Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re:
Автор: brax   
Дата:   28-10-09 18:30

хм.лов?лов е и когато си бил 3 дена в планината,и си спал в УАЗ-ката.и по ни6то не си стрелял.аз понеже сьм прос,ода на лов с льк.и по4ти ни6то не сьм улавял.6тот сьм прос ловец.толкова ми стига оба4е.
а да бьрка6 лова с бракониерството и да плюе6 лова...ми това правят и бьлгарските ловджии.просто бьркат.катастрофално....


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: falcon   
Дата:   28-10-09 20:16

Автор: ilcoin
Дата: 28-10-09 12:35

@falcon - на база на какво съдиш за законопроекта? Ти чел ли си го? Ако да, осветли обществеността за причината за това твое мнение. Понеже аз не съм чел и нямам идея какво пише вътре, затова се въздържам от компетентни констатации, освен това не съм и ловец за да преценя какво му е доброто и какво не.

Дай повече подробности ако обичаш.

Законопроекта е типичен пример за лобистки интереси в парламента.За 18 месеца това е четвъртия законопроект с удължаване на ловния сезон,който трябва да спираме.
Не ми се пише дълго,ето тук становищата[smilie3]

http://greenbalkans.org/show.php?language=bg_BG&id=741&cat_id=4





Хубавото е че днес вносителя оттегли точката за удълаване на ловния сезон за водоплаващи след натиска от страна на природозащитните организации и отделни депутати ,които подкрепиха тази кауза..може и Бат Бойко да е рекъл нещо,макар че отказа официална среща по този проблем.

Остава само да го гласуват на второ четене в пленарна зала.[beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Rosencho   
Дата:   28-10-09 21:30

Като чета темата си мисля за две неща:

1. Думите на агент Смит към пленения Морфей от филма "Матрицата":

I’d like to share a revelation that I’ve had during my time here. It came to me when I tried to classify your species and I realized that you aren’t actually mammals. Every mammal on this planet instinctively develops a natural equilibrium with its surrounding environment, but you humans do not. You move to an area and you multiply and multiply until every natural resource is consumed, and the only way you can survive is to spread to another area. There is another organism on this planet that follows the same pattern. Do you know what it is? A virus. Human beings are a disease, a cancer of this planet. You are a plague. And we are the cure.

2. Идеята на филма "Денят, в който Земята спря"

Тези две неща според мен охарактеризират много точно човека и неговото поведение. Напълно справедливо човечеството заслужава подобна съба. Жалко би било само за хората, които наистина осъзнават проблема и се опитват да направят нещо. Колкото повече се осъзнаят навреме, толкова по-добре ще е за всички. Дано да не е вече късно!


Отговори на това съобщение
 Re: Кой Кого избива?
Автор: ivodam   
Дата:   28-10-09 21:34

Агент Смит е много назад с мътрияла, много преди него един герой на Богомил Райнов, мой любим литературен образ, бай дъ уей, характеризираше човечеството като гнусна плесен по земното кълбо, раковото образувание на планетата...



Публикацията е редактирана (28-10-09 21:37)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Rosencho   
Дата:   28-10-09 21:36

В случая въобще не е важно кой е бил пръв. Важна е само идеята и тя да достигне до повече хора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   28-10-09 21:39

Много филми гледате, в много филми се вкарвате.

Ми що не забраните и, например, на лъвовете да ядат зебри? Горките зебри!

Абе, форумни истерии...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Rosencho   
Дата:   28-10-09 21:41

Някои явно са мнооооого далече от същността на повдигнатия въпрос.


Отговори на това съобщение
 Re: Кой Кого избива?
Автор: ivodam   
Дата:   28-10-09 21:42

chill: Е, колко зебри може да изяде един лъв според тебе, интересно? И като е гладен, убива една зебра, не убива 10. А изруда, който убива щъркел или мишелов край магистралата, дето нито за ядане става, нито за нищо, кво требе да го правя?...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Rosencho   
Дата:   28-10-09 21:45

Който иска да разбере, ще разбере и без много обяснения.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   28-10-09 21:58

ivodam,
Не знам колко зебри може да изяде един лъв, нито знам средната продължителност на живота му, нито колко зебри яде на ден.

Аз знам, че дядо ми беше ловец и месото, което носеше със сигурност не беше достатъчно да се прехранва.

Ясно е, че някои животни трябва да са защитени.

Rosencho,
Същността на повдигнатия въпрос, е, че някой а) си нямат кауза, за която да се борят
б) имат изкривено чувство за собственост над "природата", сигурно защото я "обичат" и смятат, че трябва да е тяхна
в) искат да усвоят целеви фондове

или всички от горните.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Rosencho   
Дата:   28-10-09 22:03

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [beer]
Здраве да е! До следващото прераждане.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   28-10-09 22:04

Пък и какво значение има колко зебри изявда един лъв. Със сигурност повече, отколкото изяждам аз. Е, каква е логиката да забраните на мен да ловувам зебри?!

Нямал съм нужда да прехраната си? Ами, по същата логика и лъвът няма нужда, да се научи да развъжда говеда!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Rosencho   
Дата:   28-10-09 22:05

Леле!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   28-10-09 22:29

Котките и те убиват за удоволствие. Не на котките [smilie23] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-10-09 22:34

ivodam Бойко ще вкара закон бе хахаха

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chavdarpg   
Дата:   28-10-09 22:34

В цял свят се ловува.Ловувало се е и пак ще се ловува.
Всяка година стотици диви животни загиват под колелата на превозните средства.Всяка година стотици животни загиват,дори изчезват и видове от урбанистичната лакомия на човека.Всяка година стотици птици загиват от третирани семена за посев,стотици птици загиват,насечени от перките на еолните централи,поставени на миграционните им пътища.Замърсяването на въздуха и водата с пестициди,не води до увеличаване на популациите от животни.Безсмисленото изтребване на "вредни" видове животни,НЕводи до биологично равновесие.
Проблемът с лова е можеби най-малкия проблем в опазването на дивата природа.
Единственото което е вярно в случая,е че само ловът,може да бъде що годе контролиран.
Светла даде за пример снимка на испански фотограф... Защо тук в Испания,ловът не е такъв проблем при опазването на дивечовото богатство на страната?



Публикацията е редактирана (28-10-09 22:37)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   28-10-09 22:43

Ъ? Сериозно? Испанските фото-форуми не изобилстват ли от възвания за благородни каузи, в частност и против лова ?



Публикацията е редактирана (28-10-09 22:43)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lusvet   
Дата:   28-10-09 23:33

"Обръщам се към всички фотографи любители на природата, а и към всички тези с повишена чувствителност и интелигентност"
chill, ако не се разпознаваш в тези хора, излишно е да пише тук.
В 21 век сме,и няма защо да ни сравняваш с лъвове и зебри..[smilie22]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   28-10-09 23:52

lusvet, не можеш да ми казваш къде да пиша и къде да не пиша, така че - улево.[smilie19]

Пък и се разпознавам. [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   29-10-09 03:37

Всичко на този свят се саморегулира :)
Любовта към природата и животните е първично чувство,носталгия която има всеки от нас.
Към това основно чувство ние присаждаме наши лични емоции...като красота,чистота и какви ли още не думи с които описваме природата.
Реално тя неможе да се опише думи според мен.Нещо като любовта...

Какво по хубаво от това ако уловиш късче красива природа...да я наглеждаш от време на време ,тя ти напомня кой си ,и за какво си тук.Понякога сме прекалено жалки когато си мислим ,че сме нещо повече от заобикалящите ни животни.Толкова тясно сме свързани с нея,колкото и едно обикновено животно.
Държим се за нея като стадо слонове за сламка.
Гориво,храна,вода ..всичко черпим от тук както всяко останало животно.С какво сме повече от тях...все още нищо не сме постигнали щом зависим на 100% от природата.
Колко ли години ще минат докато поизмислим нещо наистина радикално....

Достатъчно територия и видове сме отнели от природата само за да се изхраним ,но това не стига...сега трябва и да трепем природата за удоволствие.Прекалено сме тесногръди все още.
Вглъбени да разрешим проблемите които си създаваме сами не правим нищо смислено.

Само когато една нация е презадоволена ,си позволява да мисли за наука и изкуство.
Мърлявите недорасли държавки като нашата и още няколкото милиарда още по бедно население на планетата винаги ще е в пъти повече от така наречената "развита" част.

Това също е логично...Китайците бачкат за да мога аз да пия кола с кафе в центъра на стойност половината им месечна заплата.
Винаги сме били устроени така така и ще бъде още мноооого време...
Бедните народи са съвременните роби...на гърба на който просперират "развитите" който за същия труд получават 100 пъти повече пари.
Реално сичко е една боза....прекалено голяма и обемна за да я опише и най прочутото философче.За тва всеки жабурка мислейки ,че основните проблеми го заобикалят...че сам човек е прекалено малък за да въздейства на каквото и да е ..а то си е и така....
Хората от горе пък за заети да мислят как ще снабдят многомилионните си нации с енергия ...я точец,я водичка,я манжда..
Нема как трябва да се яде...Ако метнем цялото човечество на един тест ще се окаже ,че КПД-то му няма и 0.00001%.
Чист консуматор... [smilie7]

А както казва ivodam има само една клетка в един организъм която се дели непрекъснато и неконтролируемо и това е рака :)Дори смятат ,че рака крие тайната на безсмъртието но това е една друга тема за разговор.В този случай за този рак за който говорим мисля ,че ще доведе до нормалното до което води един рак...[smilie5] Ако не се изкорени навреме и в начален стадии....нали...

Малко ми доде музата [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mun4o   
Дата:   29-10-09 08:49

Една фотография от "Диви животни" днес, с извинение. Ето защо съм скептик по темата, че нещо добро ни чака. Фотографът явно е горд от постижението си.А точките показват и форумна подкрепа на случката.
https://photo-forum.net/static/forum/2009-10/tmxf6509.JPG


http://fc.rousse.bg/~Ilian_Valchanov/p_1256774785_IMG_2791.jpg




Отговори на това съобщение
 Re: Кой Кого избива?
Автор: ivodam   
Дата:   29-10-09 09:42

ПД: За годините и жизнения си опит имаш доста правилен поглед върху света, за което те поздравявам :) Да, днешната демокрация американски тип си е една корпоратократия, при която от една страна милиарди бачкат за една шепа хора, от друга едни народи работят за други, както си забелязал правилно. Работа с фирми от много европейски страни и всеки ден ме вбесяват така наречените европейци с некомпетентност, невнивателност, тъпота, грешки, мързел. Дори и колкото нас не работят, напротив, но си получават парите и са станали направо един невероятни добичета... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lusvet   
Дата:   29-10-09 10:32

За мен е извънредно важно посланието ми да достигне всички вас които ме четете и си позволявам с извинение да повторя, обобщавайки това което ми беше замисъл, надявайки се да бъде правилно разбрано и без полемики.

"Кой Кого избива??!"
Обръщам се към всички фотографи любители на природата, а и към всички тези с повишена чувствителност и интелигентност:
Използвайте вашите снимки и пример против избиването на националната ни фауна, токущо започналият ловен сезон допринася активно за изтребването например на видове като мечка и вълк, видове които са заплашени от изтребване и са изчезнали от редица европейски държави, въпросните се опитват да възвърнат естествения кръговрат във фауната, но не винаги с успех!!
Както вълкът така и мечката избягват човешкото присъствие и се страхуват, случаите на нападения са единствено когато животните се чувстват затворени в клопка, или ранени, или за да защитят малките си!

Нека с нашите снимки "разчувстваме" и сменим криворазбрани традиции и остарели ловджийски страсти във всяко кътче на страната ни, нека запазим богатството и разнообразието на нашата флора и фауна заради нас самите и за нашите деца, за да бъдем ценени в света за усета ни към красотата и уважението към живота който запечатваме в снимките ни.[smilie24]
Когато разрушаваме и избиваме в природата следващате може да сме ние..

Мисля че като начало ние самите с нашите снимки, подход и убеждения можем да ориентираме усета в мнозинство хора, че е много по-вълнуващо и завладяващо да наблюдаваме или снимаме природата и живота който я изпълва, отколкото да се убива!
Естественото природно богатство е "собственост" на всички!!


Препращам ви този линк, за всички вас, които ме четете, относно победителите в най-големия Wildlife фотографски конкурс в света, друго виждане към природата, към животните, преценете сами къде стои красотата..
Veolia Environnment Wildlife Photographer of the Year 2009


http://www.nhm.ac.uk/visit-us/whats-on/temporary-exhibitions/wpy/onlineGallery.do


Погледнете коя е снимката победител в най-големия Wildlife фотографски конкурс в света и коментара на автора, испанеца Josе Luis Rodriguez под нея, гордее се с този вид фауна,
"разли4но" виждане към природата, към животните, към красотата..



http://www.nhm.ac.uk/visit-us/whats-on/temporary-exhibitions/wpy/onlineGallery.do


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ksuhorukov   
Дата:   29-10-09 10:53

В подкрепа на думите на ПД, ще вметна само нещо, което четох съвсем на скоро. От зората на човечеството (цивилизованото) са се родили около 80 милиарда души. От тях можем да посочим не повече от 3000 души, които реално са допринесли с нещо за развитието му. Е.. смятайте КПД-то.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: adutsov   
Дата:   29-10-09 12:28

Евалата ПД, много добре казано. и за да вметна още малко фактология. Ловът е бил основната причина за еволюцията на човека - богатата на протеини храна е осигурила повече енергия в по-малко количеството. В природата винаги някой изяжда някой - не забравяйте, че и тревата е жив организъм. Основния проблем е, че за 10 000 години на Балканите сме станали от около 250 000 около 50 милиона. За покриването на нуждите ни от подслон, храна и инфраструктура са унищожени 2/3 от естествените местообитания в които са ловували предците ни за прехрана. В момента ловците в България са над 130 000 и ловуват на 1/3 от територията на която са ловували 10 000 по времето по което сме зависели изцяло от лова. Убиването е оправдано в природата за да ти осигури оцеляване(за храна и при самозащита). Никой в момента не ловува по нито една от двете изброени причини оправдаващи оцеляването. Съответно това го класифицира като атавизъм. Остава разбира се момента в който познати мои - ловци казват; "дивото прасе е по-чисто, не е тъпкано с хормони и антибиотици". Прави са. Но ако всички ние искаме да ядем чисто месо тогава трябва да позволим на местообитанията да се възстановят, да оставим монокултурите да подивеят и бетона да се разруши от корените на дървета и храсти. Да зарежем фермите с високопродуктивни породи и да хванем по един лък защото трябва да се дава шанс на плячката. И освен това трябва да се регулира наща популация за да има баланс.

А за снимките - поне на запад НГ, Гео и филмите на ББСи са превъзпитали много хора в уважение към заобикалящия свят. Но нашенеца е гладен и иска и той да кара бентли, трудно се повлиява от красиви картинки за съжаление.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »