Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Кой ползва Windows 7 ...и относително тъжен край!
Автор: d256h   
Дата:   25-10-09 20:53

И по-специално, Фотошоп има ли проблеми с тази операционна система?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   25-10-09 21:02

Не, няма проблем с Win7,64bit + Photoshop CS4

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: filadendron   
Дата:   25-10-09 21:03

x64 photoshopa лети на x64 ultimate windows 7 с 4Г рам съм разликата е доста голяма и с core 2 quad na 2.4 G Новият Win7 е много добър просто чакам още малко програмки да подържат х64 да премина изцяло на него

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gbrain   
Дата:   25-10-09 21:04

Да, 7ка е супер [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valetvitor   
Дата:   25-10-09 21:14

[smilie24] [smilie24] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marto   
Дата:   25-10-09 21:15

още един глас за 7 [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: viliss   
Дата:   25-10-09 21:22

и аз го харесвам повече[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kjey   
Дата:   25-10-09 21:30

Ползвам 7цата от beta версиите още+CS3 - не съм имал никакви проблеми,за разлика от други програми:)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: icarus   
Дата:   25-10-09 21:41

Да работи 7-цата, CS4 работи също, LR-а работи и той, с Athlon II 550 / 8 GB 64 битовата "лети" направо, а като му закача и К-7-ата "периферно" [smilie5] [smilie5] [smilie5] направо на 3-та космическа превключва [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   25-10-09 21:48

Еееее благодаря колеги! Направо много ме обнадеждихте!


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   25-10-09 21:50

Ползвам експериментално. Имам отлични впечатления. Очаквам някаква по-трайно кракната версия за да продължа изцяло на 7.
За домашни цели не мисля да го купувам, а за служебно има кой да ме мисли.
[smilie8]
А може и да го купя, знам ли?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: icarus   
Дата:   25-10-09 21:54

"За домашни цели не мисля да го купувам, а за служебно има кой да ме мисли.
[smilie8]
А може и да го купя, знам ли? "

... това са си 120$, за тези пари някой твърд обектив се купува, а не лепенка за компютъра и диск с холограмка ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   25-10-09 21:58

Тогава се решавам да продължа с питанията...


Ползвам GARMIN GPS nuwi 265w. Когато си прави човек къстъм POI точки, ако се използва Windows XP няма проблем с кирилицата в Нуви-то, но ако човек има Vista, кирилицата се прецаква при компилирането на новия POI файл и в устройството излизат на екрана маймуница (питанки). Някой знае ли как стои въпроса при Windows 7 ?



Публикацията е редактирана (25-10-09 22:00)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   25-10-09 22:02

Що не си делнеш една партиция 2-30 гигабайта и да го пробваш? Ако не знаеш как ще ти обясня (ако някой не ме превари [smilie5]).

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   25-10-09 22:04

Сега ще 'изравня диска и започвам опитно инсталиране... пък ще видим какво ще стане накрая!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   25-10-09 22:04

и аз съм 7ца от досто време, много съм доволен[smilie24]



Публикацията е редактирана (25-10-09 22:04)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   25-10-09 22:51

Gotovo, veche sam s Win7... samo deto oste ne sam pusnal kirilicata...


т.е. Оправих си и кирилицата... хм, гледам малко тъпо, но... прилича ми на Линукс...

Но поне менютата са подобни на Виста!



Публикацията е редактирана (25-10-09 22:56)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: texa   
Дата:   25-10-09 23:00

Win 7 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marinY   
Дата:   25-10-09 23:52

Прекрасен. Бърз. (е, то и от компютъра си зависи).
Всички устройства тръгват.
Май накрая от Майкрософт ще си измият очите.

Вградени и двата вида фонетик. (стария и на
Виста)
Калибриране на монитора, което и преди "паяка" си го докара добре.
Доста неща са различни от ХР, но интуитивно се намират.

Най-важното - CS4 лети, а за NX Capture 2.2 да не съм чул лоша дума. [smilie3] Зависванията изчезнаха, а "сейв-а" по 1-2 минути сега е секунда. [smilie24]

П.П. Я да се похваля. За този Win7 си "подарих" Intel I7 950, 6 Gb RAM и другите, подхождащи на тази система глезотийки. [beer]



Публикацията е редактирана (26-10-09 00:00)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thomas   
Дата:   25-10-09 23:55

@icarus
После да не се сърдиш, когато някой каже и за твоите снимки, че няма намерение да плаща за поредици от нули и единици ;-)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 1vo   
Дата:   26-10-09 03:15

Интересни курсове провеждали Майкрософт за новата седмица, позагледайте скрийншотовете

ЦЪК

Чак ме учудва, че са толкова притеснени [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   26-10-09 07:25

хаха
кой притеснен ? майкрософт ли бе ?
хахахахахахах

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 1vo   
Дата:   26-10-09 08:43

Ами лъжат като "дърти цигани", знам ли, може и да не им пука [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пърпъла   
Дата:   26-10-09 10:10

Всичко бачка невероятно добре- повече от месец

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chertoianov   
Дата:   26-10-09 11:02

Новата операционна Система е изключително лека, пъргава, много добре работеща със ресурсите. Карам я на 4-5 годишен лаптоп и не смятам да го сменям. Имах удоволствието да съм в екипа от финалните бетатестери и зная какви усилия бяха хвърлени за да работи системата на по-стар хардуер. За разлика от времето, когато излизаше Виста, където положението беше - "Искате Виста - сменете си компютъра".
Аз лично съм доволен от свършената работа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пърпъла   
Дата:   26-10-09 11:04

Ако сте студент и имате законна Виста - Майкрософт в момента имат невероятна промоция за ъпгрейд.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   26-10-09 11:06

студент със законна виста!? [smilie5] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vinse   
Дата:   26-10-09 12:16

Може да се е излъгАл да купи лаптоп с лицензирана Глиста [smilie7]

Иначе Вин 7 [smilie24] Ползвам го още от бета версиите и съм много доволен, още тогава почти нямаше ядове с програмите, които ползвам на него. По едно време имаше някои претенции към хардуерните устройства в щайгата ми, но с РТМ версията проблемите се изчистиха. Системата лапа рамец (особено като е с включено Аеро), но за сметка на това я управлява много добре и обръщенията към харда сякаш са по-малко [smilie25]
Арна система, мисля да не я сменям в идните 3-4 години, после ще видиме какво ще измисли Бил Гей [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ползва Windows 7 ?
Автор: ivodam   
Дата:   26-10-09 12:17

d256h: При Уин 7 с едно натискане на една иконка при нужда минаваш в ХР режим и си правиш каквото трябва там, без никакъв проблем.

Иначе и аз се присъединявам към засега отличните впечатления!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BirdOfPray   
Дата:   26-10-09 12:51

Ех... аз имам лаптоп със законна Виста на него... ама като не съм студент - пу-пу-пу :(

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stemer   
Дата:   26-10-09 15:09

А можете ли да препоръчате читав релйз, че като гледам много са се навъдили по фрее - магазините[smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: beliot   
Дата:   26-10-09 15:16

Аз от два дни съм с този от замунда с последните актуализации(01.11.2009). Доволен съм, не ми е правил проблеми[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 12356joro   
Дата:   26-10-09 17:17

Не

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   26-10-09 17:28

А как стои въпросът с Win 7 драйверите за лаптопи, особено по-старите модели?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: imipa   
Дата:   26-10-09 17:41

http://www.youtube.com/watch?v=Gk4FIIkKXdw

[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tudo   
Дата:   26-10-09 18:13

тук е мястото където младежите от Редмънд трябва наблегнат. Трябва да ускорят този процес.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ngoht   
Дата:   26-10-09 18:18

@ IDA
Всичко си прехваща и си работи [smile] Единствено може да имаш проблеми с функционалните бутони на клавиатурата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vinse   
Дата:   26-10-09 18:20


MAC... in exchange of your kidney [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ползва Windows 7 ?
Автор: Coincidentia   
Дата:   26-10-09 18:43

Абе, понеже съм още малко като в небрано лозе - седмичката върви от половин час и се ориентирам още в ситуацията, та да питам как става фатката с този XP mode - евентуално по-плавничко да преминавам към новите нещица [smilie8]

Та, засега този половин час ми е недостатъчен за по-сериозни впечатления, но се чудя дали е възможно и скоростта, с която се копират файлове от флашка, да е по-бърза, щото поне на мен така ми се стори [smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vinse   
Дата:   26-10-09 18:52

Windows Virtual PC with XP Mode не баца на всеки комп. За да работи виртуалната машина, компютърът ти трябва да поддържа хардуерна визуализация. За да видиш дали поддържа такава визуализация дръпни havdetectiontool.exe

http://www.mediafire.com/?rrim1mnf1z4


Скоростта на копирана на и от флашка зависи само от УСБ порта (дали е 1.1 или 2.0) и от скоростите на трансфер на самата флашка.



Публикацията е редактирана (26-10-09 18:55)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ползва Windows 7 ?
Автор: Coincidentia   
Дата:   26-10-09 19:01

vinse, meрси ти, дръпнах го това и ще го пробвам сега [smilie24] [beer]

За флашката и аз затова се зачудих, то даже си показваше по време на копирането, че е с 10 мб, ама на мен по някаква причина усещането ми беше, че става по-бързо... може би защото изглеждаше някак по-мазничко [smilie8]


едит: йок - There is no hardware-assisted virtualization support in the system. [smilie2]
Нищо де, ще го преживеем [cool] undefined



Публикацията е редактирана (26-10-09 19:21)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ползва Windows 7 ?
Автор: Coincidentia   
Дата:   26-10-09 19:32

Бре, таз гад поумняла явно - на дивайс мениджъра имах 3 работки, на които им трябват драйвъри, сложих сидито с драйвърите и за някви секунди без никакъв гък всичко някак си се е инсталирало [cool] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой ползва Windows 7 ?
Автор: ivodam   
Дата:   26-10-09 21:48

Coincidentia: Може и да имаш възможност за виртуализация, но да ти е изключена в настройките на БИОС-а, погледни там, където пише Virtual machine или нещо от сорта, трябва да е Enabled.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sun   
Дата:   26-10-09 23:08

Днес колега ми обяснява, че му предлагали в Технотата новата супер дупер промоция на 7 и той им казал че го ползва от месеци. -Аууу, откъде си го купихте? - Хааа, от Замундата си го купих.[ezik]
Аз вчера го сложих и на двата лаптопа - мн ме радва. Мазен, лъскав на Уиндоус не прилича.[smilie5] Всички драйвери сам си дръпна, само някои допълнителни екстри сам си сложих. А такава подреденост не е било, досега на всеки ъпдейт папки разни навсякъде. Общо взето кръстоска между предните - бърз като ХП и шарен, като виста. Гледах и тестове как Виста била по-бърза, ама не е точно така. При ежедневна работа седмицата е видимо по-добре(може и да идва от липсата на целене на иконките по таскбара - иконхънтинг[smilie18] )

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   26-10-09 23:13

Мазен, лъскав и грозен като смъртта - тея цветенца на уелкъм скрийна щяха да ми докарат гърч първия път като ги видях и сега всеки път като го включвам получавам леки конвулси.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sun   
Дата:   26-10-09 23:35

Аааа за цветенцата си е точно така, като се включват и мижам. Не искаха от форума някоя добре щракната китка да спестят тоя резил. Някой племенник на Гейтс ще да ги е сложил, и сега обяснява че той е създал 7.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ползва Windows 7 ?
Автор: Coincidentia   
Дата:   26-10-09 23:36

Ами май не ми изглежда в биоса да има нещо звучащо като да е по въпроса с виртуалната машинка...


http://photo-zona.net/images/user59316/album20766/large/1256591886_qaoj5410_IMG_3500.JPG




http://photo-zona.net/images/user59316/album20766/large/1256591888_eifo1778_IMG_3501.JPG




Тоест вероятно ще трябва да продължавам да разучавам как да си го направя повече по мой си вкус, а пък то това чудо безкрайно изглежда... досега си играх със speech recognition-a, голям купон си е [smilie5] А и що-годе прилично се справя хиенката... може би и заради моето произношение [smilie18] [cool]

Абе, не знам още до каква степен ще ми е точно за моите изисквания, трябва да си открия някои опции и да си го туикна предимно във визуална и организационна посока, ровичкам сега по десктоп теми и подобни чудесии... ама иначе явно е бая успешно, със сигурност откакто бачкам с компютри не съм виждал толкова категорично възхваляване на нещо софтуерно от толкова много хора, едва ли ще да е незаслужено [smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Кой ползва Windows 7 ?
Автор: vga   
Дата:   27-10-09 01:14

явно след Виста всичко изглежда добре... ще го видя и аз този нов Уиндоус, от любопитство най-малкото.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vinse   
Дата:   27-10-09 09:51

Цветята на уелкъм скрина и мен ме дразнят (ама жените много им се радват [smilie18]) и за това ги махам. Ей го на тула с който се сменят

http://tweaks.com/software/tweakslogon/


Сега може да забиете някоя снимка с повече кръв [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   27-10-09 09:51

Такааааа....

Вече два дни внимателно ползвам Вин7. Качнах го върху HP ноутбук. За този Вин, в сайта на НР има поддръжка с всички драйвери. В това отношение съм много доволен.

Въпреки, че има доста промени в интерфейса на Вин7, функциите които ми трябват се оказват на местата, където очаквам да бъдат. Това много ме радва, защото си личи, че е вложен много труд за да ни е по-лесно на нас потребителите

[thankyou]



Публикацията е редактирана (27-10-09 09:51)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Myth   
Дата:   27-10-09 09:54

Ползвам на домашния си компютър Win 7 още с излизането на бетите, не от първите, но... Ами мога да кажа само хубави думи за този Win 7 не е тежък и е стабилен, не ми е правил проблеми. Вистата на работата е по-тежка, но с нея също не съм имал проблеми.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   27-10-09 10:30

Абе 7цата си е юзер-френдли от всякъде. Аз сега съм с 64волтовата версия ама не кефи нещо, няма достъчно софт. (доста използвани от мен програми нямат 64битова версия) скоро ще минавам пак на 32волта. След някоя друга година като стане с 8гб рам щяйгата, ще си струва да си на 64волта. Иначе 7 още докато тръгне за фърст таим и ти става ясно, че е друга бира(както се казва тука).

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vinse   
Дата:   27-10-09 10:36

Ми, че то не пречи 32 бит. приложения да върват на 64 бит. система [smilie7] Стига да не са прекалено стари.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   27-10-09 14:52

Някой може ли да каже, как на Win7-64 вървят 64-битовите версии на CS4 и ALR спрямо Vista Ultimate 64-bit?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   27-10-09 14:59

Vinse, на някои пречи, а на които не пречи, се обезмисля идеята
IDA, не съм пробвал, но прдполагам ще е по-добре на 7цата, като имам в предвид колко по-малко ресурс ползва спрямо вистата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   27-10-09 16:04

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   27-10-09 16:38

ЪЪЪъ, ама драйвера за мрежата на Вин7 ли е или такъв от производителя на мрежовата карта? Защото и намен мрежата ми тръгна веднага след инсталацията на Вин7, но аз после си качнах този от НР...

???

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: doca   
Дата:   27-10-09 16:43

Понеже и аз съм от нетърпеливите, тази неделя ще сложа на моето "Lenovo N200- 0769 BRG" 64 bit version на MS WIN 7.
Вече записах с Nero DVD-то.
От 3 месеца лаптопа ми работи много добре с Vista Ultimate, но съм го пробвал и с Black edition, ...въобще се държи доста прилично.
Е, не е като служебния ми Toshiba Satellite P300-15C, но и това ми е достатъчно.
Само HD ми е доста малък-120 GB, но RAM-a ми е достатъчно за това, което върша с него/2 GB/
Не виждам обаче драйвери в сайта на Lenovo за win7, че въпросът ми е:
дали тези от Vista 64-bit ще станат за win7 64-bit version?
Благодаря предварително!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   27-10-09 16:49

7цата бачка с драивери от Виста! Не съм имал устриство което да не подкара 7цата вкл. една уеб камера дето на Вистата така и не можах да я подкарам. Мисълта ми е, че ако искате оригинални драйвери, теглете за Виста съответно за 32 или 64 волта.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ползва Windows 7 ?
Автор: bobihot   
Дата:   30-10-09 13:45

doca , ти си от най-търпеливите, нетърпеливите са с 7 от преди НГ...

Добрият ъпгрейд (за сега гледам да ги карам успоредно):)


http://s41.radikal.ru/i094/0910/ec/d8aad94b6f85.jpg

[ezik] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   30-10-09 13:49

doca, за Леново не знам, при НР нещата са доста прецизни и има за всеки модел отделни драйвери в сайта за поддръжка..

Бих казал, ето по това се познава, кой мисли, клиентите (администраторите) да имат по малко ядове!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   30-10-09 16:09

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ползва Windows 7 ?
Автор: asahi   
Дата:   30-10-09 16:13

Глей ся кво ща направят газаджиите [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 1vo   
Дата:   30-10-09 16:23

Сайбър, напиши в гугъл "supercomputer" почети повечко и ела пак да ни светнеш на какво вървят Фераритата [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   30-10-09 16:28

CyberGene ако беше Win 3.11 или Win 95 примера щеше да по в час, ама за линуксите няма граници.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   30-10-09 16:43

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   30-10-09 17:04

Жалко, че много хора мислят като CyberGene. [smilie2]

и 2-те ОС имат предимства, а перфектната система би била комбинация от 2-те. Всички знаете предимствата на Виндовс и можете да ми ги изрицитирате, затова аз като потребител на 2-те бих могъл да спомена 2-3 неща какво MS би могла да "осинови" от Линукс за да се доближи тяхната ОС до перфектната от потребителска гледна точка ОС:

- на една ОС не са необходими антивирусна и огнена стена. Те само ядат излишни ресурси и генерират разходи за потребителя.

- инсталирене, поддръжка и ъпдейтване на софтуер.

- поддържане на стандартите, а не бягство от тях

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ipolit   
Дата:   30-10-09 17:16

Бе убунтуто си е яко.
А някой вече ползва ли moblin - мноо зарибяващо.
http://www.youtube.com/watch?v=vsCpIeLLoT8

A windowsa бива (туй пък как можах да го кажа), инсталирах го на разни типове на работа да тестват преди да поръчаме и са доволни. Аз разбира се с такова нещо няма да си мъча компютърчетата.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   30-10-09 17:23

CyberGene, каква квалификация имаш според теб, за да даваш подобни оценки?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   30-10-09 17:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   30-10-09 17:35

CyberGene, а ти какво именно имаш против линукс?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   30-10-09 17:38

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ipolit   
Дата:   30-10-09 17:40

То остава и нещо друго да кажеш кат пишеш на C# и кълнеш моното от сутрин до здрач. Много ясно че Visual Studio е по-яко от всичко безплатно. От друга страна обаче, от потребителска гледна точка, ако купуваш един и същи компютър със 100 кинта разлика в цената и уиндоуса и линукса ще ти свършат същата работа за скайп, писане на мъдрости във фотофорума и дърпане на голотии от замундата, не виждам що тряба да правиш такива крайни изказвания и хората да си мислят че линукса е егати и ташака.
Тъй, че не приемам подобни заключения и дуене от позицията ти на програмист.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   30-10-09 17:44

Ясна работата значи. Приказки.

А от оня блог с красноречивото име linuxhaters, разбрах че типа дето ги списва може да псува доста добре [smilie24]
Или просто може би е на заплата при една фирма.



Публикацията е редактирана (30-10-09 17:46)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   30-10-09 17:48

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   30-10-09 17:49

Аз пък съм програмист от повече от 17 години (почнали са да ми плащат 1992), писал съм и за Уиндоус и за Линукс и за гол хардуер, предимно системен софтуер, участвал съм по един или друг начин в писането на четири операционни системи, вкл. Linux (имам copyright в соурса [smilie18]) и "експертното" ми мнение е, че Уиндоус архитектурно е значително по-посредствен от съвременните Unix операционни системи, вкл. Linux.

Е, аз също държа Windows заради игрите и Photoshop. [smilie18]

ПП. И аз не мразя Windows. Как бих могъл, все едно да мразя инвалид, по-скоро изпитвам съчувствие. [smilie18]



Публикацията е редактирана (30-10-09 17:51)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ipolit   
Дата:   30-10-09 17:53

Луда работа. Да ви е честита седмицата, че осрахме на човека темата.
Я кажете сега Канон или Никон?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   30-10-09 18:01

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   30-10-09 18:07

Автор: CyberGene
Дата: 30-10-09 18:01

Сега остава да обясниш на обикновените потребители в темата, които очеивдно мразят дуенето на програмистите, как така се получава, че "великата" архитектура на Линукс се използва от само 0.95% от потребителите (данни от септември 2009) [smilie18]
---
Самото това съобщение, както и твоето, въпроснитe обикновени потребители ще го прочетат, използвайки Линукс, по-конкретно Дебиан. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   30-10-09 18:11

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   30-10-09 18:11

Чил, какво каза?

С поздрав,
Обикновен Потребител.
(с 25 години стаж, като такъв)



Публикацията е редактирана (30-10-09 18:14)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: emil1024   
Дата:   30-10-09 18:13

Каква операционна система ще ми препоръчате?В момента ползвам Уиндоус ХП 32бит сложен в :Ц и имам една Виста 32бит инсталирана в :Д. Характеристиките на ПЦто са ми C2D 2x 2.4gh , 2GB DDR2 800mh , Asus 9600gso , Seagate 250gb :C 50 и :D 198 GB. Интересува ме какви са предимствата на 64битовата ОС и дали мога да си сложа такава? Коя ОС е най-добра и като цяло да си слагам ли уиндоус 7? Последното ми питане е как да си изтрия Вистата от :Д без да форматирам защото винаги съм форматирал преди и съм слагал ОСа а сега не ми се иска? Благодаря ви предварително и ме извинете ако имам правописни грешки

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   30-10-09 18:16

От какво се интересуват хората има нулево отношение към техническите характеристики на едно или друго изделие.

"Truth is not determined by majority vote"

[smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   30-10-09 18:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   30-10-09 18:21

Автор: MarinY
Дата: 30-10-09 18:11

Чил, какво каза?

С поздрав,
Обикновен Потребител.
(с 25 години стаж, като такъв)
---
Да си жив и здрав.

С поздрав,
Необикновен Потребител
(с 24 години стаж като такъв)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   30-10-09 18:23

CyberGene, стига се излага и най-вече спри да инсинуираш някакво негативно отношение към не-програмистите.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   30-10-09 18:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: suggs   
Дата:   30-10-09 18:26

Автор: emil1024
Дата: 30-10-09 18:13
Каква операционна система ще ми препоръчате? ...

За този компютър - Windows7 x86 (32-битов). Щом не ти се маха Вистата, инсталирай върху XP-то, с формат на C: .

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   30-10-09 18:30

Аналогиите с колите ги правиш ТИ, а не аз. Освен това двете ти аналогии си противоречат, освен ако не искаш да кажеш, че Ферари на газ е всъщност драгстер, който вдига 500км/ч на права линия. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   30-10-09 18:32

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   30-10-09 18:36

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   30-10-09 18:36

Тази аналогия е абсурдна и необоснована.

Като гледам си падаш по автомобилните аналогии, затова ето ти подходящата.

Аналог на GNU/Linux са Transformers.

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vinse   
Дата:   30-10-09 21:21

Линукса е много арна система. Ама причината да не се ползва е това, че не е юзър френдли. При първият ми сблъсък с убунту ми трябваше половин ден търсене и четене в гугъла за да подкарам нета на нереално ИП в офиса, са по начетените ще кажат - тва става за 2 секунди с ifconfig - става ама тогава не ставаше [smilie18] трябваше да правя челни стойки, салта и всякакви други акробатични изпълнения за да мога да го подкарам щото с ifconfig просто не стваше.
Е тва нещо в Уиндовс го няма, в най-лошия случай трябва да си инсталираш мрежовите протоколи и да настройш ръчно ИП-то, като в повечето случай мрежовите протоколи се инсталират още при инсталирането на уиндоуса а ИП-то ти се конфигурира автоматично от доставчика. Тоест гимнастиката за пускането на нета при уиндоус се свежда до това да свържеш кабела с комютъра и може да почнеш да точиш голи каки [smilie7]
За това линукса се използва предимно от програмисти (които явно са 0.90% от населението на земята по данни от септември 2009 [smilie18]), щото тях не ги мързи да напишат 654876 реда команди за да накарат звуковата им карта да проработи. За останалите прости усери има exe файлове, които се инсталират с два пъти клик на мишката [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marinY   
Дата:   30-10-09 21:31

От време на време, тук се появяват разни професионалисти, във всякакви области, които явно не ги допускат до специализираните сайтове. [smilie11]

Ей, Джанъм, тук сме във фотографски сайт, всякакви хора. Ако всеки започне да демонстрира колко е добър в професията си ...
Дай го малко по-кротко и на по разбираем език.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   30-10-09 21:42

Ето малко кво сравняват "спецовете":


http://i.zdnet.com/blogs/30-10-2009-12-00-57.png



http://blogs.zdnet.com/hardware/?p=6034&tag=nl.e540


Има бг линукс тиликс, дето от лайф сд си влезна на нотбук стартирано направо в вирелес мрежата и си имаше инет, без да съм настройвал нищо.
Не съм твърд привърженик на някоя- 7 мн ми хареса, линукс май за разглеждане става- още не съм се пробвал да и програмирвам нещо, ама ще се пробвам некой път. Там проблемите, дето съм чувал е, че като се пусне програмата на някоя модификация, на друга не е ясно.. ама и с вин-а така понекога[smilie25] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ползва Windows 7 ?
Автор: gam3ra   
Дата:   30-10-09 23:35

Преди учените мислеха, че ако един милион маймуни се сложат пред пишещи машини, те в края на краищата ще напечатат "Война и мир".
С изобретяването на Интернет, обаче се оказа, че от това се получава само Linux.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   31-10-09 01:01

Вярвам в свободния пазар. Щом Прозорците имат съкрушително по-голям пазар в персоналните компютърни системи значи са по-добри. Ако Линуксите бяха по-добри пазарът нямаше да ги забие под 1%.

Останалите доводи са за между тесни специалисти.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   31-10-09 01:02

"Eat shit, millions of flies can't be wrong"

asahi, не се изказвай неподготвен за пазара.



Публикацията е редактирана (31-10-09 01:03)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   31-10-09 01:06

Наблегни на думите "персонални компютърни системи". И погледни глобално, а не само според собствените си разбирания/възможности.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   31-10-09 01:11

А ти се запознай с фактите от антитръстовото дело срещу Майкрософт и след това говори за пазар.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   31-10-09 01:11

аз имам 3 windows-а и 1 slack

втория дори няма монитор, нито мишка, нито клавиатура :)

и не, не бих си качил *nix работна станция, а не е като да не съм го правил

win7 ще донокаутира и малкото избягали към другия лагер нетесни специалисти [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   31-10-09 01:14

Доживях фотографи да ми дават акъл за операционни системи. Дали пък аз да не почна да давам акъл за фотография ... е, не, няма да се излагам така. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   31-10-09 01:21

Аз не съм фотограф. По-добре питай икономистите накъде текат парите. Това е най-вярната оценка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   31-10-09 01:23

Чил, някъде по-нагоре ти написах - Сбъркал си аудиторията ..., и тона.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   31-10-09 01:46

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

"Чукча не читател ..."

Я се върнете да видим откъде тръгна разговорът:

Да сложиш на съвременен компютър Ubuntu е като да си купиш Ферари и да му монтираш газова уредба.

Да кажем, че съм програмист от почти 15 години, като в това време съм писал и за Уиндоус, и за Линукс, а работя ежедневно и с двете ОС.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

asahi, парите не текат към Windows заради някакви технически качествa на Windows, а заради огромното количество приложения за Windows. Аз те съветвам да се запознаеш със заключенията (findings of fact) на съдия Каплан от делото USA vs. Microsoft Corporation, по-специално с глава "III. Microsoft's power in the relevant market", особено секция "B. The Applications Barrier to Entry" за да придобиеш представа за динамиката на софтуерния пазар и какъв порочен кръг се образува около операционната система на Microsoft.

http://www.justice.gov/atr/cases/f3800/msjudgex.htm


40. What for Microsoft is a positive feedback loop is for would-be competitors a vicious cycle. For just as Microsoft's large market share creates incentives for ISVs to develop applications first and foremost for Windows, the small or non-existent market share of an aspiring competitor makes it prohibitively expensive for the aspirant to develop its PC operating system into an acceptable substitute for Windows.

Това е положението, не някакъв булшит за Ферарита и газови уредби.

Разбира се, монополното положение на даден производител малко вълнува потребители, които му пиратстват продуктите. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   31-10-09 02:58

Я си признай, че си написал нова и по-хубава ОС, а никой не я купува ... и си обиден.[smilie3]

П.П. Иначе за монопола си прав. [smilie24]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rumenn   
Дата:   31-10-09 08:47

абе понеже не изчетох цялата тема та не разбрах ей тоз виц дали се знае..за сравнение м/у ОС и самолет..
Уиндоуса - голям лъскав (с много пасажери) който си лети лети..без проблемно и в един момент без причина се взривява..
Линукс - всички пасажери се събират на пистата и всеки носи част от самолета..сядат и започват да го сглобяват.. и се надяват да литнат..
..та така общо взето [smilie5] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   31-10-09 08:53

имам уин машини непипани по 5г, на които се работи нон-стоп

това с гърменето е плод на неуките потребители най-вече ;)

последния който ми хвали убунтото, ходих да му оправям флаша че не можа да се инсталира, а той посмътрно не би се оправил с линкване на библиотеки ;)

сега трябва да му пускам и 3г модема, че пак не ставало... ей товае средния потребител и линукска (без да говорим тия шарени дистрота къв шитс са и това, че викар линукс на КДЕ-то...)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: netizen   
Дата:   31-10-09 09:22

абе недейте слага Linux там където не му е мястото - Desktop/Workstation OS , идеята му е да имаш евтино сървърно решение, доколко е читаво е друга тема.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   31-10-09 09:31

за сървърно нямам никакви забележки, тая машина не е гасена 5 години :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: netizen   
Дата:   31-10-09 09:36

за леки задачи и не много голямо натоварване е ок наистина

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: burningice   
Дата:   31-10-09 10:21

Windows 7 не ми разпозна мрежовата карта, масовата - 3СОМ 3C905B.
цък



Публикацията е редактирана (01-11-09 08:05)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   31-10-09 10:39

Да не си инсталирал някоя орязана версия? Направи някаква връзка към интернет и пусни ъпдейт - всичко ще се нагласи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   31-10-09 15:33

Не знам защо не сте ми полезни по темата за Виндоус 7?

Защо не сте ми полезни?

Ъ?


Голяма работа като някой пише код от 15г, факт е че не ми е полезен в темата!

Искам си темата [smilie22]


=================

Започнах да откривам разни неща, които не ми харесват в Вин7:

Когато мушнеш карта в SD слота, се монтира нов драйв. До тук нищо ново. На външен вид изглежда както при Виста. Обаче не ми харесва следното...

Цъквам с ляв бутон на мишката върху иконата за УСБ устройствата, намираща се до часовника в дясно... Излиза удобен списък с различните устройства. Тъпото в случая е, че в списъка се вижда и WiFi LAN картата, която е вградена в ноутбука. Ако не внимава човек и вместо да цъкне за изключване върху флашката или SD картата и улучи мрежовата карта - уйде коня в реката! Мрежата веднага се изключва и после през 3-4 менюта трябва да се ровиме, докато повторно активираме мрежата си....

За сега Вин7 ми харева, но прогресиращо радостта ми намалява.

Софтуерите за ГАРМИН навигатори нещо не се чувстват комфортно в тази среда.

Има проблем с кирилицата! Въпреки, че на всички възможни места съм посочил Bulgarian Phonetic има приложения, които упорито ивеждат питанки вместо текст на кирилица... Това много ме дразни и вероятно няма да изчакам края на тестовия период на Вин7.
Вероятно проблема не е в самия Вин7, но това малко ме топли, щом приложенията не работят както очаквам...

Дори подозирам, че някои програмисти пишещи в някой фотографски форум, умишлено ползват н'екви стари майкрософтски библиотеки, за да затрудняват обикновения потребител...

==============
А, сетих се още нещо. Аз имам теория и твърдя, че 75% от програмистите в България (българчетата), не знаят за OSI модела, а други само са чували за него, но въпреки всичко имат инсталирани среди за програмиране на компютрите си и при запознаване с някой в нова компания казват:

Петров, програмист!


Муххахахахахахахахаах !


http://www.d256h.com/LAN/hello_lan_files/image004.jpg





Публикацията е редактирана (31-10-09 15:44)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   31-10-09 15:52

МММмм пък като се замисля още малко....днес много се напъвам....

Истинския програмист е този който може да пише драйвери за хардуер, на ниско ниво....

Тия дето сглобяват кубчета лего в езиците от високо ниво не ме кефят.... няма качество при тях.... абе не са истински програмисти...


=====================

Ей защо ми замърсихте темата, ще взема да се ядосам...

Аз залагам на Асахи, наш човек Форумец от години, полезен....

[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   31-10-09 15:58

[smilie18] [smilie18]
б@си темата пълна с глупости

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   31-10-09 16:04

Драйвери за хардуер е много блага работа - интересна, не много сложна и не се точи с години. [smilie21]

ПП. Най-интересна става като има бъгове в хардуера. [smilie18]

Той пък и този OSI модел малко комитетска работа, нищо реално не е 1:1 към модела, пък и OSI протоколите така и не се наложиха.



Публикацията е редактирана (31-10-09 16:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ползва Windows 7 ?
Автор: d256h   
Дата:   31-10-09 16:26

От съществуващите три модела е все тая кой ще се наложи въпроса е, че тия дето пишат софтуер в България не познават нито един от тях.

Обаче аз се ядосвам заради това... ето пример и в тази тема...., че все някой ще се намери да изкриви нещата, да развали темата, липсва прецизност, придържане към въпроса ..... и неминуемо нещата се извръщават към самодоказване и мерене на пишки...


Толкова ли е трудно да се напише нещо точно по темата, да се сподели опит, без да се развиват теории....

Сега се сещам да предизвикам 'знаещите' по писане на код, нека като са толкова печени да ни обяснят и изтълкуват диаграмите за тестове на обективи в dpreview. Сигурен съм, че ще надробят голяма каша и ще падне смях...

сравнение на два обектива



Публикацията е редактирана (31-10-09 16:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ползва Windows 7 ?
Автор: ffwd   
Дата:   31-10-09 16:59

The Bumper List of Windows 7 Secrets


http://www.tweakwin7.com/ [smilie24]



Публикацията е редактирана (31-10-09 17:10)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: anastas   
Дата:   31-10-09 20:00

Конкретно по темата биз излишни спорове-спайдър2експрес работи при 7-цата.

Надявам се да съм бил полезен.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   31-10-09 23:25

И Spyder 2 Pro работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ползва Windows 7 ?
Автор: ivodam   
Дата:   31-10-09 23:41

Аа, и Очето работи, никакви ядове :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   01-11-09 01:19

Абе общо взето М$ са се надминали...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ползва Windows 7 ?
Автор: ffwd   
Дата:   01-11-09 09:25

New app turns your PC into Wi-Fi hotspot
Developers unlock hidden features deep in Windows 7


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   01-11-09 11:31

Автор: ffwd
Дата: 01-11-09 09:25

New app turns your PC into Wi-Fi hotspot
Developers unlock hidden features deep in Windows 7
---
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   01-11-09 13:03

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   01-11-09 13:35

Е, как сега да не репликираш ... [smilie11]


http://imagesforum.doctissimo.fr/mesimages/916046/Troll_spray.jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zpower   
Дата:   01-11-09 15:32

Та да се върнем конкретно на въпроса: Слава Богу от много време не ползвам тази операционна система.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   01-11-09 16:13

Ето още що да ъпгрейднем към 7:

http://www.techradar.com/news/computing/pc/18-cool-things-windows-7-does-that-vista-doesn-t-628892

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   03-11-09 10:37

Да докладвам за края на историята..

Не издържах, нямах търпението да изтрая натрапващите се новости с привкус на безсмислие в Windows 7. Сигурен съм, че причината е в мен, а не в новата ОС. Тя наистина е стабилна работи бързо и предлага доста екстри...

Като се замисля нещото, което ме издразни най-много е силното залитане към унифицирания интерфейс на даден прозорец към визията на браузер тип Интернет експлорер (ИЕ). Примерно в списък или прозорец има друг списък, линк или шорткът към нещо. Ако направим своя избор към нещо от списъка или линка, то отваря се нов прозорец с визия на клониран ИЕ, който на практика се явява нещо като подложка за съхраняване на съдържанието, което се показва. До тук няма нищо лошо, но лошото е това, че този прозорец нито има пълните свойства на ИЕ прозорец, нито пък позволява да се извлече нещо повече информативно (контекстно зависимо)като информацията, която се показва за избрания обект. За да се разбере, какво чак пък толкова ме е издразнило ще допълня следното. От ръчкането, което правих за да разгледам ОС стигнах до извода, че Виста и Уин7 са готини до момента, в който не успеят сами да се ориентират за някой драйвер или нещо което се скапе. После се влиза в безумен кръг от менюта и прозорци с връзки взаимно сочещи се - перфектно отговарящи на стандартите заложени в ПАРАГРАФ22.

Цялото това писане, беше инспирирано заради едно просто изключване на мрежовата карта, която е вградена на дъното на ноутбука ми. Стана ми смешно, как от нищо не предвещаващо злина събитие (едно изключване на мрежовия адаптер) може, да побърка човек (после не искаше да се включи). ОК, аз се занимавам отдавна с такива неща и се справих, но такова чудо, ако се случи на обикновен (хуманитарен) потребител, какво да прави той.....

Предполагам, че Бил Гейтс в период на криза, дълбоко се е замислил за IT отделите и въобще за тази общност и се е погрижил, тези хора винаги да имат работа, да бъдат търсени и живота да не може вече, без тяхното присъствие навсякъде! [smilie5]

Извод:
Всичко е хубаво, когато върви, но когато спре да работи си е е**** м******!

============================
P.S.
Пускай тънката стружка!
Послушах съвета на един приятел. Форматирах диска. Инсталирах тестово Уин ХР СП3.

Ще дочакам SP2 на Win7, барем яда ми е минал и са пооправили някои концепции във визията, щото така ако го запазят, ще си карам с ХР докато не излезе нещо дето ми харесва...
На един от компютрите ми съм 'качнал' Тиликс и като се замисля, май съвсем ми задоволява изискванията към момента... е почти всичко!



Публикацията е редактирана (03-11-09 10:43)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ползва Windows 7 ...и относително тъжен край!
Автор: graphix   
Дата:   03-11-09 11:27

ехааааа [smilie24] [smilie24] [smilie24]

след вечните спорове - Nikon/Canon, сега си има и Linux/Windows във форум-а :)
при добро стечение на обстоятелствата скоро ще се появи и тема BMW/Mercedes и подобни [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   03-11-09 11:49

D256h,

Не ти ли харесва Vista Ultimate 64 bit? Имам я като втора OS към основната XP-32 и на десктопа и на лаптопа. Фурия е и работи адски стабилно. Ползвам я за автоматична обработка на голямо количество големи по размер RAW-файлове с LR. Не се е издънила нито веднъж, а ползва и двуядрения процесор и паметта до 100% натоварване. Много съм доволен и засега не виждам нито една причина за преминаване към Win-7, освен ако някой не ме убеди, че старият ми лаптоп с P4 и 1 Gb RAM ще работи много по-бързо с него, отколкото с XP-32.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   03-11-09 12:02

хахаха[smilie5] по-голяма глупост от това за истинския програмист и драйверите не бях чувал скоро [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: emovla   
Дата:   03-11-09 12:13

Мда и да се прави на голЕм програмист във фото-форум :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boncho_marinov   
Дата:   03-11-09 12:45

Много си е добра системата за стара машина ,като моята разликата е очевадна сравнено с XP, (не съм програмист ,а само потребител)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   03-11-09 12:48

За 'истинския програмист' нямаше начин да не се спомене. Това е изпитана рецепта срещу хора дето спамят без да се интересуват каква е темата.... това е типично за маса българи взели се насериозно... но такъв е живота у нас, Родина, трябва да ги търпим, нали са си наши, форумци!

IDA, за Виста, мога да кажа, че съм по-доволен сравнено с Уин7. Дори я препоръчвам на приятели дето не са виждали комп до момента, и явно е дошъл и тяхния ред да седнат пред екрана и клавиатурата...

danny_falin, явно не си чувал за много неща [smilie5]
Сигурен съм, че не си виждал дори препоръките за дизайн при изграждане на визуални (графични) интерфейси, колко бутона да има в една форма, на какво разстояние да се разполагат, как да се подреждат контролите върху формата...затова казвам поне ... драйвери да можехте да пишете човешки, щото върху тях се разполага какво ли не за надграждане от дизайнери на Лего..

Заяждам се, да влезна в тон!


[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]



Публикацията е редактирана (03-11-09 12:58)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   03-11-09 12:53

Най напред да споделя мнението си, че Linux е боза.

Разбира се, Windows е още по-голяма боза [smilie5]

Много хора бъркат доставения с операционната система приложен софтуер с операционната система. Това е така и в света на Windows и в света на Linux.
За много хора например, "Windows" е типичния UI (User Interface), а за други пък, "Linux" е KDE или GNOME. За трети пък, "Macintosh" е типичния за Епъл UI, нищо, че под него операционната система всъщност е UNIX (по-точно вариант на FreeBSD).

Струва ми се, че повечето "войни" са на тази тема. Удобството на интерфейса и т.н.
В голяма степен плюсовете и минусите зависят от това как е конфигуриран -- функционално всички отдавна са ъъъ... взаимствали идеи един от друг и най-вече от трети страни та функционалността е една и съща[smilie5]

Инак, отдолу Windows, за голям ужас след толкова години продължава да си е DOS, макар и вече безумно усложнен с най-различни библиотеки за "достъп до ресурсите". Майтап отвсякъде....

Инак, относно Windows 7 -- по-добро попадение от всички останали досега. Вероятно някои недомислици ще се оправят към SP2...

Продължавам да твърдя обаче, че Майкрософт трябваше да поемат по пътя на Епъл -- да си базират предложението на истинска операционна система, като продължат да развиват типичното Windows API. Това трябваше да сторят поне преди 5 години, вместо да се пънат с Виста.

ПП: разбира се, че Мерцедес. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   03-11-09 13:01

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-11-09 13:50

И аз съм за Лексус [smilie24]
А от софтуер не разбирам.
Искам да ми върви възможно най-дълго време бързо и акуратно :) Без да се налага за всяко 3-то нещо да припотявам челце.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   03-11-09 13:53

Ти взе ли си мак?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   03-11-09 14:00

Не за съжаление.Може би за НГ.
https://photo-forum.net/joro/emoticons/money09.gif

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »