Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   01-11-09 13:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   01-11-09 13:35

Е, как сега да не репликираш ... [smilie11]


http://imagesforum.doctissimo.fr/mesimages/916046/Troll_spray.jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zpower   
Дата:   01-11-09 15:32

Та да се върнем конкретно на въпроса: Слава Богу от много време не ползвам тази операционна система.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   01-11-09 16:13

Ето още що да ъпгрейднем към 7:

http://www.techradar.com/news/computing/pc/18-cool-things-windows-7-does-that-vista-doesn-t-628892

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   03-11-09 10:37

Да докладвам за края на историята..

Не издържах, нямах търпението да изтрая натрапващите се новости с привкус на безсмислие в Windows 7. Сигурен съм, че причината е в мен, а не в новата ОС. Тя наистина е стабилна работи бързо и предлага доста екстри...

Като се замисля нещото, което ме издразни най-много е силното залитане към унифицирания интерфейс на даден прозорец към визията на браузер тип Интернет експлорер (ИЕ). Примерно в списък или прозорец има друг списък, линк или шорткът към нещо. Ако направим своя избор към нещо от списъка или линка, то отваря се нов прозорец с визия на клониран ИЕ, който на практика се явява нещо като подложка за съхраняване на съдържанието, което се показва. До тук няма нищо лошо, но лошото е това, че този прозорец нито има пълните свойства на ИЕ прозорец, нито пък позволява да се извлече нещо повече информативно (контекстно зависимо)като информацията, която се показва за избрания обект. За да се разбере, какво чак пък толкова ме е издразнило ще допълня следното. От ръчкането, което правих за да разгледам ОС стигнах до извода, че Виста и Уин7 са готини до момента, в който не успеят сами да се ориентират за някой драйвер или нещо което се скапе. После се влиза в безумен кръг от менюта и прозорци с връзки взаимно сочещи се - перфектно отговарящи на стандартите заложени в ПАРАГРАФ22.

Цялото това писане, беше инспирирано заради едно просто изключване на мрежовата карта, която е вградена на дъното на ноутбука ми. Стана ми смешно, как от нищо не предвещаващо злина събитие (едно изключване на мрежовия адаптер) може, да побърка човек (после не искаше да се включи). ОК, аз се занимавам отдавна с такива неща и се справих, но такова чудо, ако се случи на обикновен (хуманитарен) потребител, какво да прави той.....

Предполагам, че Бил Гейтс в период на криза, дълбоко се е замислил за IT отделите и въобще за тази общност и се е погрижил, тези хора винаги да имат работа, да бъдат търсени и живота да не може вече, без тяхното присъствие навсякъде! [smilie5]

Извод:
Всичко е хубаво, когато върви, но когато спре да работи си е е**** м******!

============================
P.S.
Пускай тънката стружка!
Послушах съвета на един приятел. Форматирах диска. Инсталирах тестово Уин ХР СП3.

Ще дочакам SP2 на Win7, барем яда ми е минал и са пооправили някои концепции във визията, щото така ако го запазят, ще си карам с ХР докато не излезе нещо дето ми харесва...
На един от компютрите ми съм 'качнал' Тиликс и като се замисля, май съвсем ми задоволява изискванията към момента... е почти всичко!



Публикацията е редактирана (03-11-09 10:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ползва Windows 7 ...и относително тъжен край!
Автор: graphix   
Дата:   03-11-09 11:27

ехааааа [smilie24] [smilie24] [smilie24]

след вечните спорове - Nikon/Canon, сега си има и Linux/Windows във форум-а :)
при добро стечение на обстоятелствата скоро ще се появи и тема BMW/Mercedes и подобни [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   03-11-09 11:49

D256h,

Не ти ли харесва Vista Ultimate 64 bit? Имам я като втора OS към основната XP-32 и на десктопа и на лаптопа. Фурия е и работи адски стабилно. Ползвам я за автоматична обработка на голямо количество големи по размер RAW-файлове с LR. Не се е издънила нито веднъж, а ползва и двуядрения процесор и паметта до 100% натоварване. Много съм доволен и засега не виждам нито една причина за преминаване към Win-7, освен ако някой не ме убеди, че старият ми лаптоп с P4 и 1 Gb RAM ще работи много по-бързо с него, отколкото с XP-32.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   03-11-09 12:02

хахаха[smilie5] по-голяма глупост от това за истинския програмист и драйверите не бях чувал скоро [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: emovla   
Дата:   03-11-09 12:13

Мда и да се прави на голЕм програмист във фото-форум :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boncho_marinov   
Дата:   03-11-09 12:45

Много си е добра системата за стара машина ,като моята разликата е очевадна сравнено с XP, (не съм програмист ,а само потребител)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   03-11-09 12:48

За 'истинския програмист' нямаше начин да не се спомене. Това е изпитана рецепта срещу хора дето спамят без да се интересуват каква е темата.... това е типично за маса българи взели се насериозно... но такъв е живота у нас, Родина, трябва да ги търпим, нали са си наши, форумци!

IDA, за Виста, мога да кажа, че съм по-доволен сравнено с Уин7. Дори я препоръчвам на приятели дето не са виждали комп до момента, и явно е дошъл и тяхния ред да седнат пред екрана и клавиатурата...

danny_falin, явно не си чувал за много неща [smilie5]
Сигурен съм, че не си виждал дори препоръките за дизайн при изграждане на визуални (графични) интерфейси, колко бутона да има в една форма, на какво разстояние да се разполагат, как да се подреждат контролите върху формата...затова казвам поне ... драйвери да можехте да пишете човешки, щото върху тях се разполага какво ли не за надграждане от дизайнери на Лего..

Заяждам се, да влезна в тон!


[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (03-11-09 12:58)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   03-11-09 12:53

Най напред да споделя мнението си, че Linux е боза.

Разбира се, Windows е още по-голяма боза [smilie5]

Много хора бъркат доставения с операционната система приложен софтуер с операционната система. Това е така и в света на Windows и в света на Linux.
За много хора например, "Windows" е типичния UI (User Interface), а за други пък, "Linux" е KDE или GNOME. За трети пък, "Macintosh" е типичния за Епъл UI, нищо, че под него операционната система всъщност е UNIX (по-точно вариант на FreeBSD).

Струва ми се, че повечето "войни" са на тази тема. Удобството на интерфейса и т.н.
В голяма степен плюсовете и минусите зависят от това как е конфигуриран -- функционално всички отдавна са ъъъ... взаимствали идеи един от друг и най-вече от трети страни та функционалността е една и съща[smilie5]

Инак, отдолу Windows, за голям ужас след толкова години продължава да си е DOS, макар и вече безумно усложнен с най-различни библиотеки за "достъп до ресурсите". Майтап отвсякъде....

Инак, относно Windows 7 -- по-добро попадение от всички останали досега. Вероятно някои недомислици ще се оправят към SP2...

Продължавам да твърдя обаче, че Майкрософт трябваше да поемат по пътя на Епъл -- да си базират предложението на истинска операционна система, като продължат да развиват типичното Windows API. Това трябваше да сторят поне преди 5 години, вместо да се пънат с Виста.

ПП: разбира се, че Мерцедес. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   03-11-09 13:01

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-11-09 13:50

И аз съм за Лексус [smilie24]
А от софтуер не разбирам.
Искам да ми върви възможно най-дълго време бързо и акуратно :) Без да се налага за всяко 3-то нещо да припотявам челце.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   03-11-09 13:53

Ти взе ли си мак?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-11-09 14:00

Не за съжаление.Може би за НГ.
https://photo-forum.net/joro/emoticons/money09.gif

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »