Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re:
Автор: jorro_z   
Дата:   12-10-09 12:48

Асахи, използвал съм приравнено фокусно разстояние по следната причина:

Приравненото разстояние, всъщност касае зрителния ъгъл. В тази връзка, по-тесния зрителен ъгъл, предполага по-голяма амплитуда на отклонението - било на матрицата, било на оптичния елемент.

И още нещо относно стабилизацията:

Едно от важните качества на стабилизацията е, че тя може да се изключва.



Публикацията е редактирана (12-10-09 12:51)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   12-10-09 21:52

Мен, стабилизацията страшно ми помага когато съм ... пил [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cwet4e   
Дата:   12-10-09 22:56

Благодаря за изчерпателните отговори:))) вече определено ми стана ясно :)))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: denyo   
Дата:   13-10-09 09:50

asahi: "Не намирам основателна причина в горната формула да се използва приравнено фокусно разстояние"

jorro_z е прав, казано по-простичко и нагледно, кропките са с по-малък размер и един и същ обектив сложен на кропка и ФФ дава по-голямо размазване на отпечатъка от кропка при един и същ мащаб. С една дума, гъстотата на пикселите при кроп си казва думата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: surg   
Дата:   13-10-09 10:00

като скоро пробвал и аз да акажа нещо...
1. няма сериозна разлика межу отделни апарати в низкият клас
2. стабилзиацията е изключително важна за снимане с зоом над 3-4, тия апарати си движат доста чаркове..., между отделните видове реализации има сериозна разлика, важна разлика, няма да дам по добрата марка
3. мнооого по важно е добрите обективи, китовите снимат по лошо от моя Канон с2 от 2005 г , факт който ме стресира, хубавите обективи на коя да е марка върват към и над 1000 долара поне,
4. има мит у нас за т.н. добри стари и ЕВТИНИ обективи, не се явяват толкоз често в пазара, и не са евтини, а състоянието им е друга работа, говоря за тез които си струват, има фенове на разни преходници, що го праят те си знаят, това не е пълно ценна система

каквото и да вземеш тяло , мисли за скъпи обективи ако искаш максимума...



Публикацията е редактирана (13-10-09 10:02)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   13-10-09 10:04

Само за протокола, искам да допълня един по-горен пост на jorro_z...


На Е-систем тяло при Оли има и стабилизация в обектива освен в тялото, ако решим да използваме! Така, Оли ни предлага избор за ползване на стабилизация в тялото или в обектива!

Стабилизирани обективи за Four Thirds System

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   13-10-09 10:04

в ниЗкия клас, викаш, подлите, скапани дслри [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

иначе бая глупости нареди, личи си, че не снимаш много-много с такива машинки.

Отговори на това съобщение
 Re: Съвет за първия ми DSLR
Автор: jorro_z   
Дата:   13-10-09 10:19

Благодаря за допълнението на d256h, бях го пропуснал тоя момент.... [beer]

Сега се сещам да допълня още малко:

От известно време насам, този момент с различния тип стабилизация го има и при Пентакс, но само с някои обективи на Сигма.

Разликата е (доколкото знам), че при Оли, можеш да избираш или стабилизация в тялото, или в обектива. Може да се включат и двете, но тогава ефекта е обратен, т.е маже повече.

При Пентакс/Сигма решението е следното:
При включена стабилизация в обектива, се мести оптичен елемент, който спомага за по-стабилна картинка във визьора. Стабилизацията в тялото в този момент не работи. При натискането на спусъка, се изключва стабилизацията в обектива, а се включва тази в тялото.

Така на практика имаш два работещи типа стабилизация, но не едновременно. Едната (в обектива) работи по време на кадрирането (Или, ако е изключена тази на тялото). Другата (в тялото) работи в момента на заснимане, като се изключва тази в обектива, за да не се конфронтират.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hakama   
Дата:   13-10-09 20:21

Кои са основните функции/екстри, които полупрофесионалния апарат трябва да поддържа за един начинаещ "фотограф" , като например "стабилизацията" ?

Благодаря



Публикацията е редактирана (13-10-09 20:30)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   13-10-09 20:39

автоисо,
автофокус,
авто мерене в поне 50 сегмента, 3д матрично,
автокомпенсация,
авто бял баланс.


а ако начинаещият фотограф иска, аджеба, да се понаучи - апаратът трябва да има ръчни настройки и коректно работещ затвор и обектив. тва е.



Публикацията е редактирана (13-10-09 20:39)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: навлек   
Дата:   13-10-09 20:50

Доста "сок от мозък" се изля в темата. Да добавя и аз една капка.
Не вярвам да успееш да "смелиш' всички технически аргументи, които се изтъкнаха.
Постъпи "по женски". Иди в магазина и си купи това, което ти допада на вид, на пипане, на цвят, ... (щях да напиша и на вкус, но се усетих навреме).
Важното е, че имаш мерак и това е добро начало.
Не жали техниката. Снимай "на поразия" и чети разни книжки. Това е начинът да не "откриваш Америка", а да бъдеш един добре организиран "турист"!
И за финал п да те подсетя за приказката за многото баби...
Избери сама и не съжалявай и за миг за това!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   13-10-09 21:00

Толкова ненужни приказки, да не кажа глупости, на толкова малко пиксели пространство скоро не се бяха струпвали.

Нужна ли е стабилизацията за да снимаш?
Не.

Помага ли?
В някои ситуации да.

С нея по-лесно ли ще се НАУЧИШ да снимаш?
Не.

Безкрайно сложно...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: surg   
Дата:   13-10-09 21:17

cwet4e
забележи , че наи дръзките, остри, груби и привидно кратки и ясни съвети се дават от едни хора дето имат едни малки жълти квадратчета до името си в профила.......т.е. "професионалисти", аз им викам жълти книжки....

по правило те са самовлюбени и влюбени в техниката която имат, или мечтаят да имат та да видим
"Нужна ли е стабилизацията за да снимаш?
Не."
никои не е казвал това

Помага ли?
В някои ситуации да. "
така е

С нея по-лесно ли ще се НАУЧИШ да снимаш?
Не."

не е точно така

какъв е ефекта в ръцете на начинаещ без опит с ДСЛР и по глеми обективи, ами ако я няма между 2и 5 от всеки 10 снимки ще е с липса на фокус, ако я има...ами 1-2 от всеки 10...
има ли полза, има, колкото по голям е зоома по малко светлината,и по малко опита толкоз по голяма е полза, и това има предел, там се явява статива, ако го носиш, и условията и обекта позволяват де
ако си снимала 25 г с ДСЛР да речем тогава е вече мааалко по друго....
тук в тоз форум е като в нашите вестници, трябва да знаеш от кои е написаното, и да четеш между редовете
колкото за апарата, това е стъпка с цена от 1000 до Х000 левове, наи добе почети 2-3 месеца по форумите и тогава решавай...
от друга страна ДСЛР има смисъл ако искаш дълбоко да изучаваш фотографията, имаш време инат и пари за това, искаш на всяка цена да имаш максимални резултати, искаш да опиташ да се явиш в някоя изложба, и да печаташ от формат А4 нагоре, да се фукаш много с техниката която имаш и оше едно две неща....
дали е така ти си знаеш
успех

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   13-10-09 21:19

Ти си мислиш, че не така, а аз мога да ти докажа с личен пример, че е.
За да се учиш ти трябва един апарат и един обектив.
Другото са глупости.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: surg   
Дата:   13-10-09 21:21

darksorrow

снимал съм с Минолта, СОни, Никон, Олимпус, Канон, и съм меко казано напълно "отказан" от какъвто и да е било ДСЛР....но това си е лчино мой проблем и позиция...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: surg   
Дата:   13-10-09 21:24

exile

за да свършим накрая това...
1. стабилизацията не е абсолютно условие за коя да е снимка, ФАКТ
2.когато се планира закопуване на нова техника и тя МОЖЕ да бъде с стабилизация, е приятна и полезна екстра, осбено за начинаещи
ФАКТ

и сега ко правим...пак стигаме до лично решение, ама питащият трябва да има максимално честна и коректна информация...
ттехнологиите са това , да бъдат ползвани правилно и по предазначение, и след тяхното овладяване...



Публикацията е редактирана (13-10-09 21:28)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   13-10-09 21:27

жив и здрав да си, аз да споря желание нямам [smilie24]

всеки се кефи на нещо различно, просто гледната ти точка за някои работи е доста изкривена (визирам първия ти пост в темата). може и моята да е. всичко е относително.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   13-10-09 21:40

Взимай 520-кит. Олимпус са чудни машинки. А за злобните нападки от големите марки... явно осъзнават, че малките в много отношения са по-добри и това ги дрази. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   13-10-09 22:02

Недостатъци и предимства на стабилизацията:

- снимах на филм и за всяка снимка заемах стабилна поза и снимах- рядко имах размазан кадър. сега се изнежих - снимането го правя с замах на ръката и минавайки през обекта натискам спусъка, в много случай на серия, че да стане някоя от снимките [smilie6] - в повечето случаи стават... [smilie7] [smilie8]

+ виждаш нещо хубаво и интересно за миг, което ще изчезне- насочваш и снимаш. фотографията е миг, който почти винаги не се връща...

с пентакс съм, но изборът си е твой [beer] [shtrak] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   13-10-09 22:39

Щом са толкова добри, няма да са и малки! [smilie18] Олимпус не са никак лоши, особенно за начинаещи. Проблема е, че е не продаваем!!!


Абе важното е да се снима![shtrak] [shtrak] [shtrak]

Наздраве! [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: denyo   
Дата:   13-10-09 22:58

Един друг поглед - ако без стабилизация се размазва всяка втора снимка (примерно) човек се замисля защо става така и научава нови неща. Ако със стабилизация брака е минимален, човек е склонен просто да си щрака без да си мори мозъка кое как и защо става. Е, то си зависи и от човека разбира се.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   13-10-09 23:01

Да бе забравям, че тук всички сме професионалисти [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (13-10-09 23:02)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   13-10-09 23:04

Прав си до някъде. Ама като искаш толкова да си натоварваш мозъка има бутон ON/OFF! [smile] То по тая логика и AF да изключим и да минем на ръчен режим. Не, че някои не го правят!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   13-10-09 23:05

едно време баба ви професионалистката само със смената с вградена стабилизация е снимала...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   13-10-09 23:10

Да но е палила печката да ти зготви докато дядо ти е ходил за дърва в гората с каруцата! Ти сегя защо чакаш камиона с въглищата? Иди с каруцата за дЪрва!


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »