Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  6  7  8 ..  10 ..  16  17     всички  напред  последна
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   20-10-09 19:30

Данби - досега се опитваше да доказваш колко зле са Канон с механиката (и продължаваш) заради кадрите в секунда, сега насреща, като не е Дау дето можеш да му приказваш каквато глупост ти дойде на ум, а трябва да отговориш на простичък и конкретен въпрос сви байрака и вече не доказваш нищо, но продължаваш да ръсиш умности:

Факт е, че избора на 1.3 кроп, вместо ФФ не дава НИКАКВО предимство на Канон относно бързодействие в конкретното тяло. Освен ако не допуснем, че не могат да направят ФФ огледало, което да шляпа с 10 кадъра/сек

Виждам че на всичкото отгоре си и мнителен по отношение на инжитата от Канон - не беше ли ти човека дето разправяше че тия неща са проста ралта (както и правенето на сензори разбира се) и за осакатяването на продуктите най-голяма вина имат маркетинговите стратези.... щот аз по логиката на твоята мнителност мога да кажа че явно е голям проблем от никон да направят нещо с повече от 12 мегапиксела с добри ТТ данни?

Та, не ми доказвай нищо отговори ми на конкретния въпрос - кое е първото никонско тяло дето идва серийно с повече от 8к/с?

редакция: не ми излезе цитата на умностите



Публикацията е редактирана (20-10-09 19:36)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   20-10-09 19:35

Kanonir, я прочети още веднъж какво съм писал по-рано. Въпросите дето ме питаш си имат отговори там. Освен последния ти. [smilie5]

Полезно е да вникнеш в аргументите на опонента си, ако искаш да го обориш.

Чудя се, защо се занимаваш с мен, дето нищо не разбирам, а не се радваш на нещо наистина полезно:

http://www.dpreview.com/news/0910/09102005cosina20mm40mmefmount.asp



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   20-10-09 19:43

Данби давай на последния тогава - кое е първото никонско тяло дето идва серийно с повече от 8к/с?

не се занимавам с тебе, нали си говорим, а ти си и претенциите (в предните постове към които ме насочваш) на технически грамотен и всъщото време дет викаше един мой даскал "вместо да вярваш на уредите ти я караш на религия"!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   20-10-09 19:45

F2H предполагам не се брои? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1d Mk IV
Автор: Kanonir   
Дата:   20-10-09 20:01

Всичко се брои когато става дума за серийно тяло дето всеки може/можел да си купи от магазина - какъв е отговора?


П.С. а ако е да се правим на улави, казвай, само дето туй не ми се връзва в "говорим си"



Публикацията е редактирана (20-10-09 20:01)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1d Mk IV
Автор: ranopile   
Дата:   20-10-09 20:03

Ако някой влизал в други фотографски форуми (photo.net или подобни) попадне тук и се зачете (което е доста малко вероятно) определено ще остане с впечетлението, че поне 90% от българите сме или малоумни, или изроди, или малоумни изроди. Чудя се дали ще бъде прав.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-10-09 20:03

ivo 16 мегапиксела.Чул те господ.
Честито заеиждам ви за тази камера.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   20-10-09 20:06

Kanonir айде ако обичаш да не ме пъхаш и споменаваш във ваши спорове с данби...

А данби ти ако не си пристрастен, аз съм Дева Мария...
погледни ми аватарчето и ще видиш сам дали приличам...

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1d Mk IV
Автор: Kanonir   
Дата:   20-10-09 20:06

@ranopile
не бе може да си помисли, че това е форум дето има ръководни кадри от маркетинговия, техническия, финансовия и на какъвто се сетиш отдел на всичките големи производители на фототехника...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   20-10-09 20:25

Kanonir, виждаш ли, целта на въпросите ти за мен е прозрачна [smilie5] много държиш, да ти кажа, че първата камера на Никон с повече от 8 кадъра/сек е Nikon D3.

По странно стечение на съдбата, аз също много държа да ти кажа, че Nikon D3 е първата ФФ цифрова камера с повече от 8 кадъра/сек в масово производство.
Канон все още не са произвели такава. Може би.. някой ден.

Ако беше ме послушал и прочетеш какво съм писал по-рано и какво точно оспорваш, щеше да прочетеш по-горното и нямаше да се случи така, че да се правиш на улав.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   20-10-09 20:40

Прозрачен ма не чак толкоз[smilie18] [smilie18] [smilie18]



Данби, първата камера на Канон "фул фрейм" както и казвш (35мм 135мм или лайка формата - да не се объркаш) с подвижно огледало и 10 кадъра в секунда е EOS 1V, а ти ще си провериш от коя година [smilie18] [smilie18]

а и да там за "бонус" като техническа задачка за решаване, инжитата от Канон освен огледалото е трябвало да движат и фулфрейма пардон филма - пак механично - в синхрон... та какво викаш можели от Канон като механика[smilie18] [smilie18]

като си провериш годината ще видиш че оттогава доста вода е изтекла или викаш може и поради това да са забравили как се правят тия неща [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Земи намали религиозността Данби!



Публикацията е редактирана (20-10-09 20:41)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sen_shui   
Дата:   20-10-09 20:48

А...мм [smilie11] [ezik] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-10-09 20:50

Глупав спор отново.
Прекрасна новина е това тяло.
За всички Канонци.
Как ще се разлетят 5д2-ки,1д 3-ки,1с 2н-ки.
Само гледайте. [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   20-10-09 20:54

Kanonir, и за теб трябва да има бонус, да не вземеш да се разсърдиш [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   20-10-09 21:04

Данби и аз да бях на твое място и аз същото щях да кажа![smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   20-10-09 21:06

Да вземе да вдигнем мизата на 11 кадъра/сек, викам аз? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   20-10-09 21:12

от Черно море по-дълбоко няма, от Аладжата по-високо няма и от Никон по-хубаво също няма[smilie3]

danbi не каза кои от тези сензори са кръстовидни[smilie5]

http://a.img-dpreview.com/reviews/NikonD3/Images/af_area51.gif




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   20-10-09 21:16

didesign, 15 броя бре, не се ли виждат че са по-едри от другите? 3 колонки по 5 двойки сензори. Що ме питаш неща, дето си ги пише в спецификацията? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   20-10-09 21:23

я и от мен един въпрос с повишена трудност към данби

колко години минаха от първата канонска усм педесятка, до излизането на никонска такава?


и евентуално, понеже си пич, още един въпрос - колко години ще минат сумарно от излизането на канонската 35/1.4 усм, до излизането на никонска такава



а филмовото ми канонче еос рт шляпа с повече кадъра в секунда от д300 с пауър грип, само не съм сигурен коя година точно е произведено [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   20-10-09 21:24


http://a.img-dpreview.com/reviews/NikonD3/Images/af_area51.gif



що са така скупчени в центъра [smilie11] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   20-10-09 21:25

всъщност някой снимал ли е плуване на ф1.2

освен мен разбира се [smilie11] [smilie5] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1d Mk IV
Автор: Kanonir   
Дата:   20-10-09 21:36

Автор: Георги
Дата: 20-10-09 21:25

всъщност някой снимал ли е плуване на ф1.2

освен мен разбира се


[smilie5] Георги имаше един американски фотограф на олимпиадата в Китай дето беше снимал тоя тяхния шесткратния шампион по плуване в дисциплината дето имаше най голям шанс да не спечели злато, как докосва стената на една длан разстояние от втория - с дистанционно, подводен бокс от дъното и 1Дмк3+50/1.2 .... беше си бетер фотофиниш [smilie5]

...мисля че я бях чел историята в блога на Винсент Лафоре



Публикацията е редактирана (20-10-09 21:38)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-10-09 21:41

Георги канон кога ще изкарат 30 1.8 за 400лв с такова качество?[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   20-10-09 21:42

ама, само тея в средата ли са?
Щото гледам при канон бая са ги поразхвърляли, сигурно щото не знаят как да ги съберат на гъсто в средата[smilie5]

http://www.robgalbraith.com/data/1/rec_imgs/3413_canon_markiv_af_points_2.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   20-10-09 21:44

pd знаеш как ме интересуват кропските ти финансови болежки [smilie11] [smilie10] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  6  7  8 ..  10 ..  16  17     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »