Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна
 Re:
Автор: chill   
Дата:   16-10-09 23:09

Автор: lipostok
Дата: 16-10-09 20:06

Нека да се направя на пророк, след 5 години ще има такова завръщане към филма, че цифровата фотография ще бъде най-презряната чалга и никой няма да я брои за похват в изкуствата.
---

Каква ще е движещата сила зад това завръщане?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-10-09 23:19

Мисля ,че е в зрелоста си доста отдавна.
Поне може би 2 години.

Много ама много хора не разбират всъщност разбират и осъзнават ,че на пазара има абсолютно всичко необходимо за тяхните претенции като дигитална технология.

Единствената граница остава скъпата оптика.

Подчти всеки може да има тяло което дава подчти всичко на един фотограф със полупрофисионални изисквания.

Единственото което не виждам как ще стане шир употреба са качествената оптика.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   16-10-09 23:24

pd, личи си, че не си виждал средноформатни камери с пластмасова оптика. Те и самите камери си бяха пластмасови. Американците дори култ имат към Холга [smilie5]

Та тия камери правеха не много по-лоши кадри от 'хубави' 35мм камери с метално тяло и стъклена оптика.

Физика, какво да се прави....

Но инак си прав, за повечето фотографски цели едно сапунерче е повече от достатъчно!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   16-10-09 23:51

Идеалната камера е нещо като Canon SX20, със същия зум, но с по голяма матрица и нисък шум, въпреки че това едва ли е възможно.
Винаги ще има голяма и тежка оптика за тези на които им се мъкне, но и винаги ще остане актуално изказването на Иошихиса Маитани, отпреди доста години: "Може да имаш апарат способен да снима космоса и бактериите, но той ще бъде безполезен, ако не можеш да го носиш навсякъде". Малък и мощен, вижда се че все натам са били усилията.



Публикацията е редактирана (16-10-09 23:58)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Sumuelll   
Дата:   17-10-09 00:03

Не знам за вас, но аз лично съм голям фен на матриците на онези фирми които сякаш отиват в забвение - Сигма и Фуджи. Абсолютно съм съгласен за закучването на сегашното положение, ето вече се забелязва тенденция към намаляне на пикселите, но също така си мисля че идва момента от шапака големите фокусници да изкарат зайче- нов вид матрица която използва ИСО6400 както сега си ползваме ИСО200, матрица като тази на Фуджи на ФФ. Нещо като сензора на Кодак или Фавеона който няма да има АА филтър... инак да вече какво ли няма, но едва ли съм единствения който скрито се надява например Фуджи да се върнат на пазара с ФФ и да е с функциите на Д3. Казвам всичко това като човек който е ползвал само Канон.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hotsnail   
Дата:   17-10-09 00:14

24*36 с 35 до 40 мега пиксела и макс исо 12 800 на цена под 2000 Евро ще отбележат зрелостта на цифровата фотография.

За сега с тия АПС-Ц-та по-скоро гледаме разни дизайн компромиси.

Не знам за по-големите формати.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: 35mm   
Дата:   17-10-09 00:32

За мен фотографията има не само техническа - мегапиксели, ИСО 25600, бързина на писане/четене,и т.н. - но и естетическа страна.
Избирането на малък (24 х 36мм), среден (за мен 56 х 56мм) или голям (4 х 5 инча в моя случай) формат, за всяка различна ситуация на базата на естетическите си свойства, заедно с естетическите качества на рисунъка на даден обектив (а не линните на милиметър които ще раздели), е по-важно. За мен.

Отговори на това съобщение
 Re: Навлезе ли дигиталната фотография в зрелоста си?
Автор: lavrentii   
Дата:   17-10-09 00:54

Завръщането към филма ще е придружено с масово изоставяне на двигателите с вътрешно горене и преминаване към парни машини [smilie18]

Майтапът настрана, филмът има своите предимства и чар, но времето му отмина

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: alex070707   
Дата:   17-10-09 00:57

Бе вие чакайте да направят квантовите сензори и тогава ще хвърлите и среден формат и 24х36!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   17-10-09 01:02

Когато една технология стигне връхна точка в развитието си, дали може да се развива по нататък, разбирай филма?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pefoto01   
Дата:   17-10-09 01:46

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   17-10-09 01:51

проявител и фиксаж.

има още такива хора останали (:

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   17-10-09 12:38

Я сега, може ли някой да обясни кога ще започне голямото филмово възраждане, че много ме развълнува новината?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ahaya   
Дата:   17-10-09 14:26

И аз мисля, като 35mm, и тази надпревара кой има по, по най техника никак не ме вълнува.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   17-10-09 15:29

Да се запиша и аз, че не се вълнувам от тази, същата надпревара.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photostoykov   
Дата:   17-10-09 15:48

Драго ми е да чета постингите на филмови Дон Кихотовци...
Проста ... полудьееьеш!

[smilie5]



Публикацията е редактирана (17-10-09 16:29)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photostoykov   
Дата:   17-10-09 16:00

Да не забравяме че тези, които не искат да се отказват от верните си голямоформатни технически камери имат отлична алтернатива:


http://www.betterlight.com/images_07/newHSdown7.jpg





Публикацията е редактирана (17-10-09 16:07)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d_ave   
Дата:   17-10-09 17:36

Копирано от форума, пускано незнам си колко пъти, ама май пак е време да им се напомни на някои хора...

Януари. Снимах котката си със сапунера. Ужасно.Ще се наложи да си купя DSLR.Посъветваха ме за Никон Д300.Сега ще видят.
Февруари.Разбрах, че китовата оптика абсолютно не ме устройва. Никаква звънтяща рязкост, нито размиване, пък и бокето - някакво нервно. Снимах котката, мустаците са неясни, съвсем мазно по краищата.
Март. Купих Никон 17-55/2.8.Остър като бръснач. Снимах котката, вижда се всяко косъмче от мустаците. Сега ще видят.
Април. С кропка снимат глупаците. Купих си Никон Д700 - сега снимам котката на тъмно при ИСО 25600. Наложи се да сменя 17-55 с 24-70.
Април. Диапазонът на фокусни разстояния не ми е достатъчен. Котката се крие върху гардероба. Купих си 14-24 и 70-200 на 2.8. Сега снимам котки по съседните покриви.
Юни. Разбрах, защо истинските фотографи снимат с праймове. Купих си 85/1.4 Снимах котката - мустаците са на фокус, останалото приятно размито. Сега ще видят.
Юли. Прочетох на форума, че съвременната оптика няма художествен рисунък. Купих стари ръчнофокусни 50/1.2 и 85/2.0 Опитах се да хвана котката на фокус, но не се дава мръсницата.
Август. На фотофорума оплюха моята котка. Хоризонтът бил крив. Купих си карбонов статив Манфрото с либела. Сега ще видят.
Септември. Каквото и да си приказваме, няма истiнска пластика в цифровите фотографии. Купих си професионалн лентов Никон Ф6. Любувам се на благородното лентово зърно. Само дето ме дразни котешкатa козина и скановете.
Октомври. Във фотолабораторията затриха лентата с новите фтографии на котката ми. Купих си увеличител Durst, котката се научи да живее при червената светлина на Аладиновия фенер.
Ноември. Мъдростта идва с опита. Продадох всичките Никонски боклуци на някакъв новак, заедно със специален шкаф за съхранение на оптиката. Купих си Лайка М7. Ето това е истински рисунък. Само котката се опитва да излезе непрекъснато от кадър, опитвам се да се науча да отчитам паралакса.
Декември. Разбрах какъв глупак съм бил. Продадох Лайката, купих си Хаселблад ( отначало мислех да взема Броника, но си казах - стига толкова компромиси)За да купя цифров задник, се опитах да продам няколко снимки на котката, но на фотостока не ги харесаха. Наложи се да си продам колата. За цифров задник не ми стигнаха парите, но пък сега си имам студийно осветление.
Януари. Хасито е тежко - падна върху котката, сега тя пълзи по бавно на три лапи, по-удобно е да я снимам. Пък и снимките се получават по-драматични.
Февруари. Най-накрая! Получи се. Хасито си лежи в шкафа, а котката я снимам с Холга-пинхол. Получих прекрасни отзиви на anti_photo, но кой знае защо всички смятат, че това е автопортрет.
Март. Ура! Само съжалявам за котката.Донесох днес в къщи карданна камера 4х5", показах я на котката, я тя измяука жално, допълзя до перваза и се хвърли от 16-тия етаж.Слязох долу и за спомен заснех кървавите парцали с мобилен телефон. За експеримент публикувах снимката на фотосайта, а тя стана снимка на деня! Сега разбирам, че ако бях заснел котката от 16-тия етаж през клоните с телеобектив, щеше да е много по-яко.Пак ще трябва да се купи DSLR Nikon. И чифт котки.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   17-10-09 19:03

Всъщност, най-смешното е, че при цифровата фотография, размера на сензора няма значение. Даже не е нужно на всички фотоапарати сензорите да са с едни и същи размери.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photostoykov   
Дата:   17-10-09 19:08

danbi, както в живота, така и във фотографията размерът има значение, особено зад камерата!

[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photostoykov   
Дата:   17-10-09 19:09

Зад камерата, значение има големината на ЗАУ-то!

[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   17-10-09 19:11

photostoykov

мисля че си наясно че фотографията е преди всичко добра или посредствена, а чак след това идва въпроса на какво е снимана.

Аз предпочитам да разглеждам Магнум вместо сток саитове, на други работата или интересите диктуват обратното.

Въпроса за зрелостта аз поне го разбирам като времето в което матрицата не е нужно да се доказва, когато не страда от комплекси и не и се налага да доказва сама на себе си как тази година е по-добра от миналата година, как вече с новия двоен процесор ... и новите битове, и ..... дрън-дрън та пляс.За мен в момента цифровата фотография излезе от тинеиджърските години, но е далеч от зрелостта -по-скоро е в периода на високата трудоспособност.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photostoykov   
Дата:   17-10-09 19:15

Некси, ей тука ме спечели за общата кауза: медията и формАта нямат значение само тогава, когато фотографът подхожда креативно към фОрмата и съдържанието!

[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   17-10-09 21:33

Фотостойков,
той, некс-таймът е написал друго нещо...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: photostoykov   
Дата:   17-10-09 21:40

Дори и отчаяно да защитавате сребърно-халогенидната фотогрофия, проблемът с медията не е основен, когато става въпрос за авторско виждане.
Само артистът може да решава как да поднесе на зрителя своята визия и философско послание.
Нищо лично, но това което защитавате ревностно, за мен е вече отдавнашна история!
За там, за където сте се запътили господа, аз отдавна съм се върнал.



Публикацията е редактирана (17-10-09 21:42)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »