Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re:
Автор: muu   
Дата:   28-10-09 12:56

[smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   28-10-09 13:37

абе скоро никой не е слагал яки тестове



а едно време какви тестове имашееее [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photostoykov   
Дата:   28-10-09 15:39

Това преди или след 9-ти?!

Виж как завършва статията:
Stay tuned for complete pro reviews of both cameras, including plenty of real-world and studio sample photos. In the meantime, please comment below. I’d like to know what you think of this comparison?

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: ivodam   
Дата:   28-10-09 15:48

Добре де, как не им е неудобно на тия хора да сравняват фулфрейм на 12 МП с кропка на 16? Кое и какво да им е сравнимо? Ми нещата са несравними отвсекъде, в момента, в който се оказва, че разликите в шума са пренебрежимо малки, това значи, че Никончо е отишъл под леда отсекъде...

Ми като излезе след два месеца големия Марк, пак ли ще го сравняват с Д3с интересно?? [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: sauron69   
Дата:   28-10-09 15:57

Ми нормално е да ги сравняват, щото са насочени общо взето към един сегмент на пазара. Сега че Канон не щат да си направят репортерската 1-ца ФФ, си е техен проблем.
Новата Дс-ка естествено ще се сравнява с голямата Д3-ка- Д3х.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: ivodam   
Дата:   28-10-09 16:54

Не знам, за мене нема база за сравнение. Наистина се чудя на какво разчита Никон в случая. Сега идвам от презентацията на Канон, ми новото маркче наистина е безупречно - просто няма за какво да се хванеш. Вече пълен контрол на задаване на диапазони на диафрагма и скорости, снимам на 6400 ИСО - ми то снимката изглежда като навремето с Марк 2н на 1600! Задавам му скоростта да не пада под 500, автоматично отиде на ИСО 12800 - снимка отсекъде - верно, има си шум, ама съвсем прилична, използваема снимка. Фокусът си е трепач, това вече стана ясно, така че наистина не виждам в какво Никон може да претендира конкурентно предимство или изключително предложение за продажба към клиента - ми няма такова.



Публикацията е редактирана (28-10-09 16:55)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   28-10-09 17:05

не ги мисли никон.... за репортерите за пореден път се доказаха по-добрата марка...

канон в момента отчаяно се мъчат да си върнат пазара надувайки излишни пиксели.... само че репортерите се разглезиха.... все повече искат високо исо и не ги боли чак толкова за няколко % повече пиксели....

единствено гледам птичарите се развълнуваха за да могат да кропят все повече и повече.... на тях и 300 мегапиксела няма да им стигнат [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   28-10-09 17:06

А в съседната тема хората награди взимат за уайлдлайф с хасеблади и филм... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-10-09 17:08

To че няма шум може и да няма...детайл има ли като няма шум :) Или и той барабар с шума и него го няма [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   28-10-09 17:10

Задавам му скоростта да не пада под 500, автоматично отиде на ИСО 12800

Тая "екстра" я има и моя Д40, нищо че е най-нисък клас и то от преди 3-4 год. Е не отива чак до 12800, но това е друг въпрос.

А това сравнение е дето се вика - на умряло куче нож да вадиш. Все пак има повече от 2 год. разлика в поколенията. Никон на какво разчита - ще се види като излязат Д4 и Д400 или там както ще се казват. Все пак традицията им е - по-нарядко, но с по-голяма разлика между поколенията,

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-10-09 17:12

То Канон спот мерене нямаха до скоро ти за ауто-исо говориш [smilie18] Антики...

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: ivodam   
Дата:   28-10-09 17:23

pd: Ти добре ли си? Спот мерене имах още на сапунерката Канон Повершот С 60... абсолютно на всички Канони, с които съм снимал досега, като се почне от 30Д, съм имал спот. Земи малко провери, преди да приказваш глупости. [smilie2] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: Kanonir   
Дата:   28-10-09 17:23

Иво аре стига и ти ве, горното го писах на Данби, щото от кланяне на някакъв "господ" тука има хора дето изпадат постоянно в смешни ситуаци въпреки големите си претенции било за професионални фотографи или професионални техничари, после ги боли че са станали за смях, гледат пак да намерят нещо за което да се хванат и пак изпадат в смешни ситуации и така следваща и следваща обиколка....
Какво му е на Д3 или на Д3с, тия дет си бяха обурудвани с канонски обективи (ама дет са си ги купували лично, а не им ги дава агенцията) по времето на 1Дмк3, като се появи Д3 и се оказа, че е по-добрата камера да не би да хукнаха масово да сменят системата - не! Сега 1Дмк4 като е по добър от Д3с, да не би хората с никонски обективи зарад него да се юрнат да сменят - ами пак не! Нещата напоследък са толкова изравнени, че каквото и да вземеш няма да сгрешиш - каквото ти е кеф това е правилния избор, всичко останало е някакви други проблеми и затуй ми е чудно, защо им е на някои хора било с канон или с никон, постоянно да търсят проблемите в другия лагер и това да им дава повод за радост - може би винаги се съмняват, че са се прецакали с покупката на тяхната система и по този начин се самоуспокояват - не знам, но за толкова години вече е повече от досадно такова поведение!

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: ivodam   
Дата:   28-10-09 17:25

jivkojj: Никон на какво разчита - ще се види като излязат Д4 и Д400 или там както ще се казват. - Тъй де, като излязат. Кога бе, джанъм? Петима петка не чакат, особено пък в днешно време, изостанаха жестоко, това е.

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: Kanonir   
Дата:   28-10-09 17:25

П.С. мноо бърже пишете ве - Иво писах по повод на поста ти от 15:48 - нямаше как да те цитирам, тоя бъг явно ще годиняса!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   28-10-09 17:30

Не знам дали са нямали, но и сегашното е 3.8 с/у 1.8 % от полето в сравнение с никоните.
Интересно защо? Сигурно е свързано с вида на измервателния модул. Бе патентите са виновни за всичко[smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   28-10-09 17:31

Тъй де, като излязат. Кога бе, джанъм? Петима петка не чакат, особено пък в днешно време, изостанаха жестоко, това е.

Фактически не се знае дали толкова жестоко са изостанали. Тоя Д7 излезе преди има-няма 2 месеца и все още не е ясно дали е толкова читав - имам в предвид реално, а не от темичките дето групата канонци се самонавиваха. А Д3с фактически си е все още ФФ-ма, новия марк е ни рак ни риба с тоя 1.3 кроп.
Иначе си много прав в едно - канон много дръпнаха в пикселите. Сега като излезе и следващия им ФФ с 30 и кусур Мпикс. След него ще излезе и 600д и 60Д ами те с колко ще са - нямат стигане. Съвсем отделен е въпроса на кой му трябва 600Д на 18Мпикс [shtrak]



Публикацията е редактирана (28-10-09 17:32)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   28-10-09 17:31

тантрис дай си малко почивка бе човек [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: ivodam   
Дата:   28-10-09 17:32

джъмбо: Е че какъв ти е проблемът с високото ИСО - ето ти, колкото ти е кеф, даже некакви фантастики над 100 000, само че Канон ги реализират при много по-трудни условия - с къде-къде по-висок пикселаж, какво, нима не заслужават уважение и поздравления за което? Лекторът говори днес за наистина нови технологии - микролещите вече съвсем близо до диодите и без разстояния помежду им - това де-факто означава, че вече няма загубена светлинна информация. Канон всъщност правят нещо революционно - увеличават броя на пикселите се оказва благодарение на използване на мястото, което досега е било празно междупикселно пространство, а не толкова за сметка намаляване физическия размер на пиксела - и потресаващият резултат е налице! Имайте пък доблест да признаете, когато някой има постижение, ех...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   28-10-09 17:34

ivodam [smilie18]

Canon 40d Spot metering approx. 3.8%
Canon 450d Spot 4% at center
Canon 50d Spot metering approx. 3.8%
Nikon d80 about 2.5% of frame
D90 about 2.0 % of frame
d300 about 2.0% of frame

[smilie3]
Все пак се бъзикам [smilie5]
Но във всеки бъзик има малко истина [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   28-10-09 17:35

ами..... и аз се потресох като видях колко черна оптика има по стадионите [smilie6]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   28-10-09 17:37

pd я кажи за 35те години разлика от USM канонската педесетица и AF-S никонската


скоро ще станат 40 години по отношение на 35/1.4 USM



ти ми говориш за някъв тъп спот, дето си държал две тела на никон в ниския клас и два обектива в около средния клас


[smilie10] [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: ivodam   
Дата:   28-10-09 17:39

Kanonir: Абе, по принцип си прав, ама за мен не се притеснявай, не малко хора са се опитвали да ми се смеят в живота, винаги съм успявал да си запазя правото да се смея последен [smile]

Моментът мисля че е особен и различен сега - виж какво съм написал по-горе, навлизат нови технологии, нещата драстично се променят, вкюлчително и в психологичен план - ще бъдем свидетели на сериозни промени идните месеци и години. Джъмбо много се заблуждава, ако си мисли, че и на спортните репортери не им трябват пиксели...

Така че сега не е просто марков талибанизъм да провъзгласяваш и да приветстваш нововъведенията на Канон, а наистина това са нови хоризонти... [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Nikon D3S vs. Canon EOS-1D Mark IV
Автор: ivodam   
Дата:   28-10-09 17:41





Публикацията е редактирана (28-10-09 17:43)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   28-10-09 17:50

Иво на теб и на Джъмбо не се смея, щот готино хвърляте барутец в камината, но все пак Джъмбо ти води доста в тоя майсторлък, даже лафа от него го научих [smilie24]

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »