Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Може ли да е толкова тъпо измислено?
Автор: 2metraninja   
Дата:   31-10-09 16:00

Обработвам си аз 800-900 снимки в RAW с ACR във фотошопа, завъртам си ги, оправям си цветните температури, слагам си от тея новите модерните софтуерни градиентни филтри, играя си на всеки кадър си донастройвам експонация, контраст и т.н. Общо 2-3 часа пипкава работа. Тръгвам да ги записвам накрая, фотошопа записва 30 и почва да ми казва there is not enough memory и срещу всяка снимка това повтаря, натискам бутона СТОП, фотошопа зацикля, забива, send/dont send и при следващо отваряне на всичките тея снимки, нито една настройчица не е запомнил акания фотошоп 4.

Бях се засилил да си ходя, но сега всичко наново.[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   31-10-09 16:02

Понатоварил си го бих казал......[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   31-10-09 16:02

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 2metraninja   
Дата:   31-10-09 16:04

Натоварил съм го - ок, ама може ли така тъпо да е измислено - да почне да записва всички снимки и евентуално накрая да запише промените?[smilie11] Ейтва не разбирам?!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   31-10-09 16:10

Ми да чукнеш 1-2 , 3 пъти на четвъртия и ти ще забиеш! То всичко си е с граници! И лайтрума забива , но запазва настройките! Има ли за тебе пречка да постъпваш като ....лайтрум?[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   31-10-09 16:11

Аз бих се свързал с поддръжката на Адоби, евентуално може да репортваш бъг и при следващия патч да е оправено. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 2metraninja   
Дата:   31-10-09 16:20

Адобе са ми любимата компания, ама явно колкото по- голяма става една компания, толкова по- малко си изпипват продуктите. Друг пример за недомислица в АЦР - ако искаш да си запишеш тифовете или джпеците или квото там записваш от РОУ-овете в нова папка, а не където са самите РОУ-ове и искаш да създадеш нова папка, не може да я именоваш. Автоматично ти се създава new folder, който даже не ти излиза в прозорчето на програмата - няма как да го избереш. Затваряш диалоговия прозорец, съответно губиш всички настройки, които си правил - какъв апендикс да сложи на имената на файловете, формат, компресия и т.н. , дисковете заджагъркват, отваря се цялата структура файлова и едва тогава можеш да си избереш новия new folder. Баси простотията [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   31-10-09 16:22

Други софтове поддържат "проект", (единична настройка или пакет настройки), преди конвертиране си записват автоматично проекта, и дори да забият - възстановяват проекта.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 2metraninja   
Дата:   31-10-09 16:25

Ами да, аз и за АЦР вярвах че прави точно това - първо пише настройките - работа за 3 секунди и тогава да тръгва да записва стотици големи тифове, които може да отнемат часове - всичко се случва, я тока спре, я софта нещо забие, ама не[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ksuhorukov   
Дата:   31-10-09 16:34

900 снимки в РАУ... евала за смелостта да ги отвориш едновременно. Сигурно работиш на някой Cray.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shama   
Дата:   31-10-09 16:34

Мда за толкова файлове ползвай Лаитрума иначе АЦР ще за помни настроиките на рол фаила чак при отварянето на фаила в Фотошопа и ще направи този допълнителен фаил с информация (саит кар)


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 2metraninja   
Дата:   31-10-09 16:40

Като се има предвид че е събота вечер, бях доста по- некритичен при второто коригиране[smilie8]
И тоя път цъкнах първо DONE - точно 2 секунди му отне да си запиише настройките, и сега вече спокойно ще си го оставя да си ги записва тифовете.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: compur   
Дата:   31-10-09 16:41

При Сопата си има начин - казва се Automation. След като си си направил всичките настройки и си си ги записал, ТОГАВА можеш да ги приложиш върху колкото файла си искаш и да ги запишеш където поискаш! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 2metraninja   
Дата:   31-10-09 16:41

[cool] те бяха към 2000, ама само 850 от тях ми трябват.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shama   
Дата:   31-10-09 16:41

именно [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tvk75   
Дата:   31-10-09 16:41

да бе,интересно,на какъв компютър работиш бре 2metraninja

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 2metraninja   
Дата:   31-10-09 16:46

В тая връзка да ви споделя едно мое откритие - АЦР си прави една папчица на ц: където си складира превюта на РОУ файлове. Ако снимате повечко като мен и често да отваряте тея РОУ файлове с АЦР в един момент почва сериозно да ви намалява мястото на ц: , което както знаем се отразява много зле на целия компютър - в момента в който се усетих откъде идва тая шитня, АЦР беше успял да наблъска 6 гигабайта на скъпоценното ми Ц:. Намерих откъде му се сменя директорията по подразбиране и даже има опция да го ограничиш до колко място да ползва.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 2metraninja   
Дата:   31-10-09 16:48

Нормален НР с Коре2Дуо, 4 ГБ рам и бая хардове.

Мисля, че ключовото за стабилността и самоувереността ми тук е че не е асемблиран в гараж, ами си е оригинален.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 2metraninja   
Дата:   31-10-09 17:00

Записването върви със завидна скорост, чукам на дърво и заминавам някъде на топло да пия нещо топло.

Ако има и други работещи в събота вечер като мен, първо успех и второ - не се втилясвайте.
И утре е ден [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mravunko   
Дата:   31-10-09 17:06

Нали не мислиш, че "оригинален" ползва някакви други компоненти, различни от гаражните?

стабилността, ако зависи от хардуера при теб, със сигурност значи, че имаш хардуерен проблем.

Аз лично обработвам 20-30 снимки в АЦР-а, след това отварям още 20-30 и така до края. Първо не ти изяжда РАМ-а до дупка, второ като стане като твоята издънка, което се случва, не губя работа за няколко часа...


оффтопик: миналата седмица ми изгоря единия диск на "оригинален" HP сървър. Харда 500ГБ САТА, цена в Стемо 850лв. Извадих го, гледам Seagate, първия в магазина 100лв. Купувам 1 отверка "еврейска звезда" за 10лв и сега работи перфектно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   31-10-09 17:35

Светлата стая ми го правеше същия номер с not enough memory, оказа се че е бъг и пуснаха ъпдейт. Ако не си с последна възможна версия е хубаво да ъпдейтнеш. Не се получаваше винаги, но е дразнещо.
Иначе правилно ти казват за 900 снимки лайтрум е по-удобен.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: compur   
Дата:   31-10-09 18:37

ето нещо по въпроса!
http://www.photoshopsupport.com/photoshop-cs4/tutorials/
adobe-camera-raw-acr-cs4-camera-raw-tips.html

СГЛОБЕТЕ СИ ЛИНКА, ЧЕ НЕМОЖЕ ДА ИМА ПО-ДЪЛГА ПОРЕДИЦА ОТ 100 СВЪРЗАНИ СИМВОЛА!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: flipbeat   
Дата:   31-10-09 22:14

"е бяха към 2000, ама само 850 от тях ми трябват." опитвам се да си те представя с 2000 диапозитива и проектор...бавни и механични движения...цък-цък

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lizZz   
Дата:   31-10-09 22:32

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 2metraninja   
Дата:   01-11-09 10:49

Мравунко, мисля че "оригинален" най- често означава, че тея компоненти са мислени да работят заедно. Също означава че че са от добър доставчик с различен аршин куолити контрол от тея насипните. А много често означава и точно това, което казваш - на домашния ми пакард бел дъното освен за пакард бел за друг асемблатор или за свободна продажба не е пускано.

flipbeat , аз пък си те представям как пишеш посланието си до мен, как го слагаш в плик, плюнчиш, лепиш, надписваш, носиш до пощенската кутия, оттам дилижанса впряга, прах, камшици, до окена, оттам на парахода, въглищар хвърля въглища, гларуси дрискат по палубата, стига до Европа, пак впрягове, пак конска пот, накрая след месец стига до мен, аз късам плика с нож за хартия и чета жадно. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: erotila   
Дата:   01-11-09 11:08

според мен си си претоварил диска с временния файл -премесит го на директория която има достатъчно / поне 50гб/ празно пространство, намали си кеша / пак от менюто за настройки/ на 3 няма да има проблеми с това надписче ако и имаш правилна инстарация на фотошопа за по сигурно преинсталирай /обнови. Научи ме и мен да отварям по 800 файла, поне до сега става само с до 200. За да не става тая простотия която ти се е случила увеличи си кеша на raw от настройките в конфертора от 1гб на 1,9гб. За да се запишат xmp файловете с информазията с промените по файла два варианта done или след като си нагласил корекциите отваряш си само единия от всичките 200 файла които конвертора може да отвори, в директорията в която са се появяват xmp на всички други
. После затваряш отворената снимка и си отваряш наново всичките сурови файлове/200 бр/. След това в менюто долу в ляво си даваш на шопа да си ги запише където искаш и в какъвто формат ти харесва.
ФШ е програма за обработване на снимки за конвертиране и за неограничен брой файлове ползвай програми които могат да го правят.
Възможно ли е с не светло силен обектив да се снима на тъмно,
Възможно ли е със светло силен обектив да се снима на светло!?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 2metraninja   
Дата:   01-11-09 11:13

Сега - не знам какво се чудите че в АЦР отварям за корекции не 900, ами 2000 файла - пак казвам - отварям ги в Адобе Камера Роу, не 2000 файла отворени във фотошопа. Ако сте работили с АЦР не знам кво толкова изкл
чително ви се виджат 2000 файла в АЦР, не мога да цитирам цифри, но съм отварял и по много повече.
И да - така и правя вече - първо ДОНЕ и тогава опит за записи. Подразни ме това, че така тъпо са го измислили - първо часове отнемащата работа, накрая работата за 2 секунди.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »