Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re:
Автор: chill   
Дата:   30-10-09 17:49

Аз пък съм програмист от повече от 17 години (почнали са да ми плащат 1992), писал съм и за Уиндоус и за Линукс и за гол хардуер, предимно системен софтуер, участвал съм по един или друг начин в писането на четири операционни системи, вкл. Linux (имам copyright в соурса [smilie18]) и "експертното" ми мнение е, че Уиндоус архитектурно е значително по-посредствен от съвременните Unix операционни системи, вкл. Linux.

Е, аз също държа Windows заради игрите и Photoshop. [smilie18]

ПП. И аз не мразя Windows. Как бих могъл, все едно да мразя инвалид, по-скоро изпитвам съчувствие. [smilie18]



Публикацията е редактирана (30-10-09 17:51)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ipolit   
Дата:   30-10-09 17:53

Луда работа. Да ви е честита седмицата, че осрахме на човека темата.
Я кажете сега Канон или Никон?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   30-10-09 18:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   30-10-09 18:07

Автор: CyberGene
Дата: 30-10-09 18:01

Сега остава да обясниш на обикновените потребители в темата, които очеивдно мразят дуенето на програмистите, как така се получава, че "великата" архитектура на Линукс се използва от само 0.95% от потребителите (данни от септември 2009) [smilie18]
---
Самото това съобщение, както и твоето, въпроснитe обикновени потребители ще го прочетат, използвайки Линукс, по-конкретно Дебиан. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   30-10-09 18:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   30-10-09 18:11

Чил, какво каза?

С поздрав,
Обикновен Потребител.
(с 25 години стаж, като такъв)



Публикацията е редактирана (30-10-09 18:14)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: emil1024   
Дата:   30-10-09 18:13

Каква операционна система ще ми препоръчате?В момента ползвам Уиндоус ХП 32бит сложен в :Ц и имам една Виста 32бит инсталирана в :Д. Характеристиките на ПЦто са ми C2D 2x 2.4gh , 2GB DDR2 800mh , Asus 9600gso , Seagate 250gb :C 50 и :D 198 GB. Интересува ме какви са предимствата на 64битовата ОС и дали мога да си сложа такава? Коя ОС е най-добра и като цяло да си слагам ли уиндоус 7? Последното ми питане е как да си изтрия Вистата от :Д без да форматирам защото винаги съм форматирал преди и съм слагал ОСа а сега не ми се иска? Благодаря ви предварително и ме извинете ако имам правописни грешки

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   30-10-09 18:16

От какво се интересуват хората има нулево отношение към техническите характеристики на едно или друго изделие.

"Truth is not determined by majority vote"

[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   30-10-09 18:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   30-10-09 18:21

Автор: MarinY
Дата: 30-10-09 18:11

Чил, какво каза?

С поздрав,
Обикновен Потребител.
(с 25 години стаж, като такъв)
---
Да си жив и здрав.

С поздрав,
Необикновен Потребител
(с 24 години стаж като такъв)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   30-10-09 18:23

CyberGene, стига се излага и най-вече спри да инсинуираш някакво негативно отношение към не-програмистите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   30-10-09 18:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: suggs   
Дата:   30-10-09 18:26

Автор: emil1024
Дата: 30-10-09 18:13
Каква операционна система ще ми препоръчате? ...

За този компютър - Windows7 x86 (32-битов). Щом не ти се маха Вистата, инсталирай върху XP-то, с формат на C: .

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   30-10-09 18:30

Аналогиите с колите ги правиш ТИ, а не аз. Освен това двете ти аналогии си противоречат, освен ако не искаш да кажеш, че Ферари на газ е всъщност драгстер, който вдига 500км/ч на права линия. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   30-10-09 18:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   30-10-09 18:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   30-10-09 18:36

Тази аналогия е абсурдна и необоснована.

Като гледам си падаш по автомобилните аналогии, затова ето ти подходящата.

Аналог на GNU/Linux са Transformers.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vinse   
Дата:   30-10-09 21:21

Линукса е много арна система. Ама причината да не се ползва е това, че не е юзър френдли. При първият ми сблъсък с убунту ми трябваше половин ден търсене и четене в гугъла за да подкарам нета на нереално ИП в офиса, са по начетените ще кажат - тва става за 2 секунди с ifconfig - става ама тогава не ставаше [smilie18] трябваше да правя челни стойки, салта и всякакви други акробатични изпълнения за да мога да го подкарам щото с ifconfig просто не стваше.
Е тва нещо в Уиндовс го няма, в най-лошия случай трябва да си инсталираш мрежовите протоколи и да настройш ръчно ИП-то, като в повечето случай мрежовите протоколи се инсталират още при инсталирането на уиндоуса а ИП-то ти се конфигурира автоматично от доставчика. Тоест гимнастиката за пускането на нета при уиндоус се свежда до това да свържеш кабела с комютъра и може да почнеш да точиш голи каки [smilie7]
За това линукса се използва предимно от програмисти (които явно са 0.90% от населението на земята по данни от септември 2009 [smilie18]), щото тях не ги мързи да напишат 654876 реда команди за да накарат звуковата им карта да проработи. За останалите прости усери има exe файлове, които се инсталират с два пъти клик на мишката [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marinY   
Дата:   30-10-09 21:31

От време на време, тук се появяват разни професионалисти, във всякакви области, които явно не ги допускат до специализираните сайтове. [smilie11]

Ей, Джанъм, тук сме във фотографски сайт, всякакви хора. Ако всеки започне да демонстрира колко е добър в професията си ...
Дай го малко по-кротко и на по разбираем език.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   30-10-09 21:42

Ето малко кво сравняват "спецовете":


http://i.zdnet.com/blogs/30-10-2009-12-00-57.png



http://blogs.zdnet.com/hardware/?p=6034&tag=nl.e540


Има бг линукс тиликс, дето от лайф сд си влезна на нотбук стартирано направо в вирелес мрежата и си имаше инет, без да съм настройвал нищо.
Не съм твърд привърженик на някоя- 7 мн ми хареса, линукс май за разглеждане става- още не съм се пробвал да и програмирвам нещо, ама ще се пробвам некой път. Там проблемите, дето съм чувал е, че като се пусне програмата на някоя модификация, на друга не е ясно.. ама и с вин-а така понекога[smilie25] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ползва Windows 7 ?
Автор: gam3ra   
Дата:   30-10-09 23:35

Преди учените мислеха, че ако един милион маймуни се сложат пред пишещи машини, те в края на краищата ще напечатат "Война и мир".
С изобретяването на Интернет, обаче се оказа, че от това се получава само Linux.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   31-10-09 01:01

Вярвам в свободния пазар. Щом Прозорците имат съкрушително по-голям пазар в персоналните компютърни системи значи са по-добри. Ако Линуксите бяха по-добри пазарът нямаше да ги забие под 1%.

Останалите доводи са за между тесни специалисти.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   31-10-09 01:02

"Eat shit, millions of flies can't be wrong"

asahi, не се изказвай неподготвен за пазара.



Публикацията е редактирана (31-10-09 01:03)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   31-10-09 01:06

Наблегни на думите "персонални компютърни системи". И погледни глобално, а не само според собствените си разбирания/възможности.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   31-10-09 01:11

А ти се запознай с фактите от антитръстовото дело срещу Майкрософт и след това говори за пазар.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »