Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re:
Автор: dae   
Дата:   28-10-09 00:02

бпавлов, ЗАЩО да убиват без нужда?? това не мога да проумея...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bpavlov   
Дата:   28-10-09 00:07

Ако съм гладен и трябва да убия за да ям месо ще стана вегетарианец.
Акта винаги е един и същ - убийство. Ако ям човешко месо, това ще е достатъчен мотив ли да убия? И оправдателен?
КОЙ преценява кое живо същество МОЖЕ да бъде убивано за да се яде? Партията ли? Или Църквата?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dae   
Дата:   28-10-09 00:07

Никога няма да забрава един спомен на великия Радичков. Веднъв обикалял с един селянин из Берковско и видели змия на пътеката. Селянинът взел една сопа и я убил. Радичков потресен го попитал: Защо уби змията, тя нямаше да ти направи нищо лошо! А селянинът отвърнал: А защо да живее?? [smilie10]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dae   
Дата:   28-10-09 00:12

bpavlov написа:

> Ако съм гладен и трябва да убия за да ям месо ще стана вегетарианец.

Не се заричай....


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mondragon   
Дата:   28-10-09 00:40

Така, убийството е било едно и също преди. Дали ще я убие друго животно или пещерен човек и двамата ще я убият, за да ядат и да оцелеят, защото всеки има място в хранителната верига.
По страшен е фактът, че от доста години насам, хората отглеждаме животни, чиято съдба е предопределена още преди да се родят. 40 000 яйца, които ще станат пиленца, които ще станат пуйки и кокошки са "убити" още преди да се родят, ето това е по-страшно, ако се замислим. Животното в гората поне има някакъв шанс да се скрие и избяга...макар и минимален.
Темата е безсмислена според мен, който е убивал той пак ще убива, никого няма да откажем, колкото и снимки да пускаме...ФАКТ!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   28-10-09 00:45

Автор: dae
Дата: 27-10-09 23:59

Кат са бабаити, що не ми излезат на акула с нож??[smilie22] Ще ми фанат дедовия![smilie19]
---
Пфу! С нож?! Кой ще ти се занимаша с нож, тука акулите с голи ръце ги трепем, нихната мама. [smilie18] [smilie18] [smilie18]

https://photo-forum.net/static/forum/2009-10/tlrf7204.JPG


http://photo-zona.net/images/user61418/album14130/large/1213973850_icwn9578_shark-crop.jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thumper   
Дата:   28-10-09 01:58

Двама мои приятели станаха ловджии. Поради крехката им възраст (22-23 години)ми беше интересно и ги попитах за какво им е да стават и какво виждат в лова. Нищо не можаха да ми отговорят. Сигурно е модерно. Сигурно следват нечий пример.. не знам! Вчера коментирах една снимка точно на същата тема...



Публикацията е редактирана (28-10-09 02:02)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: DANIN_TU   
Дата:   28-10-09 03:14

Това което ще кажа няма много общо с темата, но вчера бях потресен, когато в централната новинаска емисия на нова телевизия ми съобщиха следното:
"Жестока трагедия беше предотвратена!
Мечка за малко не уби ловджия.
Убезумялото животно дъвкало горкия човек десет минути, преди друг колега ловджия да се намеси и да застреля ранената мечка."

Е това ли е трягедията?!
Да го беше убила, и двамата да беше убила!
Трагедия е, че "големият мъж" с голямата пушка е жив, а горкото животно ще стане на кожа за пред камината...понякога се удивлявам в какъв свят живеем...тръгнали видите ли мечка да си убият, а тя вместо да си умре послушно, вземе да нападне единя келеш...по - добре някой мен да вземе да ме гръмне, че не ми се живее като гледам и слушам за такива случки...

Мондрагон, и Иисус нахранил гладуващите с риба, но съвременният лов е много друга ракия.
Бащата на мой приятел е ловец и многократно стм разглеждал оръжията му, карабини разни, двуцевки, надцевки и черешката - полуавтоматичен ловен Калашников...е каквъ шанс би имала една сърничка, лисичка, меченце или кавото и да е друго животно срещу това?!
В цялата скапана природа, ние сме единственят скапан вид, който убива не само за храна, но и за удоволствие!



Публикацията е редактирана (28-10-09 03:19)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lusvet   
Дата:   28-10-09 10:37

препращам ви този линк, (за тези които "не са умрели от глад" по-горе [smile], а и за вси4ки вас, които ме 4етете), относно победителите в най-големия Wildlife фотографски конкурс в света, друго виждане към природата, към животните, преценете сами къде стои красотата..
Veolia Environnment Wildlife Photographer of the Year 2009

http://www.nhm.ac.uk/visit-us/whats-on/temporary-exhibitions/wpy/onlineGallery.do


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mun4o   
Дата:   28-10-09 10:37

Аз съм скептик по въпроса, природата няма добър шанс пред разрушителното си създание Хомо Сапиенс.От най-високо ниво - президент, парламент и изпълнителна власт(закони и наредби - ето чувам, пак удължават с един месец ловния сезон), през по-богатите ловци с модерно оръжие и екипировка до най-бедните, които участват единствено заради месото на дивеча - проблемът е всеобщ.Гоцето-Първанов убива с пушка за 50 000 лева, бай Х от Долно Нагорнище с руска двуцевка за 300 лева.Тук не включвам истинския ъндърграунд - хора, които убиват подло и безшумно с капани и примки, както и част от хората с пушки, които убиват по най-лесния начин - нощем на фарове. Туй лято из Русенски Лом гледах вълк, окуцял с преден крак - сигурен съм че е пострадал от капан или примка.В Червен пък познавам хора, които ловят костенурки за прехрана - хвалят се, че си правели чудесна супа от тях. И моите снимки ще си останат само тук, във форума и най-много до стигнат до някой колега, познат или приятел[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lusvet   
Дата:   28-10-09 10:55

Погледнете коя е снимката победител в най-големия Wildlife фотографски конкурс в света и коментара на автора, испанеца Josе Luis Rodriguez под нея, гордее се с този вид фауна,
"разли4но" виждане към природата, към животните, преценете къде стои красотата..


http://www.nhm.ac.uk/visit-us/whats-on/temporary-exhibitions/wpy/onlineGallery.do



Публикацията е редактирана (28-10-09 10:55)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   28-10-09 10:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lusvet   
Дата:   28-10-09 11:06

прав си CyberGene, извинявам се , Ч не мога да го намеря на клавиатурата ми с латиница...



Публикацията е редактирана (28-10-09 11:07)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dae   
Дата:   28-10-09 11:44

@lusvet: Обикновено е на клавиша ~ (тилда), горе в ляво, ако е ХР. При Виста-та е на Q-то [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: falcon   
Дата:   28-10-09 12:13


Комисия по земеделието и горите
сряда, 28 октомври 2009, 15:00, пл. "Княз Александър I" №1, зала 130


Дневен ред:
1. Обсъждане на работен доклад за второ гласуване на законопроект за изменение и допълнение на Закона за лова и опазване на дивеча, № 954-01-21, внесен от н.п. Емил Димитров, Атанас Камбитов и Димитър Аврамов на 24.09.2009 г.



[smilie2]

Тези още по-нагли от предишните..нито становища признават нито закони[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ilcoin   
Дата:   28-10-09 12:35

@falcon - на база на какво съдиш за законопроекта? Ти чел ли си го? Ако да, осветли обществеността за причината за това твое мнение. Понеже аз не съм чел и нямам идея какво пише вътре, затова се въздържам от компетентни констатации, освен това не съм и ловец за да преценя какво му е доброто и какво не.

Дай повече подробности ако обичаш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lusvet   
Дата:   28-10-09 12:52

за Добри: рано или късно нещата ще се променят, европейските директиви и норми са задължаващи за членките!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitkomk   
Дата:   28-10-09 14:02

DANIN_TU написа:
> В цялата скапана природа, ние сме единственят скапан вид, който убива не само за храна, но и за удоволствие!

Голям мит е това!
Много са причини много животни за да убиват, не само за храна.Има и видове които са и смъртни врагове.Има и такива които убиват просто така(може и за животинско някакво удоволствие да е).Човека съвсем не е най-ужасния убиец както искат да го предствят тука.
DANIN_TU всичкото нещо което го купуваш от магазина не идва просто от небето. Даже един прост хляб да се направи знаеш ли колко животинки са избити с препарати,изпотъпкани от машините и т.н.
Аман от природофили и снобари дето не са излизали от града,ама им лае устата.



Публикацията е редактирана (28-10-09 14:50)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lusvet   
Дата:   28-10-09 16:56

Петиция срещу промени в Закона за лова и опазване на дивеча- за който се интересува и милее за България


http://forthenature.org/petitions/11/start/0


Отговори на това съобщение
 Re: Кой Кого избива?
Автор: ivodam   
Дата:   28-10-09 17:12

Конкретния законопроект няма нищо общо с защитата на животните и никой не го боли за това, ами внасят някакви промени за да се махнел монополът на ловно-рибарския съюз, да може да има и други сдружения и тем подобни, некакви далавери пак некой си обмисля.

Ловът трябва да бъде ЗАБРАНЕН изобщо като такъв, и да се отстрелва само в изключителни случаи, при екстремно нарастнала популация примерно на вълци или диви прасета, от специални дружини, с разрешение на специална комисия и т.н., вярвам, че един ден ще стане, ма едва ли ше го доживееме...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: WickedClown   
Дата:   28-10-09 17:15

Айде ловът наистина няма как да се забрани, но поне да се вземат мерки срещу бракониерството, няколко ефективни присъди като заначало няма да са зле!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-10-09 17:19

Лова сам по себе си не е проблем.
В развитите страни е вкаран в рамки.Острелват животни само в резервати които ги размножават за тази цел.
Един вит пейнтбол с животи [smilie5]
Чиста работа...

Имаше спор за самия акт на лова.
Лова е един вид да уважаваш и да се съревноваваш с плячката.
Когато слезещ от една Г-класа със снайпера и и пръснеш главата от 500 метра без дори животното да те е видяло незнам какъв лов е?!
В някой страни се практикува лов със лъкове и копия за да е по интересно на ловуващите и за да имат по голям шанс животните.
Това е лова...да си бърз,търпелив да дебнеш,да гониш.Да седиш в засада...

Останалото нещо е една глупост и тъпотия,безхаберие....
Познавам ловеци...отива на 2км с колата дето има още 100 човека (къде е осамотението и укриването?) седят прави като пънове и като минат патки (често бял ангъч примерно) и от долу МЯУ МЯУ пастет всичко.
В лова са забранени апарати които примамват животните с звуци,забранено е да се стреля по тъмно.Това не се спазва.Пълно е апарати за патки дето викат нон стоп.Патката отива да видя какво има...ааа какво има ДАААН хахахха нищо няма баааси лова.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bpavlov   
Дата:   28-10-09 17:44

Един вит пейнтбол с животи [smilie5]
Чиста работа...

.... от най-дълбокия извор е талант това

Отговори на това съобщение
 Re: Кой Кого избива?
Автор: ivodam   
Дата:   28-10-09 17:49

pd: Не става това у нас, или пълна забрана и присъди по 10 години, и наказателни отряди, с право да стрелят на място по бракониерите, или нема оправия. Какво криене, гледам ги миналата зима едни изруди на Дуранкулашкото, тръгнали с 10 джипа, керван, облекли се иначе педерасите с камуфлажи. И от сабалем бръмчат директно през нивите и гърмят червеногушите гъски, дето са световно застрашен вид и такава редка природна красота... тоя не може да чете, дето седи в джипа, ти разчиташ да го цивилизоваш...

[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: elrisha   
Дата:   28-10-09 17:59

по тази тема доста се карахме преди време.във форума има няколко ловджии,вкл. и една девойка,които тогава ми идваше да ги изкормя..

абсолютно против съм да се избиват животни ЗА КЕФ!!!! Човека е толкова сбъркано същество,че май е по-добре да пада нещо тежко от небето и да ни заличава...

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »