова нещо не може да те сломи.
Ако можем с нещо да помогнем... само кажи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fotorafi   
Дата:   23-11-09 12:36

Пусни обява, че купуваш например: Канон ЕОС 30 Д и обективите -във в. позвънете, 24 часа и др. места с безплатни и платени обяви,обхождай заложните къщи в другия край на града. Господ да ти е на помощ!
А на крадците да им изсъхнат ръцете


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: charm   
Дата:   23-11-09 12:40

Няма да спра да ви благодаря за подкрепата!
Разбирам, че имам много повече, отколкото съм изгубила....

Отговори на това съобщение
 Re: Обраха ме....
Автор: peppo_i   
Дата:   23-11-09 12:42

Роси, винаги така съм си те представял - много позитивна, успя и в този момент да погледнеш от добрата страна на нещата. Този урок ще си го сложа в любими [smilie24], да се уча и аз от него. Целувки [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Обраха ме....
Автор: iPonche   
Дата:   23-11-09 12:55

Роси - гуш. Кураж, момиче! Дано се открият предметите, нихната...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lusvet   
Дата:   23-11-09 12:57

Rosi, mnogo sajaliavam i az, a i Luigi, nai-ve4e za arhiva sas snimki i izjiviania shok! Tuk obiknoveno se proveriavat seriinite nomera i pri samnenie ne se kupuva... pone normalnite hora,..nadiavame se da gi namerish!
Pregrastame te!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   23-11-09 13:18

Горе главата, онова, което имаш и което, за наша радост, споделяш с нас, никой не може да ти отнеме! Очаквам с нетърпение следващата ти снимка!


Отговори на това съобщение
 Re: Обраха ме....
Автор: pefoto01   
Дата:   23-11-09 14:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Обраха ме....
Автор: Frida   
Дата:   23-11-09 15:19

Росе, мило ... гуш! [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: charm   
Дата:   23-11-09 15:42

Хора, благодаря ви на всички!
Не можете да си представите какъв ден ми е днес, но когато успея да поема въздух от вълнение, ще ви споделя!

Само да ви кажа отново - безкрайно съм ви благодарна.
И да ви уверя, че в този свят освен лошо има и чудеса

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   23-11-09 15:50

кажи за чудесата [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: charm   
Дата:   23-11-09 15:52

Тинти, не са ми намерили още нищо, ако очакваш това да чуеш. Но ми се обадиха много много хора - познати и непознати и получих много повече.

ще разкажа мила, когато му дойде времето [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   23-11-09 15:53

[smilie24] [smile] Усмихвай се повече...лошото се плаши [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pifakiz   
Дата:   23-11-09 15:57

charm:

Знам, че това ще ме научи на много неща:

Да отделям вечер повече време на съпруга си, отколкото на обработване на снимки или ровене по форумите.
Да успея да изживея поне една пълноценна разходка, когато да се радвам на това, че той ме държи за ръка и на това, как децата тичат и си играят в шумата, отколкото да дебна всеки кадър.......



Колко много смисъл има в тези твой думи.

Това ме накара истински да се замисля, защото и аз постъпвам по подобен начин, а не го осъзнавам.

Явно в един момент фотографията така те "обгръща", че изобщо не го усещаш.
И така вманиачен от нея пропускаш и не отделяш достатъчно внимание на много по-важни неща в живота...



Публикацията е редактирана (23-11-09 16:20)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: charm   
Дата:   23-11-09 16:03

pifakiz, извини ме, ако ти прозвуча грубо, но... осъзнай и подреди приоритетите си без да се налага моето "разтърсване" [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pifakiz   
Дата:   23-11-09 16:10

charm - [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-11-09 17:20

Роси, искрено ти съчуствам за безценната загуба, но сега пак ще напиша нелицеприятните неща за кражбата на профи и полупрофи фототехника.

ТАЗИ ОТКРАДНАТА ТЕХНИКА СЕ КУПУВА ОТ ХОРА , КОИТО МНОГО ДОБРЕ ЗНАЯТ, ЧЕ Е КРАДЕНА !

ТЕЗИ ХОРА СА СРЕД НАС!!! ВЪВ ТОЗИ ФОРУМ И ДРУГИТЕ ПОДОБНИ ФОРУМИ.

ЛЕЕТЕ СЪЛЗИ , ЗА НЕЩАСТНАТА РОСИ, А УТРЕ НЯКОЙ ОТ НАС ЩЕ ЗАКУПИ ЗА 300ЛВ. АПАРАТА И ЩЕ ПУСНЕ ТЕМА : " ИМАМ СИ НОВ АПАРАТ. ДОНЕСОХА МИ ГО ОТ АМЕРИКА!"

КРАДЦИТЕ СА СРЕД НАС, ЗАЩОТО СТРИНА ПЕНА НЯМА ДА СИ КУПИ ЧАНТА СЪС КИЛОГРАМИ СТЪКЛАРИЯ.

КОЛКО ОТ НАС ЩЕ НАПИШАТ ОТ КЪДЕ ИМ Е ТЕХНИКАТА БЕЗ ЛЪЖИ? ВСЕ ОТ НЯКЪКЪВ "ЧОВЕК" БИЛА КУПЕНА. ДА СЕ ЧУДИ ЧОВЕК В ТАЗИ МАЛКА СТРАНА , КОЛКО МНОГО "ЧОВЕЦИ" ПРОДАВАТ "СОБСТВЕНАТА" СИ ПРОФЕСИОНАЛНА ФОТОТЕХНИКА.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: devi   
Дата:   23-11-09 17:43

Роси, съчувствам ти искрено...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lusvet   
Дата:   23-11-09 17:56

Uvajaemi Gospodine! Az li4no a taka sasto i mnogo drugi mislia ne biha zakupili foto-tehnika sas samnitelni seriini nomera: rano ili kasno ot Exif dannite se pro4ita za proizhoda na tehnikata, ako e obiavena za kradena, da ne govorim 4e v canon ili nikon service pri povreda ne mojesh da se obarnesh..a ne si ia vzel za bez pari..Na men a i na mnogo drugi si mislia, 4e ne ni se kupuva samnitelna tehnika, za koiato posle se "plastat" posledstviata v poliziata i t. nat....


Izviniavam se za latineza.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   23-11-09 17:58

Господина да говори само за себе си, аз съмнителна техника не съм купувал и не възнамерявам

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   23-11-09 18:13

Господин - някой купуваме само нова техника и/или такава с касови бележки и прочие документи.

Е изключая три стари обектива на по 20, 30 и 40 години съответно - може и да са били краден не ми мина на акъла. Ама по соца не даваха много бележки. Пък и ги купувах от известни продавачи във базара - или мноо краднат антики или ....

Но си 100% прав, че кражби има защото има пазар за 2-ра ръка ДСЛР-и.

и да тоя пазар са съфорумци.

В БГ обаче проблема не е пазара толкоз колкото безхаберието на право защитните органи - под 10% разкриваемост на престъпленията в БГ (при убиствата е 70-80% значи при кражбите сигурно е 2% или 3%).

Така де ако идеш направо да си гепиш апарата от нечий дом шанса е, че няма да те хванат. Освен ако не си изпуснеш личната карта (ама тогава пак няма полицията да дойде) [smilie2]

През 1994-а ни ограбиха - знаехме стационарния телефон на грабителите и малките им имена, ама полицията дори не отиде да ги провери.

Миналата година ни ограбиха - пак нищо не направиха полицайте.

Сега пак е вълна грабежи явно ....

Просто полицайте им е през ... работа за това че са ви ограбили. Дори се съмнявам, че и те цоцат от грабежите и заложните къщи. Взимат им рекет.

Както е и с наркотиците - полицията/милицията в БГ с това си изкарва парите от 30-40 години. Най-лошото че откакто сме демокрация продават и в БГ - преди предимно износ и транзит.

Та какво искате като държавата пази бандитите и това е офицялната политика? Как да спрат грабежите?

Сега освен цоцането кражбите гледат и СОТ и застраховки да продават. Защо? Защото и от тях цоцат същите ченгета.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   23-11-09 18:57

Ами то така е у нас... Нагъташ ли се в бизнеса на някое ченге, пък ако ще и да продаваш чукове, пили и триони, ще ти резнат главицата.

СОТ, застраховки, банки... Това са все дейности, където случайни хора няма по високите нива. Поне така пише в пресата... [smilie8] [smilie3] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: icarus   
Дата:   23-11-09 19:27

До горните 3-4-ма :

Удоволствието да си изкарваш сам парите, които после с кеф ще изхарчиш за НОВИ, закупени (пък било дори и с касови бележки и фактури) неща е несравнимо с придобивката на евтини (дори и не краденени) неща и джаджи. Кефа да направиш кадър _img0001 е нещо трудноописуемо.

Но явно онази частица от генотипа ни, с азиатско-близкоизточен манталитет, омесен с гена на номадските племена, изгонени от Индия и Месопотамия преди хиляди години (мангал-ген-а) нещо е повредил ДНК спиралата на българина. Дали преди 100 години някой би откраднал каруцата на Муканина? Или онези допълнителни 45 петолъчни години са ни променили ???

Крали са ме и мен. Връщали са ме в първи клас. И мутри, и крадци, и полицаи. Е, аз спя спокойно. Децата ми няма да се срамуват с мен. За крадците - не зная. Дали там горе има някой ? Който да съди ? Не ме интерсува ..

Както и да е ...

Чарми, не те познавам, но съжалявам за станалото.

Ако някога те засърбят ръцете да снимаш, ела, вземи от мен което тяло и стъкло си избереш и продължавай... колкото и време да ти трябва - докато си намериш твоето (ново или старо).

Важното в случая е да не "загубиш" живеца в теб, другото са дребни материални проблеми.

Сигурен съм, че и колегите тук биха направили това, за да виждат кадрите ти ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: denoncolor   
Дата:   23-11-09 19:56

Съболезнования колега!
Напълно те разбирам,защото мен цели три пъти ме обираха и бях почнал да се чудя в края на краищата за кого работя...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ikomilanov   
Дата:   23-11-09 20:36

Искам да добавя и моята подкрепа... Радвам се, че съфорумци показаха добрина и човечност. Ако ти се появят конкретни нужди от фототехника за нещо - без притеснение пиши едно ЛС - мога ли - ще услужа. И накрая - сърцето на човек е където е съкровището му - добре е човек да знае, че това е семейството му...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elrisha   
Дата:   23-11-09 20:53

оле,Боже!!![smilie2] [smilie2] [smilie2]
Напълно ти съчуствам,Чарм!!!
Като прочета такава тема и първоначално ми се свива сърцето..след което се изпълвам с гняв..и ми идва да чупя ръце и крака..публично!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mladenov   
Дата:   23-11-09 21:01

elrisha
Като прочета такава тема и първоначално ми се свива сърцето..след което се изпълвам с гняв..и ми идва да чупя ръце и крака..публично!


[smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Уаууу....[beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dae   
Дата:   23-11-09 22:36

Charm, не те познавам, но ти съчуствам, преминал съм през подобно, отврат е наистина![smilie2]
Не се отказвай! От мене имаш 500Д, докато намериш друго (с китака е, ама като ти гледам профила, ти си от тия, дет' няма значение обектива). Пиши на ЛС, ако решиш...[beer]
и майната му на другото, близките хора са по-важни [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   24-11-09 03:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lefthand   
Дата:   24-11-09 04:00

Много е гнусно!!!Съжалявам!Би било добре, ако сега съумееш поне някаква част от съзнанието си да отървеш от отровната гнусотия, която предизвикват угорчението, обидата и чувството за безпомощност!
Съвсем искрено ти желая да излезеш от тая гадна история с минимални емоционални поръжения! Това е важно, защото ти предстоят хиляди чудесни фотографии!!!
Опитват се да оберат и душите ни вече!
Но душевността ти няма как да замъкнат!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: da.fo   
Дата:   24-11-09 09:37

GOSPODIN ,
не си прав напълно. Това , че аз, ти и много други фотографи сме в този форум не означава , че 100 % от тези които биха купили тази техника посещават този форум. В нашия малък град (10/12 000) житела има 4ма фотографа(роми,цигани,мангали - както искаш го разбирай) които никога не са и чували за ФФ. Що да не си купят такава техника на 1/10 от цената и [smilie11]

charm - съчувствам ти напълно, преди 2 години и на мен ми откраднаха (само, че от колата) фототехника. Е и ... нищо досега [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Shtrak   
Дата:   24-11-09 10:05

Ужасно съжалявам Росе, предполагам какво е усещането, дано малко ти е минало, усмихвай се въпреки всичко, това че нямаш серийни номера е кофти, аз в портмонето си винаги нося бележка със серийните номера, поне ако стане фал има шанс да ги открият, според мен след известно време ще се опитат да ги пробутат на някоя заложна къща, но има вариант да ги продадат на свои хора и някой да ги ползва, дано излязат от някъде, ако са някои наркоманчета а не професионалисти, шанса да излязат е по-голям, желая успех[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: charm   
Дата:   24-11-09 12:01

Благодаря ви отново и затова, че ми предлагате да снимам с така скъпата на сърцето ви техника. Знам, какво означава това за фотографа - независимо дали е професионалист или любител. Пак казвам, особено на Здравко - вижте се само! Колко много добри хора има тук, във ФФ, в България. Мислете повече за тях, отколкото за "лошите". На мен лично не ми се вярва някой, който счита всички тук за колеги, да си купи нещо крадено, но ако го направи, то си е за негова сметка. Халал да са му всичките техники и снимките, които ще направи с тях.

Това, което безкрайно ме радва е, че сме общество, което се подкрепя. А тази подкрепа ме вдигна на крака последните дни. За мен това е най-важното - чЕ СТЕ ТУК, чЕ ВИ ИМА, ЗА ДА МЕ ПОДКРЕПИТЕ.

Вероятно полицията нищо няма да ни намери, но ще се съвземем. Само да сме живи и здрави - останалото "ще ни се прибвави"

Благодаря ви! [thankyou] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mondragon   
Дата:   24-11-09 13:51

Чарм, не че съчувствието на някой от нас ще ти помогне, но и аз ти съчувствам, защото съм го преживявал и то като дете, затова споменът ми е много силен.
В далечната 1990 година, се прибирах с майка ми от училище. Беше ми купила шоколадово яйце, нещо съвсем нормално за наши дни, но за тогава беше лукс на 1-2 месеца веднъж. Бях много доволен, смеехме се, приказвахме си всичко беше супер. Качихме се в асансьора, и когато слезнахме на 10-ия етаж, прекрасната вечер се превърна в кошмар. Вратата беше притворена на 5-10 см. с изтърбушена брава, лапмата светеше. Около 10-15 секунди седяхме и осмисляхме положението, след което влязохме...Бейрут по време на войната е бил аптека в сравнение с това, което видяхме вътре. Шкафовете изтърбушени, дрехите измъкнати и разхвърляни навсякъде, вратите зеят, всичко погром-навсякъде. Беше преди 19 години. Бях само на 7. Но като сега си спомням как се насълзиха очите на майка ми, а аз не осъзнавах какво е станало, но по вида й разбрах, че е много разтревожена.
Изтичах в моята стая, а там съвсем на място си седяха чисто новия ми касетофон, който баба ми беше подарила преди няколко месеца. И още едно мини радио имитация на телфонна слушалка, също подарък. Непокътнати. Два телевизора-в хола и в трапезарията-непокътнати. Вярно бяха София '85 и Велико Търново '88, но както казах беше 1990 !
Повикахме полиция, дойдоха за 20 минути (на толкова е районното, а и тогава полицията не беше като сега) съчувствието им беше видимо, но казаха, че сме поредните. По някое време се прибра и баща ми. Полицаите свалиха отпечатъци, описахме случая и т.н. Оказа се, че единствените откраднати неща бяха не повече от 10 грама злато 4 тънки верижки, малко медальонче и два чифта обеци с някакви камъчета и забележете банкнота от 5 тогавашни лева, която подарили на майка ми, когато съм се родил! Неща с изключително голяма сантиментална стойност за нас и с почти никаква стойност за крадците (колко според вас са стрували 10 грама злато през 1990) Зулумите и психическата травма, която ни оставиха бяха големи.
Може да ти съчувства само човек, който го е преживял !!!
Чарм, ръцете и креативността ти, НИКОЙ не може да открадне !!!

Пак ще имаш апарат и пак ще ни радваш с прекрасните си снимки!Не унивай, горе главата, макар да са пълни боклуци, Глобул добре го казват-НАЙ-ДОБРОТО ПРЕДСТОИ !!!

Задължително обаче дай серийните номера на полицията и моят съвет е да обиколиш всички заложни къщи в радиус от 2-3 километра от вас. Мой познат от Дружба, така си намери двд-то, лаптопа и на жена си Айфона в заложна къща в Младост. Естествено капарирал всичко и после с полицията отишъл с документите и всички гаранционни карти със серийни номера и т.н.

Благодари се, че не си/сте ги сварили по време на обира...не се знае какво можеше да се случи!



Публикацията е редактирана (24-11-09 13:56)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dindrein   
Дата:   24-11-09 13:53

Роси, познавам Ви само от кадрите тук и защото те много ме радват, ще си позволя да Ви цитирам една азиатска поговорка : "Нощта е най-тъмна пред зазоряване". Така че от тук нататък следва:
1. Спечелвате конкурс с достатъчно голяма награда за пълно възтановяне на изчезналото.
2. Отваря Ви се възможност за уникално пътуване (като това в Исландия)и се връщате със уникални неща от там.
3. А ние се наслаждаваме на показаното.

Искренно Ви го желая (приплогам и всички тук.)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: charm   
Дата:   24-11-09 14:53

mondragon, наистина, шока е най-страшното. Но продължаваме напред, живота е низ от падане и ставане, нали така ;)

dindrein, благодаря за прекрасната поговорка и за пожеланията. ще гледам да ги изпълня ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bs6247   
Дата:   24-11-09 15:49

Роси, леля ми (Бог да я прости ) при такива ситуации все казваше : за тенекии (коли), стъкларии ( в случая - обективи) и за парцали (дрехи) не трябва да се съжалява (прекалено много - бих добавил) !! Най-важното са живота и здравето , другото се купува...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: npelov   
Дата:   24-11-09 16:51

Съчувствие и от мен. Не се отчайвай. Техниката с течение на времето ще си я набавиш. Кофти е, че си загубила и снимките ... Веднъж ми откраднаха (не-скъп) фотоапарат с лента вътре. Много ме беше яд че не изснимах лентата и я държах толкова време в него.
Успех и дано ги хванат. И ако ги хванат да е преди да са съсипали снимките,

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   24-11-09 18:41

Абсолютно съм съгласен с мнението на hotsnail уви - ченгетата са вързани и с крадците, и със застрахователите, че и с бизнеса с наркотици..[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Обраха ме....
Автор: 798099   
Дата:   25-11-09 12:49

Charm, съчувствам ти искрено!

Преживял съм го и то в "особено големи размери". Къщата беше опразнена!!! Всичко, дори старата ютия бяха изнесли...

Все пак, радвай се, че си жива и здрава. Защото това е най-важното. Преди 9 години ме нападнаха в гръб и обраха пред къщи. Понеже съм як, бързо съм се свестил от първия удар. И като хванали юнаците една тухла, та бой...колкото може. Добре, че вдигнали шум и жена ми се събудила и светнала лампата. Това ги е подплашило, а мен - оставило жив. На другия ден в "Пирогов" ченгетата дойдоха в 10 сутринта. И започнаха един разпит...олеле! На третия въпрос вече се вбесих и ги попитах: вие да не бъркате нещо? Аз съм потърпевшия, не престъпника. И ги изгоних.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   25-11-09 13:00

200

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Blackthrone   
Дата:   25-11-09 13:57

знам, че от виртуално съчувствие няма кой знае каква полза, но нека и аз да изкажа моето...предполагам, че чувството е отвратително...

стискам палци и дано да си пазиш копия от снимките с децата!!!

другото ще го наваксаш!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: modiliani   
Дата:   25-11-09 15:59

ех ...много тъпо това...не зная какво да ти кажа гледай ти да си жива и здрава и семейството ти ....останалото винаги е поправимо ! Прегръщам те..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: charm   
Дата:   25-11-09 17:22

Blackthrone, за съжаление нищо не пазя на друго място освен на лаптопа и външния хард от 3 години насам. :(

Но да ти кажа, и от виртуалното съчувствие успях много по-лесно да преживея последните няколко дни. Толкова е стоплящо да знаеш, че някой ти съчувствва...
Благодаря!

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »