Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна
 Re:
Автор: Славов   
Дата:   23-10-09 18:09

Колкото повече пишеш, толкова повече затъваш, веднага след написването на титаничната мисъл, ти беше казано да го изтриеш, ама ти не ....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Славов   
Дата:   23-10-09 18:12

Брех 100 поста, отивам да полея с 1 [beer] и да поснимам .....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   23-10-09 18:19

Славов, чети ти, чети ... там речници, учебници, граматики ... и го намали този алкохол.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   23-10-09 18:21

stzz, какво искаш да кажеш? Ако трябваше да се възхитя от точковия печат, е, не, не се възхитих. Това което си пратил сравнява два вида печат и в двата случая от лента.

Ти пък виж тук:
http://www.normankoren.com/Tutorials/MTF7.html

[smilie21]



Публикацията е редактирана (23-10-09 18:43)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Славов   
Дата:   23-10-09 18:26

"Скенера има техническа възможнист да извади далеч повече детайл отколкото всъщност има на кадъра."

И 100 пъти да се прочете, великата мисъл си остава такава .....

[smilie18]
[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   23-10-09 18:30

Славов, колкото и да повтаряш иронично "титанична", "велика" и пр. единственото, което постигаш е да демонстрираш собствената си невъзможност за възприемане на български език. Не се излагай повече.

Ще ти обясня, като за трети клас.

Ако на кадъра имаше повече детайл, скенера щеше да го изкара, или с други думи липсата на детайл в сканирания резултат не се дължи на технологични ограничения на скенера.

Или с трети думи скенера си има способността/възможността да изкара 100 lp/mm, дори и ако го тъпчеш с кадри със 10 lp/mm, естествено той ще реализира тази възможност, когато му подадеш кадър със 100 lp/mm

Ферарито ми има възможност да вдигне 300 дори като го карам по магистралата с ограничение 130.

Ако и сега нещо не си разбрал, аз се отказвам.



Публикацията е редактирана (23-10-09 18:45)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   23-10-09 18:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Славов   
Дата:   23-10-09 18:56

Прав си, за примера chill, и аз добре разбирам какво искаше да кажеш, но ти каза друго ....
Но и аз спирам, детински стана спора.....
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   23-10-09 18:56

само с 1дс е умрял, да знаеш...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   23-10-09 19:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   23-10-09 19:31

Така е, като не гледаме очевидното, разийш... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Za lentata
Автор: asahi   
Дата:   23-10-09 21:05

Откак излезе Канон 300Д за мен 35мм филмът загуби смисъл.
Откак излезе Канон 5Д за всички професионалисти 35мм филмът загуби смисъл.
Повче от 8 полезни Мегапиксела от лайка формат могат да се извадят само при много специални, почти лабораторни условия. При това не много.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   23-10-09 21:09

това че нещо е изгубило смисъл в прагматично отношение не значи, че е умряло, колкото и странно да звучи...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   23-10-09 21:11

Сисълът е относително понятие....
И винаги трябва да се казва "за мен няма смисъл" или "за мен е мъртво".
Фактът, че се поддържа живо, доказва че има хора които не искат това да умре.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lakosta   
Дата:   23-10-09 21:15

Интересно като се измисли синтезатора какво ще стане с акустичното пиано[smilie11] а с органа в някоя катедрала[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   23-10-09 21:21

Не случайно съм написал "за мен".
Ако Лакоста може да свири на пиано ще е 100% наясно каква е разликата в свиренето на пиано, роял, орган, Hammond Organ и синтезатор.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   23-10-09 21:28

ти си си прав, асахи, но компютърния гений обожава да се прави на интересен, както винаги...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dobriquet   
Дата:   23-10-09 21:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   23-10-09 21:46

Откакто се регистрирах във фотосайт, за мен фотографията изгуби и очарованието, и смисъла си.
[smilie2]

Фотографите - също, особено пък те.
[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   23-10-09 21:50

Добри, професионалистите имат професионални цели. Те не се губят в догадки и сантименталности, защото пазарът ще ги издуха.

Приеми, че написаното от мен е вярно и попитай познатите ти професионалисти дали е така.

Ако ще е за удоволствие, сантименти и странности - всеки сам си шета на кефа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dobriquet   
Дата:   23-10-09 22:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   23-10-09 22:13

Лентата си има вече своите ограничения, мисля че тия снимки от ЗЗ Топ (Асен Тонев), на лента май трудно биха станали.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Evgeni   
Дата:   24-10-09 00:48

Безсмислено е да се смесват темите "Удоволствието от снимането" и "Технически достижения във фотографията". С филмови фотоапарати снимат (и ще продължават) тези, които искат и могат да си го позволят! За мен например фотографията е хоби и удоволствие, а не висока производителност и върхови достижения. Имам около 10 апарата (цифрови и лентови) и си ги ползвам според настроението. Ето защо се случва и да изляза, въоръжен с шестдесетгодишен Zeiss-Ikon 6 х 9, статив и екзотичен светломер, и да си начеша крастата с класическа фотография. А най-големият кеф идва от зяпачите, виждали само цифрови сапунерки, гледащи удивено и задаващи неизменния въпрос: "Ама, защо ..."

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   24-10-09 04:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asenr   
Дата:   24-10-09 06:38

Баси темата станало... Аз прочетох първата страница и се изказах, но като видях колко още сте изписали - вземам си думите назад [smilie7]



Публикацията е редактирана (24-10-09 06:40)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »