Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   14-10-09 13:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за първия ми DSLR
Автор: jorro_z   
Дата:   14-10-09 13:57

Добре тогава, аз искам да попитам нещо друго, пак относно стабилизацията:

Моля, да ми отговорят привържениците на тезата, че стабилизацията не е необходима - като цяло това са ползвателите на Никон и Канон:

Защо, ПОЧТИ всички нови модели обективи на тези две марки, се правят само стабилизирани?

Защо, почти всички нови модели и на трети производители (Сигма, а напоследък и Тамрон), пак за тия две системи, се правят стабилизирани?

Аз за себе си имам отговор на въпроса:

По-добре да имаш дадено нещо, и да не го ползваш. Отколкото, да го нямаш въобще....


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   14-10-09 13:59

мисля, че темата се изчерпа много отдавна.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: denyo   
Дата:   14-10-09 14:30

shmirgela, пропуснал си и моя глупав пост. замисли се, ако имаш две тела, едното кроп а другото ФФ с еднакви обективи. Ако при дадено трепване ФФ размаже с 2 пиксела, няма ли при същото трепване кропката да размаже с 3 пиксела? Съжалявам че спамя темата, но много ме е яд когато незапознати хора си позволяват да пишат и заблуждават.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   14-10-09 14:50

Аз не мога да разбера, защо темата се изметна в спор за 'стабилизацията' или разни пиксели, а не сбърка някой да поразсъждава за кадриране .. примерно?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   14-10-09 15:26

Автор: tvk75
Дата: 14-10-09 02:22

абе телата не са много преходно нещо [smile] Защо ли не мисля така



Помисли малко и ще разбереш!!! [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   14-10-09 15:29

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   14-10-09 15:34

Мдаааа, и аз съм си мечтал за бутонче 'затвори темата' да излиза в интерфейса на автора на темата, но уви, за сега нямаме такава екстра от админите!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   14-10-09 15:42




d256h,Навремето,даскала по литература на pefoto01 казвал:след като някоѝ напише и публикува нещо,то започва своѝ живот,и автора не може да го контролира.......


Бил е много прав човека!!!

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dashikov   
Дата:   14-10-09 15:50

Не знам за стабилизацията, картинката, автофокуса и т.н, най-малкото не съм компетентен да коментирам.
Но
Аз бих взел техника втора ръка.Има доста китове, които се продават в базара с не малко остатъчна гаранция и една доста приятна ревизия в цената спрямо цената на същия като чисто нов в магазина.При евентуална последваща продажба ще боли по-малко от обезценката.А последващата продажба е вероятно да се случи - отказваш се от снимане с ДСЛР, искаш да смениш системата, искаш да смениш тяло или обектив.Бих разгледал и пазара втора ръка.Обем на сделките, обезценка.Пък дребните и не дотам дребните технически детайли бих оставил за по-късен етап, когато и аз ще мога да изразя мнение и да знам кое до каква степен ми е нужно и важно.
Казвам го като човек - новак, закупил за не малка стойност тяло и обектив на старо без да разбира абсолютно нищо.Всичко си е перфектно и си работи.Аксесоарите - филтри, доп. батерии, даже и мемори картите също са ми на старо.
Нови са ми само раница, статив и възможно най-евтиния обектив, който се предлага за системата и който се предлага втора ръка с незначителна отстъпка от цената като нов.Скоро ще закупя още 1 обектив и пак ще го търся на старо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   14-10-09 22:15

Съгласен съм до някъде с dashikov. Телата са преходно нещо, трябва да се инвестира повече в хубави обективи! На Канон и Никон търсиш недостатаците а на всички останали предимствата!!!

Добре е един начинаещ да започне с по-старо тяло и ако е възможно хубав обектив.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jeremiah   
Дата:   19-10-09 15:45

Колеги, защо се карате за пуста стабилизация?? Универсалното нещо е апарат със стабилизация. Който иска стабилизация, нека натисне копчето ON, а кйто не иска - да натисне копчето OFF. А ако апаратът е без, искаш-не искаш, все няма.

Иначе съм съгласен с писаното от колегата dashikov. И аз съм от скоро с втора ръка апарат (умишлено не посочвам марката, щото ще текнат потоци от лайна от собствениците на други марки), който получих в пълен комплект, без никаква разлика от нов, и на малко щракания. Разликата в цената от нов беше ТВЪРДЕ съществена. Освен това, по време на избора, внимавах моделът да ми позволи да ползвам максимален брой неща от предишния ми апарат (батерии, карти, филтри и т.н, което не си е малко перо в бюджета). Тъй че спокойно може да се купува втора ръка техника, стига човек да сигурен, че предишният й собственик не е бил някой неандерталец.
Приятно снимане на всички!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cwet4e   
Дата:   26-10-09 23:06

Отново да ви питам , а какво ви е мнението за Nikon D3000 (в сравнение с оли 420 и 520), защото се появи и за него оферта:) ето я и нея тук
2-ра оферта

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: aldygreen   
Дата:   27-10-09 02:06

Относно стабилизацията, една снимка на баба ми от времето (цифрова, все пак):

Синята джамия посред нощ

Снимката е от ръка на ИСО100, без стабилизация.
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

(Абе 3 ракии вършат доста добра работа, сами виждате)
[beer] [beer] [beer] [smilie18]



Публикацията е редактирана (29-10-09 01:53)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   27-10-09 02:41

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   27-10-09 02:44

може да е трагична но е от ръка и ИСО 100,всеки може да прецени сам останалото

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   27-10-09 02:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за първия ми DSLR
Автор: ararat   
Дата:   27-10-09 13:00

D3000 е иделен фотоапарат за цената си (новата), съсмоторен,безмоторен, важното е че прави перфектни снимки [beer]

А това че обективите с мотор са по-тежки ми звучи странно, аз поне не съм го забелязал [smilie11] [smilie11] [smilie11] Може и да е така при разни про телеобективи, но не вярвам някой да ползва точно такива с D3000.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   27-10-09 13:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cwet4e   
Дата:   30-10-09 22:56

вече мога да се похваля с един Olympus 420 с двата обектива [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   30-10-09 23:26

Браво. Златен си.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   30-10-09 23:40

цветче, поздрави от мене [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shmirgela   
Дата:   31-10-09 00:09

denyo : Ами ако снимам на филм, а не на цифров фф,как ще ми измериш пикселите там?
И изобщо съотношението фокусно р-е и критична скорост на снимане касае само обектива. Размазаната снимка си е размазана на каквато и да е матрица.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   31-10-09 01:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за първия ми DSLR
Автор: pefoto01   
Дата:   31-10-09 01:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »