Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re: Canon 7d vs 5d2 noise
Автор: Canon   
Дата:   01-11-09 20:54

В общи линии е по преценка на вюъра (този, които преценява визуално техническото качество на снимката - дали отговаря или не на обичайните норми за острота/детайлност, шум, цветност, артефакти...) - описани са в условията на сайта.
Това е много дисциплиниращо по отношение на компромисите и личното снижаване на критерия.
За мен ще е интересно да видя примерно развитието на мнението на bpavlov за качество на образа, ако започне да подава снимки за микросток.
Примерно в Shutterstock - изискват се 10 начални снимки за одобряване (поне 7 трябва да минат тази цедка) и след това е нормално да се приемат 70-90% от подадените, като средно всеки 100-на приети, носят около 1 долар дневно, естествено в зависимост от качеството на портфолиото. Ако въобще успее стигне до първото му плащане - 75$, вече със сигурност ще има много добре изграден критерий да не прешарпва, да не прекалява с обработките и т.н. [smilie5] Едва ли ще е някакъв проблем за него, в сайта има регистрирани около 200000 фотографи и се качват по 100000 снимки седмично.
Самите обекти по снимките може да са всякакви, дори такива стари ключове[smilie3]:

http://www.shutterstock.com/pic-37079425/stock-photo-key-on-white-background.html




Публикацията е редактирана (01-11-09 21:03)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bpavlov   
Дата:   02-11-09 00:36

Само не можах да разбера как реши, че прешарпвам и прекалявам с обработките, ти направо си ми постави диагноза ей така, от въздуха.

Джипега, който съм дал от твоя РОУ, е с дифолтни настройки, за да ти покажа, че дори с тях е по хубав от твоите два. Никъде не съм загатвал, че умствените ми възможности се изчерпват с това да конвертирам един РОУ с дифолтните настройки в АЦР

И недей да се изказваш като абсолютна инстанция, ако искаш да блеснеш дай някакъв смислен РОУ с детайлни обекти и шум едновременно и дай да видим кой как ще го обработи в различните конвертори. Ако нямаш подходящ, аз ще дам

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d vs 5d2 noise
Автор: Canon   
Дата:   02-11-09 02:12

Споко, дал съм ти линк към шутера, регистрирай се, качи си представяне от 10 снимки и ми кажи колко от 10-те са ти одобрени. Един вид това е трета страна - неутрална, не ни познават - те ще ти гледат всичко по картинките - и шарпене и детайл и шум.
не се безпокой - само ти препоръчвам, почни с 200ИСО - по-сигурно е.
Тогава ще видим кой е и кой не е абсолютна инстанция.

п.п. Ако не те одобрят от раз - чакаш 1 месец и после пак имаш право
Та или към края на седмицата или чак след месец ще те одобрят - много възпитателно е нали?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bpavlov   
Дата:   02-11-09 03:34

Благодаря възпитателю за светлината, която ми даваш

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d vs 5d2 noise
Автор: Canon   
Дата:   02-11-09 10:48

Е какво стана - май не можеш 10 технически читаво снимки да щракнеш, а само даваш ъкъли. Не забравяй, че и без твоите разбирания за качество на образа, има над 26000 български снимки, качени по различни сток сайтове - достатъчно много.
А виюрите точно това правят - определят дали си прекалил или не с обработките по снимките. Защото след това клиента плаща за качествена картинка, а не за учебно фотошопене.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   02-11-09 10:50

Canon,

Благодаря за разясненията. Все пак не ми отговори на въпроса, винаги ли използваш DxO, когато си обработваш снимките за сток сайтовете или само в определени случаи. На мен би ми било доста странно, ако се окаже, че снимки, обработавани с ACR, имат доста по-ниски шансове да бъдат одобрени.

Също така не ми е много ясно, защо коментираният тук кадър е заснет на ISO 800, при което шумът е значителен. При положение, че, доколкото знам, сток се снима предимно в студио и при много добре контролирана светлина и условия, човек би трябвало да е луд да снима на ISO по-високо от 200. Или не е така? Ако не е, къде бъркам?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 7d vs 5d2 noise
Автор: Canon   
Дата:   02-11-09 11:05

ИДА
Само DxO и ДПП ползвам при всички случаи.
А шанса за АЦР е свързан със степента на дообработка. И да - при студийно снимане и не само там, предпочитам ниско ИСО - но си има случаи, когато трябва и доста високо - нощни снимки - примерно аудиовизуалния спектакъл "Звук и светлина" - на Царевец:

http://www.shutterstock.com/pic-37199437/

stock-photo-bulgarian-audio-visual-show-sound-and-light.html

А 800 асовия кадър е само за да се стигне до видим и ясен шум, за визуализиране на разликата при такова ниво.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »