Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Кой Кого избива?
Автор: lusvet   
Дата:   27-10-09 16:15

"Кой Кого избива??!"
Обръщам се към вси4ки фотографи любители на природата, а и към вси4ки тези с повишена 4увствителност и интелигентност: Използвайте вашите снимки и пример против избиването на националната ни фауна, токущо запо4налият ловен сезон допринася активно за изтребването например на видове като ме4ка и вълк, видове които са заплашени от изтребване и са из4езнали от редица европейски държави, въпросните се опитват да възвърнат естествения кръговрат във фауната, но не винаги с успех!!
Както вълкът така и ме4ката избягват 4овешкото присъствие и се страхуват, слу4аите на нападения са единствено когато животните се 4увстват затворени в клопка, или ранени, или за да защитят малките си!

Нека с нашите снимки "раз4увстваме" и сменим криворазбрани традиции и остарели ловджийски страсти във всяко кът4е на страната ни, нека запазим богатството и разнообразието на нашата флора и фауна заради нас самите и за нашите деца, за да бъдем ценени в света за усета ни към красотата и уважението към живота който запе4атваме в снимките ни.[smilie24]
Когато разрушаваме и избиваме в природата следващате може да сме ние..


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HP   
Дата:   27-10-09 16:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GIK   
Дата:   27-10-09 16:24

Поздави за темата.
Но я попитй тук колко хора са виждали диви животни в природата, че моите случай се броят на пръсти при доста обикаляне по горите в Стара планина Родопите и не само....
А в Сърбия преди 4 години за 20 дена на свобода и то не в резерват видях толкова сърни колкото не съм видял тук през целия си живот.
ЗА съм [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-10-09 16:45

Аз имам такава идея но е рано да говоря за нея :) [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   27-10-09 16:55

Не понасям ловджии! Много е модерно сега сред мутрите да ходят на лов. Плащат на горския да си мълчи(ако не взима подкуп го заплашват) и избиват к'вото им падне по всяко време[smilie23] газят горите с джиповете и се мислят за велики[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   27-10-09 17:32

Уффф, болна тема ми е лова и ловджийството... Мога да говоря много по въпроса... Проблема е на най-високо ниво - от президента тръгва, та до директорите на горските стопанства - всички са корумпе отвсякъде...
Бях ловец в продължение на 10 години, но се отказах - лова вече не е лов, а изтребление [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-10-09 17:40

Познавам една ловна дружинка от моя край.
Много са зля ,каквото литне се пуца.
НИкой незнае кое е застрашен вид кое е за лов.Бият наред птиците падат в едни солници и никой неможе да ги вземе дори.
Тва всичко в засщитени влажни зони като Поморийското езеро и тнт.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   27-10-09 17:42

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой Кого избива?
Автор: lusvet   
Дата:   27-10-09 17:54

Ясно е 4е ловът си е бизнес за някои, но мисля 4е като на4ало ние самите с нашите снимки и подход можем да ориентираме усета в мнозинство хора, 4е е много по-вълнуващо и завладяващо да наблюдаваме или снимаме природата, отколкото да се убива!
Естественото природно богатство е "собственост" на вси4ки!!



Публикацията е редактирана (28-10-09 12:54)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   27-10-09 18:10

аз не мисля, че е собственост на който и да било,

всичко хубаво, само не разбрах как ще спреме ония с пушката и джипа да си "пуца" със снимки на мечоци (който е имал честа да заснеме извън зоологическата)



Публикацията е редактирана (27-10-09 18:12)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   27-10-09 19:27

един благороден елен си е 12 000 евро, хора... мммм... някои хора изкарват кинти...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   27-10-09 19:46

Аз като им кажа че съм видял диво животно и отговорът е нещо от типа на за чии ти е тоя фотоапарат те ако имаше пушка щеше да се облажиш[smilie10]

Защо ли си мисля, че върлите ловци в голямата си част за такива сдухани от жените им и семейния живот търсещи начин да покажат видиш ли мъжкото им величие [smilie19]

И понеже ако посегнат на жена си се излагат а и закона не е на тяхна страна то веднага налитат на беззащитните животинки[smilie7]

Давайте комплексари меракът ви е обратнопропорционален на интелигентността ви[ezik]



Публикацията е редактирана (27-10-09 19:48)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-10-09 19:52

Всъщност ловът като акт ми харесва.
Но това съвременното не е лов.
Отиват 100 човека ,заграждат и почват със автоматичните пушки за по 2000лв данн данн даанн даан даан ...тва лов ли е?
Другия пръска мозака на лос от 1000 метра със пушка за 5 бона с оптики и незнам какво.
Животното въобще не е разбрало ,че някой го "лови".
Тва е изтребление ,а не лов.Кефа в лова е 90% лов и 10% стрлба.В днешно време няма лов.
Има само пуцане.[smilie23]

Как може един 150кг разплут селянин да се нарече ловец.Та той дори неможе да се мръдне.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thingfish   
Дата:   27-10-09 20:28

Човече, честно, чета и все четворки виждам [smilie8]
Иначе ловците са симпатяги, а подобни призиви - инфантилни

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   27-10-09 20:46

4 [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: texa   
Дата:   27-10-09 21:34

Ловът не е лошо нещо стига нещата да са с мярка. Да няма браконери, а онези дето събират ловните такси да ги използват по предназначение и всичко ще си е наред. Но нали тези две простички условия се спазват е отделен въпрос...



Публикацията е редактирана (27-10-09 21:35)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rostoshev   
Дата:   27-10-09 21:50

А кой определя мярката, а? Пак авджиите, нали! И като се случи някой от тия малоумници да го фрасне мечка, защото е някак си пострадала от такива като него, изкарват нея "УБИЕЦ", а него жертва. Лова не е лошо нещо, а ОТВРАТИТЕЛНО, особено този който е за удоволствие!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   27-10-09 21:51

За последно съм виждал вълк в планината миналата година под Миджур... женска вълчица убита от ловци и влачена на въже/ако е имала малки то са заминали/[smilie23]

Дотук за симпатягите... да си стоят в кръчмите и да се лъжат за велики подвизи. Там им е мястото[smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   27-10-09 21:59

Абе, тук никои ли не яде месо за удоволствие?[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dae   
Дата:   27-10-09 22:24

PD написа:

> Всъщност ловът като акт ми харесва.
Но това съвременното не е лов................<

PD, момче, [smilie24] [smilie24] [smilie24] [smilie24] [beer] Няма по-вярно изказване!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bpavlov   
Дата:   27-10-09 23:37

И какво му е хубавото на акта? Кое му е хубавото да се прицелиш и да гръмнеш сърничка? Най обикновено убийство. Който е способен да убива животни, може да убива и хора, разликата е в няколко ракии само.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lavrentii   
Дата:   27-10-09 23:43

Не виждам нищо лошо в убийството на нещо, стига да е със смисъл. Предците ни са убивали диви животни, защото са имали нужда да да се нахранят. При това тогава ловът наистина е бил лов, не е имало пушки с оптика и т.н. Днес никой (в България) не може да ме убеди, че е необходимо за ходи да избива диви животни за да се нахрани. Това се прави за удоволствие. И като се има предвид какви щети понася дивата природа и от другите дейности на човека, ловът в съвремието е морално престъпление за мен. Само много примитивен човек може да изпитва потребност от подобно изтребление. А тръпката от самия акт на ловене, може да се задоволява и с много по-невинни и благородни занимания - например фотолов! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lusvet   
Дата:   27-10-09 23:51

Природата е най-голямото богатство на България, ние нито петрол изнасяме, нито диамантени мини имаме..Когато изтребиме фауната си, замърсим природната среда, искам да видя как ще се кара напред..

Съхраняването на природата за нашето бъдеще, за нашите деца е показателно за културата на всяка една нация!!



Публикацията е редактирана (27-10-09 23:52)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bpavlov   
Дата:   27-10-09 23:51

Ако нямаш оптика и пребиеш сърничка с тесла по главата, това ще те направи ли "достоен" ловец както в добрите стари времена?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dae   
Дата:   27-10-09 23:59

bpavlov, не е точно така...Ако си гладен ще ловуваш (или ще отглеждаш добитък за колене). В акта няма нищо лошо и не го сравнявай с човекоубийство - не е толкова просто. Но ловът, какъвто е сега... Това, което pd е описал, предава доста верно реалната ситуация в 80% от случаите - дреме им по какво стрелят[smilie23] Това е като промишления риболов - а ако ги пусна под водата с харпун и без акваланг, да изравним малко шансовете!? Кат са бабаити, що не ми излезат на акула с нож??[smilie22] Ще ми фанат дедовия![smilie19]
Disclaimer: не съм вегетарианец и никога няма да бъда[smile]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »