Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна
 Re:
Автор: pifakiz   
Дата:   23-11-09 16:10

charm - [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GOSPODIN   
Дата:   23-11-09 17:20

Роси, искрено ти съчуствам за безценната загуба, но сега пак ще напиша нелицеприятните неща за кражбата на профи и полупрофи фототехника.

ТАЗИ ОТКРАДНАТА ТЕХНИКА СЕ КУПУВА ОТ ХОРА , КОИТО МНОГО ДОБРЕ ЗНАЯТ, ЧЕ Е КРАДЕНА !

ТЕЗИ ХОРА СА СРЕД НАС!!! ВЪВ ТОЗИ ФОРУМ И ДРУГИТЕ ПОДОБНИ ФОРУМИ.

ЛЕЕТЕ СЪЛЗИ , ЗА НЕЩАСТНАТА РОСИ, А УТРЕ НЯКОЙ ОТ НАС ЩЕ ЗАКУПИ ЗА 300ЛВ. АПАРАТА И ЩЕ ПУСНЕ ТЕМА : " ИМАМ СИ НОВ АПАРАТ. ДОНЕСОХА МИ ГО ОТ АМЕРИКА!"

КРАДЦИТЕ СА СРЕД НАС, ЗАЩОТО СТРИНА ПЕНА НЯМА ДА СИ КУПИ ЧАНТА СЪС КИЛОГРАМИ СТЪКЛАРИЯ.

КОЛКО ОТ НАС ЩЕ НАПИШАТ ОТ КЪДЕ ИМ Е ТЕХНИКАТА БЕЗ ЛЪЖИ? ВСЕ ОТ НЯКЪКЪВ "ЧОВЕК" БИЛА КУПЕНА. ДА СЕ ЧУДИ ЧОВЕК В ТАЗИ МАЛКА СТРАНА , КОЛКО МНОГО "ЧОВЕЦИ" ПРОДАВАТ "СОБСТВЕНАТА" СИ ПРОФЕСИОНАЛНА ФОТОТЕХНИКА.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: devi   
Дата:   23-11-09 17:43

Роси, съчувствам ти искрено...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lusvet   
Дата:   23-11-09 17:56

Uvajaemi Gospodine! Az li4no a taka sasto i mnogo drugi mislia ne biha zakupili foto-tehnika sas samnitelni seriini nomera: rano ili kasno ot Exif dannite se pro4ita za proizhoda na tehnikata, ako e obiavena za kradena, da ne govorim 4e v canon ili nikon service pri povreda ne mojesh da se obarnesh..a ne si ia vzel za bez pari..Na men a i na mnogo drugi si mislia, 4e ne ni se kupuva samnitelna tehnika, za koiato posle se "plastat" posledstviata v poliziata i t. nat....


Izviniavam se za latineza.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: neuromancer   
Дата:   23-11-09 17:58

Господина да говори само за себе си, аз съмнителна техника не съм купувал и не възнамерявам

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   23-11-09 18:13

Господин - някой купуваме само нова техника и/или такава с касови бележки и прочие документи.

Е изключая три стари обектива на по 20, 30 и 40 години съответно - може и да са били краден не ми мина на акъла. Ама по соца не даваха много бележки. Пък и ги купувах от известни продавачи във базара - или мноо краднат антики или ....

Но си 100% прав, че кражби има защото има пазар за 2-ра ръка ДСЛР-и.

и да тоя пазар са съфорумци.

В БГ обаче проблема не е пазара толкоз колкото безхаберието на право защитните органи - под 10% разкриваемост на престъпленията в БГ (при убиствата е 70-80% значи при кражбите сигурно е 2% или 3%).

Така де ако идеш направо да си гепиш апарата от нечий дом шанса е, че няма да те хванат. Освен ако не си изпуснеш личната карта (ама тогава пак няма полицията да дойде) [smilie2]

През 1994-а ни ограбиха - знаехме стационарния телефон на грабителите и малките им имена, ама полицията дори не отиде да ги провери.

Миналата година ни ограбиха - пак нищо не направиха полицайте.

Сега пак е вълна грабежи явно ....

Просто полицайте им е през ... работа за това че са ви ограбили. Дори се съмнявам, че и те цоцат от грабежите и заложните къщи. Взимат им рекет.

Както е и с наркотиците - полицията/милицията в БГ с това си изкарва парите от 30-40 години. Най-лошото че откакто сме демокрация продават и в БГ - преди предимно износ и транзит.

Та какво искате като държавата пази бандитите и това е офицялната политика? Как да спрат грабежите?

Сега освен цоцането кражбите гледат и СОТ и застраховки да продават. Защо? Защото и от тях цоцат същите ченгета.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   23-11-09 18:57

Ами то така е у нас... Нагъташ ли се в бизнеса на някое ченге, пък ако ще и да продаваш чукове, пили и триони, ще ти резнат главицата.

СОТ, застраховки, банки... Това са все дейности, където случайни хора няма по високите нива. Поне така пише в пресата... [smilie8] [smilie3] [smilie21] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: icarus   
Дата:   23-11-09 19:27

До горните 3-4-ма :

Удоволствието да си изкарваш сам парите, които после с кеф ще изхарчиш за НОВИ, закупени (пък било дори и с касови бележки и фактури) неща е несравнимо с придобивката на евтини (дори и не краденени) неща и джаджи. Кефа да направиш кадър _img0001 е нещо трудноописуемо.

Но явно онази частица от генотипа ни, с азиатско-близкоизточен манталитет, омесен с гена на номадските племена, изгонени от Индия и Месопотамия преди хиляди години (мангал-ген-а) нещо е повредил ДНК спиралата на българина. Дали преди 100 години някой би откраднал каруцата на Муканина? Или онези допълнителни 45 петолъчни години са ни променили ???

Крали са ме и мен. Връщали са ме в първи клас. И мутри, и крадци, и полицаи. Е, аз спя спокойно. Децата ми няма да се срамуват с мен. За крадците - не зная. Дали там горе има някой ? Който да съди ? Не ме интерсува ..

Както и да е ...

Чарми, не те познавам, но съжалявам за станалото.

Ако някога те засърбят ръцете да снимаш, ела, вземи от мен което тяло и стъкло си избереш и продължавай... колкото и време да ти трябва - докато си намериш твоето (ново или старо).

Важното в случая е да не "загубиш" живеца в теб, другото са дребни материални проблеми.

Сигурен съм, че и колегите тук биха направили това, за да виждат кадрите ти ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: denoncolor   
Дата:   23-11-09 19:56

Съболезнования колега!
Напълно те разбирам,защото мен цели три пъти ме обираха и бях почнал да се чудя в края на краищата за кого работя...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ikomilanov   
Дата:   23-11-09 20:36

Искам да добавя и моята подкрепа... Радвам се, че съфорумци показаха добрина и човечност. Ако ти се появят конкретни нужди от фототехника за нещо - без притеснение пиши едно ЛС - мога ли - ще услужа. И накрая - сърцето на човек е където е съкровището му - добре е човек да знае, че това е семейството му...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elrisha   
Дата:   23-11-09 20:53

оле,Боже!!![smilie2] [smilie2] [smilie2]
Напълно ти съчуствам,Чарм!!!
Като прочета такава тема и първоначално ми се свива сърцето..след което се изпълвам с гняв..и ми идва да чупя ръце и крака..публично!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mladenov   
Дата:   23-11-09 21:01

elrisha
Като прочета такава тема и първоначално ми се свива сърцето..след което се изпълвам с гняв..и ми идва да чупя ръце и крака..публично!


[smilie10] [smilie10] [smilie10] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Уаууу....[beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dae   
Дата:   23-11-09 22:36

Charm, не те познавам, но ти съчуствам, преминал съм през подобно, отврат е наистина![smilie2]
Не се отказвай! От мене имаш 500Д, докато намериш друго (с китака е, ама като ти гледам профила, ти си от тия, дет' няма значение обектива). Пиши на ЛС, ако решиш...[beer]
и майната му на другото, близките хора са по-важни [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   24-11-09 03:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lefthand   
Дата:   24-11-09 04:00

Много е гнусно!!!Съжалявам!Би било добре, ако сега съумееш поне някаква част от съзнанието си да отървеш от отровната гнусотия, която предизвикват угорчението, обидата и чувството за безпомощност!
Съвсем искрено ти желая да излезеш от тая гадна история с минимални емоционални поръжения! Това е важно, защото ти предстоят хиляди чудесни фотографии!!!
Опитват се да оберат и душите ни вече!
Но душевността ти няма как да замъкнат!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: da.fo   
Дата:   24-11-09 09:37

GOSPODIN ,
не си прав напълно. Това , че аз, ти и много други фотографи сме в този форум не означава , че 100 % от тези които биха купили тази техника посещават този форум. В нашия малък град (10/12 000) житела има 4ма фотографа(роми,цигани,мангали - както искаш го разбирай) които никога не са и чували за ФФ. Що да не си купят такава техника на 1/10 от цената и [smilie11]

charm - съчувствам ти напълно, преди 2 години и на мен ми откраднаха (само, че от колата) фототехника. Е и ... нищо досега [smilie9]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Shtrak   
Дата:   24-11-09 10:05

Ужасно съжалявам Росе, предполагам какво е усещането, дано малко ти е минало, усмихвай се въпреки всичко, това че нямаш серийни номера е кофти, аз в портмонето си винаги нося бележка със серийните номера, поне ако стане фал има шанс да ги открият, според мен след известно време ще се опитат да ги пробутат на някоя заложна къща, но има вариант да ги продадат на свои хора и някой да ги ползва, дано излязат от някъде, ако са някои наркоманчета а не професионалисти, шанса да излязат е по-голям, желая успех[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: charm   
Дата:   24-11-09 12:01

Благодаря ви отново и затова, че ми предлагате да снимам с така скъпата на сърцето ви техника. Знам, какво означава това за фотографа - независимо дали е професионалист или любител. Пак казвам, особено на Здравко - вижте се само! Колко много добри хора има тук, във ФФ, в България. Мислете повече за тях, отколкото за "лошите". На мен лично не ми се вярва някой, който счита всички тук за колеги, да си купи нещо крадено, но ако го направи, то си е за негова сметка. Халал да са му всичките техники и снимките, които ще направи с тях.

Това, което безкрайно ме радва е, че сме общество, което се подкрепя. А тази подкрепа ме вдигна на крака последните дни. За мен това е най-важното - чЕ СТЕ ТУК, чЕ ВИ ИМА, ЗА ДА МЕ ПОДКРЕПИТЕ.

Вероятно полицията нищо няма да ни намери, но ще се съвземем. Само да сме живи и здрави - останалото "ще ни се прибвави"

Благодаря ви! [thankyou] [shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mondragon   
Дата:   24-11-09 13:51

Чарм, не че съчувствието на някой от нас ще ти помогне, но и аз ти съчувствам, защото съм го преживявал и то като дете, затова споменът ми е много силен.
В далечната 1990 година, се прибирах с майка ми от училище. Беше ми купила шоколадово яйце, нещо съвсем нормално за наши дни, но за тогава беше лукс на 1-2 месеца веднъж. Бях много доволен, смеехме се, приказвахме си всичко беше супер. Качихме се в асансьора, и когато слезнахме на 10-ия етаж, прекрасната вечер се превърна в кошмар. Вратата беше притворена на 5-10 см. с изтърбушена брава, лапмата светеше. Около 10-15 секунди седяхме и осмисляхме положението, след което влязохме...Бейрут по време на войната е бил аптека в сравнение с това, което видяхме вътре. Шкафовете изтърбушени, дрехите измъкнати и разхвърляни навсякъде, вратите зеят, всичко погром-навсякъде. Беше преди 19 години. Бях само на 7. Но като сега си спомням как се насълзиха очите на майка ми, а аз не осъзнавах какво е станало, но по вида й разбрах, че е много разтревожена.
Изтичах в моята стая, а там съвсем на място си седяха чисто новия ми касетофон, който баба ми беше подарила преди няколко месеца. И още едно мини радио имитация на телфонна слушалка, също подарък. Непокътнати. Два телевизора-в хола и в трапезарията-непокътнати. Вярно бяха София '85 и Велико Търново '88, но както казах беше 1990 !
Повикахме полиция, дойдоха за 20 минути (на толкова е районното, а и тогава полицията не беше като сега) съчувствието им беше видимо, но казаха, че сме поредните. По някое време се прибра и баща ми. Полицаите свалиха отпечатъци, описахме случая и т.н. Оказа се, че единствените откраднати неща бяха не повече от 10 грама злато 4 тънки верижки, малко медальонче и два чифта обеци с някакви камъчета и забележете банкнота от 5 тогавашни лева, която подарили на майка ми, когато съм се родил! Неща с изключително голяма сантиментална стойност за нас и с почти никаква стойност за крадците (колко според вас са стрували 10 грама злато през 1990) Зулумите и психическата травма, която ни оставиха бяха големи.
Може да ти съчувства само човек, който го е преживял !!!
Чарм, ръцете и креативността ти, НИКОЙ не може да открадне !!!

Пак ще имаш апарат и пак ще ни радваш с прекрасните си снимки!Не унивай, горе главата, макар да са пълни боклуци, Глобул добре го казват-НАЙ-ДОБРОТО ПРЕДСТОИ !!!

Задължително обаче дай серийните номера на полицията и моят съвет е да обиколиш всички заложни къщи в радиус от 2-3 километра от вас. Мой познат от Дружба, така си намери двд-то, лаптопа и на жена си Айфона в заложна къща в Младост. Естествено капарирал всичко и после с полицията отишъл с документите и всички гаранционни карти със серийни номера и т.н.

Благодари се, че не си/сте ги сварили по време на обира...не се знае какво можеше да се случи!



Публикацията е редактирана (24-11-09 13:56)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dindrein   
Дата:   24-11-09 13:53

Роси, познавам Ви само от кадрите тук и защото те много ме радват, ще си позволя да Ви цитирам една азиатска поговорка : "Нощта е най-тъмна пред зазоряване". Така че от тук нататък следва:
1. Спечелвате конкурс с достатъчно голяма награда за пълно възтановяне на изчезналото.
2. Отваря Ви се възможност за уникално пътуване (като това в Исландия)и се връщате със уникални неща от там.
3. А ние се наслаждаваме на показаното.

Искренно Ви го желая (приплогам и всички тук.)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: charm   
Дата:   24-11-09 14:53

mondragon, наистина, шока е най-страшното. Но продължаваме напред, живота е низ от падане и ставане, нали така ;)

dindrein, благодаря за прекрасната поговорка и за пожеланията. ще гледам да ги изпълня ;)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bs6247   
Дата:   24-11-09 15:49

Роси, леля ми (Бог да я прости ) при такива ситуации все казваше : за тенекии (коли), стъкларии ( в случая - обективи) и за парцали (дрехи) не трябва да се съжалява (прекалено много - бих добавил) !! Най-важното са живота и здравето , другото се купува...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: npelov   
Дата:   24-11-09 16:51

Съчувствие и от мен. Не се отчайвай. Техниката с течение на времето ще си я набавиш. Кофти е, че си загубила и снимките ... Веднъж ми откраднаха (не-скъп) фотоапарат с лента вътре. Много ме беше яд че не изснимах лентата и я държах толкова време в него.
Успех и дано ги хванат. И ако ги хванат да е преди да са съсипали снимките,

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   24-11-09 18:41

Абсолютно съм съгласен с мнението на hotsnail уви - ченгетата са вързани и с крадците, и със застрахователите, че и с бизнеса с наркотици..[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re: Обраха ме....
Автор: 798099   
Дата:   25-11-09 12:49

Charm, съчувствам ти искрено!

Преживял съм го и то в "особено големи размери". Къщата беше опразнена!!! Всичко, дори старата ютия бяха изнесли...

Все пак, радвай се, че си жива и здрава. Защото това е най-важното. Преди 9 години ме нападнаха в гръб и обраха пред къщи. Понеже съм як, бързо съм се свестил от първия удар. И като хванали юнаците една тухла, та бой...колкото може. Добре, че вдигнали шум и жена ми се събудила и светнала лампата. Това ги е подплашило, а мен - оставило жив. На другия ден в "Пирогов" ченгетата дойдоха в 10 сутринта. И започнаха един разпит...олеле! На третия въпрос вече се вбесих и ги попитах: вие да не бъркате нещо? Аз съм потърпевшия, не престъпника. И ги изгоних.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »