Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Мнението Ви за Lenspen
Автор: serg   
Дата:   31-10-09 13:03

Здравейте!
Искам, ако може, да си кажете мнението за Lenspen. Всяка година се появяват нови модели на Hama,Olympus и др. Само в Photosynthesis има 5 вида. Какви положителни и отрицателни неща забелязвали при работа с тях? Като казват, не питай старило, а питай патило. Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tan4o   
Дата:   31-10-09 13:09

аз имам от 2 години и отрицателни страни не съм забелязала!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-10-09 13:11

Не е подходящ когато имаш големи и скъпи обективи.Предпочитам отделен препарат с къпрички ,четки и духалка отделно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: burningice   
Дата:   31-10-09 13:13

Питай ЧичоМанчо .

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serg   
Дата:   31-10-09 13:22

Тема малко е петъчна, но "на патерици" става. При този избор, не е лошо да споделим мненията за тях. Успех на всички![shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   31-10-09 14:56

На мен не ми харесва. Маже гадно. Предпочитам си кърпичките, четчицата, пръскалото и духалото.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   31-10-09 15:29

На първо място , трябва да се има предвид , че това е консуматив и си има живот!(доста къс при това)Явно вече някои са го забелязали щом смятат че "маже".
Както с всеки начин за почистване , така и с ленспена трябва да се внимава. Не трябва да се пипа с пръсти финия филц , защото остават мазнини по него и после вместо да се почисти - обектива се замърсява допълнително.Същото важи за четчицата. Ползва се в среда с възможно най-малко прах , тъй като една по-твърда прашинка залепнала на ленспена , при натиск може да надере просветлението , а и самата леща. Аз лично бих препоръчал след закупуване на обектив , той да се почисти внимателно след което да му се завинти УВ филтър.По този начин не се налага да се чисти обектива , а само филтъра. Относно течностите които се предлагат - не е лош вариант , но пак зависи от кърпичката с която ще разнесеш и подсушишслед това тази течност - ако е зацапана , само влошаваш нещата. Аз лично бих ползвал комплектите за еднократна употреба , тъй като там всичко си е стерилно и няма опасност да използваш вече зацапана кърпичка.



Публикацията е редактирана (31-10-09 15:33)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serg   
Дата:   31-10-09 15:32

Купих преди време лензпен на Нама, но също не се останал очарован. Помислих, че е лош късмет с производителя. Но сега гледам, че това не е само моето мнение.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serg   
Дата:   31-10-09 15:41

Благодаря специално на cicomanco за мнението- мисля, че ще бъде полезно за доста начинаещи колеги.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: autosvet   
Дата:   31-10-09 15:57

Ленспена е аксесоарче за терен т.е. да не мъкнеш целият почистващ комплект и голямата микрофибърна кърпа а ей тая джаджа дето да позачисти положението докато се прибереш у вас и извадиш "тежката артилерия". За мен лично е добре да го има в една фото чанта.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serg   
Дата:   31-10-09 16:16

Мда, и тук има логика. Като се замисля, колко излишни/това разбирам, като се върна/ неща мъкна със себе си с идея, че "може да потрябва"...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   31-10-09 16:18

Ми на мен пък ми тежи повече като ми потрябва , а се окаже че го няма за да не ми тежи....[smilie5]



Публикацията е редактирана (31-10-09 16:19)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   31-10-09 16:19

Мен не ми пречи на си взема CZ комплектчето с мен. Малко и удобно!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serg   
Дата:   31-10-09 16:21

Е, да имаш и да не го вземеш, като ти потрябва- този вариант е най-гаден!



Публикацията е редактирана (31-10-09 16:24)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: morpher   
Дата:   31-10-09 17:51

Да споделя и моя опит с тези аксесоари :)
Поръчах си заедно с апарата то Адорама една писалка - никонска, без да знам, че с комплекта, който купувам имало още една. Месец след това моя позната си купи такава писалка от Павильона. Марка не помня, но беше с някакъв червен надпис и струваше 20 лв. Наложи ми се да я ползвам, понеже след чистене на чантата бях забравил да сложа моята. Все едно мажех с пръст. Наистина гадна работа се получи. Тогава и подарих резервата ми.
Сега вече след доста ползвания моята все още чисти по-добре от нейната. Налага се да си купя нова, но ще е пак Никон и ще е от САЩ пак.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   31-10-09 19:17

Чистил си си обектива с чужда химикалка!!!!!
Това е като четката за зъби - лична и интимна вещ! От къде да знаеш този който ти я е дал къде си я е завирал? Нов ленспен НЕ маже!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: drkskwlkr   
Дата:   31-10-09 23:00

Хубавите LensPen-ове имат от вътрешната страна на капачката малко материя, която служи за почистване на филца от натрупаната при почистването мръсотия. За целта при поставяне на капачката си създайте навик да завъртате капачката на четвърт оборот, след като потъне докрай. Това увеличава живота на инструмента.

Но както каза по-горе някой друг, LensPen си е консуматив и си има определен живот.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   31-10-09 23:46

Аз бях много скептичен, но от два месеца го ползвам и за сега не маже - много бързо и хубаво почиства..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   31-10-09 23:52

Пере ли се това нещо?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   01-11-09 00:03

На 40 градуса и без центрофуга.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   01-11-09 00:06

Говоря за мъхестото отпред, сериозно! Моето е замазано от почистващия спрей.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Georgi_Dimitrov   
Дата:   01-11-09 01:03

[smilie24] [smilie24] [smilie24]



Публикацията е редактирана (01-11-09 01:03)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: drkskwlkr   
Дата:   02-11-09 11:49

sirkhann написа:
> Говоря за мъхестото отпред, сериозно! Моето е замазано от почистващия спрей.

Недей да го переш и изобщо мокриш. Това съсипва покритието. Правил съм си експеримент - напоих един lenspen с почистваща течност за оптика и поразтърках. Е, материята почна да пуска нещо черно - дали разтворената до момента мръсотия или влезе в реакция с някой от компонентите на материала, не знам, но тотално унищожи инструмента. После гледах оптичния елемент на микроскоп - целият покрит с черно мазно нещо, слабо видимо с просто око.

С две думи - не мокрете LensPen!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NeDDRaG   
Дата:   02-11-09 12:39

Ползвам ленспен и съм доволен. Тук дето се пише за черното - ами то с нещо такова е напоен филца отпред. И да, има първоначално една илюзиа за замазване.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   02-11-09 13:13

И аз съм много доволен, винаги нося по едно такова в чантата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sun   
Дата:   02-11-09 14:37

Ленс Пен е един, оригинален канадски продукт с холограма с кленово листо, всичко друго са имитации, които нямат нищо общо с оригинала. После викате що не чисти.
ПС Само като казвам оригинален канадски да се има предвид патентован от канадската компания, иначе пак се произвежда в Китай, но не в мини цехчета.[smilie24]



Публикацията е редактирана (02-11-09 14:40)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   02-11-09 14:48

Викаш, такива гаражни фирми като Никон продават ментета на Ленс Пен? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tan4o   
Дата:   02-11-09 14:53

Абе, хора, ленспена не се мокри с никакви почистващи течности, не знам въобще как ви е хрумнало!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sun   
Дата:   02-11-09 16:06

Викам гаражни фирми, като Хама.[ezik] А тия от Никон точно не съм ги пробвал, ама по-добри от на Ленс Пен не са със сигурност.

Отговори на това съобщение
 Re: Мнението Ви за Lenspen
Автор: NeDDRaG   
Дата:   02-11-09 16:17

Автор: tan4o
Дата: 02-11-09 14:53

Абе, хора, ленспена не се мокри с никакви почистващи течности, не знам въобще как ви е хрумнало!

Мда... Аз говоря за това дето е в капачлата. По принцип има нещо, щото не е добре обектива да се чисти на сухо. Sun, аз имам на Хама Чисти си добре.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sun   
Дата:   02-11-09 17:10

И аз имах - изобщо не е добре.[smilie23] Сега и лаптопа и ЛСДтата лъскам с продукти на ЛенсПен. Лаптопския многоо радва-мн малък и мн функционален.[smilie24]

Сега видях че е в промо в Павилиона, ше подаря един и на другия лаптоп: http://www.photopavilion.com/?page=catalog&catalog=44&product=5283&show=additional




Публикацията е редактирана (02-11-09 17:21)

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »