Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   31-10-09 01:11

аз имам 3 windows-а и 1 slack

втория дори няма монитор, нито мишка, нито клавиатура :)

и не, не бих си качил *nix работна станция, а не е като да не съм го правил

win7 ще донокаутира и малкото избягали към другия лагер нетесни специалисти [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   31-10-09 01:14

Доживях фотографи да ми дават акъл за операционни системи. Дали пък аз да не почна да давам акъл за фотография ... е, не, няма да се излагам така. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   31-10-09 01:21

Аз не съм фотограф. По-добре питай икономистите накъде текат парите. Това е най-вярната оценка.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   31-10-09 01:23

Чил, някъде по-нагоре ти написах - Сбъркал си аудиторията ..., и тона.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   31-10-09 01:46

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

"Чукча не читател ..."

Я се върнете да видим откъде тръгна разговорът:

Да сложиш на съвременен компютър Ubuntu е като да си купиш Ферари и да му монтираш газова уредба.

Да кажем, че съм програмист от почти 15 години, като в това време съм писал и за Уиндоус, и за Линукс, а работя ежедневно и с двете ОС.

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

asahi, парите не текат към Windows заради някакви технически качествa на Windows, а заради огромното количество приложения за Windows. Аз те съветвам да се запознаеш със заключенията (findings of fact) на съдия Каплан от делото USA vs. Microsoft Corporation, по-специално с глава "III. Microsoft's power in the relevant market", особено секция "B. The Applications Barrier to Entry" за да придобиеш представа за динамиката на софтуерния пазар и какъв порочен кръг се образува около операционната система на Microsoft.

http://www.justice.gov/atr/cases/f3800/msjudgex.htm


40. What for Microsoft is a positive feedback loop is for would-be competitors a vicious cycle. For just as Microsoft's large market share creates incentives for ISVs to develop applications first and foremost for Windows, the small or non-existent market share of an aspiring competitor makes it prohibitively expensive for the aspirant to develop its PC operating system into an acceptable substitute for Windows.

Това е положението, не някакъв булшит за Ферарита и газови уредби.

Разбира се, монополното положение на даден производител малко вълнува потребители, които му пиратстват продуктите. [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   31-10-09 02:58

Я си признай, че си написал нова и по-хубава ОС, а никой не я купува ... и си обиден.[smilie3]

П.П. Иначе за монопола си прав. [smilie24]

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rumenn   
Дата:   31-10-09 08:47

абе понеже не изчетох цялата тема та не разбрах ей тоз виц дали се знае..за сравнение м/у ОС и самолет..
Уиндоуса - голям лъскав (с много пасажери) който си лети лети..без проблемно и в един момент без причина се взривява..
Линукс - всички пасажери се събират на пистата и всеки носи част от самолета..сядат и започват да го сглобяват.. и се надяват да литнат..
..та така общо взето [smilie5] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   31-10-09 08:53

имам уин машини непипани по 5г, на които се работи нон-стоп

това с гърменето е плод на неуките потребители най-вече ;)

последния който ми хвали убунтото, ходих да му оправям флаша че не можа да се инсталира, а той посмътрно не би се оправил с линкване на библиотеки ;)

сега трябва да му пускам и 3г модема, че пак не ставало... ей товае средния потребител и линукска (без да говорим тия шарени дистрота къв шитс са и това, че викар линукс на КДЕ-то...)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: netizen   
Дата:   31-10-09 09:22

абе недейте слага Linux там където не му е мястото - Desktop/Workstation OS , идеята му е да имаш евтино сървърно решение, доколко е читаво е друга тема.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   31-10-09 09:31

за сървърно нямам никакви забележки, тая машина не е гасена 5 години :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: netizen   
Дата:   31-10-09 09:36

за леки задачи и не много голямо натоварване е ок наистина

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: burningice   
Дата:   31-10-09 10:21

Windows 7 не ми разпозна мрежовата карта, масовата - 3СОМ 3C905B.
цък



Публикацията е редактирана (01-11-09 08:05)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   31-10-09 10:39

Да не си инсталирал някоя орязана версия? Направи някаква връзка към интернет и пусни ъпдейт - всичко ще се нагласи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   31-10-09 15:33

Не знам защо не сте ми полезни по темата за Виндоус 7?

Защо не сте ми полезни?

Ъ?


Голяма работа като някой пише код от 15г, факт е че не ми е полезен в темата!

Искам си темата [smilie22]


=================

Започнах да откривам разни неща, които не ми харесват в Вин7:

Когато мушнеш карта в SD слота, се монтира нов драйв. До тук нищо ново. На външен вид изглежда както при Виста. Обаче не ми харесва следното...

Цъквам с ляв бутон на мишката върху иконата за УСБ устройствата, намираща се до часовника в дясно... Излиза удобен списък с различните устройства. Тъпото в случая е, че в списъка се вижда и WiFi LAN картата, която е вградена в ноутбука. Ако не внимава човек и вместо да цъкне за изключване върху флашката или SD картата и улучи мрежовата карта - уйде коня в реката! Мрежата веднага се изключва и после през 3-4 менюта трябва да се ровиме, докато повторно активираме мрежата си....

За сега Вин7 ми харева, но прогресиращо радостта ми намалява.

Софтуерите за ГАРМИН навигатори нещо не се чувстват комфортно в тази среда.

Има проблем с кирилицата! Въпреки, че на всички възможни места съм посочил Bulgarian Phonetic има приложения, които упорито ивеждат питанки вместо текст на кирилица... Това много ме дразни и вероятно няма да изчакам края на тестовия период на Вин7.
Вероятно проблема не е в самия Вин7, но това малко ме топли, щом приложенията не работят както очаквам...

Дори подозирам, че някои програмисти пишещи в някой фотографски форум, умишлено ползват н'екви стари майкрософтски библиотеки, за да затрудняват обикновения потребител...

==============
А, сетих се още нещо. Аз имам теория и твърдя, че 75% от програмистите в България (българчетата), не знаят за OSI модела, а други само са чували за него, но въпреки всичко имат инсталирани среди за програмиране на компютрите си и при запознаване с някой в нова компания казват:

Петров, програмист!


Муххахахахахахахахаах !


http://www.d256h.com/LAN/hello_lan_files/image004.jpg





Публикацията е редактирана (31-10-09 15:44)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   31-10-09 15:52

МММмм пък като се замисля още малко....днес много се напъвам....

Истинския програмист е този който може да пише драйвери за хардуер, на ниско ниво....

Тия дето сглобяват кубчета лего в езиците от високо ниво не ме кефят.... няма качество при тях.... абе не са истински програмисти...


=====================

Ей защо ми замърсихте темата, ще взема да се ядосам...

Аз залагам на Асахи, наш човек Форумец от години, полезен....

[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   31-10-09 15:58

[smilie18] [smilie18]
б@си темата пълна с глупости

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   31-10-09 16:04

Драйвери за хардуер е много блага работа - интересна, не много сложна и не се точи с години. [smilie21]

ПП. Най-интересна става като има бъгове в хардуера. [smilie18]

Той пък и този OSI модел малко комитетска работа, нищо реално не е 1:1 към модела, пък и OSI протоколите така и не се наложиха.



Публикацията е редактирана (31-10-09 16:14)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ползва Windows 7 ?
Автор: d256h   
Дата:   31-10-09 16:26

От съществуващите три модела е все тая кой ще се наложи въпроса е, че тия дето пишат софтуер в България не познават нито един от тях.

Обаче аз се ядосвам заради това... ето пример и в тази тема...., че все някой ще се намери да изкриви нещата, да развали темата, липсва прецизност, придържане към въпроса ..... и неминуемо нещата се извръщават към самодоказване и мерене на пишки...


Толкова ли е трудно да се напише нещо точно по темата, да се сподели опит, без да се развиват теории....

Сега се сещам да предизвикам 'знаещите' по писане на код, нека като са толкова печени да ни обяснят и изтълкуват диаграмите за тестове на обективи в dpreview. Сигурен съм, че ще надробят голяма каша и ще падне смях...

сравнение на два обектива



Публикацията е редактирана (31-10-09 16:33)

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ползва Windows 7 ?
Автор: ffwd   
Дата:   31-10-09 16:59

The Bumper List of Windows 7 Secrets


http://www.tweakwin7.com/ [smilie24]



Публикацията е редактирана (31-10-09 17:10)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: anastas   
Дата:   31-10-09 20:00

Конкретно по темата биз излишни спорове-спайдър2експрес работи при 7-цата.

Надявам се да съм бил полезен.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   31-10-09 23:25

И Spyder 2 Pro работи.

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ползва Windows 7 ?
Автор: ivodam   
Дата:   31-10-09 23:41

Аа, и Очето работи, никакви ядове :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   01-11-09 01:19

Абе общо взето М$ са се надминали...

Отговори на това съобщение
 Re: Кой ползва Windows 7 ?
Автор: ffwd   
Дата:   01-11-09 09:25

New app turns your PC into Wi-Fi hotspot
Developers unlock hidden features deep in Windows 7


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   01-11-09 11:31

Автор: ffwd
Дата: 01-11-09 09:25

New app turns your PC into Wi-Fi hotspot
Developers unlock hidden features deep in Windows 7
---
[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »