Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Случвало ли ви се е
Автор: тьма   
Дата:   30-10-09 07:39

поглеждате една снимка и първосигнално натискате сребро или бронз. След време попадате случайно на нея и се заглеждате, оказва се, че този кадър ви впечатлява, бърка ви в душицата, както обичам да казвам - натискате злато, ама сори - вече сте гласували[smile]

кое всъщност влияе на гласуването - дали качеството на фотото и неговото излъчване, или вашето моментно състояние..


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: тьма   
Дата:   30-10-09 07:42

ето точно това ми се случи днес с този кадър


http://212.36.3.59/site_pics/199/t_1253554674_StenaFinFrame.jpg



останал незабелязан и от други, както е видно от

рейтинга

не правя реклама, просто споделям


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   30-10-09 07:43

а от мало по-ниска гледна точка вратата да не гледа в морето а към хоризонта какъв кадър можеше да стане [smilie24] [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мимолета   
Дата:   30-10-09 08:08

Какво ти море? [smile] Това е крепостта Баба Вида и ако смъкне гледната точка ще хване другият бряг май.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   30-10-09 08:09

и така да е. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: тьма   
Дата:   30-10-09 09:04

Георги, и така е добър кадърът, признай си[smile]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   30-10-09 09:54

Добър кадър, но е пуснат на 21-ви септември вечерта. От 19-ти до 22-ри бяха 4 почивни дни ако си спомняте:)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: plamendoc   
Дата:   30-10-09 10:14

Ей тва е Админа да признае че снимките не се оценяват по качества а по някакви измислени критерии/време, час,или Тъма ако те открие в представяне/Браво

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   30-10-09 10:16

То пък голямo откровение, че exposure (pun intended [smilie18]) на снимките влияе на рейтинга.



Публикацията е редактирана (30-10-09 10:17)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boni   
Дата:   30-10-09 10:19

И кое му е измисленото на критерия време?
Като пуснеш снимка в момент, когато в сайта няма никой и няма кой да ти види снимката, какво предлагаш - админа да се обади на всички хора в сайта бързо да си прекратят 4 дневния купон, за да дойдат да гласуват ли?[smilie18]
Това си го пише от край време в секция FAQ .

Отговори на това съобщение
 Re: Случвало ли ви се е
Автор: demiman   
Дата:   30-10-09 11:10

Всичко има значение при гласуването, най-важното обаче си остава удоволствието!!! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shpexy   
Дата:   30-10-09 11:24

И представи си трябва ти едно-единствено "златно Б" и без да иска Б-то натиска среброто...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   30-10-09 11:58

ми голям праз. б-то натиска среброто, ма излизаш със следващия кадър. [smilie21] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Тед   
Дата:   30-10-09 12:24

На мен ми изглежда лепнато небе и човек. Такова впечатление имам.[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: krist   
Дата:   30-10-09 12:27

и на мен ми изглежда лепнато небето.. Бони хем е прав, хем според мен факторът време все пак влияе, но не се сещам за начин да се преодолее..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Stoychev   
Дата:   30-10-09 14:35

Разгледайте и другите снимки на автора. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   30-10-09 14:41

Този кадър не само че е зле, ами е и много надценен....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   30-10-09 14:46

Админ, в почивните дни не се ли гласува? Добър си е кадъра,и водата си е на мястото в портала, адаша без да иска призна, че създава впечатление за море, ей сега отивам да гласувам!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Alex-dan   
Дата:   30-10-09 14:58

Автора има достатъчно високо оценени снимки (съвсем заслужено) и едва ли му пука толкова за рейтинга, дето го оревавате тука... [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: geokar   
Дата:   30-10-09 16:20

Апропо тьма пита нещо съвкем друго - и конкретно:
кое всъщност влияе на гласуването - дали качеството на фотото и неговото излъчване, или вашето моментно състояние..

Дайте да се ограничим до тази тема. За мен лично важи следното - почти винаги гласувам "злато" - т.е. или ми харесва, или не, работи като "харесва ми, ама не толкова" са ми доста странни. И, разбира се, индивидуалното състояние играе голяма роля - харесването е субективен процес, откъдето и да го погледнем, често гласувам за работи, различни от "правилните", а отговарящи на правилата отминавам. А, и често ми се случва обратното - на "второ четене" да открия, че съм гласувал за нещо, което не става, но на момента ме е развълнувало с някаква асоциация или спомен.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   30-10-09 18:29

Наистина има недооценени снимки. Добре е да има една категория дето определени хора да могат да пращат снимки които им се струват недооценени, а не да се пускат постоянно теми за това.

Отговори на това съобщение
 Re: Случвало ли ви се е
Автор: тьма   
Дата:   30-10-09 18:34

serjy, ако ме грабне твоя снимка, що пък да не пусна тема и за нея[smile]

авторът на снимката няма и представа за моите действия, а рискувам и да ми се разсърди[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: serjy   
Дата:   30-10-09 18:38

Не е в това въпроса [smilie3] Просто и на мен са ми интересни тези теми, а се налага постоянно да ги гледам от форума. Далеч по-удобно щеше да е ако имаше подобен раздел.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chados   
Дата:   30-10-09 19:50

Не натискам бутоните за гласуване "първосигнално". Разглеждам снимката как е направена и гласувам според това с какво качество е снимката, как е композирана, обработена. И не гледам дали автора ми е познат,приятен или неприятен... [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   30-10-09 21:44

Не, на мен ми се е случвало да натисна импулсивно бронз, а като се появи името, да видя, че е на приятел...

[smilie7]

Значи... нищо не ми влияе.

Оценявам ги обективно.

***

Прочее, неотдавна получих странно ядосано ЛС, в което авторката питаше защо не съм критикувала хубавите й снимки, а съм критикувала лошите й, след което ме бе и баннала, та не можех да се аргументирам, нито под кадъра, нито в ЛС!

Какво да ги правиш тия?

Хем съзнават и признават, че снимките са им зле, хем искат никой да не го разбере...

Не може така. Дръжте си ги по чекмеджетата и не ги показвайте публично, като ще банвате публиката.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MauMyHa   
Дата:   30-10-09 22:01

[smilie18] [smilie18] [smilie18] да пишем за това как личната преценка се изопачава с течение на времето ли, е няма да стане [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thingfish   
Дата:   30-10-09 22:28


Настроението не се съобразява с някакви универсалните критерии, които би трябвало да са меродавни при оценка. Просто не става така и съм съгласен, че то влияе, както и още един куп предразсъдъци, разсъдъци и схеми. Има оправия на този проблем - медицински преглед въднъж месечно според който гласуващият декларира, че е в добра кондиция, благоразположен и безпристрастен и че психическото му равновесие няма да нарани нечие его и няма да затрие нечий талант. Може и някаква клетва да бъде въведена. [smilie8]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »