Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re:
Автор: RG_PankO   
Дата:   14-10-09 19:35

написа:

>
И да се обяви за откраднат - какво?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   14-10-09 20:02

d256h
Чл. 207 от НК. (Изм. - ДВ, бр. 28 от 1982 г., попр., бр. 31 от 1982 г., изм., бр. 10 от 1993 г.) (1) Който намери чужда движима вещ и в продължение на една седмица не съобщи за нея на собственика, на властта или на този, който я е загубил, се наказва с глоба от сто до триста лева.
(2) Същото наказание се налага и на този, който противозаконно присвои чужда вещ, която е попаднала у него случайно или по погрешка


Глобата е малка,но гадното е,че се води дело и после ти пише "Осъждан" и от там нататъка си Еб...о мамата...



Публикацията е редактирана (14-10-09 20:05)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   14-10-09 20:04

Както знаеш Гуци, правото е лъзгава материя...

Аз залагам на думата 'чужда', ще я помисля за не чужда и няма да съобщя...



Публикацията е редактирана (14-10-09 20:14)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   14-10-09 20:07

Също от правото: "Непознаването на законите не те оправдава"

Всичко е направено така,че ако случайно намериш чужда вещ,да е по-добре да я изхвърлиш и да не я предаваш в полицията. Защото представи си сега ,че след 8 дни ти намериш този Никон и отидеш да го занесеш в полицията. Не знаеш обаче ,че преди 7 дни собственикът му е съобщил в полицията за изчезването му. Така сам се набутваш да те осъдят. И ВЯРВАЙ МИ така става...



Публикацията е редактирана (14-10-09 20:10)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nelvis   
Дата:   14-10-09 20:15

Да-а-а-а! Няма оправяне тази държава....Аз също снимам с Д300 и имам нужда от още и още тела и обективи,но загубена вещ бих върнал без да се замислям изобщо.Не е въпросът в закона ,а в различаването на "добро" и "зло".Но май не е тук мястото за нравствени лекции................А потърпевшият бих посъветвал-една обява в местния вестник,няколко разлепени на различни места,както се търси куче,само не стой със скръстени ръце....А почтени хора все още има,дано попаднеш на такъв.....Със здраве и успех!!!!!!![smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   14-10-09 20:16

о това го знам, има много примери на добросъвестни люде предали загубена вещ в полицията, как ги побъркват там..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   14-10-09 20:18

nelvis е прав! Има още свестни хора, разтърси се може да намериш камерата!
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Загубен D300
Автор: asahi   
Дата:   14-10-09 23:19

Не е зле да се уведоми полицията все пак. Срам - не срам, станалото - станало.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: compur   
Дата:   14-10-09 23:31

да беше сложил поне визитна картичка с телефона в чантата, че да може човека, дето го е намерил, да ти се обади и да си го вземеш! а то сега - намерил апарат и на кого да го върне!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: guciguci   
Дата:   14-10-09 23:35

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Загубен D300
Автор: holden   
Дата:   15-10-09 05:34

Стига бре, негативници. Аз пък вярвам в доброто у хората. Цяла държава знае за този форум. Който го е намерил ще влезе и ще пусне тема, или ще отговори в тази. Като се знаят номерата на апарата и на обективите, собственикът бързо може да докаже че апарата е негов. Особено ако добави информация за последните снимки на картата.

Все едно аз да намеря ултразвуков апарат или цигулка Страдивари. Няма да тръгна да се уча да откривам кисти само за да имам някаква полза от намерената вещ. Пък и законът е казал в прав текст какви са последствията.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sugiama   
Дата:   15-10-09 14:35

Ако човека който го е намерил и разбира поне малко какво е намерил.... забрави да ти го върне! Истината и че тези апарати нямат GPS и не излъчват сигнал като са включени та ако е обявен за откраднат от полицията да ти го намерят! Но можеш да пробваш с някакъв стимул за "късметлията"!!! Ако е с добра воля и все още не е продаден, дай награда!! И вземи обиколи заложните къщи около мястото! Дано имаш късмет [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   15-10-09 14:39

Поглеждай и в другите фото-форуми. Човекът, ако е решил да намери собственика, може да е пуснал тема в първия форум, излезнал от гугъла.

Отговори на това съобщение
 Re: Загубен D300
Автор: asahi   
Дата:   15-10-09 15:08

Земледелецът бай Григор от село намерил чантето. Поглежда вътре - вражеска техника, скъпарска. Метка го у каруцата. В неделя ще пита сина. Ама той не идва тази неделя, ами следващата. Пък и бай Григор спешна ралта нема. После ще дойде сина, ще го занесе в града да пита познат фотограф, 42-ри набор. Той пък от своя страна, нищо ползотворно няма да измудри и така натокания Д300 ще се появи в интернет форум на кукуво лято.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   15-10-09 15:31

asahi, преди няколко дена пътувах в такси. Когато дойде време да плащам се оказа, че нямам дребни. Таксиджията нямаше да ми върне и така и не ми взе пари. Бях смутен, излязох от таксито и в един момент реализирах, че портфейла ми го няма. какво ли не мина през главата ми - че е паднал в таксито, дори, че шофьорът го е видял и не ми е казал. Потънаха ми гемиите, щото в него бяха документи, банкови карти и пари. Мислех да взимам друго такси да догоня товам дето ме докара, ама умряла работа. Тръгнах към вкъщи , по стедата на пътя си рекох, че е по-добре да обявя изгубването в полицията. Търсейки полицай подритнах нещо, което се оказа портфейлът ми, паднал на улицата (беше вечер) докато съм слизал от таксито.
Та по-добре да търси, отколкото да се примири бързо-бързо.

Отговори на това съобщение
 Re: Загубен D300
Автор: asahi   
Дата:   15-10-09 15:34

Няма призив за примирение в моята тема. Даже ако всеки ден пита Гугъл за намерен Д300 ще има по-голяма вероятност да засече интернет-обява.

Отговори на това съобщение
 Re: Загубен D300
Автор: burningice   
Дата:   15-10-09 15:38

В exif-а на снимката не пише ли чий е Никона?

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »