Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2 ..  8  9  10 ..  16  17     всички  напред  последна
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-10-09 22:35

ivodam интересно ще е със сигурност.
Вярвам ,че канон са измислили задача и за двуцифрените канони :)Може би ще трепят всичко под 7д-така да се каже на една цена фиксирана около 2000лв.Вероятно запазващи резолюцията на 50д но с видео и подобрения.

На мен ми е крайно интересно как никон се оказаха единствените нямащи ФХ и ДХ тяло над 12-мегапиксела. [smilie7] А канон единствените нямащи под 15-мегапиксела.
Настават интересни времена. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1d Mk IV
Автор: Canon   
Дата:   20-10-09 22:35

Сега едни сметчици за Д3с и 1Дмк4

Като сложим съотношението през плътността на сензорите, 12МП/16МП дава +15.5% линейно по-голям образ.
Коефициента на стесняване на ъгъла от кропа 1.3 * 1.155 дава точно 1.5 пъти по-тесен ъгъл при пикселно съответствие 1:1.
Един спортен репоретер с Канона слага 300 мм 2.8 ИС за $4600 и около 2.6 кг, а братчето му, за да компенсира поне частично по-тесния с 1/3 ъгъл, изважда съответно Д3с и естествено светлия Nikkor 400 mm f/2.8D AF-S ED-IF $ 7800, 4,4 кг
Сами си смятайте за Canon EF 400mm f/2.8 L IS - 5,4 кг $7500 (в амазон) срещу ???, ми то май няма Никон 600мм ф 2.8

А за широкия ъгъл, е не е такава трагедия 16-35 става 21-45мм има и 14 мм -> 18мм, без омазаните ъгли естествено

Сигурно някой си мисли, че из западните спортни редакции копаят парите с лопата и не си правят сметка до цент ли?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1d Mk IV
Автор: ivodam   
Дата:   20-10-09 22:36

bpavlov:

Иводам - Първото и основно нещо, което не мога да направя с 1Дс Марк 3 или 4, е, да си го купя, заради двойната цена. - ако ти трябва фулфрейм, какъв ти е проблемът да си вземеш едно 5Д2, щом бързината може да се пренебрегне.


Второто нещо което не мога да направя е да снимам идеални снимки на 1600 аса. - Тука не те разбрах, мислиш, че с 1дс3 има някакъв проблем на 1600?

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1d Mk IV
Автор: ivodam   
Дата:   20-10-09 22:43

Canon: Абе и тази сметка я правят несъмнено, но просто кропчето е по-удобно за работа, а с тая по-голяма гъстота на пикселите, може и още да се кропии.... само ме притеснява какво ще е реално качеството на картината, че тия 16,6 МП отговарят някъде на около 28 МП фф мамка му... пуашим се [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-10-09 22:44

Canon това е едно от класическите предимства на 1.3 фактора който толкова хора оплюват.
Когато става дума за спорт и wildlife "компромиса" 1.3 престава да е компромис.
И там излизат някой по важни финансови и практически предимства.
По-дълго приравнено фокусно разстояние,на-по малка цена,с по-малко телеконвертори с по- голяма резолюция на цената на някаква си динамика и шум перформ.А както знаем олимпиадите са добре осветени [smilie18]

ivo

Що виж кво правят 18-на кропка.16 на 1.3 не ги плашат канонските мозаци [smilie18]
Уж де ще видим



Публикацията е редактирана (20-10-09 22:49)

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1d Mk IV
Автор: ivodam   
Дата:   20-10-09 22:47

ПД: пише се фокусно, не фокустно

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-10-09 22:50

Хубу де [smilie5] .Ти ще скачаш ли на 4-ката.
Богдан точи лиги 100% [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1d Mk IV
Автор: Canon   
Дата:   20-10-09 22:52

пд
Лошото на олимпиадите, че там участниците са са едни бързаци - и все пак под 1/1000сек са позамазани (шаха стана ли олимпийски спорт?) А как ти звучи оправданието пред редакцията - "много бързо бягат и скачат" Я разгледай от рекламната страница на марка, че пак има поразмазани елементи. Трябват и ИСА и светли обективи и точен и бърз АФ - все скъпотии

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-10-09 22:53

Истина...на иса д3с-а ще му пръсне дупето 100%

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   20-10-09 22:55

Гадовете не пуснаха верно новата светкавица, и стъкълце не обявиха?

А никон имат зум светквица от година. И тия 11 кад/сек кво? Това не мога да го преглътна, как поне 11 не пуснаха, айде за 12 няма да споменавам. За 6 години продуктов цикъл (3 на 1д3 и още 3 за 1д4) ще ми карат с 10 кад/сек.

И никон си щракат на 19 крос-а с ф5.6 а ние тука с до ф/4, пък и не всички обективи.

То не че на мен ми дреме де, аз за това си взех 300/2.8, щото това е най-универсалния светъл и остър телеобектив, ма ме дразни това в политиката на канон.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   20-10-09 22:59

Хахаха Педито как ме разсмя... абсолютен феномен е...
Георги, почвам да ти викам чичо Гошо от днес [ezik] , все пак си минал 50-те вече [smilie18] [smilie18] [smilie18] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   20-10-09 23:01

Айде престанете ,че по големи спамери от мен сте станали вече. [smilie23] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   20-10-09 23:05

предчуствам тема:


Първи впечатления от Canon 1Dm4 (thanks ______)

която към средата вече ще е с заглавие

Първи впечатления от Canon 1Dm4 (thanks _____), вече взех моя с новия фърмуеър


Поне съм убеден че ще е в правилни ръце[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1d Mk IV
Автор: ivodam   
Дата:   20-10-09 23:06

Абе Шоти, тия 10 кадесета сега смятай при колко повече пиксели са, т.е. с какъв обем по-голема информация са свързани, като почнете така...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   20-10-09 23:08

"Дали пък там няма да ударят Канон с един хем по-евтиничък , хем по-бързичък фулфрейм?"

Това само Никон са го правели с Д700 и тези , дет си накупиха урбулешката Д300 и Д3 още стискат зъби.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1d Mk IV
Автор: Canon   
Дата:   20-10-09 23:09

Иво
не е проблем в детайла. Не ми харесва калпавото шумоподтискане в ЙПГ на марка - прави постеризиране, но да видим и роу, че тогава дружно да го наплюем (ония вестникарите - репортери им е през обектива с тяхното калпаво печатане - това въобще няма да личи )

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 1d Mk IV
Автор: Canon   
Дата:   20-10-09 23:11

asahi
Ми те някои се усетиха и си смениха телата с Д700 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   20-10-09 23:13

didesignbg написа:

предчуствам тема:
Първи впечатления от Canon 1Dm4 (thanks ______)
която към средата вече ще е с заглавие
Първи впечатления от Canon 1Dm4 (thanks _____), вече взех моя с новия фърмуеър
Поне съм убеден че ще е в правилни ръце[smilie5]


То че първата тема ще я има, това е ясно [shtrak]
Но за втората, дълбоко се съмнявам. Не за друго, ами няма банка в българия, део ще ми отпусне още 10 бона заем, че да си го купя [smilie3]

Всъщност, с 10 бона в ръка, бих си помислил сериозно за 200/2, че бих разтикал и 300/2.8 за неговото място, ма тва друга тема ... пък и тоя 200/2 за wildlife ще търчи само на 1.6 кроп, че иначе ще късее, освен ако от зад няма 36MP 1Ds4 [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   20-10-09 23:13

Те всички се усетиха, ама загубиха пари и доверие.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   20-10-09 23:15

Само нейви нищо не загуби...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   20-10-09 23:25

след като съм снимал с 200/1.8 няма вариант да ме хлъзнат по 200/2 [smilie2] [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   20-10-09 23:34

абе и аз съм снимал с тоя 200/1.8, не ми фали чак толкоз [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   21-10-09 00:04

Забеавяте едно утешително предимство на 1.3 кропката пред ФФ - АФ точките покриват по-голяма площ от кадъра, което улеснява кадрирането.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   21-10-09 00:05

па на 1.6 кропката ми са от ръб до ръб [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bpavlov   
Дата:   21-10-09 00:13

Според мен Д3 се наложи заради много доброто ниво на шума и оттам дойде всичко, не заради нещо друго. Това е вече нещо с което Никон няма никакво предимство...

много е рано да се каже, дълбоко се съмнявам Канон скоро ще изпреварят Никон в този аспект. Освен това е много важно когато шум има как изглежда, никонския не дразни въобще... Също друг много важен фактор е как са разработени детайлите в най-тъмните тонове. Там Канон са много зле

Аз лично искам да се отърва от никонската система, защото няма обективи и от носталгия към 35/1.4 и 50/1.2, но, матрицата на Д700 си остава ненадмината. Като видя канонска снимка и ми сивее, изглежда мрачно

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2 ..  8  9  10 ..  16  17     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »