Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Какво е интересно за снимане в Будапеща
Автор: nicknay   
Дата:   27-10-09 21:19

Другата седмица ще ходя за 3 дни до Будапеща. Препоръчайте какво не трябва да пропуска обектива ми там?
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   27-10-09 21:36

атмосферата на града.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nicknay   
Дата:   27-10-09 21:55

[smilie18]
За атмосферата е ясно.
Просто не знам нищо за града, освен че е разделен на Буда и Пеща от река Дунав....

Сигурно някой може да сподели нещо интересно, което не е точно в центъра...[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bvidenov   
Дата:   27-10-09 21:59

Маджарките бе. Много са хубави. [smilie3]Жалко че лятото си замина, щото сутиена там не са го открили още. И циганите са колоритни.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shmirgela   
Дата:   27-10-09 22:13

За снимките сам ще се ориентираш, но задължително отиди на минералните бани.

И все пак - fisherman's tower, двореца, парламента, верижния мост(lanc hid) и тн
[beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Bumerang   
Дата:   27-10-09 22:13

Не е вярно за маджарките -Живял съм там 3 години:-)))

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nicknay   
Дата:   27-10-09 22:25

Това за сутиените е интересно...[beer] Непременно ще проверя!

На smirgela 10х!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Stoychev   
Дата:   27-10-09 22:30





Публикацията е редактирана (28-10-09 22:17)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   27-10-09 22:38

Препоръчвам ти да не пропуснеш Дома/Музея на фотографията!
Струва си отбивката, а и ще прекараш много добре в него!

Можеш да поснимаш в Рожадомб.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vagar   
Дата:   27-10-09 22:40


http://photo-zona.net/images/user62493/album17122/preview/1232744609_nxme5125_IMG_7231small.jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: whipmaster   
Дата:   27-10-09 22:44

Ето това:
https://photo-forum.net/i/1205298



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nicknay   
Дата:   27-10-09 22:57

whipmaster, това откъде се вижда?

lalinda, щеше да е хубаво да видя музея на фотографията, наистина. Но това, които намирам в интернет, е че той е в град Кечкемет, който е след Будапеща, по магистралата към Виена. Няма да имам време. Все пак отивам по работа.
Но можеш да ме светнеш - Рожадомб, това е някакъв Хълм на Розите, доклокото прочетох. Така ли се произнася и на унгарски, или? И всъщност какво е?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: whipmaster   
Дата:   27-10-09 23:04

1083 Будапеща, Citadella sétány, Унгария
Връзка: http://maps.google.com/maps?q=47.487716,19.045787&num=1&t=h&sll=47.832485,17.70927&sspn=0.76113,2.67298&ie=UTF8&ll=47.488006,19.045808&spn=0.008178,0.01929&z=16&iwloc=A


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nicknay   
Дата:   27-10-09 23:05

Златен си!
Сега ще си бодна координатите в GPS-а....
[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zlak   
Дата:   27-10-09 23:14

Снимката е направена от хълм на Буда. Белият мост долу е Ержебет хид. Като погледнеш от него в ляво ще се ориентираш. Дано да свариш и подобно небе[smilie3]

п.с. Кечкемет се намира между Будапеща и унгаро-сръбската граница Сегед-Суботица.

п.п.с. Българките са по-красиви !

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nicknay   
Дата:   27-10-09 23:23

Прав си zlak, грешката е моя. Наистина Кечкемет ми е по пътя - сега погледнах google maps.
Така или иначе ще имам цяла събота за прибиране - ако е отворен задължително ще мина и от там.[shtrak]

Досега винаги съм минавал покрай Унгария, но никога през нея. Наистина не съм в час там...[smile]



Публикацията е редактирана (27-10-09 23:24)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   27-10-09 23:25

В Будапеща е първото европейско метро.
Хвани го ---
Върви под булеварда, който е успоредно на Дунав.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nicknay   
Дата:   27-10-09 23:36

Ахх....прогнозата е облачно с дъжд!
Нищо чудно да се завра в първото европейско метро....:-)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: NinaNik   
Дата:   28-10-09 17:05

И се приготви за студ!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: E-3   
Дата:   28-10-09 17:27

За няколкото месеца престой в Будапеща, не съм видял нито една красива унгарка. Така че не ги търси, ще си загубиш времето. [smilie3] Привечер е хубаво да се качиш до Рибарските кули, катедралата, двореца. От там се открива хубава гледка към нощна Будапеща. [shtrak]
Впрочем ако имаш време има круизи по Дунав от които можеш да снимаш доста от интересните сгради в Будапеща и мостовете. Мисля, че късите круизи са 2 часа, а по-дългите са 3 или 4 часа. Ако си по-висок, не те съветвам да пробваш първото метро [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bamboor   
Дата:   28-10-09 17:41

За снимки отвисоко на Будапеща се качваш на Halász bástya (Рибната кула) или на Gellért-hegy (хълма Гелерт).

ОТ Halász bástya(H-1014 Budapest, Országház u. 14),имаш поглед към парламента, Lanc Hid (Верижен Мост), към центъра Будапеща
В района на Рибната Кула има много неща които си заслужава да видиш:
Mátyás-templom (Храм Матяш), двореца и др.

Снимката на whipmaster е правена от хълма Гелерт (Гелейрт).
В лявата част на снимката се намира двореца, а зад него се виждат част от Рибите кули.
Най близкия мост(хид) е Ержийбет, следва Ланц хид а в далечината се вижда Маргит хид.

PS. Българките са най-хубави

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HristoGavrilov   
Дата:   28-10-09 17:53

Преди 15 минути се върнах оттам. Без майтап! Да ти кажа тия дни беше някакъв техен национален празник и беше много интересно, ама си го изпуснал. Както и да е. Най-важното е времто да е хубаво, защото често сутрин се образува мъгла. Предполагам заради реката. Не е зле да снимаш замъка буда и гледката от него. Невероятна е. Виждаш целия град. От там ако имаш добър зуум и подходящи метерологични условия можеш да щракнеш и парламента. Непременно трябва да снимаш и църквата "Св. Стефан".
От друга страна това е, което всички снимат и което можеш да си купиш на картичка от всяка бутка. Оглеждай се за нещо по-нестандартно, нещо, което тези преди теб са пропуснали. Който си има око на фотограф просто ги вижда тия работи. Ако не си такъв пак става, ама с повече оглеждане.
Отдилно от фотографията не забравяй да пробваш и местните деликатеси. Опитай гулаша им. ;) А като хотел ти препоръчвам "Ибис".
Айде, това е от мен. Приятен престой и много, много хубави снимки!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HristoGavrilov   
Дата:   28-10-09 17:57

Ааааа, не съм съгласен с тия по-горе. Екстра са маджарките. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valjo   
Дата:   28-10-09 18:50

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nicknay   
Дата:   30-10-09 23:56

Благодаря ви колеги за съветите!
Напълних си PDA GPS-а с адреси и координати....[shtrak]

Дано имам време да разходя фото-чантата достатъчно из града, и дано поне не вали много!
[smilie11]

Ако стане нещо добро ще споделя тука!
[beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »