Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   26-10-09 16:31

Шоти,

От 86-те хиляди регистрирани форумци, тези, които наистина като теб се нуждаят от 32 Мп, можеш да ги изброиш на пръстите на едната си ръка. Преобладаващата част от останалите се нуждаят първо от учебник по граматика за 10 лв., след това от необходимия минимум от фотографски знания и умения, които могат да придобият и в рамките на един курс по фотография за 200 лв., четене на книжки и гледане на фотография и най-накрая от подходяща за техния начин на снимане фототехника, която могат да намерят на разумни цени в базара.

В отговор на коментара на Тошо от село ще кажа, че "чесането на езици", колкото и безобидно да изглежда, има един много негативен ефект. То създава у хиляди полуграмотни форумци с посредствени, да не кажа никакви познания по фотография и без нито една снимка в профила си, впечатлението, че като си купят последния модел професионален фотоапарат и потрошат няколко десетки хиляди лв. за най-качествените професионални обективи, това автоматично ще ги направи добри фотографи, които на мига ще започнат да творят шедьоври. ТОВА ПРОСТО НЯМА КАК ДА СТАНЕ!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-10-09 16:39

IDA тебе кой те излъга ,че на Шоти му трябва 32мп камера [smilie18]
Иначе си прав. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   26-10-09 16:41

пд, недей бе човек. ще вземеш да се кротнеш като navy и да си снимаш с кеф, а хората тук ще тъжат за тебе [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: graphix   
Дата:   26-10-09 16:42

аххааха

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1Ds Mark IV - първа информация, полу-официално
Автор: ivodam   
Дата:   26-10-09 17:11

Абе не знам за мегапикселите, ама знаете ли кво й е най-убаво на 1Д серията... - тва че нема колело за режимите [smilie5] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vassilk   
Дата:   26-10-09 17:38

Ivodam [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   26-10-09 18:14

дам... слагаш я на масата застъпваш с крак и 2 пръста за да може с другата ръка да смениш режима..... пълно безумие [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   26-10-09 18:56

IDA, върь снимай тогава, недей да висиш във форума! [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   26-10-09 21:06

джъмбо , ти сменял ли си режими на Марк? Да беше казал исо или драйв, да те разбера.[smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   26-10-09 21:08

имах служебен 1д марк 2.... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   26-10-09 21:08

И как викаш се сменят режимите?



Публикацията е редактирана (26-10-09 21:26)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1Ds Mark IV - първа информация, полу-официално
Автор: ivodam   
Дата:   26-10-09 21:44

tantris: Слончи е наш човек, не му се връзвай :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   26-10-09 21:46

Не се връзвам, ама пуста първосигнална за достоверността на информациите. Иначе по-дебилна ергономия от марковете едва ли може да се измисли. Един канон 450Д е много по-добър в това отношение.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1Ds Mark IV - първа информация, полу-официално
Автор: ivodam   
Дата:   26-10-09 21:50

Аз явно пребивавам в някакви други измерения, чудя ви се как можете да обръщате внимание на такива неща...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   26-10-09 22:23

начи.... по спомени... в ляво имаше 3 бутона и при натискане на един или два от тях се получаваше комбинаци която с помощана врътката се избира режим...

не помня кое се сменяше с двата крайни бутона ама верно го слагах на маса за да го сменя....

иначе марк 2 то за малко да ме извади от правата вяра

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-10-09 22:27

НИКОН [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   26-10-09 23:29

graphix оня ден на един концерт гледам един Д700 - търси си място, зарежда се в иделаното ъгълче и през целия концерт сам си цъка. По едно време свърши картата - скокна Д700-ка смени картата и продължи. Свърши концерта и хоп скокна пъргаво в една торбица на рамото на фотографа и поеха към дома.

Никон ....слагат всякакви екстри. Какво да правим простосмъртните.

....и пак са го грабнали от sony ама в ДСЛР - кои да се сети.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   26-10-09 23:31

Коментар на старо куче в сватбената фотография..:

"Много скучно с тоя д700 сичко сам прави"

[smilie18] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: graphix   
Дата:   26-10-09 23:44

hotsnail, д700 може да е много хелтелегентен, ама не е 38 мегапиксела...[smilie23]
по FPS посрещат, по мегапикселите изпращат... [smilie25]

много ме кефят хора, които осъзнават, че имат нужда от нещо, просто защото току що е излязло на пазара и е топло, топло. След година ще пуснат Канон Жмр666хиперЕй4дИ със 73 к. в секунда и 89м.пиксела и обектив с 36 274 линии на миниметър - всички ще станат по-добри фотографи. Ко ше прайм ние с Д80 и 50 1.8???

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   27-10-09 00:02

IDA, повечко са хората, които биха оценили по достойнство 32/36 MP.

Конкретно за снимането на диви животни с обективи като 300 и 400 /2.8 съм 100% сигурен, че качеството ще е все още перфектно дори ако лепнеш на обектива 40-45 МП фулфрейм - от тестовете стана ясно че плътност на пикселите на 7д еквив на колко бяха там, мисля 48 мп спрямо ФФ не са проблем. (а до една година така или иначе ще има нова версия на светлите праймове, така че тогава нещата ще "загрубеят" още повече)

И идеята е не да разчиташ на пикселите за да кропиш като замаян, а да имаш файл, който да можеш да печаташ с фотографско качество на A1, а защо не и повече. За пример давам изложбата на моста на НДК. Конкретно за кропенето, ако съм снимал нещо което изисква повече от 30% кроп аз го трия, освен в случаите на по-рядка или ценна за мен птица/животно.

Не че 21 МП не стигат (5д2, 1дсМк3), но с новите тела идват редица качествени нововъведения, като видео, нова АФ система (в 7Д фокуса е безкомпромисен), още по-ниски нива на шум и т.н.

Аз лично се надявам поне в 1дс4 да вдигнат поне с един кадрите в секунда, не че с 5 не съм се оправял, но се пропускат моменти на фона на 8/10 кад/сек.

Тук най-сериозния проблем е цената на тялото. Дори втора ръка на 20-30к кадъра след 2 години пак няма да е под 9 бона в БГ, но пък до тогава ще се намират 1дс3-ки за по 5 бона най-много, което ще позволи на повече хора да си купят про тела.

А мисля че е излишно да се коментират хората които си купуват такива камери поради същата причина заради която слагат на джитиайките си 19 инчови джанти с превъртащи тасове [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-10-09 00:44

Стига го вре тва 7д. Не били проблем 18-те на 7д.Кое не е проблем по точно?Шуми колкото д3 на 18мп или вади повече детайл със среден клас обективи.Айде по сериозно вече че ми писна от глупости [smilie3]Китак за 1700лв и така нататък.... [smilie11]

Обади едно телефонче на Коцакове и мерете 300 2.8-ците на 7д и д300 макар ,че канона е по остър принципно.



Публикацията е редактирана (27-10-09 00:47)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1Ds Mark IV - първа информация, полу-официално
Автор: Canon   
Дата:   27-10-09 00:55

pd
Не се впрягай де. Какво като 7Д шуми по-малко, не само със среден клас, а и с най-ниския клас вади по-малко детайл.
Я кажи, днес ми искаха 1 снимка за 8-3 метра билборд, да била на 600ДПИ - някакви си 95000 пиксела по дългата страна, та с какво да я снимам?



Публикацията е редактирана (27-10-09 00:57)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   27-10-09 00:59

Стига си ми говорил за тия никони бе, колко пъти да ти го повторя. Не ме вълнуват никоните ти, отвори си една тема за никон и си пиши в нея! Писна ми от тебе, няма пост на някой който коментира канонската система, който да не го захлупиш с никонския си спам!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   27-10-09 01:09

НЕМА значение [beer]



Публикацията е редактирана (27-10-09 01:46)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bpavlov   
Дата:   27-10-09 02:24

Цаноне, ти пак изби рибата.
Такова изискване 600 дпи за билборд не съществува. 60 дпи е изискването за мащаб 1:1 и то въобще не е необходимо да се спазва, масовия случай е 30 дпи. Някои фирми искат 600 дпи, но при мащаб 1:10.
Само за справка - гол еднолейърен тиф ЦМИК 8х3м на 60 дпи е 5 гигабайта, на 600 дпи не съм смятал

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »