Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re: Новото ми видео с 5d mark2
Автор: mkaraveloff   
Дата:   28-10-09 17:16

Shmidt
"Клипа като цяло кефи ... но ..
някои неща не са доизпипани и дразнят като се загледаш.
1 на статични позиции на камерата имаш разклащане примерно 34 секунда
2 мен лично ме дразнят бързите черни преходи - примерно ( в диапазона 58 секунда и 1.22 секунди)
3 незнам дали при обработката на филма , но при по бързите движения има малко насичане."

ако мислех че са смислени, щях да ти отговоря веднага...
1- блъсна ме един кон... за съжаление там нямах право на втори дубъл, не мисля че имах право да лиша зрителя и от това как язди симпатичното дете...
2 - черните преходи придават усещане за изминало време, иначе щеше да е все едно са отрязали репликата на някой по телевизията и после никой не трябва да разбере
3 ако знаеше принципите на компресиране нямаше да го напишеш това...има два начина - софтуера или да компресира кадъра наполовина или да остави видеото през кадър... дано си ме разбрал, защото нямам самочувствието, че мога да обяснявам добре

ще ми кажеш на някой уеб сайт ли да отида?!?!?! твой!?!?!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mkaraveloff   
Дата:   28-10-09 17:18

hose,
благодаря прав си !
ще направя клип с кадрите евентуално след като списанието го няма на пазара вече, това не зависи от мен :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Shmidt   
Дата:   28-10-09 17:23

Щом тръгна да обясняваш и как си снимал - следващия път да направиш и мейкинк на мейкинга - че да знаем кой те блъска [smilie3]

За мен темата е изчерпана и не смятам да продължавам разговора си тук с теб.
Някога .. някъде на по бира става [beer]

п.п нямах вредвид да те пращам на сайт :)
Успех ти пожелавам

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   28-10-09 17:26

джъмбо, ама разбира се

аз съм твърде далеч от мисълта че като си купиш видео канонче и започваш сериозното кино... изключително несериозно би било да си го мисля.

кинематографията ако беше като фотографията... ехеееее....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mkaraveloff   
Дата:   28-10-09 17:33

Георги
аз като си зех това канонче си нямах на идея че някога ще сниммам видео[smilie18] [smilie18] [smilie18]
много си прав
а на джъмбо проблема според мен му е че не е снимано с никон [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]
иначе щеше да е кротък като агънце....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   28-10-09 17:34

той джъмбо по принцип си е хейтър, и с никон да беше щеше да намери кусури [smilie3] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми видео с 5d mark2
Автор: e-mil   
Дата:   28-10-09 18:00

"ако разбираш поне малко от графика щеше да се досетиш че логото на ева не е шрифт, а са рисувани букви..."

Всички шрифтове на света са от рисувани букви. Преди да са изливали буквите за печат едно време или сега да ги сложиш на компютъра си, някой е седнал и е рисувал на ръка. Всяко начертание, което оформя букви, цифри и разните знаци се нарича шрифт, независимо дали е само от три букви или съдържа пълния набор.

Някой ласкател те е излъгал, че ако си търсен фотограф, то лесно ще правиш и видео. Обаче времето във филмите е ужасно важно. Подреждането на сцените не е като фото-изложба - иска се малко по-различна нагласа.
Аз също не съм велик кинаджия, но изработвам към 80-100 кратки продукции на сезон, всяка от които се гледа от близо милион зрители между 3 и 6 пъти седмично. Все съм научил нещичко за късите филми, но това няма значение.
В интернет е пълно с наградени филми от фестивали, сигурно си изгледал и доста игрални филми през живота си. Ако не можеш да сравниш думите ми с тях, то няма смисъл да ти давам нещо мое. И без това нямаш нагласа да разсъждаваш върху видяното.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   28-10-09 18:01

ааааа като става въпрос за видео между двете марки.... няма какво да си кривя душата... канон са по напред с материала и екстрите....

но като оператор все пак знам доста от ъзможностите и удобствата на стандартната видео камера....

но пък се забавлявам как се палите като ви кажа че само за боке фетишизъм става [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

и както казах именно заради жорко реших да заснема едно клипче... все пак... съм снимал с доста камери.... що да не пробвам и нещо екзотично

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mkaraveloff   
Дата:   28-10-09 18:22

e-mil
покажи наистина ми е интересно,
всяка реклама се гледа по 1-5-10-50 милиона пъти в рамките на няколко седмици, ако говориш за такива къси продукции...интересно ми е ти какво си направил, за да си такъв критик....

и имам нагласа да расъждавам, но си давам сметка, че няма как да си добър в операторството, монтажа, режисурата и сценария едновременно :)

как няма целувка в емотиконките да ти я дам [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mkaraveloff   
Дата:   28-10-09 18:28

e-mil
"Аз също не съм велик кинаджия, но изработвам към 80-100 кратки продукции на сезон"

кое наричаш сезон?!
и как точно ги изработваш?!
ако сезона е една година значи правиш около 8 на месец, по една за 4 дни,
ако сезона е 6 месеца значи правиш по 1 на 2 дни горе долу,
ако е астрономически сезон значи правиш по 1-2 на ден [smilie18]

всъщност който и от случаите да е твоя значи си голяма машина и 100% си милионер, за какво се занимаваш с дребни душици като мен

другият вариант е да си някой много умен монтажист в кабеларка?!?!?!



Публикацията е редактирана (28-10-09 18:31)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: e-mil   
Дата:   28-10-09 18:34

Е, аз за операторството нищо не съм казал. Нито за композицията на кадрите. Пък и това нали е мейкинг - не може да се изисква режисура на терен. Затова говорех за монтажа.
Няма човек на света, който да е "добър в операторството, монтажа, режисурата и сценария едновременно". Освен Чаплин, ама и той не е бил оператор.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mkaraveloff   
Дата:   28-10-09 18:36

e-mil
не бе кажи какви са тези 80-100 продукции дето изработваш на сезон и кажи за какъв сеон става дума, смешник!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: e-mil   
Дата:   28-10-09 18:38

Телевизионният сезон са месеците между септември и юли. После повечето хора го удрят на почивка.
Правя кратки анимации, монтирам и понякога режисирам къси форми за едно популярно телевизионно предаване. Не е кабеларка - външна продукция на частна продуцентска къща. И не е моя, за съжаление. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   28-10-09 18:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mkaraveloff   
Дата:   28-10-09 18:43

аз пък се самозадоволявам 400-500 пъти на сезон, лятото си намирам жени, защото е почивка [ezik]
и каква е разликата между външна продукция на частна продуцентска къща и вътрешна продукция на частна продуценска къща [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mkaraveloff   
Дата:   28-10-09 18:45

pc_genius
аз нарцисче, кефи ме! [smile]
ти какво си ?



Публикацията е редактирана (28-10-09 18:46)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: e-mil   
Дата:   28-10-09 18:49

Означава, че е външна за телевизията, която излъчва продукцията.

500 самозадоволявания на сезон са много. Трябва да си намериш жена да те вдъхновява. Иначе е жалко да чакаш хвалби по форумите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mkaraveloff   
Дата:   28-10-09 18:55

когато има ЧАСТНА продуцентска къща си мился, че продукциите са си само нейни и то вътрешни, поговори утре със шефовете си, ще ти обяснят как да се изразяваш за Фирмата си....освен ако продуцентската къща е собственост на телевизията и тя се чуди колко още нискобюджетни продукции да сътвори, за да не фалира.....

и пак те моля, дай пример за монтаж, Твой

вече разбрахме, че си монтажист, ако ставаше за анимация нямаше да пипнеш да монтираш [smilie11]



Публикацията е редактирана (28-10-09 18:57)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mladenov   
Дата:   28-10-09 19:05

Дааааа...а всичко започна с искане за коментар на клип...[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми видео с 5d mark2
Автор: Petri   
Дата:   28-10-09 19:32

За какво си приказвате тук...?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: e-mil   
Дата:   28-10-09 19:40

"когато има ЧАСТНА продуцентска къща си мился, че продукциите са си само нейни и то вътрешни"

Ти можеш да се изразяваш както си искаш, но когато една телевизия купи предаване произведено от друг, го нарича "външна продукция". То пак си е на продуцентската къща, но не е "вътрешно", защото продуцентите нямат желание да си го гледат сами вкъщи. Една телевизионна продукция придобива смисъл, само ако се продаде и излъчи. Иначе не е телевизионна.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   28-10-09 19:43

джъмбо, при това е станало страхотно, гледах го клипчето, поздравления [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mkaraveloff   
Дата:   28-10-09 19:44

абе важното е че ти минават по 80-100 на сезон, кво ти дреме

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mkaraveloff   
Дата:   28-10-09 19:46

Георги
дай и ние да видим, че той джъмбо срамежлив...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   28-10-09 19:48

нищо не давам [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »