Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   26-10-09 08:51

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Венчавки само в неделя
Автор: cicomanco   
Дата:   26-10-09 09:31

"Вържи попа да е мирно селото!" - неслучайно създадена поговорка![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: acklay   
Дата:   26-10-09 09:53

"Ама ако си кръстен и криеш това (то ест че си религиозен) и църквата те спипа..."


Когато съм бил кръстен още не съм можел да се възпротивя на това и не съм гледал Star Wars, за да им кажа, че вярвам в Силата.И при положение, че не съм имал право на избор пак ли ще ми налагат глоби?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   26-10-09 10:07

Човек трябва да се кръщава в съзнателната си възраст за да има право на избор! Иначе ти казват "Ми ето ти снимки от кръщането ти" и си пред свършен факт! Аз не съм кръщаван , а и не искам - следователно няма и да бъда , но тези които щат-нещат са? Те какво да правят?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   26-10-09 19:10

Дадох ви примера с католическата църква само да напомня, че да се идентифицираш с определена религия си има своите задължения и цена, защото Църквата не е безплатна екстра на вярата. Тези, които не са вярващи, а се кръщават само щото е модно и в църквата стават хубави снимки... ми съобразете се с изискванията на съответната Църква. И на мен може да не ми харесва ма тва е положението. [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   26-10-09 19:29

4i4obenjy въобще не е безплатна половината сгради в центъра на София а сигурно и другите големи градове са собственост на тая клика.

Да не говорим за земеделски земи, за гори за прилежащи на манастирите .....

абе просот православната църква сега е нещо средно между икономическа групировка, сдружение на хората със странни сексуални наклоности и убежище за агенти на ДС.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matzo_tn   
Дата:   26-10-09 20:17

аз се чудя от къде идва толкова омраза [smilie11]..
повечето нито сте вярващи, нито имате каквото и да е било друго общо с Църквата. с какво право се месите в работите й?!
казвате популярна и модерна да станела и т.н. с очите си виждам такива "популярни" и "модерни" църкви с жени свещенници и гей бракове.. не мерси [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 4i4obenjy   
Дата:   26-10-09 20:26

matzo_tn [smilie24] точно това имам предвид, жалко, че повечето не го разбират.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gorskio   
Дата:   27-10-09 11:01

Ама кинтите се увеличават [smilie18]
http://dnes.dir.bg/2009/10/27/news5285038.html

Отговори на това съобщение
 Re: Венчавки само в неделя
Автор: ivanov_id   
Дата:   27-10-09 11:35

Много хубаво, че са го решили официално.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   27-10-09 11:45

я, от кога Бог разрешава разтрогване на брак? какво стана с "това що Бог е събрал, никой неможе да раздели" ?!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivanov_id   
Дата:   27-10-09 11:53

"Това, което Бог е събрал, човек да не разделя", а не - "никой не може да раздели". Църквата, както впрочем и гражданския съд, не разделя хората, а просто придава официална форма на едно събитие, което фактически вече е настъпило - раздялата на семейството. И за разлика от гражданския съд, Църквата е далеч по-консервативна и дава много по-малко възможности за развод, отколкото гражданския съд. Но с това само вярващите се съобразяват.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   27-10-09 11:57

ок, съгласих се.

Отговори на това съобщение
 Re: Венчавки само в неделя
Автор: redgy   
Дата:   27-10-09 12:16

Аз смятам, че църковния брак е много по-хубав и важен, от този в ритуалната зала. Младоженците които са решили да имат и двата ритуала, трябва да се женят или в петък, или в неделя! [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mbs   
Дата:   27-10-09 14:41

Логично! Неделята е празничен ден и ден за литургия, а църковният брак в миналото е бил част от литургията. Това изобщо няма връзка с нехристияните - били те болшевики или семпли агностици. Църквата никого не кара насила нито да се жени, нито да се развежда. Пък на "сватбарските фотографи" не виждам какъв им е проблема? Това, че ше имат един работен ден по-малко ли? Или че като снимат в събота на някое подписване няма да минат през църква? Чак пък толкоз кахърни да са не бива, струва ми се...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Rand   
Дата:   27-10-09 14:51

cicomanco, не виждам какъв е проблемът за теб, ако примерно са те кръстили. Ти или имаш вярата в себе си или не, пък те и колкото и снимки да ти показват от кръщенето това едва ли ще промени нещо в това отношение.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »