Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Статив за 300 ф/4 и д90.
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-11-09 19:06

Аз съм си избрал това:


http://www.photopavilion.com/i/products/Tripods/Benro/Travel/a057.jpg





Повече от 200лв не ми се дават.

Но искам да е с възможно най-евтината основа която да е достатъчно добра с малко по-хубава глава.

Техниката ми е 3-3.5кг

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-11-09 19:10

или тва:


http://www.photopavilion.com/i/products/Tripods/Benro/Kits/a300exbh0.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Petri   
Дата:   08-11-09 19:35

Струва ми се, че за тази сравнително тежка комбинация, ще трябва да дадеш повече парички за статив, ако искаш да ти върши работа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zhbuts   
Дата:   08-11-09 19:48

Първият е с товароносимост 2.5 кг по спецификация. По-добре да носи повече, отколкото смяташ да му сложиш. И за жУвотни не е ли добре да слиза ниско? Някоя от шерпите или манфрото 190? Малко по-скъпо е, но пък си струва.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-11-09 19:50

Да се разкрачва повече ли?Нема нужда ,а и берото са с колона която се обръща :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zhbuts   
Дата:   08-11-09 19:59

Ти си знаеш най-добре. Ниската позиция на мен ми върши чудесна работа. Обръщането на колоната не е съвсем същото.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-11-09 20:00

Разбира се :) И ти си прав.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zhbuts   
Дата:   08-11-09 20:05

[beer]

Със същия обектив и Д200 ползвах Велбон Шерпа 750Р. беше много добре. Смених го с 055 заради допълнителните 2 кила на дългата сигма.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vladovan   
Дата:   08-11-09 20:46

Ako si namerish prilichna glava tozi e dosta stabilen http://www.warehouseexpress.com/buy-manfrotto-190xprob-tripod/p1017664

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   08-11-09 20:59

Добри /ФАЛКОН/продава карбонов /Манфрото/, грабвай го! 055 е хубава серия, а карбона поема добре вибрациите на затвора.[smilie24]
Манфротото е утешение , когато Гицото е блян.
И слагай корковата тапа там където ти препоръх в процепа на куката и прави шедьоври да се радваме![beer]

Имай в предвид , че отката на леката система е по силен от този на тежката.[shtrak]



Публикацията е редактирана (08-11-09 21:08)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   08-11-09 21:12

Да не ъпгрейдваш после трипод.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   08-11-09 21:41

057 не се внася....

а500 + глава е на промоция в момента 219 лв

бенро са доказани по-добри стативи от манфрото... който е видял се е убедил сам

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   08-11-09 21:53

Автор: джъмбо
Дата: 08-11-09 21:41

057 не се внася....

а500 + глава е на промоция в момента 219 лв

бенро са доказани по-добри стативи от манфрото... който е видял се е убедил сам


Джъмбо, с цялото си уважение, към теб, в този жанр /уайлдлайфа/има само една марка глава и една марка трипод- Уинбърли Гимбъл и Гицо, останалото очевидно е компромис [beer]. А при компромисите приоритетите са други знаеш. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   08-11-09 22:15

бенро - 8 слоен карбон
гицо 6 слоен карбон

да не говорим че предлагат и специална глава



в комбинация с един 357 карбон.... кърти мивки и кара манфрото да се срамува в ъгала... и на цена доста по-привлекателна от гицо....




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shadowhand   
Дата:   08-11-09 22:30

Китайски Бенро доказано по-добър от Manfrotto?

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   08-11-09 22:31

доста манфрото се разпродаде в базара да се купи бенро
пък ти си се смей....

ама явно ти си от експертите дето всичко си пробвал

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shadowhand   
Дата:   08-11-09 22:35

Ами пробвал съм. Бенро са много хубави стативи за парите си, но далеч не се нареждат в списъка с имена, които през годините са се доказали не веднъж.

Иначе пак повтарям, Бенрото за парите си изобщо не е лошо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: freestyler   
Дата:   08-11-09 22:38

И аз съм чувал за качествени китайски стоки ... ама не се сещам за пример [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-11-09 22:38

Тука некви хай-енд стативи...
Отивам да си купя 1-рвото или 2-рото.
Айде [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: freestyler   
Дата:   08-11-09 22:42

Честито - трябва да поддържаш стила си [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   08-11-09 22:44

Джъмбо, това са сполучливи прототипи на същата Гимбъл втора версия.Имам подобен прототип и върши чудесна работа наистина. Но имам вече и оригинала и разликата във функционален аспект е фрапираща. Бенрото наистина изглежда сериозен трипод и бих му се доверил ако не бях чул за няколко случая , които при лош късмет биха могли да костват "здравето" на обективи надвишаващи многократно стойността на трипода.



Публикацията е редактирана (08-11-09 22:45)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   08-11-09 22:48

аз понеже съм си играл с тази глава (има клиент който си я купи и е доволен ) та не намирам нищо фрапиращо в начина и на работа....

не знам какви случаи си чувал то кой ли не е "чувал" какво ли за коя ли не марка, но странно има над 400 продадени беро статива за последната година в бг... и още нищо не се е чувало... освен ако самия ползвател не му е помогнал да се чуе... [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   08-11-09 23:03

http://www.benro.cn/EnSite/EnProductsTestContext.aspx?id=171


ето и без да се знае немски... точките показват... [cool] [cool] [cool] [cool]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Georgi_Kocakov   
Дата:   08-11-09 23:04

Възможно е причината да е поради неправилна ползуване наистина. Колкото до главата , напълно е възможно да е дори по-добра от оригиналната Гимбъл, но аз нямам достатъчно опит да преценя обективно и се доверявам на чуждите мнения и скромните си наблюдения върху оригинала. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   08-11-09 23:07

ПД: Защо се ориентираш към глава на ябълковиден болт? Това не мисля, че за нас е добро решение...
Другото, за което ти казаха по-горе колегите също е адски важно - стативът да може да се разчеква - краката да стават напълно хоризонтални. Това е крайно необходимо, когато се снима от положение по корем. За целта колоната трябва да може да се сваля.

Джъмбо: Манфрото имат едно огромно предимство за мен, поне за момента - автоматичния статив - свалям го от колата, разпъвам го и обективът е цъфнал отгоре за 30 сек. Изключително удобен и за бърза корекция на височината, и за нивелиране. Ако вашите направят такъв, да ми се обадите непременно [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   08-11-09 23:07

при някоя следваща доставка ще внесем една такава глава.... принципно е само по поръчка

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-11-09 23:08

За ко пуснах тема... [smilie8]
Джъмбо 50-ка лети утре към теб.
Пиши на лични ако се сетиш нещо евтинко за статив.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: victory13   
Дата:   08-11-09 23:12

pd, да не забравиш и дистанционното, щото тези стативчета дето си посочил ще им омекнат крачката с 300-то и апарата [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-11-09 23:12

Как бе ще земем :) Даже съм си намерил :)

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за 300 ф/4 и д90.
Автор: джъмбо   
Дата:   08-11-09 23:13

във варна има павилион и синтезис (синтезиса на червения)

иди и виж Алуминиев комплект А500EX+BH2

219 лева

това е промо цена до края на ноември... статива е по-голям и по-стабилен от 300 а и е с голяма глава може да държи доста

http://www.benro.bg




Публикацията е редактирана (08-11-09 23:15)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hadgi   
Дата:   08-11-09 23:17

Що не вземеш този ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgpower   
Дата:   08-11-09 23:22

Benro може да е с 8х карбон, а Gitzo само с 6х, но въпреки това целия интернет, а и не само той, казва, че едното с другото не може да се сравнява.

Въпреки това, определено смятам, че Бенро е най-доброто, което за момента, може да се намери в България.

Поздрави,

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-11-09 23:22

По слаб е от този който предложи Джъмбо :)
И основата и главата.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за 300 ф/4 и д90.
Автор: djogata   
Дата:   08-11-09 23:24

6-слоен карбон, 8-слоен карбон - въртите си тука едни карбони, без да знаете за какво става въпрос [smilie18] [smilie18]

Джъмбо, броят на слоевете карбон (стига да са повече от 3) не е критерий за здравината и стабилността на статива. [smilie7]

Важна е посоката и дебелината на слоевете - кадърно подбрани 6 слоя могат да дадат много по-добри качества от по-небрежно подбрани 8 слоя.

Както и да е, според мен ПД спокойно би се задоволил и с едно Манфрото.

Велбон досега не съм видял нито един модел, който да достига Манфрото по стабилност (говорим все пак за стативи на средна цена)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   08-11-09 23:30

в офиса имам тръби от карбонови стативи....
всеки може да дойде да стъпи на тях...

аз като бях 145 кила ги тествах нееднократно пред клиенти... сега съм позаслабнал леко... 112 съм ама пак ставам за тестове

чети


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   08-11-09 23:31

не случайно една от най-добрите марки студийни светкавици профото е избрала бенро да произвежда стативи за нея (индуро)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shadowhand   
Дата:   09-11-09 08:42

Аз пък си мисля, че са сключили добра сделка. И Velbon могат да направят статив за студийно без да им мигне окото.

Отговори на това съобщение
 Re: Статив за 300 ф/4 и д90.
Автор: djogata   
Дата:   09-11-09 11:26

Джъмбоооо, какво да чета на това дето си ми го пуснал бре, ами че то е абсолютно неграмотно написано [smilie5] [smilie5]

Най-вероятно е преведено от китайски с гугъл или нещо подобно, щото има маса правописни и граматически грешки, и най-вече е абсолютно неграмотно технически, като нито един от термините не съвпада със стандартните термини на английски. [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   09-11-09 11:29

ами това е едно от най-авторитетните списания за фотография в германия... ама нали знаеш на крива ракета космоса и пречи

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   09-11-09 11:31

Мда, сега се опитах да си преведа на английски същият текст. Нищо по същество, малко материял копиран от учебник по композити [smilie18] [smilie18]

Искаш ли да ти дам мои публикации или дори протоколи от университета, имам го същото описано като теоретично въведение, даже повече информация със формули [smilie18] [smilie18]

Не казвам задължително, че статива е боклук - щом те е издържал, значи е здрав. Просто ти показвам, как човек може да лапне като шаран някоя въдица, само защото са написани няколко сложни фрази [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   09-11-09 11:34

колко си ползвал гицо или бенро.... ще човек остава с впечатление колко години наред си ги ползвал и как си се убедил в качествана на 2 та... щото май само си намираш на приказка... чул си някъде нещо си дай сега да го разказваме като легенда

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   09-11-09 11:35

Джъмбо, не знам какво е, ама е написано НЕГРАМОТНО на английски, и информацията е напълно обща, нищо конкретно. Просто учебник, преведен лошо.
Пак повтарям, това не значи, че стативът е лош, нито пък пречи информацията да се публикува от авторитетно фото-списание - редакторът едва ли се занимава със смятане на композити по цял ден, за да знае какво съдържа текста. Но фактът си е факт - за 1 час мога да ти скалъпя по-сериозен текст

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: djogata   
Дата:   09-11-09 11:37

Не бе Джъмбо, за 3-ти път ти казвам - не значи, че статива е лош, значи, че от гледната точка на човек, занимаващ се с композити във всекидневната си работа (а композитите с които аз се занимавам, не държат по 100 кила, а по 10 тона), този текст е супер смешен. Peace [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   09-11-09 11:43

Карбонов Бенро 357 по нищо не отстъпва на Гицо, невероятен статив е, имам го от около година и само хубави работи мога да кажа за него [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zariio   
Дата:   09-11-09 13:07

Човек като прочете темата и почва да се чуди как така Гицо не са фалирали още[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mun4o   
Дата:   09-11-09 13:21

Ако имаш излишни евра , виж по Германия с какво снимат някои хора:


http://fc.rousse.bg/~Ilian_Valchanov/doppel_g.jpg




Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »