Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   29-10-09 10:22

hose, без да се заяждам, покажи ми снимки - произведения на изкуството, от български фотографи!

За подобни фотографи се сещам само две три имена и то със забележка, че в същност не ги познава достатъчно..

При всички професии, които имат претенция за членове в гилдията 'Изкуство' има един и същ, повтарящ се недостатък - липса на ясни критерии за оценка!

Примери за добро снимане и лошо снимане има много и всеки може да описва различни случки, но основния проблем си остават критериите за оценка.

Затова, в крайна сметка нещата са се самонаместили (и продължават) по метода на пазаренето, докато и двете страни къндисат..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jingov   
Дата:   29-10-09 19:40

Иван Хаджйски-Народопсихология на Българина.....мисля,че е достатъчно обяснение.[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   29-10-09 19:51

Автор: harvester_vn
Дата: 29-10-09 10:09

chill написа:

> Картелно споразумeние в ущърб на клиентите, носи глоби.

Въвеждането на минимални цени не се брои за картелно споразумение. В сферата в която работя отдавна има такива и това наистина е някакво решение на проблема с подбиването на цените.
---
Кой ги е въвел тези минимални цени? Ако ги регулира държавата съм съгласен с теб.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: The_Melon   
Дата:   30-10-09 08:24

Хората харчат купища пари за коли, телефони, часовници и каквито още скъпи играчки се сетите по една елементарна причина - те пораждат силни емоции в тях и поради това потребност да ги притежават. Създайте изкуство в частност фотография, която поражда у тях подобни емоции и тя също ще бъде скъпо платена, а имената на авторите ще се носят от уста на уста. Всеки друг подход е опит да накарате някой, да направи нещо, което не иска и е обречен на неуспех.


Отговори на това съобщение
 Re: Сами сме си виновни...
Автор: Petri   
Дата:   30-10-09 08:37

The_Melon, добре казано [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fove   
Дата:   30-10-09 08:58

Струва ми се,че темата е за всекидневният фотографски труд,а не за онези, за някой по-редки,за други по-чести моменти, когато се създават произведения на изкуството,а те в по-вечето случаи не са поръчкови.Думата е,за вложеният фотографски труд при услуги,които дори не са изкуство,но също искат майсторство,наличие на подходяща техника и условия за извършването им.Имено този труд не се цени.И това не е от сега,когато фотографията стана достъпна като технически възможности,така си е от време оно.И затова,според мен, заглавието на темата е вярно.

Отговори на това съобщение
 Re: Сами сме си виновни...
Автор: The_Melon   
Дата:   03-11-09 14:03

Може би в това разделение на ежедневна и творческа фотография се крие проблемът. За мен тя е една. Независимо дали става дума за паспортна снимка или за полет на въображението, който наричаме художествена фотография, снимката или те грабва когато я видиш или не го прави.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: harvester_vn   
Дата:   03-11-09 14:17

chill написа:
Кой ги е въвел тези минимални цени? Ако ги регулира държавата съм съгласен с теб.

Камарата на архитектите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   03-11-09 15:23

Трудно ми е да давам оценки за фотографския труд, но мога да преценя дали трябва да приема цена от 1000-1500 лв за снимане на сватба! Тук със сигурност има сговор (жена ми би вмъкнала 'престъпен')... Съседа, като се зажени, ми се оплака, че е проверил на 10 места и все такава цена са му обаждали. Никой не може да ме убеди, че 1500лв е единствената възможна цена за снимане на сватба в София! В този смисъл съм раздвоен, да съчувствам ли на някой фотограф който си продава 'ефтино' труда или да го хокам...

Считам, че винаги трябва да има договаряне!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   03-11-09 15:34

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   03-11-09 15:36

В смисъл? Дали казвам вярна цена която са му искали ли?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   03-11-09 15:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   03-11-09 16:01

Ейййй Dohtora , като каза инструменти, аз веднъж влизам в един магазин за медицински инструменти и си харесах едни клещи резачки от не знам каква стомана.... Питам колко струват и.... ми казват 760лв.[smilie2]

Не си купих, ще си режа жички със старите Рико за 6 лв. Вашата докторска, съвсем е изпусната от контрол, баси цените на инструменти имате!

[smilie5]



Публикацията е редактирана (03-11-09 16:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Сами сме си виновни...
Автор: tofo61   
Дата:   03-11-09 16:18

В ОБЩИ ЛИНИИ HOSE E ПРАВ! САМО ФОТОГРАФСКАТА ГИЛДИЯ НЯМА МИНИМАЛНИ ЦЕНИ ЗА УСЛУГИТЕ. И ПРИЧИНАТА ЗА ТОВА Е ЧЕ ВСЕКИ ИСКА ДА ПРЕЦАКА ДРУГИЯ ФОТОГРАФ И СМЪКВА ЦЕНИТЕ ЗА ДА СНИМА ТОЙ!!! И ТАКА С ВРЕМЕТО В БЪЛГАРИНА СЕ НАСАЖДА МИСЪЛТА ЧЕ СНИМКАТА МОЖЕ ДА СТАНЕ И БЕЗ ПАРИ.КАТО СЕ ПРИБАВИ И ОРИЕНТАЛСКОТО МИСЛЕНЕ ЧЕ СНИМКАТА НЕ СЕ ЯДЕ И ПИЕ--РЕЗУЛТАТА С ЦЕНИТЕ Е ЯСЕН...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fove   
Дата:   03-11-09 16:21

tofo61[smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: KiIIeR   
Дата:   03-11-09 16:26

да се изкажа и аз с риск да повторя някого по-горе:)
според мен проблема е в културата. по-точно в нейното отсъствие. я се огледайте наоколо. пълно е с разни селяни. общо взето няма култура, няма и да се цени творческия труд.

да приемем че култура е .. младите хора да слагат бас каси, аудиосистеми и т.н. в колите си и да се кефят на мощния звук.. те ценят тази култура и са готови да дадат и последната си стотинка я за някой кабел или ново радио и т.н.

Бях наскоро в Русия, Санкт-Петербург. Нали се сещате, за историческото минало и наследство на този град. Колко богата култура. Картини, дворци, паркове и т.н.. Хората ги изучават, интересни са им..

Ами ще дам няколко примера.
Млад фотограф който е решил да снима сватби, може да разчита от 70-100евро на час.

Едни познати са закачили една снимка в рамка(семеен портрет) която им е струвала 18000рубли, което е грубо 400евро.

И това там си е напълно нормално.
защото се цени творческия труд.

Обаче отидели човек настрани в някой по-беден град. Без историческо наследство ситуацията става подобна на тази в бг.

Не знам дали ми е правилна аналогията, но като краен извод..
Там където има пари, там се и харчат.
Колкото повече пари има толкова повече се харчат.

Как да поискаш на човек дето взима 300лв заплата за цял месец да му поискаш 300лв за няколко часа твоя работа?

Съгласен съм, че трябва да има минимум на цените под който да не се пада. Но трябва да е разумен.



Публикацията е редактирана (03-11-09 16:29)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   03-11-09 16:32

Мдаааа, сина като се зажени, ще му подаря фотограф на лизинг...[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   03-11-09 16:40

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: minolta9   
Дата:   03-11-09 16:57

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: minolta9   
Дата:   03-11-09 17:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   03-11-09 17:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: minolta9   
Дата:   03-11-09 17:16

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: minolta9   
Дата:   03-11-09 17:25

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   03-11-09 17:44

а зАпада... затова е зАпад, защото запАда...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IvoZafirov   
Дата:   03-11-09 17:46

Е затова фотографията ми е само скъпо хоби ...

[smilie21]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »