Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Венчавки само в неделя
Автор: gorskio   
Дата:   23-10-09 17:34

Тия измислиха поредната глупост
http://dnes.dir.bg/2009/10/22/news5265704.html
снимах предимно събота, неделите бъмчахме по горите с моторите, а сега и неделя няма почивка

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: джъмбо   
Дата:   23-10-09 17:36

[smilie23] [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gorskio   
Дата:   23-10-09 17:37

по моята статистика сватбите са повече вечерни, представяте ли си неделно вечерни сватби, понеделника половината нация ще бъде пияна, недомислена работа е тая [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valetvitor   
Дата:   23-10-09 17:37

[smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   23-10-09 17:39

Просто много двойки ще отпишат църквата от сватбения ден и ще имат по-малко емоция и по-малко снимки.... Сватбите ще си ги има и във вторник....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: acklay   
Дата:   23-10-09 17:39

жалко, че в моя край сватбарите не са моторджии, щото ми писна цял уикенд да ми бръмчат край вилата[smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borisyankov   
Дата:   23-10-09 17:56

Какво ви бърка работното време на църквата?

Дедо поп ако не вземе пари, не е ли валиден брака?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gorskio   
Дата:   23-10-09 18:00

да ама хората предпочитат да минат с един масраф, няма да се издокарват 2 пъти, това си е допълнителен разход за фризьори и всички дандании покрай тържеството, да не говорим че трябва да ангажират и фото и видео като за 2 сватби

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matzo_tn   
Дата:   23-10-09 18:16

хах, нещастници.. ако на младоженците не им отърва да ходят другаде, секти бол [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   23-10-09 18:22

Не сватбите само в неделя , а църковните сватби! Нормалните хора могат да си се женят по всяко време!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slav61   
Дата:   23-10-09 18:40





Публикацията е редактирана (23-10-09 19:19)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ando   
Дата:   23-10-09 18:44

Е, нали Господ почива в неделя [smilie5] Пред кого ще са прави венчавката [smilie25]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   23-10-09 18:46

Ми до сега не съм видял някой да не го прави за показност! В цирквата се получават просто хубави снимки , за това повечето държат да я има! И по този въпрос съм "за" , но някой си а ти забранява да се жениш....ебаги и скопците лицемерни![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   23-10-09 18:59

Te сега през 20 мин. имат сватба от събота от около 10:00 до неделя до около 18-20:00 как ще смогнат не мие мноо ясно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Rand   
Дата:   23-10-09 19:16

Тия са пълни безбожници, искат да изгонят хората от храмовете съвсем.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: acklay   
Дата:   23-10-09 19:19

частни църкви [smilie21] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   23-10-09 19:22

Преди много години, да речем двадесет, отидохме на кръщене в манастира "Седемте престола"... Беше петък вечерта, а кръстниците бяха замислили да кръстят кръщелницата в събота, но свещеникът препоръча да е в неделя, именно понеже събота е ден за поминуване на мъртвите...

Оттогава зная, че и сватба не се прави в събота...

Населението у нас е доста суеверно, а не набожно, и не вярвам да вземе да се кръщава и жени в ден за мъртвите...

Пък и като не са вярващи, от какъв зор се женят и в църква, чудно ми е?
Или смятат, че Бог не вижда отгоре какво става извън църквата?

Не ви ли се струва, че у нас има твърде много лицемерие?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: acklay   
Дата:   23-10-09 19:30

Lalinda: "Пък и като не са вярващи, от какъв зор се женят и в църква, чудно ми е?"


cicomanco: "В цирквата се получават просто хубави снимки , за това повечето държат да я има!"

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bpavlov   
Дата:   23-10-09 19:33

тоз Бог много правила имал... малко като Партията

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jokevcv   
Дата:   23-10-09 19:48

Ебати простотията.

Било грях! Е колко години се женят хората не беше грях, сетиха се изведнъж, че било грях.

В момен в който църквата е в такова лошо положение (никой не знае за какво съществува в БГ) и те вместо да се мъчат да я популяризират ... наистина ще стане това - просто на сватбата няма да има църква, което се прави вече и без друго все по често.

Някой вярва твърде много в народната любовта към Господ ми се струва.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Shasta   
Дата:   23-10-09 19:55

Тогава в протестантските църкви ще се женим...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matzo_tn   
Дата:   23-10-09 20:13

интересното е, че повечето от българското население има някаква изкривена представа за тази институция. всеки си мисли, че е вещ по тези въпроси и че има право да плюе колкото му скимне.. [smilie11]
добре поне, че синодът е над тия неща и лека полека връща нещата в правилния им вид..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mitku   
Дата:   23-10-09 20:18

ГулЕм празъ за църковните им глупости... [smilie25]
Явно някоя празна тиква в Църквата се е взел твърде на сериозно. [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_drug   
Дата:   23-10-09 20:24

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: J0R0   
Дата:   23-10-09 20:48

cicomanco: "В цирквата се получават просто хубави снимки

В студио се получават още по-хубави.
[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sen_shui   
Дата:   23-10-09 21:56

Ще ми каже някой си забулен в черно а преподава Уж чисти мисли в кой ден да не се женя [smilie23] просто няма да има църковен брак, и това е...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: virtus   
Дата:   23-10-09 21:59

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tenax   
Дата:   23-10-09 22:08

и ние си бяхме избрали събота преди 2 години, заедно с кръщаване на детето. не ни позволиха преди 17 часа да направим венчавката, затова първо кръстихме детето. после излязохме и влязохме за венчавка.....[smilie8] [smilie8] [smilie25] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re: Венчавки само в неделя
Автор: dessisslawa   
Дата:   23-10-09 23:14

Църковната венчавка и без това е доста скучна. Поповете само взимат на младите парите, които след това ще им трябват повече - за памперси, скъпи обувки за детето и т.н.
Винаги съветвам всички млади да минат без този харчлък (за църковна венчавка). Криза е все пак!
В този род на мисли може би е добре да отменят и неделните венчавки.

Отговори на това съобщение
 Re: Венчавки само в неделя
Автор: slivenski   
Дата:   23-10-09 23:41

Правилно. В събота не трябва да има венчавки. [smilie24] [smilie21] [smilie21]

Четейки коментарите, не е необходимо дори и в неделя... [smilie21] [smilie21]



Публикацията е редактирана (23-10-09 23:58)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   24-10-09 11:26

Клуба на педерасите ... оопс Бг православната църква изплю поредната си глупост.

младежта, мадона а сега и семейството явно са врагове на хомосексуалните

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ogimag   
Дата:   24-10-09 12:07

То като ще има после развод за чий им е църковен брак? Я колко хора си живеят на съпружески начала и не помислят за сватба.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gorskio   
Дата:   24-10-09 12:08

написа:

>
cicomanco
Дата: 23-10-09 18:22

Не сватбите само в неделя , а църковните сватби! Нормалните хора могат да си се женят по всяко време!


При нормалните хора сватбата протича в следния ред ; тръгва се от младоженеца - взима се кума - плаща се за булката (ако кума е по як се разбива вратата) подписват в ритуалния дом, - венчавка и след това се орезилват в ресторанта, по желание завършват със селски бой.

А ненормалните тичат в обедната почивка през седмицата да подпишат щот било по еФтино и после се хфалят че се оженили [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   24-10-09 12:28

Ми като ограничи предлагането на услугата наполовина, а търсенето си остава съшото, по силата на уравнението просто ще вдигнат цената двойно, а може и повече за венчаека.

Следователно и колегите снимащи сватби спокойно слагат едно 30% отгоре ако сватбата е в неделя, защото ще се снима и в църквата.

Иконмика....бизнес като всеки друг

Очаквайте бум на венчавките в Петък.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: biso   
Дата:   24-10-09 15:31

мдаа,
българската православна църква се отдалечи с още няколко крачки от хората

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nelvis   
Дата:   24-10-09 16:05

От утре Мара честна...................


Такава е думата....Мара да не се обиди сега![smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ittv   
Дата:   24-10-09 16:22

до къде я докарахме Светия Синод взеха да мислят нови божи заповеди и кое е грях и кое не [ezik] .... това освен да доведе до спад в църковните бракове, друго няма да постигнат , а това означва по-малко $$$ ама малоумните са си малоумни ....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vency59   
Дата:   24-10-09 16:31

МУУН ПОСЛЕДНО ВЕНЧА 25000 ИЛИ 45000 ДВОЙКИ В ЕДИН ДЕН.НАТАНАИЛ МИСЛИ ПАК САМО ЗА КЕЛЕПИРА.
СРАМОТА.ЯВНО СТРОЕЖИ , РЕМОНТИ И НОВИ ТАЛИГИ СА ПО ВАЖНИ ОТ ВЯРАТА.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   24-10-09 16:37

У-у-у, стига вика, бе!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: slivenski   
Дата:   24-10-09 16:53

Св. Синод на БПЦ е взел решение да увеличи броя на дните, в които не се разрешава извършването на тайнството Венчание (Брак). Това решение засега не e публикувано в „Църковен вестник” или сайта на Българска патриаршия. За първи път ограничението вижда бял свят в новия църковен календар за 2010 г. Според него Венчание не се позволява: 1. През Великия пост – от Сирни Заговезни до Томина неделя. 2. През Петровия пост. 3. През Богородичния пост. 4. През Рождественския (Коледния) пост. 5. Срещу и в сряда, петък и събота и срещу неделя, срещу и в дванадесетте Господски и Богородични празници, както и срещу и в дните: 5 януари, 29 август – Отсичане главата на св. Йоан Кръстител и 14 септември – Въздвижение на св. Кръст Господен (Кръстовден).

Не е ясно откога влизат в сила новите ограничения, нито от какво са продиктувани.

Според тях има само около 50 дни в годината, в които може да се извърши Венчание без да се нарушат разпоредбите на Св. Синод.

Свещениците, които вече са записали дати за извършване на Венчания в разрешените досега дни на Коледния пост, се чудят дали да ги анулират. В края на месеца синодните митрополити се събират на заседание и е възможно да разтълкуват промените.

http://www.dveri.bg/content/view/10066/29/




Публикацията е редактирана (24-10-09 16:57)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   24-10-09 16:54

"Светият Синод" ЕАД

Аз в тая фирма не вярвам.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   24-10-09 19:24

Наскоро позната се ожени в Италия и тъй като тя е православна а мъжа и католик от католическата църква са му наложили наказание да плаща 4% от дохода си до края на живота си на църквата и 6 месеца да ходи на неделно училище. Нея са я направили католичка, а за да може да се омъжи също трябва да посещава два месеца неделно училище. Замислете се върху това, когато говорите за Православната църква като за фирма. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   24-10-09 19:28

Православната църква не е фирма. По-скоро е към групата на телевизионните медиуми, екстрасенси и пророци. [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jokevcv   
Дата:   24-10-09 19:44

@4i4obenjy

"4% от дохода си до края на живота си"

Ако някоя църква ми го каже това нещо веднага я паля! Аз го разбирам така "Грешник си ама ще ти спрем от заплатата и ще ги пратип по Уестърн Юнион на господ и чиста работата"

Всеки има право да разсъждава над живота си и да взима решение. Не бих позволил една книга незнайно от кой написано (най - вероятно шизофреник) да ми диктува живота.

А тази Католическа църква ще издаде ли фактура за тези 4% и ще удари ли печат с подпис на Господ?

П.С.

Предлагам още Католическата църква да въведе точни и ясни граници.

1. Вече стана ясно че за брак с православен таксата е 4% доживот.

2. За изнасилване предлагам да е 30%

3. За прелюбодеание 20%

4. За убийство 50% (+5% за всяка следваща бройка при серийни убийства )


За допълване на списъка моля праайте вашите предложения на TheLaw@BigFuckinChurch.com



Публикацията е редактирана (24-10-09 19:48)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   24-10-09 22:05

jokevcv те идулугенциите са били в подобна форма, само дето дистрибуторите са били живи хора че тогава не е имало интернет [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   24-10-09 23:26

De toutes les choses sérieuses, le mariage étant la plus bouffonne.

(Бомарше, Сватбата на Фигаро)


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   25-10-09 23:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   25-10-09 23:15

Кой от нас взима законно 2000 евро?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   25-10-09 23:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   26-10-09 08:43

Ако взимах 2000 евра на месец , щях да осиновя безпризорно дете ! Колкото и да взимам обаче, няма да дам и стотинка на тия гъзове![smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   26-10-09 08:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Венчавки само в неделя
Автор: cicomanco   
Дата:   26-10-09 09:31

"Вържи попа да е мирно селото!" - неслучайно създадена поговорка![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: acklay   
Дата:   26-10-09 09:53

"Ама ако си кръстен и криеш това (то ест че си религиозен) и църквата те спипа..."


Когато съм бил кръстен още не съм можел да се възпротивя на това и не съм гледал Star Wars, за да им кажа, че вярвам в Силата.И при положение, че не съм имал право на избор пак ли ще ми налагат глоби?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   26-10-09 10:07

Човек трябва да се кръщава в съзнателната си възраст за да има право на избор! Иначе ти казват "Ми ето ти снимки от кръщането ти" и си пред свършен факт! Аз не съм кръщаван , а и не искам - следователно няма и да бъда , но тези които щат-нещат са? Те какво да правят?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   26-10-09 19:10

Дадох ви примера с католическата църква само да напомня, че да се идентифицираш с определена религия си има своите задължения и цена, защото Църквата не е безплатна екстра на вярата. Тези, които не са вярващи, а се кръщават само щото е модно и в църквата стават хубави снимки... ми съобразете се с изискванията на съответната Църква. И на мен може да не ми харесва ма тва е положението. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   26-10-09 19:29

4i4obenjy въобще не е безплатна половината сгради в центъра на София а сигурно и другите големи градове са собственост на тая клика.

Да не говорим за земеделски земи, за гори за прилежащи на манастирите .....

абе просот православната църква сега е нещо средно между икономическа групировка, сдружение на хората със странни сексуални наклоности и убежище за агенти на ДС.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matzo_tn   
Дата:   26-10-09 20:17

аз се чудя от къде идва толкова омраза [smilie11]..
повечето нито сте вярващи, нито имате каквото и да е било друго общо с Църквата. с какво право се месите в работите й?!
казвате популярна и модерна да станела и т.н. с очите си виждам такива "популярни" и "модерни" църкви с жени свещенници и гей бракове.. не мерси [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   26-10-09 20:26

matzo_tn [smilie24] точно това имам предвид, жалко, че повечето не го разбират.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gorskio   
Дата:   27-10-09 11:01

Ама кинтите се увеличават [smilie18]
http://dnes.dir.bg/2009/10/27/news5285038.html

Отговори на това съобщение
 Re: Венчавки само в неделя
Автор: ivanov_id   
Дата:   27-10-09 11:35

Много хубаво, че са го решили официално.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   27-10-09 11:45

я, от кога Бог разрешава разтрогване на брак? какво стана с "това що Бог е събрал, никой неможе да раздели" ?!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivanov_id   
Дата:   27-10-09 11:53

"Това, което Бог е събрал, човек да не разделя", а не - "никой не може да раздели". Църквата, както впрочем и гражданския съд, не разделя хората, а просто придава официална форма на едно събитие, което фактически вече е настъпило - раздялата на семейството. И за разлика от гражданския съд, Църквата е далеч по-консервативна и дава много по-малко възможности за развод, отколкото гражданския съд. Но с това само вярващите се съобразяват.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   27-10-09 11:57

ок, съгласих се.

Отговори на това съобщение
 Re: Венчавки само в неделя
Автор: redgy   
Дата:   27-10-09 12:16

Аз смятам, че църковния брак е много по-хубав и важен, от този в ритуалната зала. Младоженците които са решили да имат и двата ритуала, трябва да се женят или в петък, или в неделя! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mbs   
Дата:   27-10-09 14:41

Логично! Неделята е празничен ден и ден за литургия, а църковният брак в миналото е бил част от литургията. Това изобщо няма връзка с нехристияните - били те болшевики или семпли агностици. Църквата никого не кара насила нито да се жени, нито да се развежда. Пък на "сватбарските фотографи" не виждам какъв им е проблема? Това, че ше имат един работен ден по-малко ли? Или че като снимат в събота на някое подписване няма да минат през църква? Чак пък толкоз кахърни да са не бива, струва ми се...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Rand   
Дата:   27-10-09 14:51

cicomanco, не виждам какъв е проблемът за теб, ако примерно са те кръстили. Ти или имаш вярата в себе си или не, пък те и колкото и снимки да ти показват от кръщенето това едва ли ще промени нещо в това отношение.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »