Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 За компетентността и категоричните мнения!
Автор: matasel   
Дата:   15-10-09 12:36

Ако този Форум беше единственото място от където можеше да се почерпи информация за фотографска техника и технолигия просто не мога да си представя какво би се получило.
Нееее, че казвам нещо ново, но повод за тази тема е, че се зачетох в темата за Nikon D3s. Такива категорични мнения са изказани, че все едно написалите ги през последните 10 години поне са конструирали сензори и затвори - механични и електронни (а и всичко останало) за водещите световни, а защо не и извънземни фирми за фототехника.
[beer] [beer] .....и не само, че през последните 10 години са конструирали , но и надничат в бъдещето (над рамото ми[smilie5] ) поне още 20 (години).[beer] [beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: admin   
Дата:   15-10-09 12:39

matasel, Нека говорят ! [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   15-10-09 12:41

И с футбола е така.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matasel   
Дата:   15-10-09 12:43

Да говорят - лошо нЕма - даже е забавно.[smile]
Не искам, ...но и да искам не мога да ги спра[smile]
Само АДМИН може, ама тогава забавата се прекъсва[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   15-10-09 12:44

Матаселе,
не те знам от къде си, ама през последните 20 години, в БГ все повече обикновени хора сменят и продават футболисти или вкарват и изкарват болиди от бокса. Не всички от тях са собственици на отбори, или механици на болиди... Така че не се впечатлявай толкова. Всеки може да си говори каквото иска и да избира кого да чете...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matasel   
Дата:   15-10-09 12:49

Ама аз нещо друго ли казвам?[smilie11] [smilie11] [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: st_dimov   
Дата:   15-10-09 12:52

[smilie24]
Евалла matasel!

Много точно казано, но това си е наша черта. В България всеки от всичко разбира и е супер-ултра компетентен.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kalinari   
Дата:   15-10-09 13:04

и по темата за връзката м/у фокусно разстояние, светлосила и различните формати

специалист до специалиста, мила моя ... родна картинка, титан до титана [smile]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Славов   
Дата:   15-10-09 13:09

Ами, аз защо не съм писал там.....защото си знам колко и кое знам....../почти де/ [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   15-10-09 14:06

Докато се стигне до Кант: "Аз знам, че нищо не знам", бая време минава...[smilie6] [smilie25] [smilie8] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matasel   
Дата:   15-10-09 14:09

Няма да се стигне чак до Кант - не се бой и бъди рахат[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vldiliev   
Дата:   15-10-09 14:34

Ми, това явление не трябва да се подминава с лека ръка. Доста от питащите страдат заради подобни коментари.

Няма да е лошо да се въведе система за рейтинг на потребителите или да се помисли върху друг вариант за пресяване на доказаните юзери от останалите. Пък от там-натам питащият да си преценява на кого да вярва.
Пак е по-добре от нищо.



Публикацията е редактирана (15-10-09 14:36)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ALBIREO   
Дата:   15-10-09 14:40

Аз знам, че всичко знам, но другите изглежда не го знаят... [thankyou] [thankyou] [thankyou] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matasel   
Дата:   15-10-09 14:40

vldiliev, добре, ама кой да дава този рейтинг?
Суперекспертът!?!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: n1x0n   
Дата:   15-10-09 14:52

Всеки има право на мнение и не е наша работа да определяме кой, кога и как да го изказва.

Твое право е единствено да прецениш дали да го прочетеш това мнение. Аз лично имам един доста голям списък с хора, които директно ги игнорирам - каквото ще да са писали.
Това е единственото решение.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   15-10-09 15:01

мхм. затва ако искам да науча нещо, не ръшкам темите у форума за техника. пък и обикновено нищо не искам да науча, щот сичко, коет съм искала да науча, вече го знам. [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   15-10-09 15:06

И като се въведе рейтинг:
1. Кръга А ще номинира А ориентираните
Кръга Б ще номинира Б ориентираните
Кандидати за кръгове, в случаен ред:

- Канон, Никон, Сони, Олимпус, Пентакс.
филм дигитално

- Птичари, пейзажисти, студийници, актуалисти (още нудеграфери (а те се делят на бодиграфисти, бодиантиграфисти и антибодиграфидти))

- Повтористи - потретисти

- Сватбармени - стокаджии.

- Журналисти - фотощракмени



Публикацията е редактирана (15-10-09 15:10)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vldiliev   
Дата:   15-10-09 15:07

Това пък с търсенето на темите във форума е...

Който е програмирал сайта, моментално да си хвърли тапията,... ако има такава, разбира се. Една проста MySQL заявка е, баси.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   15-10-09 15:09

Това за личната игнор-листа е много добра идея. Аз също съм набелязал юзъри, на които автоматично прескачам мнението.

По-интересна е друго нещо - хора които съм считал за знаещи и/или разумни, изведнъж почват да пишат глупости и да се излагат по някакъв начин.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mick   
Дата:   15-10-09 15:11

И аз като Никсън, само дето имам по-малък списък с хора на които пък задължително чета/търся мненията [smilie24] [smile]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CyberGene   
Дата:   15-10-09 15:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   15-10-09 15:26

И къв е критерият за разумност на мненията?
Това което е полезно за начинаещият, може да е глупост за напредналия. И това което е правило за напредналият, може да е пречка за начинаещият...?[smilie6] [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: n1x0n   
Дата:   15-10-09 15:30

ако някой СЕ ПРАВИ на по-умен от тях, значи е лично срещу тях и те трябва да СЕ НАПРАВЯТ на още по-умни и да обяснят в специална тема колко им е смешно всичко това
[smilie18]
има нещо вярно тука

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: venny   
Дата:   15-10-09 15:34

n1x0n [smilie24]

В темите първо гледам авторите и после какво са писали.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tbby   
Дата:   15-10-09 15:45

Мен ме кефят теми от рода на "за или против 4/3" промерно... И какво ако сме всички "против"?! Или "за"? Поредната безмислена тема, само да се почесват безделниците във форума :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matasel   
Дата:   15-10-09 15:50

Тая тема за D3s наистина много весела била. Сега я прегледах до края.[beer]
И разбрах, че пустата му дифракция е виновна за всичко - ех ако светлината нямаше вълнов характер какви остри снимки щяха да стават - резолюция - безкрайност - кеффф!
Та покрай дифракцията научих и новия, поне за мен, термин: "пикселажа" - това ще да е нещо подобно на волтажа, ампеража и омажа.
Ти мани другото ами тая досадна дифракция ограничавала и максималната скорост на затвора до има няма 1/8000 секунда. Проклета и дяволска работа е тая дифракция. [ezik]
Що не спретнем един митинг с лозунг: "Долу дифракцията". Па виж, че я освободили от длъжност.
[beer] [beer] [beer]

А къде е тая тема за "връзката м/у фокусно разстояние, светлосила и различните формати", че искам и нея да погледна щом ми я препоръчвате[beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   15-10-09 15:55

За мен са пък със сигурност по-безполезни и абсолютно ненужни такива теми, като настоящата, от която човек със сигурност нищо конкретно и полезно не научава. Авторът не за първи път заема такава позиция - прави го периодично, да не кажа циклофренично - ехидничи над нещо, надсмива се над хората, които си приказват в дадена тема, дава вид, че разбира повече, обаче всъщност НИЩО не казва по същество - щото ако каже, май много бързо ще стане ясно и на децата, че царят е гол. Айде бе, драги, като отваряш дума за сензорите, вземи отношение по същество, да те видим колко години ти си напред или назад с материала.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   15-10-09 15:56

Ако има форма на рейтинг - може би трябва да си е строго личен - примерно 1- 5 звезди, всеки сам си ги поставя на авторите(и си се записват на някако куки, не в БД) после си ги филтрира в темата, примерно избор на ***** - вижда само постове на Иван***** и Драган*****. Ако смисъла на отговора на някой от тях е в контекста на друг (извун селекцията), просто си ънчеква селекцията 5 звезди и вижда всички постове.
Така от 100 постова оспамена тема, може да се филтрира до 10-на, но по критерия и селекцията на четящия.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matasel   
Дата:   15-10-09 16:03

Едва ли някой ще се занимава с правенето на такъв рейтинг - иначе е не-лоша идея, но не идеална, защото има много автори, които пишат както разумни неща така и неверни неща и/или спам в зависимост, да кажем, от настроението им. И тогава какво -трябва да направим(ят) плаващ рейтинг.
Иво, а почерпи се[beer], и се успокой.

Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и категоричните мнения!
Автор: ivodam   
Дата:   15-10-09 16:15

matasel: Аз съм си спокоен, ама ти явно си във фаза. Преди да търчиш да пишеш, вземи наистина малко се информирай, има гугъли, търсачки, току-виж с изненада установиш, че ама наистина много неща не знаеш, включително и че наистина има дума "пикселаж" - изненадааа.

Ей, човек опитва да е толерантен, опитва, ама наистина в един момент му писва, аман от работническо-селска интелигенция. [smilie2] [smilie23] [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и категоричните мнения!
Автор: Canon   
Дата:   15-10-09 16:16

matasel
е то реален и обективен филтър трудно може да се направи.
Примерно зад израза "Взех на баба Пена кантара да премеря фотоните" стои "Осветих кантара" (в контекста на засветявам със светлина, а не в религиозен)

Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и категоричните мнения!
Автор: matasel   
Дата:   15-10-09 16:28

Само като "отбележка" - понеже не си редактирам писанията може да се види, че за дискутирания термин съм писал, че е нов, поне за мен.
И винаги съм казвал, че ако Ни няма тия от "работническо-селскаТА интелигенция[smilie2] [smilie23] [smilie23]", няма да можете да се изявите ВИЕ, от истинската интелегенция[smile] [smilie24] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   15-10-09 16:39

Абе ,знаете ли кой влиза с ник "admin" ? [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matasel   
Дата:   15-10-09 16:40

админа, кой друг[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и категоричните мнения!
Автор: Canon   
Дата:   15-10-09 16:41

admin-а

Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и категоричните мнения!
Автор: Canon   
Дата:   15-10-09 16:42

оф, бавно пиша, matasel ме изпреварил

Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и категоричните мнения!
Автор: matasel   
Дата:   16-10-09 11:30

Иво, аз току виж и БЕЗ изнедада установявам, че МНОГО неща не знам, защото това си е типично за хора като мен, които ти напълно правилно определи като работническо-селска интелигенция.
Но моята тема, независимо дали съм във фаза или не, е за тези които всичко знаят и всичко коментират и то компетентно. Точно такива хора и трябват на Родината, за да я измъкнат от кризата. Няма ли кой да подскаже на правителството да надникне тук и да си състави екип(и) - един, два, три - колкото му трябват.
А що се отнася до думата "пикселаж" това наистина е една хубава и най-вече звучна българска дума с изключително интелигентна (но не работническо - селска) окраска. Нека да измисляме повече такива думи, за да става езикът ни още и още по-мелодичен.
Мога да дам и някои предложения:
1. Блендаж
2. Бутонаж - стана въпрос, че бутонажът на 7D бил много удобен, нали.
3. Синхронаж
4. Камуфлаж - а момент тая май не съм я измислил аз.
5. Вече казах за волтаж, омаж и ампераж, но сега се сетих и за тонаж и ватаж. А има и грамаж!

Сега сте вие[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и категоричните мнения!
Автор: ivodam   
Дата:   16-10-09 11:40

matasel: И аз обичам на моменти да се разтоварвам и да се правя на интересен, но гледам да го правя в клубната част, не тука. Пак те питам, да кажеш искрено, ако си способен на искреност, с какво помогна ти с тая твоя тема на аудиторията, какво нещо полезно и ценно конкретно допринесе за нашето разбиране на сензори-мензори, и изобщо на фотографията като такава?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matasel   
Дата:   16-10-09 12:14

Иво, щом се съмняваш в моята искреност, защо ли ме питаш, ама все пак ще ти отговоря. Тази моя тема е Обща тема - един от петте типа теми, които този форум предлага. В тази тема не се дискутитат технически и технологични въпроси, за да си показвам знанията по физика, електроника или механика.
Темата ми е затова колко категорично се изказват мнения.
Даже не си спомням да съм нападнал някого лично - просто изказвам мнение. Даже се опитвам да го кажа като на шега. Но някои го приемат лично. И то човек, които ме е атакувал директно и то от недоглеждане (ако си забравил - иде реч за оня бързолет на masteral, който ти беше объркан с matasel. Е, вярно доста общи букви има в двата ника[smilie5]), но затова пък изказването ти беше режещо категорично. Тогава ставаше дума и за морал и за срам и за измама и за какво ли още не. Та май и отделна тема беше пуснал по въпроса.
Та сега отново на темата.
Фото-форум (не клубът, а форумът и затова пуснах темата ТУК, а не в клуба) е ТЕМАТИЧЕН форум и би било много добре, ако в изказванията свързани с техника и технология има истина - поне частично, а не пълна протовоположност на истината. За това иде реч. А че от темата няма да има полза - то това е повече от ясно и аз не храня никакви надежди. Ама от една тема пълна с дезинформация не само, че няма ПОЛЗА, ами има и вреда. Защотото който знае за какво става дума ще се подхилква, но който иска да научи нещо!!!??? - за това ми е болката. Който иска да научи нещо ще научи, че Canon са по-велики от Nikon, но за сметка на това Nikon са не по-малко велики от Canon.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пърпъла   
Дата:   16-10-09 13:14

Осатви "компетентността" за момемнт настрана. Мене по-ме кефи как при някой спор се вади цитат на английски и това решава спора. Щом Бай Западняк е написал нещо по темата, то безусловно се приема за истина [smilie18] Ех, народо-псигология робска. Докато не си отиде нашето робско мислещо поколение - така ще е.
Колко от нещата се проверяват лично? Колко от аргументите се подкрепят с лични експерименти? Колко от хората имат теоретична подготовка?

Подозирам каква ти е болката - преподобния GENADP, другарите pd, navy и разни предсатвители на новото чалгаджиско-надменно-кухо-недоучило-бъгаво поколение. И други подобни исполини на българското самочуствие. Кандидати за за "титан на седмицата" и годишната награда за бисери и изцепки "Фотю Т. Панчев"
[smilie3]

Аз отдавна почнах да филтрирам мнения. Първо поглеждам кой го е казал - какви снимки прави, и после се замислям дали изобщо да размишлявам върху казаното от еди кой си. От хора без снимки в профила си акъл въобще не вземам [ezik] В този аспект мога по-скоро да се заслушам и да се опитам да разбера каде се заблуждава pd, отколкото да следя откровенията на pmartinov.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-10-09 13:25

Темата е малоумна [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: plamendoc   
Дата:   16-10-09 13:33

Застовам изцяло зад мнението на Иво,ако Матасел страда от някакви комплекси да си ги избива пред психиатър .Демонстрации от типа -виждаш ли колко съм умен а пък другите невежи са напълно безмислени[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   16-10-09 13:35

.Демонстрации от типа -виждаш ли колко съм умен а пък другите невежи са напълно безмислени

такова е всяко трето мнение в тоя форум, що се напъвате?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   16-10-09 13:36

darksorrow [smilie18] Мдаам :)

Защо няма теми вижте как снимам.....
А само вижте колко съм умен....
Тайна [smilie5]



Публикацията е редактирана (16-10-09 13:37)

Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и категоричните мнения!
Автор: ivodam   
Дата:   16-10-09 14:30

matasel: Аз пак не разбирам, като има дадена тема, в която според теб има грешки или невярна информация от научна гледна точка, какво ти пречи там, в същата тема да си изразиш аргументирано несъгласието, без възклицания от типа, Боже колко титани и т.н. А ти правиш точно обратното, на няколко пъти вече те гледам, "леле, големи бисери в тая тема", "леле, големи титани"... и до там, нищо по същество.

ПП.: А за оня случай си беше чиста техническа грешка, която като разбрах, се коригирах и съм се извинил, така че какво общо има и за какво пък я цитираш, какво общо има с твоето поведение?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matasel   
Дата:   16-10-09 15:30

Иво, поздравления - имаш двама подръжника.
Дори човек да е добронамерен и компетентен не може да смогне да отговаря по същество на всичко. Ако пък по чудо успее ще се намерят такива, които ще му кажат, че пише глупости. И тогава за какво да се пъне. Като имам малко време погледна тук там, поусмихна се и до там. И когато нещо много ме впечатли пускам тема (тогава според теб съм в цикъл). И в такава тема няма лични нападки, а говоря общо.
Ама някои се засягат лично. И започват със психиатрични диагнози и с каквото им дойде наум.
Някои хора пък много обичат да се майтапят с другите и да ги съдят дори, но не дай си Боже да уловят и най-малка нотка на шега отправена към тях. Тогава направо залягай под моста и се моли да не падне, когато по него минават - "обиденият" и ядът му[ezik]
А за "оня" случай тонът ти беше впечатляващ, а обвиненията не бяха само техническа грешка - за техническа грешка можем да приемем само объркването на "ника". Но ако оръжието ти беше не словесно, а желЕзно сега аз щях да съм мъртвеца, а не "Виновникът", който всъщност също се оказа невинен, нали. Па после иди се извинявай. (Скоро чух един да казва, че много мразел думата "извинявай" и човекът обясни защо: Обидиш някого, набиеш го до смърт или каквото там се сетиш и после: "Извинявай, сбърках" - ама битият си е бит, а ******* - ****!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   16-10-09 15:33

Мда, преди време в Клуба се обсъждаше факта, че българинът е устроен така, че не му ли харесва нечие мнение, не му е достатъчно просто да не се съгласи с него или автора, ами се хвърля, чувствайки се безпомощен, в лични нападки и подигравки към автора на мнението, достигащи чак до произхода, възрастта му и дори външния му вид, при това ПРЕДПОЛАГАЕМИ...

Простете за офтопика, но не бива така!
[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   16-10-09 15:35

Сещам се за едни доста категорични "научни" мнения относно това защо снимам "тараби" и "текстури", от които се вадеха какви ли не изводи за... ще ви спестя какво.

[beer]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matasel   
Дата:   16-10-09 19:42

Нали искате нещо конкретно - ето ВИ:
Какво става с волтажа и ампеража върху пикселажа, когато му намалява грамажа[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и категоричните мнения!
Автор: CanoniO   
Дата:   16-10-09 21:46

...за сметка на волтажа, при три путки на паважа, преди да се облажа?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   16-10-09 21:50

...край ермитажа и докажа, че не мажа там където има стража... пак да кажа...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GM   
Дата:   16-10-09 22:46

...и защо да кажа,без да го докажа и да се омажа..пред форумната стража...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jivkojj   
Дата:   16-10-09 22:56

...пред форумната стража, само да дигна аз волтажа и пушката ще смажа...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   17-10-09 14:00

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mishkyn   
Дата:   17-10-09 14:11

..чета и филия с масло си мажа...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: drkskwlkr   
Дата:   17-10-09 14:43

Ей! Ще ви размажа!! [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]



Публикацията е редактирана (17-10-09 14:46)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   17-10-09 15:07

Абе,сериозно,кой пише с ник "admin"? [smilie18] [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: мара   
Дата:   17-10-09 15:44

понякога ми дават на мен[smile] ма не много честъо.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: valdo   
Дата:   17-10-09 18:19

Жалко [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и категоричните мнения!
Автор: matasel   
Дата:   17-10-09 20:58

Ето, че темата стана конкретна .....
И как да кажа
без да се изкажа
и виновните да ненакажа,
но първо трябва да докажа,
че ме е видял сража
с камуфлажа
снимките да мажа
с фотошопажа.
[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: За компетентността и категоричните мнения!
Автор: matasel   
Дата:   21-10-09 14:39

Темата е пак в крак.
Е, не може да се мери с темите за пикселажа
и как Канонец, Никонеца иска да размажа,
но аз ще му кажа, че не искам никой аз да (раз)мажа.

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »