Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re: Навлезе ли дигиталната фотография в зрелоста си?
Автор: Canon   
Дата:   17-10-09 21:49

Ми знам ли, при филмите за стотина години още не е свършил процеса на самодоказване - то не бяха емулсии, цветност, назърненост, градация, контраст, а вече е с единия в гроба. Ако не са някои материални особености, специализирани приложения и емоционални личностни настройки, щеше да е с двата вътре, без да се е самодоказал докрая.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MartenBG   
Дата:   17-10-09 21:55

Май всеки чете само това което лично е написал.
[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Навлезе ли дигиталната фотография в зрелоста си?
Автор: Canon   
Дата:   17-10-09 22:10

MartenBG
Пример с медия, преминала целия си жизнен цикъл е много по-ясен

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   17-10-09 22:20

photostoykov

Хората не защитават сребърно-халогенидни процеси а правото си на избор.В момента в който вземат друго решение ще защитават и него също толкова пламенно.Този форум е видял доста обрати.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   18-10-09 12:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re: Навлезе ли дигиталната фотография в зрелоста си?
Автор: Canon   
Дата:   18-10-09 14:32

Dohtora
Наименованието на тези тема е "Навлезе ли дигиталната фотография в зрелоста си?"
Знам ли какво общо има правото на избор със зрелостта на медията. Май нищо. Ако един опортюнист, използвайки това си право, крещи с пълно гърло "Този дядо е бебе" дали ще се промени възрастта (в частност зрелостта) му?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   18-10-09 14:51

Canon, това зависи от скалата по която мериш, както всичко друго [smilie5]

Логично е, един 1000 годишен младеж да нарече 100 годишен дядо "бебе".

Според теб, как да му вика?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   18-10-09 15:25

Dohtora

[thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou]


В основата на много от споровете е разликата в нивата на спорещите както и различните преоритети.Ако спора се води на тема "техника за сток" едва ли ще има много разногласия, явно там принципа е колкото повече толкова повече.Ако се говори за птичарско снимане ... и там нещата са унифицирани и т.н.
Проблема се явява когато в темата влезе запален и понапреднал фотоетусиаст, които снима за удоволствие и избора му не е свързан с конкретна тематика.Такъв човек може да спори дали филма е добър или лош, дали дългата оптика е по-секси от късата, плитък срещу дълбок доф и ..... какво ли още не.Темата се измества винаги в периферията и никога не се изяснява с примери.Няма по-добър пример от примера[smilie5] .

Дигиталната фотография ще е в зрелостта си когато се дефинира кое и колко е достатъчно и не се налага да се сменят тела всеки сезон, защото новата концепция е 2мп повече, тогава и снимащите ще се интересуват повече от снимане а не от поредния анонс.Като погледна в предишни години имаше повече теми за снимане, после доиде времето в което на първа страница имаше 10-12 теми на тема какво диги тяло да взема а сега предимно са темите какво се чака да излезе.Няма дори за разнообразие някоя тема канонско/никонско боке, плитък или дълбок доф при портрет и пеизаж .... форума е станал като СИП в техникума по финна механика и оптика - пълно с техничари и изпразнено от към добра фотография.

Отговори на това съобщение
 Re: Навлезе ли дигиталната фотография в зрелоста си?
Автор: Canon   
Дата:   18-10-09 15:29

Прав си [smilie24]
Запознай ме с него (младежа) да ми каже и на мен "бебче"


Интервюират столетник как е доживял цял един век:
- Не пия акохол, не пуша цигари, само чиста изворна водица ...
От горния етаж се чува голяма дандания и интервюиращия пита:
- Какво става?
- А, нормално, всеки ден е тъй, татьо и батьо пак са се напили като мотики и се бият ...

Отговори на това съобщение
 Re: Навлезе ли дигиталната фотография в зрелоста си?
Автор: Canon   
Дата:   18-10-09 16:44

Точно заради нафукани като теб next_time е такова положението. Хайде, сега сети се за твоето арогантно отношение към мен - и аз трябва от позицията на 30 годишния си творчески опит да го споделям. Да, да, ама не. Тук са средните пръстчета...
Да допълня ли с утвърдилата се форумската простащина към по-стари и утвърдени автори - Хаджимишев, Предов ...
На това място пак да те подсетя - куче, което не знае как да лае, само вкарва вълка в кошарата. На каквото си постелеш, на такова ще легнеш

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   18-10-09 16:46

Ако искаш за господин Предов да си поговорим? [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   18-10-09 16:54

exile
Говорете си с некста, с марин У ... Ще имате единен език и терминология, вместо да се циври във форума за теми за боке, плитък или дълбок доф при портрет и пейзаж ...
Аз го познавам и него, мисленето и творчеството му, още преди вероятно ти да си се родил. Едва ли нещо ново можеш да ми кажеш

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   18-10-09 18:55

Каноне - в предишната тема ясно казах - НЕВЕРОЯТНО ТЪПО И АРОГАНТНО ГОВЕДО СИ И ЗА МЕН НЕ СЪЩЕСТВУВАШ.Ако не можеш да го запомниш ще ти го пиша регулярно.Ако можеш да си спестиш използването на ника ми ще спестиш и на мен подсещанията.

Отговори на това съобщение
 Re: Навлезе ли дигиталната фотография в зрелоста си?
Автор: MarinY   
Дата:   18-10-09 19:55

Я, пак съм споменат "за пример".
Каноне, като няма какво да доказваш пред непрофесионалистите, защо се изказваш само в технически теми? Измъкни някоя, за изкуство, в която си бил малко по-толерантен, отпреди 5 години и ще я подновим.

А по темата: Техниката (в случая медията), си е винаги "узряла" за момента на съществуването си. Ползвателя е винаги "догонващия" в тази двойка, защото той е обучаващия се, който трябва да открие и използва "другите" възможности.

Според мен, заради факта, че зау-то догонва, не е странно, че се отделя повече внимание на техническата страна. Когато тя се овладее, ще се върнем, може би, на "по-красивите" разговори за Целта, Начините и Резултата.

Бих искал, за н-ти път да "повторя", моята позиция за Всички Възможни Разговори, които водим - те са безсмислени, ако няма толерантност, опит за разбиране на другата страна и минимално количество чувство за хумор.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   18-10-09 20:00

Нищо ново, и през лентово време беше така, всяка година нови модели, да се дразни и да купува народа. Но в крайна сметка, медията няма значение, важен е резултата, поне такова би трябвало да бъде мисленето във форума.



Публикацията е редактирана (18-10-09 20:09)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   18-10-09 20:26

Резултатът - или целта - уви, не е оправдал средствата.

Колкото повече притежатели на фотоапарати има, толкова фотографията става по-малко...
[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   18-10-09 20:32

Само дето най-големите радетели за Изкуфство най-много протестират - това било цветно, онова на фокус, а другото било фотошопено.
И най-много наблягат на технологията в собствениоте си произведения - това с пинхол, онова с филм със срок на годност 1954, а другото с цианотайп.

Ама пък щом ги влече... [beer]

А по темата - мегдан за развитие не означава незряла технология. За мен една технология е "зряла", когато излезе от лабораториите и започне да се използва в бизнеса. Цифровата фотография е даже отвъд този етап - тя е станала масова. И масова не само измежду фотографите, а въобще сред хората.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   18-10-09 20:33

Автор: Lalinda
Дата: 18-10-09 20:26

Колкото повече притежатели на фотоапарати има, толкова фотографията става по-малко...
[smilie11]
---
процетно.

FYP.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MarinY   
Дата:   18-10-09 20:35

Лалинда, клубът на елитарните притежатели на апарати, воден от теб, може и да помогне ... прибирайки си апаратите в килера. [smilie3]

Just kidding. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   18-10-09 20:36

Някои хора казват, че нивото на фотографията паднало след като Кодак започнали да правят фотоапарати....хаха

А аз освен на първото мнение на Некст за тази страница, симпатизирам и на МаринЙ ...

Толерантност!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   18-10-09 20:40

Така е, дигиталната технология зряла и е тук, щом тая категория потребители, които навремето снимаха със легендарните Скини сега снимат със дигисапунерки!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MartenBG   
Дата:   18-10-09 21:08

Арогантното отношение на Некстът към Канон не му прави чест.
Каквото и да пише по нататък,считам че ще е загуба на време да го чета...
...докато не покаже какво може като фотограф.
Като писател - не става.Блика насилие и безсилие от текстовете на некста.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   18-10-09 22:17

MartenBG

[thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou]


Още не си преглътнал историята с цаисовете.[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MartenBG   
Дата:   19-10-09 13:44

[smile]
Добре Некси,ще ти го кажа по друг начин :
имаш великолепната възможност да си приятен и полезен събеседник.Щото виждаш ясно нещата и ги показваш интелигентно.Агресията ,обаче, ти играе лоша роля на имиджа.На теб.Не към когото е насочена.Просто правило за причина и следствие.

Ако приемеш че съм ти фен,а не противник,ще съм ти безкрайно ясен,а с това и полезен.

Желая ти много радости,



ПП- за Цайсовете благодаря,понаучих нещо за бокето от теб.Факт.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   19-10-09 14:39

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »