Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re:
Автор: pmartinov   
Дата:   11-11-09 12:36

100
















.
 Re:
Автор: burningice   
Дата:   11-11-09 12:36

tofo [smilie24]
 Re: Недооценяването на снимки
Автор: b-w_devil   
Дата:   11-11-09 13:06

БОНИ!
Не е ли възможно да се направи експеримент - примерно 1 ден в седмицата всички качвани снимки във ФФ - независимо дали са на Абсолютни Начинаещи или на Профи-Гении - да бъдат пъхвани в отделен РАЗДЕЛ - АБСОЛЮТНО АНОНИМНИ и всички да имат право да гласуват за тях?
И тази Анонимност да се запази за определен период, докато повечко фотофорумчани успеят ДА ГИ ТОЧКУВАТ...
И като изтече този период - едва тогава да се изпишат никовете на авторите...
Или нещо от този род... Нещо като "Ден на отворените врати" - както понякога нашата Говорилня се отваря за Простосмъртните Избиратели...
[smilie11] [smilie11] [smilie11]
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   11-11-09 13:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: exile   
Дата:   11-11-09 13:56

"Автор: exile
Дата: 10-11-09 22:41

рейтинг системата е за да се систематизира подреждането и гледането на снимките..."
 Re:
Автор: boni   
Дата:   11-11-09 14:00

"Автор: exile
Дата: 10-11-09 22:41

рейтинг системата е за да се систематизира подреждането и гледането на снимките..."


FAQ :


Единствената роля и на двата рейтинга е да бъдат сортирани добрите снимки в сайта, така че да се виждат по-добре.

[smile]



Публикацията е редактирана (11-11-09 14:00)
 Re:
Автор: exile   
Дата:   11-11-09 14:03

"Единствената роля и на двата рейтинга е да бъдат сортирани снимки в сайта"

Така ми звучи по-добре [smilie5]
 Re:
Автор: мара   
Дата:   11-11-09 14:38

ей тука един интересен профил. мое и да съм се срещала с него и преди, сякаш има познати неща. ма някак не ми е запечатано името. ми струва ми се подценен[smilie5]
https://photo-forum.net/bg/index.php?APP_ACTION=PHOTOGRAPHER&uid=49487

другите неща толкоз сме ги бистрили, че не ми се занимава. за клакьорите и за правото на лош вкус-също. за мен водещ критерий е МОЯТ вкус.
 Re:
Автор: autosvet   
Дата:   11-11-09 14:41

Марче субективна си [smilie18] [beer]
 Re: Недооценяването на снимки
Автор: ivodam   
Дата:   11-11-09 14:55

Точките не са без значение, доколкото това, колко снимки можеш да пускаш по галерите, зависи от това, колко Б-та си събрал, доколкото си спомням, не ми се рови сега.
Не са без значение и доколкото има рейтинги по категориите и някой външен човек, дошъл да търси снимка за нещо, има по-голяма вероятност естествено да види снимки с по-висок рейтинг.
Чисто психологически го има несъмнено феноменът, че в интернет хората имат възможност, и много го правят, да се изживяват като нещо повече отколкото са навън в реала, представят се каквито не са, сурогатщината е 90% от случаите, и естествено за тия хора петте минути слава не са никак маловажни.
 Re:
Автор: taratutniak   
Дата:   11-11-09 15:20

Сьгласен сьм с "ivodam" без рейтинг Б снимките ги качваш в представяне и за пет минути вече никой не ги вижда понеже са на едикоя си страница.А оценяването по всички сайтове не само в БГ а и в чужбина си е шуробаджанашко това е факт така че успехи на всички и не се дразнете от глупости.
 Re:
Автор: johnny_fx   
Дата:   11-11-09 15:27

Вкусове различни, шуробаджанащина /особено у нас/ колкото искаш. Както вече се каза, не може да се направи обективна оценка на нещо субективно. Може да се подобри малко положението /евентуално/, но само толкова.

Снимайте другари, снимайте. Оставете точките.

 Re:
Автор: Alex-dan   
Дата:   11-11-09 15:28

Ами да, постовете на мара показват и доказват, че всичко си е яко субективно. Тия и двата профила на мен ми са скучни, особено втория. На сума ти народ па моя ще му се стори супер скучен и така...
 Re: Недооценяването на снимки
Автор: ivodam   
Дата:   11-11-09 15:33

ЖОРО: Фотосайт.ру наистина е един много силен и добре организиран сайт, от който може много да се вземе като добри идеи. Лично аз на него повече му харесвам от снимка на деня, че има оценка - статут на автора. Това ми се струва важно, защото снимка на деня зависи от много "нефотографски" фактори, като например по кое време на денонощието е пусната снимката, или дали в делничен или празничен ден, колко добри или слаби снимки са пуснати същия ден и т.н. Има цели стратегии при някои хора как да печелят снимка на деня и по българските сайтове, стратегии, нямащи нищо общо с фотографията като такава.
А повишаването на статута при руснаците е направо минаване през иглени уши и наистина е една оценка за нивото на фотографа.

ПП: по-русски се пише с тиренце, оправи си го в профила



Публикацията е редактирана (11-11-09 15:36)
 Re:
Автор: jeremiah   
Дата:   11-11-09 15:39

Който се чувства недооценен, да свиква! Вероятно снимките му просто не са достатъчно ИЗКУСТВЕНИ, за да бъдат оценени като ИЗКУСТВО.
 Re:
Автор: tofo   
Дата:   11-11-09 15:47

Работата не е във вътрешните терзания при индивида, а до действителните качества на една снимка. Щом рейтингът явно се влияе от постовете в скайпа и количеството плюсове и чуденки- за какво да говорим.
И много ми се иска да има начин да може да се разбере кой е гласувал с Б за дадена снимка. Защото отговорността на Б-рейтинга би трябвало и да може се защитава.[shtrak]



Публикацията е редактирана (11-11-09 16:00)
 Re:
Автор: bendy   
Дата:   11-11-09 16:09

jeremiah би ли дал определение за "достатъчно ИЗКУСТВЕНИ" , щото според мене твоите са точно такива. [beer] Нищо лошо не искам да кажа за снимките ти, просто споделям моето виждане.
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   11-11-09 16:09

Леле че дълга тема сте спретнали... Пък тези работи са се говорили в толкова затворени теми досега. Моя милост също има прегрешения в тази посока, но откакто се появи практиката да му се изтрива (или съответно редактира) всеки коментар относно правилата на сайта, си трае. [smilie18]
 Re:
Автор: fotorafi   
Дата:   11-11-09 16:12

Фотографията и фотоизкуството са субективни..Царува и посредственост и самонадценяване.. Има и завист...[beer]
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   11-11-09 16:20


http://img-b.photosight.ru/4e1/3490276_large.jpg


Една вметка все пак ще си позволя - горната фотография в момента е претендент за фото на деня във Фотосайт-ру. Там тази позиция се определя чрез платено гласуване (смс), а не от сбора на точките, доколкото ми е известно.



Публикацията е редактирана (11-11-09 16:32)
 Re:
Автор: minolta9   
Дата:   11-11-09 16:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: boll   
Дата:   11-11-09 17:09

Лелее, ако пуснете платено гласуване с СМС за първа страница, пари ще съберете Бони!
 Re:
Автор: minolta9   
Дата:   11-11-09 17:21

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 Re:
Автор: мара   
Дата:   11-11-09 17:45

темата за субективността на обективността се изчерпа още със сътворението на света[smilie5]
 Re:
Автор: minolta9   
Дата:   11-11-09 17:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

 Тази тема е затворена