Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   28-10-09 11:28

не си се научил да експортваш начи.....

експорт то куик тайм муви и от там се настройват един куп неща и компресиии

с една дума РТФМ [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

имувито е доста добра програма

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_drug   
Дата:   28-10-09 11:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mkaraveloff   
Дата:   28-10-09 11:42

джъмбо
с каквито и настройки да пробвам се омазва яко, пробвали сме поне 30-40 начина, даже и Енчо не можа да се оправи с настройките на imovie

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   28-10-09 11:54

не помня на 08 как е... аз съм с 9 и нямам никакви драми.... това клипюе което ти пуснах си го експортвам на 1280х720 на 25к с компресор Н264.... и си върви като пушка....

а от малката камера си експортвам на фул ХД само че там кадрите са 30...

Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми видео с 5d mark2
Автор: e-mil   
Дата:   28-10-09 12:00

За музиката са прави хората - странна е. Обаче монтажът е още по-странен.

- Много са къси началните титри - всеки от тях се появява за по-малко от секунда. Дай време на зрителя да разбере къде го водиш.
- Пак за титрите. За 5 секунди виждаме 5 различни шрифта. Объркващо е. Марката на списанието е водеща - значи надписите трябва да са в хармония с логото. Дори да са в различен стил, то поне да са сходни. Тлъстия текст на "село Рибново" с контур, че и със сянка отдолу, направо ме шибва между очите.
- Въведението тръгва добре. Обаче като сме видели един път моторите с дървата, няма нужда да ни връщаш пак към тях. Излишно е. Сякаш си нямал достатъчно кадри и си ги пъхнал за дължина. А и след началния общ поглед към селото почваш да редиш само близки кадри. Трябва да ги разредиш с поне още един на цяла улица примерно или нещо което да има повечко дълбочина... нещо, каквото и да е.
- По нищо не разбираме, че ни показваш мейкинг. Просто след уличните сцени ни вкарваш в една стая, където някаква девойка я мажат с крем. Ама някоя от селските моми ли е ли е, модел ли е... народен обичай ли показваш или вече си преминал към съществената част?
- Въобще на триминутно филмче му идва много цяла минута въведение.
- Чак на 1:34 виждаме, че някой снима. Вероятно в една от предните сцени, някоя от жените е била стилист или сценограф от екипа, но то се губи в битовото описание на стаята. Движението от бебешкото легло към модела е твърде протяжно. И е излишно да ни води пак към модела в същите дрехи, с които вече сме го видели.
- И след цялото това описание, вече към средата на филма виждаме модел, който почива ли си, снимат ли го... не е ясно. Седи в някаква поза, ама почнахте ли работа? Това трябва да е мейкинг. Работата по сесията е същинското действие във филма. А ти ни въвеждаш в действието твърде плахо. Хубави, пъстри, добре заснети картинки... ама иначе скучно.
- И тъкмо да видим мейкинг, и ни пращаш пак на улицата: баба с магаре; човек с магаре; жигула; мотор... а, една девойка я снимат... пак мотори; пак животни... хоп, един фотограф дебне да снима нещо, ама явно не е важно, щото не виждаме какво снима. Двама души с ежедневни дрехи седят на кон; фотографът още дебне, ма той и другият до него държи апарат; едно говедо ни пречи на гледката... аха-а... те и двамата били фотографи и всъщност снимали хората на коня. Значи кадърът към коня от тяхната гледна точка трябва да дойде накрая на епизода. Да разберем какво виждат след като сме ги поставили в някаква среда.
- Иначе с тия кратки кадри, дето половината тръгват от дефокус, всичко е много разпиляно и объркващо.
- Е-е, разгеле! В последните 40 секунди си дойдохме на думата. Едни девойки позират за модно списание. И таман почват да позират и екипът тръгва да си ходи. В края на филма зрителят наистина може да види нещо като мейкинг за "Ева"... ако е издържал дотогава. [smile]

Има и други кусури, но са по-дребни.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   28-10-09 12:04

Баси подробния анализ[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ross69   
Дата:   28-10-09 13:41

Оператор ,помо6ник оператор, сценарист , постанов4ик ,режисьор,монтажист - 6 в 1 , а в съ6тност фотограф [smilie18] [smilie18] [smilie18] ,.... е може , но след 2-3 годи6на практика и много работа [smilie24] ( и ако ти се отдава видео работата ) която е сходна ,но доста по-разли4на от фотографията . Като иницятива добре,но съгласен с вси4ко изброено от e-mil + ли4но мен не ме кефят об6ти планове с плитък доф [beer] . Съгласен и с джъмбо за камерите.
Конона записва маи в .mоv - монтирай пре-спокойно с премиер цс4 . Обмисяй предварително пове4ко , "какво иска6 да каже6" на зрителя .
Успех [beer]
П.С.
аз съм един от тези , дето неможаха да го изгледат до края [smilie5]



Публикацията е редактирана (28-10-09 13:47)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   28-10-09 14:04

премиер [smilie23] баси досадната програма....

това да имаш мак и да ползваш това дръвце... не мерси [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: limt   
Дата:   28-10-09 14:06

Добра работа! [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: limt   
Дата:   28-10-09 14:08

Добра работа и хубав клип! [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ross69   
Дата:   28-10-09 14:30

това да имаш мак и да ползваш това дръвце... не мерси

не бях видял , ако е на мак - има си final cut [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми видео с 5d mark2
Автор: jivkojj   
Дата:   28-10-09 14:45

Ами общо взето добре. Не ми хареса, че чат пат камерата е нестабилна. Не знам дали е търсен ефект или просто дефект.
Друго което ми направи впечатление е понякога прекаленото въртене на камерата, като например при сцената с детското креватче направо е брутално - от нищото - на креватчето - че после нагоре към хората.

Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми видео с 5d mark2
Автор: mkaraveloff   
Дата:   28-10-09 16:34

e-mil
абе аз понеже не съм професионалист имам самочувствието да правя филмчета много кратки, явно прага ти на търпимост е много нисък щом неможеш да издържиш 3 мин. да кажеш че не ти харесва ще те разбера, ама да не можеш да издържиш...
ако разбираш поне малко от графика щеше да се досетиш че логото на ева не е шрифт, а са рисувани букви...
и като си толкова навътре в нещата покажи как се прави, дай нещо твое, защото като ти чета стотиците думи, чийто смисъл може да се изрази много по кратко се сещам за многото "успели" критици като васа ганчева......

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_drug   
Дата:   28-10-09 16:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mkaraveloff   
Дата:   28-10-09 16:45

the_drug
и ти си прав [smilie18] [smilie18] [smilie18]
но някък си повече ме интересуват мнения на хора, които са подплътени с нещо... и затова помилих да видя как се прави.. нали ме разбираш

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Shmidt   
Дата:   28-10-09 16:47

mkaraveloff

да си мерим пишките ли искаш ? :)

По-добре се замисли, върху това което са написали съфорумците и си отдели ценното за теб

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mkaraveloff   
Дата:   28-10-09 16:50

Shmidt
ако искаш да си ги мерим www.ftx-bg.com ми е сайта... обърни внимание на козметиката и се замисли на какво ниво си в снимането на продукти :)))
аз иначе си вадя изводи, за които благодаря отново


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Shmidt   
Дата:   28-10-09 16:59

mkaraveloff
... филмчето е 3 мин. ще съм благодарен ако коментирате ...

Трябваше да коментираме или да те хвалим [smilie11]

Говорехме за видео - стигнахме до снимки. [smilie18] предполагам са едни и същи неща [smilie7]

А ти наистина ли мислиш, че ще постна в профила си добрите си снимки или тези , на които съм продал правата ... хмм май не .. а ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mkaraveloff   
Дата:   28-10-09 17:00

Shmidt
постни си ги на челото тогава

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   28-10-09 17:01

e-mil, тия дни ще запознаем 5д2-то с 85/1.2 и разни тилт боке фетишарски капачки [smilie10]

ще те притеснявам за препоръки най-безмилостно да знаеш [smilie18] [smilie10] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   28-10-09 17:06

аз също да си призная не изгледах до края, малко е скучновато въпреки че страшно съм фенясал на тема видео и пак не го доизгледах

а като го спрях се сетих че трябваше всъщност да е някакъв мейкинг за списание

[smilie8]

но иначе е приятно

[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Shmidt   
Дата:   28-10-09 17:06

mkaraveloff

Нямам никакво намерение да се карам с теб. Мисля, че ти написах смислени неща. Може да не са ти погалили ушите , но искаш мнение - получаваш мнение.

И още нещо :
Не ми каквай какво да правя - за да не ти кажа къде да отидеш

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   28-10-09 17:07

ето георги си дойде на думата..... единствено боке фетиш се търси с видеото на каноните.... ама не ми вярвате ей.....

цяла дипломна работа направих на тази тема вдъхновен от канонерките [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: loveforever   
Дата:   28-10-09 17:11

Готино! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Новото ми видео с 5d mark2
Автор: hose   
Дата:   28-10-09 17:15

като цяло добре, приятни цвегове, но съм съгласен с казаното от някои - малко е статично и равно, нямаш... финал както и резултат - какво заснеха като кадри? това ми липсва и искам да видя, също аз харесва повече динамика за този вид клипове, въпрос на вкус...

но като цяло браво - [smilie24]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »