Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re:
Автор: exile   
Дата:   10-11-09 23:07

Ще се самоцитирам:

"Автор: exile
Дата: 10-11-09 22:41

рейтинг системата е за да се систематизира подреждането и гледането на снимките...

това, че вие имате други очаквания е друг въпрос"

 Re:
Автор: boni   
Дата:   10-11-09 23:07

3 вариант, ако смяташ, че си недооценен тука, пробваш се във фотосайт.ру, във фото.нет и т.н. и изтрезняваш[smilie18]
Иначе отговори на въпросите ти има в секция FAQ.
Да - факт е, че имената на много хора работят за тях, след като първо хората са работили за имената си.
И да факт е, че когато се появи кадърен автор, той бива забелязан и оценен високо. Лесно може да се провери колко нови автори са постигнали висок рейтинг още с първите си снимки в представяне.
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   10-11-09 23:08

точно това ти е идеята. да измрънкаш великото недооценяване, видиш ли и масонските ложи във ффнет.

ми не си прав.

и никой не те кара да качваш, реално погледнато. не ти се качва - ми ок. аз лично не го правя за момента. и не щото съм недооценен бил (:
 Re:
Автор: autosvet   
Дата:   10-11-09 23:08

Няма как обективно да бъде оценено нещо за което може да се даде само субективна оценка.
 Re:
Автор: Onakava   
Дата:   10-11-09 23:08

Добре де, защо толкова ви вълнуват тия точки, хляба ли ви зависи от тях?
Приемете, че точките служат за отсяване на плявата – в други сайтове този проблем е разрешен по друг начин.
Не можеш да задължиш някой да ти прави рецензии – това е просто сайт, в който запалените по фотографията си качват работите, за да бъдат видяни, да се сравнят с другите...в общи линии. То художествената гимнастика не могат да я оценят обективно, вие искате обективна оценка на тонове снимки. Ми много е относително, от сума ти неща зависи и всички си ги знаят, какво толкова?
Ако сте гении ще блеснете, не бойте се. Факт е обаче, че повечето не сме. [smilie18]
 Re:
Автор: boni   
Дата:   10-11-09 23:11

https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=REVIEW&ARTICLE_ID=47
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   10-11-09 23:12

Автор: autosvet

Няма как обективно да бъде оценено нещо за което може да се даде само субективна оценка.


[smilie24]
 Re: Недооценяването на снимки - реалност или измислица
Автор: npelov   
Дата:   10-11-09 23:13

Мен лично ме вълнуват точките ... в известна степен. Но не като някакво признание. Сравнявам точките на моите снимки с ДРУГИ МОИ снимки, не със снимките на останалите. Така знам кои снимки са лоши (скучни, лошо качество и др.). Много е полезно за начинаещите.
А това дали оценката ми е достатъчно висока - няма значение.

Ето защо са важни точките.



Публикацията е редактирана (10-11-09 23:14)
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   10-11-09 23:13

Автор: autosvet

Няма как обективно да бъде оценено нещо за което може да се даде само субективна оценка.


[smilie24]
 Re:
Автор: дедко   
Дата:   10-11-09 23:14

Не го взимай толкова на сериозно точкуването ;-) Снимай си. Образовай се, чети, гледай снимки, учи се и да не ти пука кой какво казал и как те оценил. Гледай мнението на хората с качествени /според теб/ снимки. и се вслушвай в него.... Другото е удоволствието да снимаш...
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   10-11-09 23:15

Бони, тая теме е щото ни кефи фотофорума, ако не ни кефеше отдавна да сме го зарязали и да качваме само в посочетите от теб сайтове.

Проблема не е в много яките кадри, те си взимат точките. Проблема е в оценката на посредствените снимки, или по-меко казано, добри снимки ама не толкова впечатляващи. За всеки е вяжно да има поне малко обективизъм в оценката, да вижда на къде се движи. То е ясно, че големите специалисти си знаят ама ние лаиците не [smilie18]

п.п. а и е леееко дразнещо, с нищо не впечатляващи кадри, всеки ден, да скачат до първа страница.



Публикацията е редактирана (10-11-09 23:43)
 Re:
Автор: trusinov   
Дата:   10-11-09 23:17

дедко написа:

>Не го взимай толкова на сериозно точкуването ;-) Снимай си. Образовай се, чети, гледай снимки, учи се и да не ти пука кой какво казал и как те оценил. Гледай мнението на хората с качествени /според теб/ снимки. и се вслушвай в него.... Другото е удоволствието да снимаш...


Ето това май е най-вярното!!!



Публикацията е редактирана (10-11-09 23:18)
 Re:
Автор: boni   
Дата:   10-11-09 23:18

Аз за другите сайтове го казах за сверяване на часовника.
Иначе за тебе невпечатляващи, за други явно впечатляващи. Всичко е субективно, защото оценките ги дават субекти.
Написано си е ясно в секция FAQ.
 Re:
Автор: CaMyPau   
Дата:   10-11-09 23:18

И аз съм виждал много снимки с много малък вот, а са наистина страхотни... Даже наскоро си мислех какви подмазвачи има във форума да ласкаят само добрите. Но все пак ... нямам нищо против хората с високия рейтинг - на тях всяка снимка си заслужава вота. Да не забравяме че и те са хората, които всички познават - оттам и по-висок рейтинг. Ето аз влизам от време на време и гледам снимките на хора които са ми известни и от които мога да си погаля зрението, но нямам време да прегледам абсолютно всичко, което е излязло от предното ми влизане..



Публикацията е редактирана (10-11-09 23:39)
 Re:
Автор: Onakava   
Дата:   10-11-09 23:19

Ами аз например се доверявам единствено на собственото си усещане, защото снимам за мой кеф, не за кефа на другите...Връзвам се на коментарите, само след като изгледам профила на коментиращия...ако ми хареса, взимам си поука. Ако ли не – ако ще и топ автор Б да е, не ме е еня особено. И аз си имам вкус, нъл тъй?
 Re:
Автор: exile   
Дата:   10-11-09 23:19

Бони я сега кажи кога форумът ще има предвидимо (да не казвам нормално, щото е силна дума...) работеща търсачка?
 Re:
Автор: totko85   
Дата:   10-11-09 23:21

Serji точно това ми беше мисълта. Никой не подценява професионализма на добрите фотографи. Не се обръща внимание на останалите, освен в редки случаи.
 Re:
Автор: autosvet   
Дата:   10-11-09 23:25

Е нали тази оценка я правят другите от "останалите".
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   10-11-09 23:26

Еми кефиме да фоткам, ама да се регистрирам в 100 сайта та да видя къде съм сбъркал в снимката Х... [smilie11]
 Re:
Автор: freestyler   
Дата:   10-11-09 23:26

Всички сме равни, ама някои са по-равни
[thankyou]

 Re: Недооценяването на снимки - реалност или измислица
Автор: tycoon   
Дата:   10-11-09 23:27

Съгласете се, че фотографията е субективна материя както всяко друго изкуство.

Ако някой от вас тръгне с работите си по агенции и медии му гарантирам голяма кариера като фотограф без значение колко е добър, защото това е мениджмънт (естествено ако е добър мениджмънт).

Изкуството може да съществува и извън мениджмънта. Ако го искате може да го постигнете. Въпросът е какво рискувате.

Пример:
Вие сте кадърен и имате хубав материал за изложба. Обръщате се към общината за зала. Те ви я дават като в замяна искат 1 ваша творба. До тук много добре. Решавате, че някой ви е оценил. Грешите. Творческото ви его ви води към втора изложба. Решавате да я направите като разчитате на тези "добри хора". Няма проблем, просто следващият път когато някой трябва да даде положително мнение за проектите на общината ... общинарите ще насочат журналистите към вас и вие ще сте длъжни да подкрепите проектите на кмета... защото иначе няма следваща зала...[smilie18]

Изкуството, Санчо, шпек Бургас...

Аз на тебе, ти на мене...
 Re:
Автор: boni   
Дата:   10-11-09 23:31

Автор: totko85
Дата: 10-11-09 23:21

Serji точно това ми беше мисълта. Никой не подценява професионализма на добрите фотографи. Не се обръща внимание на останалите, освен в редки случаи.


Всеки, който има желание и постоянство може да се развие и да изпъкне. Това тука са го доказали страшно много хора.
Да дойдеш някъде и да почнеш да мрънкаш веднага, че не ти се обръща внимание, без да си показал нещо особено е меко казано странно....
Също е странно да правиш квалификации кое е добро и кое лошо без да си представил поне един собствен кадър.

Още по странно е да го правиш без да си прочел правилата на сайта и секция FAQ и без да си обърнал внимание, че има опция "Изпрати портфолио" за всички, които смятат че са недооценени.
Едва ли си давате сметка, че всеки месеc гледаме по над 150-200 портфолия....на добра воля, без да сме длъжни да го правим и без да вземаме пари за това.



Публикацията е редактирана (10-11-09 23:33)
 Re:
Автор: dobriquet   
Дата:   10-11-09 23:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   10-11-09 23:39

Ейй некои ми е нацвъкал малко Б-точки. Балгодарим [smilie24]
Яко, требва по-често да пиша в такива теми [smilie18]

 Re:
Автор: totko85   
Дата:   10-11-09 23:40





Публикацията е редактирана (10-11-09 23:52)
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена