Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Za lentata
Автор: divpetel   
Дата:   14-10-09 16:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   14-10-09 17:00

при мен е обратното, но пък въобще не ме вълнува

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: karan4o   
Дата:   14-10-09 17:04

Защото снимаш и не знаеш как си осрал пейзажа, докато не извадиш снимките[smilie5]

Чак да е по-хубаво, но виж по-скъпо е със сигурност

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: didesignbg   
Дата:   14-10-09 17:12

не ми се мисли, ако пробваш с филм, вместо с лента...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   14-10-09 17:13

За мен е губене на време и пропускане на възможност да корегираш някои от грешките си! Тук сега ще скочат някои и ще кажат, че не праят грешки![smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shmidt   
Дата:   14-10-09 17:32

[didesignbg/b]

с филм ще е б..си кефа смятай [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: svi25   
Дата:   14-10-09 17:39

Що да е по-скъпо - вместо да даваш 1000 лв за цифров фотоапарат, вземаш една смена за 10лв от базара и ти остават 990 лв за филми [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tosho_ot_selo   
Дата:   14-10-09 17:41

svi25, прав си. Доста кина ще обиколиш и много филми ще изгледаш за тия пари!!!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lavrentii   
Дата:   14-10-09 19:06

С фотоапарат за 1000 лева един кадър излиза около 2 стотинки...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   14-10-09 19:19

Най-добре е да се направи една пин-холка от кутийка от пепси за 1 лв (че и пепсито е включено в цената) и да се снима на поразия.
Това е истината.

Иначе има хора, които снимат само на филм.
Че даже около мен стават все повече...
Но и фотоапаратите им стават все по-скъпи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_psycho   
Дата:   14-10-09 20:15

а комбинация от двете? ей така, за кеф?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Stoychev   
Дата:   14-10-09 21:11

Меря с дигитален апарат, снимам с филмов. Кефът е пълен, честно. [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Любител2   
Дата:   14-10-09 21:16

Защо написаното на Кирилица се чете по лесно?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   14-10-09 21:24

Бля-бля-бля

[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]


Всеки да си снима с каквото му е кеф.

Отговори на това съобщение
 Re: Za lentata
Автор: divpetel   
Дата:   22-10-09 20:58

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   22-10-09 21:02

Аз пък си нося и лентовия и цифровия, но не снимам нито с двата, а с джисиема, че ми е по-удобно.[cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: juslen   
Дата:   22-10-09 21:07

По-скъпо е обаче до последния момент има тръпка.При цифровите заснемаш кадър,веднага го виждаш-ако те кефи го оставяш,ако не го триеш и продължаваш.

А с лентата си на тръни дали си уцелил настройките,дали лентата е читава,дали ще го проявят свестно,дали няма да го прецакат във фотото.Обаче накрая ако кадрите са хубави настъпва едно много голямо удовлетворение и голям кеф.

Пък и самите снимки са по-живи,от цифровите снимките на моменти ми идват прекалено съвършенни[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-10-09 21:12

juslen купи си никон и снимай на исо 1600 и ще имаш филмово несавършенство.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: juslen   
Дата:   22-10-09 21:14

Имам си Nikon-снимал съм на ISO 1600-е не можах да видя шум егати,а така ми беше мерак.

Така бях слушал за никонския шум,накрая си взех цифров Никон и на-няма шум и това си е егати прецакнята.

Сега съм решил да си взема Канон-белким там видя шум на 1600

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-10-09 21:16

Снимай на 6400 [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: juslen   
Дата:   22-10-09 21:18

Е пробвал съм всичко вече само и само да видя хубав качествен шум,обаче какво стана.

На 6400 то шума един такъв филмовален,зърнест-е не си е работа с тия Никони значи

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   22-10-09 21:18

Красиво жить не запретишь.

Лентата дисциплинира.

Опитай да снимаш години наред на скъпа диапозитивна лента и ще се научиш САМ и да кадрираш, и да експонираш, и да не снимаш всяка котка, залез, влюбена двойка, самотна пейка, чайка, баба или ромче, изпречили се пред обектива ти.
[shtrak] [shtrak] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: juslen   
Дата:   22-10-09 21:20

Така си е обаче хората като замениха лентовите с цифрови апарати и дисциплината се развали,почна едно щракане не си е работа

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   22-10-09 21:29

[smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8] [smilie8]

Всяко хванало апарат и щрака.



Публикацията е редактирана (22-10-09 21:30)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   22-10-09 21:35

Автор: Lalinda
Дата: 22-10-09 21:18

Лентата дисциплинира.
---
Интересна хипотеза. Звучи ми правдоподобно до степен да не я подлагам на съмнение.

Но,

Не ти ли пречи скъпата лента, респективно, помага "цифровалното" да експериментираш? Как се учи по-добре човек - с дисциплина или с проби и грешки? [smilie11]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   22-10-09 21:38

Човека като иска несъвршенство си купува Канон с китак и почва да си си мисли "Може ли или не може"[smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   22-10-09 21:39

Последната лента я изснимах есента на миналата година и още не съм я проявил. Това не значи обаче че не предвиждам да си взема Никон Ф5 [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   22-10-09 21:41

А ако иска съвършенство си купува Никон Д 5000; 18-55мм VR; ув филтър, дистанционно. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Za lentata
Автор: apollo   
Дата:   22-10-09 21:42

Ако иска съвършенство снима с "твърди" обективи и ЦМОС [ezik] [ezik] [smilie24]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-10-09 21:46

Съвършенството е идеал и той не съществува но всички се стремят към него.Остава само разбирането на всеки за дази думичка.
За мен съвършенството е в това ,че то не съществува.[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re: Za lentata
Автор: tnt   
Дата:   22-10-09 22:04

ПД президент [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   22-10-09 22:04

tnt министър на финансите [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tnt   
Дата:   22-10-09 22:05

[thankyou] [thankyou] [thankyou] [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re: Za lentata
Автор: Canon   
Дата:   22-10-09 22:50

pd министър на образованието.
Ха да ви видим, как ще му коментирате правописа тогава.
[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   22-10-09 22:54

за лентата обсъдихме, айде сега за филма, а?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivan.draganov   
Дата:   22-10-09 23:00

Съгласен с Див Петел [smilie24]
Филма си е филм ,удоволствието е по-голямо .....[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   22-10-09 23:04

и след 20 години ще чета темите "Za Lentata" с кеф :) забавлявам се много, има много хора с чудесно чувство за хумор и страхотни коментари [smilie5] [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivan.draganov   
Дата:   22-10-09 23:19

Дани , не ти ли се струва че цифровите апарати взеха да стават по-евтини от лентовите ? [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   22-10-09 23:20

на мен пък ми се струва, че обективите не са мръднали [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   22-10-09 23:43

хихихих, верно си е

Иван, аз сериозно се забавлявах докато четох темата, нямам предвид нищо против лента или цифрово в предишният си пост, просто има уникални коментари :)

Отговори на това съобщение
 Re: Za lentata
Автор: juslen   
Дата:   23-10-09 00:21

Цифровите тела са си ширпотребата в момента,лентовалните тела са си останали във времето,стават все по-редки и заедно със самата лента добиват един романтичен и очарователен образ.

Затова напоследък се наблюдава известно завръщане към лентата,даже мой приятели винаги снимали само с цифрови апарати си взеха по едно аналогово тяло и ходиме да щракаме по някой филм от време на време.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tofo   
Дата:   23-10-09 00:22

Лалка е мнооого права.[smilie24] Експериментираш, ама мислиш доста повече преди да натиснеш натискалото.[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Za lentata
Автор: juslen   
Дата:   23-10-09 00:58

Ще мислиш щото филм+проявяване+сканиране=10лв минимум:36=33стотинки на кадър

Е затова преди всеки кадър си мислиш-Абе тоя кадър сега дали си струва 33 стотинки или не[smilie5]



Публикацията е редактирана (23-10-09 00:58)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   23-10-09 01:07

Затова напоследък се наблюдава известно завръщане към лентата

aз пък това като "завръщане" не бих го определил.

понеже много нюбита, на които цифровото им е лесничко, достъпничко, с ФИЛМ не биха се хванали преди това да се занимават, точно щото се иска и малко мислене, ама като са се понаучили на дигито и са решили да се пробват. не е завръщане, по-скоро е тип "парашутизъм", според мен.

не че не съм минал по точно същия път. само че стигнах за себе си до извода, че за да има смисъл да се снима на филм, то форматът му трябва да е по-голям от лайката.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   23-10-09 10:28

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   23-10-09 10:32

хахаааа много точно написано [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Za lentata
Автор: CanoniO   
Дата:   23-10-09 10:58

Dohtora,
дори и всичко да изчезне, емулсия пак може да се направи в домашни условия.. винаги ще има хора да поддържат огънчето...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   23-10-09 10:58

Абе, защо почитателите на лентата толкова много ги вълнува проблема лента срещу цифрово? Като лентата е толкова хубава и правите толкова хубави снимки, 'ми ОК, ще отнесете нас, безпросветните цифроваци като бръмбар сламка. Нали, колеги. Колеги?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   23-10-09 11:01

chill,
най-хубавите пейзажи са направени на филм:


http://www.horolezec.cz/gallery.htm

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: svi25   
Дата:   23-10-09 11:12

Аз мисля че желанието за "чесане на езици" няма никога да изчезне, и като следствие и темите XXX срещу YYY никога няма да изчезнат.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   23-10-09 11:20

Автор: CanoniO
Дата: 23-10-09 11:01

chill,
най-хубавите пейзажи са направени на филм:

http://www.horolezec.cz/gallery.htm
---
Само да уточним какво искаш да кажеш.

"Това са най-хубавите пейзажи на света, точка".
"Ако беше снимал с, например D3x или 1Ds III или 5DmkII, човекът нямаше да направи толкова хубави пейзажи".

---
И по въпроса за дисциплината при снимане на филм, Ансел Адамс си е правил тестови снимки с полароидни плаки, много недисциплинирано, тц, тц, тц ...

---
Абе, какво приказваме, "най-хубавите пейзажи" са направени с D300, http://www.viewlakeland.com/gallery.html


К'во прайм са ?



Публикацията е редактирана (23-10-09 11:26)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   23-10-09 11:27

ОК, корекция:

Най-хубавите пейзажи (ЗА МЕН) са направени на филм.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Славов   
Дата:   23-10-09 11:45

И за мен Канонио......

И не само пейзажи....., затова продължавам да снимам на филм, а от скоро съм зарибил и сина си, абе всеки снимал над 30 години на филм, проявил стотици филми, копирал хиляди снимки и всичко това на ръка, знае за какво иде реч...
Да не говорим за цяла една стая пълна с техника и стъклария... оше ме боли сърцето, когато се сетя че загубих почти всичко в един пожар, още са пред очите ми стъклениците с хидрохинон, метол и т.н.
Трудно е да се обясни тази любов на човек, който за 1 секунда да не може да познае миризмата на фиксаж .....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   23-10-09 11:48

Славов, благодаря, и аз така си мислех, че главната причина е носталгията.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   23-10-09 11:49

Аз лично за себе си изснимавам каквото е останало като лайка формат в хладилника и апарат или заминава за базара или отива на витрината. И с лайкa формата приключвам. Но тъй като имам поне едно 50 филма, горе долу поне още 2 години ще снимам на филм. Но като гледам цените на МФ никоните като ФМ2 И ФЕ2 май ще си го държа за спомен апарата.



Публикацията е редактирана (23-10-09 11:53)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   23-10-09 12:05

Зачудих се, снимащите с 35мм лента, като излезете да снимата, по колко кадъра правите на ден?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   23-10-09 12:22

По колко кадъра?
Все едно да кажеш ти колко кадъра снимаш с дигиталка.Може би твоя отговор е лесен - колкото побере картата.Предполагам че съм уцелил.Аз лично на филм снимам толкова кадъра колкото снимах с дигиталката, дори малко повече, защото ако е нещо по-интересно го снимам по 2-3 пъти за сигурност, а после се оказва че и една снимка е била достатъчна.

Мисля обаче че истинския отговор е - колкото си струва.

С дигиталката в началото правех за един ден хиляди кадри, после забелязах че не си струва да щракаш и да се надяваш нещо да се случи от самосебе си, това доведе да намаляване на кадрите до стотици, резултатността се подобри , което ме накара да се позаглеждам и позамислям повече, което сведе броиката до десетки.

Като излизам на разходка си нося 6-7 филма и почти винаги оставам разочарован че не успявам да ги изснимам, но понякога успявам и се радва,м истински на този факт, въпреки че с увеличаване на броиката изщракани кадри не се появяват повече кадри кооито си струват, даже сякаш е обратното.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   23-10-09 12:25

Славов, благодаря, и аз така си мислех, че главната причина е носталгията.



Ако не си виждал оптично копирано ч/б копие, няма как да знаеш, че не може да се имитира цифрово. Не е само носталгия, ами и удоволствието да гледаш крайният продукт.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stzz   
Дата:   23-10-09 12:28

Преди 4 години трябваше да реша- филм или цифра.
Амиии, оборудвах си лаборатория(ЧБ) и въпреки че понякога имам съмнения, мисля че за мен това беше по-добрият избор.


Зачудих се, снимащите с 35мм лента, като излезете да снимата, по колко кадъра правите на ден?

Ако съм направил 10 кадъра, считам го за яко щракане.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   23-10-09 12:31

Автор: next_time
Дата: 23-10-09 12:22

По колко кадъра?
Все едно да кажеш ти колко кадъра снимаш с дигиталка.Може би твоя отговор е лесен - колкото побере картата.Предполагам че съм уцелил.
---
Не си. Аз снимам средно между 40 и 60, от които изтривам 20, обработвам 10 и 1-2 са за показване.

Не виждам какво е толкова сложно, че трябва да се увърта.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danny_falin   
Дата:   23-10-09 12:32

лелееЕЕее, пак се развилняхте [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   23-10-09 12:36

при 40-60 кадъра какъв е проблема да снимаш на каквото и да е ???

При толкова малко заснети кадри и на среден формат да снимаш не е разход.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   23-10-09 12:40

А, и друг въпрос, за снимащите по-отдавна.

С течение на годините, променя ли се средният брой на кадрите, които правите на ден? Ако се променя, увеличава ли се или намалява? (Имам предвид общия брой кадри, независимо дали в крайна сметка отиват на боклука).

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   23-10-09 12:41

Автор: next_time
Дата: 23-10-09 12:36

при 40-60 кадъра какъв е проблема да снимаш на каквото и да е ???

При толкова малко заснети кадри и на среден формат да снимаш не е разход.
---
Не ми е проблем, ами ми е любопитно ... доколко съм "дисциплиниран". [smilie18]



Публикацията е редактирана (23-10-09 12:41)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fotorafi   
Дата:   23-10-09 12:42

Лалинда е много права. Снимането с филм,учи на мислене преди натискане на спусъка. Учи на композиция, на изчакване на истинския момент, на пестеливост. И най-важното кара мозъкът на фотографа да работи на бързи обороти. А дигиталното снимане с протегнати ръце....е натискане на бутона ,изтриване и щтракане общо взето. Наистина накои фотографи сериозно работят. Но цифровото снимане е измислено за вестници и списания, за агенции...Абсолютно грешно е начинаеш фотограф да започне с дигитална камера. Не са глупаци във всички Висши фотографски училища на запад. Първата година само черно-бяло с апарат само с нормален обектив. Втората с твърди обективи и цветно, после с вариооптика и дигитални камери....[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   23-10-09 12:44

chill,
такова нещо " среден брой кадри" няма.
Има случаи, дето съм пускал филма на бърст, и е отивал един филм за няколко секунди, както и има случаи, дето не си вадя 5д-то от чантата и си отивам с 0 кадъра....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   23-10-09 12:54

CanoniO, а като изключим тези екстремни случаи ? С колко филма тръгваш на снимане? Ако тръгваш с един, значи си изчислил (дори и подсъзнателно), че снимаш между 0 и 24/36). Акo тръгваш с два, значи снимаш между 40-60. И така нататък.

Не е трудно да се направи някаква груба оценка. Стига да се остави стремежа към заяждане и търсене на подводни камъни в най-обикновени въпроси.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   23-10-09 13:01

някои излизат да снимат...други влизаме за да снимаме.

Ако и човека отсреща, който снимае е професионалист и знае каво се иска от него цялата сесия може да е от 15-20 кадъра. Но ако е някоя кифла дето си мисли, че да позира е просто да връткаш задник и да чупиш чалга стойки без да слушаш какво ти се говори и да се съобразяваш с това от къде пада основната светлина ,и че тия неща дето ти ги говори онзи балък с апрата дето няма X5 като на поредния ти спонсор, не са порсто ей така за да се намирате на приказка, кадрите може и до 500-1000 да стигнат за фотосесията.

Та много е относително това. Иначе като излизам повече от 2 филма рядко нося със себе си. Обикноженно дори не се стига до зареждане на втория филм.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   23-10-09 13:07

Нали това казвам....

Може да имам 5 филма в чантата и да не ги заредя... Може да имам празна карта и да не направя един кадър, може да имам място за 5 кадъра в картата и да нямам резервна.
Въпросът е, има ли какво да се снима. Ако има, ще го вместя в 2 кадъра, ако няма, и 300 да нащракам, все в кофата ще отидат.
Въпросът не е колко снимаме, дали е изгодно и ли не е... Нещата допират до там, че като видя нещо, дето го искам ч/б, искам да съм с филмовото тяло. Ако видя нещо цветно, искам да съм с 5д-то. Ако е много цветно, почва да ме е яд, що го нямам и на позитив.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   23-10-09 13:15

Обикновено тръгвам с 15 филма на пътуване от две седмици, но често си купувам, на път, още два-три.

Снимам не повече от три пъти годишно, а по време на някои пътувания дори не снимам.

В България не снимам - или гледките ми се струват изхабени (така бе и преди да почна да гледам снимки от България по сайтовете), или цветовете и формите не ми говорят нищо. Планини не снимам отдавна. Само графити, но тях снимам с цифрова... сапунерка.

Към дванадесетия-тринадесетия филм обаче вече усещам, че вече не ми е интересно.

Тъй де, мога и да не снимам.
[smilie3]

Все си мисля, че поне за мен, номерът е да се научиш да гледаш. Пък и ми харесваше самият процес на снимане, онова трескаво мислене, за което говори Рафи, не резултатът.

[shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   23-10-09 15:26

"snimaneto s lenta e po-priqtno ot snimaneto s digitalni aparat" - divpetel

"Меря с дигитален апарат, снимам с филмов. Кефът е пълен, честно" - Stoychev

"Всеки да си снима с каквото му е кеф." - next_time

"На мен най ми е кеф с един стар Никон 8008. Чудна работа, след като с цифровте апарати е наистина много по-лесно, че и по-евтино." - divpetel

"По-скъпо е обаче до последния момент има тръпка." - juslen

"Последната лента я изснимах есента на миналата година и още не съм я проявил. Това не значи обаче че не предвиждам да си взема Никон Ф5" - appolo

"Филма си е филм ,удоволствието е по-голямо ..." - ivan.draganov

"... лентовалните тела са си останали във времето,стават все по-редки и заедно със самата лента добиват един романтичен и очарователен образ." - juslen

"... абе всеки снимал над 30 години на филм, проявил стотици филми, копирал хиляди снимки и всичко това на ръка, знае за какво иде реч... Трудно е да се обясни тази любов на човек, който за 1 секунда да не може да познае миризмата на фиксаж ..." - Славов

"Пък и ми харесваше самият процес на снимане, онова трескаво мислене, за което говори Рафи, не резултатът." - Lalinda

---
Тази тема потвърди окончателно, това, което подозирах от известно време и което Lalinda го каза в прав текст за себе си, но както е видно, важи и за другите - "лентовите" фотографи ценят самия процес на снимане и не се интересуват много от крайния резултат.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   23-10-09 15:28

Аз винаги тръгвам с повече филми, отколкото мога да изснимам - диапозитив цветен, диапозитив чб, втори вид диапозитив цветен, някакви цветни негативи и някакви чб негативи. Различни чувствителности. И вадя каквото ми трябва. Никога не взимам филми с идеята да ми стигнат. Взимам толкова от вид, че дори да снимам само на този вид филми, да ми останат 1-2.
И снимам... колкото душа иска. Кадрите не ги броя. Понякога повтарям, но по принцип правило е, че не се налага повторението.
Ходя с един фотоапарат. И обикновено с един обектив. Другите ги мъкна в чантата и само тежат...
С цифрово не бих снимал нито по-малко, нито повече. Може би повече, заради по-големия брак при цифровото по принцип.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   23-10-09 15:33

chill,
половината от горе цитираните мнения са на хора, кото са започнали дигитално и са експериментирали с филм....
Аз продължавам да твърдя, че това ч/б, което можеш да направиш с емулсия, не е същото като онова от конвертора, ако се гледа на хартия.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   23-10-09 15:38

Поздрав за любителите на B/W. [beer]

http://1x.com/OEfullSize/28047-fullsize.jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   23-10-09 15:39

Поздрав за феновете на живата снимка:


http://shorpy.com/

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   23-10-09 15:42

1900г:




http://www.shorpy.com/files/images/4a05741a.jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   23-10-09 15:43

Чилл,
Аз пък искам да кажа, че явно не си виждал хубави диапозитиви... не е да не ме интересува крайният резултат... мога да ти кажа, че крайният резултат при прожекция направо кърти мифки... просто за невиждалите може да е такъв шок, че да си хвърлят фотоапаратите... естествено, при снимане с качествени фотоапарати - никакви слаби зумчета и пластмасови тела... и хубав прожектор.

А не си виждал копия от по 1 метър от "лайка формат"... никак не си виждал...

Целият процес на мислене... е заради крайния резултат... щото мисля как да си направя идеална снимката... не щото съм мазохист-любител-философ-фотограф...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   23-10-09 15:47

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   23-10-09 16:00

За голям формат диапозитив ли става дума?



Публикацията е редактирана (23-10-09 16:59)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   23-10-09 16:03

Докторе,
по повод пяната:
и за 300к евро техника да ти сложат в ръцете, пак няма да снимаш интериор, както този алхимик през далечната 1890-та...цъкни на линка. Доста голяма е резолюцията....


http://www.shorpy.com/files/images/4a03471a.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   23-10-09 16:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   23-10-09 17:07

И друго характерно за "филмовите" фотографи е надменността, с която гледат на "цифровите" и как бързо минават на лични нападки - "явно не си виждал ... никак не си виждал", "пак няма да снимаш ... както този". [smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   23-10-09 17:12

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   23-10-09 17:16

Не съм. Дали ще са по-добри от 35мм сензор?

Ами, този човек,

http://1x.com/OEfullSize/21678-fullsize.jpg



казва "I regularly make and sell copies at 1.6m (5 feet +) from D200/D300 files".
[smilie11]



Публикацията е редактирана (23-10-09 17:48)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   23-10-09 17:20

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stzz   
Дата:   23-10-09 17:37

Просто е - въпрос на избор.
Аз не търся, дори и представа си нямам какво е идеалното.
За мен е важно да достигам качеството, определено от способностите ми.
[shtrak]

п.п.В началото скановете ми харесваха повече от изкопираното, сега не.[smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   23-10-09 17:37

chill,
няма надменност тука... Просто поредни отчаяни опити, да се обясни на незнаещите, че кадъра не винаги минава през скенер. Трудно е да се обясни на човек, който не е гледал качествено копирани големи копия. Всеки си представя как ще види кадъра на монитора... Но не там е радостта...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Славов   
Дата:   23-10-09 17:41

Аз не виждам защо се спори тук и има ли смисъл от това.....
Дали тези като мен дето са се родили преди педесетина години и са снимали повечето време на лента искат да се изкарат велики, или младите които не са снимали на лента /все пак човек не решава кога да се роди/ искат да са сигурни че нищо не са изпуснали....
Просто нещата са различни, аз когато съм почнал да снимам просто това е имало....., а че някой сме се влюбили в това и го правим толкова години, какво лошо, никога няма да чуете от мен и дума против дигиталната фотография.....
Това че някои снимки правени на лента ми харесват много, въобще не значи че всичко друго е боклук, ала някои хора виждат само черно/бяло, въпреки милионите цветове на дигиталките си .....



Публикацията е редактирана (23-10-09 17:55)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   23-10-09 17:43

Че какво значение има? Скенера има техническа възможнист да извади далеч повече детайл отколкото всъщност има на кадъра.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   23-10-09 17:43

Това все едно не си го писал... По-добре го изтрий....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   23-10-09 17:49

Айде пак почваме с лични нападки. [smilie23]

Можеш вместо това да кажеш нещо като "Не, грешиш, скенерите не могат да изкарат всичкия детайл, който го има на филма".

И да тръгнем да привеждаме аргументи.

Ама така ... [smilie23]



Публикацията е редактирана (23-10-09 17:51)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   23-10-09 17:51

Стига с тези "нападки" бре... Не те нападам, не се дръж така комплексарски... Можеш ли всяко мнение различно от твоето, да го тълкуваш като лична обида...[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Славов   
Дата:   23-10-09 17:51

Нищо лично, прочети кво си написал..... но се досещам какво си искал да кажеш, въпреки че така написано е достойно за темата с титаничните исказвания....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   23-10-09 17:52

Инсинуацията, че тълкувам всяко мнение, различно от моето, като лична обида е несъстоятелна.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   23-10-09 17:54

chill,
не си за филмова тема, брат...
Не че нещо, ама не ми е интересно. Предавам се... Ще чета с интерес....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   23-10-09 17:55

Каквото съм написъл е съвсем прецизно изказано.

Със сигурност не съм написал или твърдял, че скенера всъщност изкарва повече детайл отколкото има.

CanoniO продължава да гледа отвисоко, без нищо конкретно да каже. Абе, филмова работа.



Публикацията е редактирана (23-10-09 17:57)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Славов   
Дата:   23-10-09 18:00

Е значи, ако кажа на някой: "ти си идиот", това не е обида, защото няма думата "всъщност" ......

точно това си написал драги.......[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: svi25   
Дата:   23-10-09 18:03

Не може ли да харесваме най-доброто и от двата свята, без да се нападаме и бием?
Има и хубави блондинки и хубави брюнетки [smilie3]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   23-10-09 18:05

Славов, поработи върху възприемането и осмислянето на текст на български език. Съветвам те да се замислиш върху разликите и приликите в семантиката на фразите:
"ти си идиот"
"ти имаш възможност да си идиот"
"ти всъщност си идиот"

... драги.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stzz   
Дата:   23-10-09 18:08

chill,
виж тук , не копирам точково нито сканирам на барабанен скенер.
Просто инфо от нета.

[shtrak]

ред. само картинките!



Публикацията е редактирана (23-10-09 18:12)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Славов   
Дата:   23-10-09 18:09

Колкото повече пишеш, толкова повече затъваш, веднага след написването на титаничната мисъл, ти беше казано да го изтриеш, ама ти не ....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Славов   
Дата:   23-10-09 18:12

Брех 100 поста, отивам да полея с 1 [beer] и да поснимам .....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   23-10-09 18:19

Славов, чети ти, чети ... там речници, учебници, граматики ... и го намали този алкохол.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   23-10-09 18:21

stzz, какво искаш да кажеш? Ако трябваше да се възхитя от точковия печат, е, не, не се възхитих. Това което си пратил сравнява два вида печат и в двата случая от лента.

Ти пък виж тук:
http://www.normankoren.com/Tutorials/MTF7.html

[smilie21]



Публикацията е редактирана (23-10-09 18:43)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Славов   
Дата:   23-10-09 18:26

"Скенера има техническа възможнист да извади далеч повече детайл отколкото всъщност има на кадъра."

И 100 пъти да се прочете, великата мисъл си остава такава .....

[smilie18]
[smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   23-10-09 18:30

Славов, колкото и да повтаряш иронично "титанична", "велика" и пр. единственото, което постигаш е да демонстрираш собствената си невъзможност за възприемане на български език. Не се излагай повече.

Ще ти обясня, като за трети клас.

Ако на кадъра имаше повече детайл, скенера щеше да го изкара, или с други думи липсата на детайл в сканирания резултат не се дължи на технологични ограничения на скенера.

Или с трети думи скенера си има способността/възможността да изкара 100 lp/mm, дори и ако го тъпчеш с кадри със 10 lp/mm, естествено той ще реализира тази възможност, когато му подадеш кадър със 100 lp/mm

Ферарито ми има възможност да вдигне 300 дори като го карам по магистралата с ограничение 130.

Ако и сега нещо не си разбрал, аз се отказвам.



Публикацията е редактирана (23-10-09 18:45)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   23-10-09 18:45

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Славов   
Дата:   23-10-09 18:56

Прав си, за примера chill, и аз добре разбирам какво искаше да кажеш, но ти каза друго ....
Но и аз спирам, детински стана спора.....
[smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   23-10-09 18:56

само с 1дс е умрял, да знаеш...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: pc_genius   
Дата:   23-10-09 19:26

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   23-10-09 19:31

Така е, като не гледаме очевидното, разийш... [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re: Za lentata
Автор: asahi   
Дата:   23-10-09 21:05

Откак излезе Канон 300Д за мен 35мм филмът загуби смисъл.
Откак излезе Канон 5Д за всички професионалисти 35мм филмът загуби смисъл.
Повче от 8 полезни Мегапиксела от лайка формат могат да се извадят само при много специални, почти лабораторни условия. При това не много.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   23-10-09 21:09

това че нещо е изгубило смисъл в прагматично отношение не значи, че е умряло, колкото и странно да звучи...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: CanoniO   
Дата:   23-10-09 21:11

Сисълът е относително понятие....
И винаги трябва да се казва "за мен няма смисъл" или "за мен е мъртво".
Фактът, че се поддържа живо, доказва че има хора които не искат това да умре.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lakosta   
Дата:   23-10-09 21:15

Интересно като се измисли синтезатора какво ще стане с акустичното пиано[smilie11] а с органа в някоя катедрала[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   23-10-09 21:21

Не случайно съм написал "за мен".
Ако Лакоста може да свири на пиано ще е 100% наясно каква е разликата в свиренето на пиано, роял, орган, Hammond Organ и синтезатор.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   23-10-09 21:28

ти си си прав, асахи, но компютърния гений обожава да се прави на интересен, както винаги...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dobriquet   
Дата:   23-10-09 21:44

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Lalinda   
Дата:   23-10-09 21:46

Откакто се регистрирах във фотосайт, за мен фотографията изгуби и очарованието, и смисъла си.
[smilie2]

Фотографите - също, особено пък те.
[smilie2]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   23-10-09 21:50

Добри, професионалистите имат професионални цели. Те не се губят в догадки и сантименталности, защото пазарът ще ги издуха.

Приеми, че написаното от мен е вярно и попитай познатите ти професионалисти дали е така.

Ако ще е за удоволствие, сантименти и странности - всеки сам си шета на кефа.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dobriquet   
Дата:   23-10-09 22:08

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   23-10-09 22:13

Лентата си има вече своите ограничения, мисля че тия снимки от ЗЗ Топ (Асен Тонев), на лента май трудно биха станали.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Evgeni   
Дата:   24-10-09 00:48

Безсмислено е да се смесват темите "Удоволствието от снимането" и "Технически достижения във фотографията". С филмови фотоапарати снимат (и ще продължават) тези, които искат и могат да си го позволят! За мен например фотографията е хоби и удоволствие, а не висока производителност и върхови достижения. Имам около 10 апарата (цифрови и лентови) и си ги ползвам според настроението. Ето защо се случва и да изляза, въоръжен с шестдесетгодишен Zeiss-Ikon 6 х 9, статив и екзотичен светломер, и да си начеша крастата с класическа фотография. А най-големият кеф идва от зяпачите, виждали само цифрови сапунерки, гледащи удивено и задаващи неизменния въпрос: "Ама, защо ..."

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   24-10-09 04:17

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asenr   
Дата:   24-10-09 06:38

Баси темата станало... Аз прочетох първата страница и се изказах, но като видях колко още сте изписали - вземам си думите назад [smilie7]



Публикацията е редактирана (24-10-09 06:40)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   24-10-09 09:23

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lakosta   
Дата:   24-10-09 17:28

Не мога да свиря на пиЯно, а на трезво - мога [smilie25] на детски синтезатор...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shturaviq   
Дата:   28-10-09 22:10

Добрата стара лента! Тя никога няма да излезе от строя!

Отговори на това съобщение
 Re: Za lentata
Автор: fory   
Дата:   30-10-09 13:50

Охоу....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   30-10-09 14:33

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   30-10-09 14:37

Същият добър фотограф ще направи по-добри снимки с по-добър апарат.[smilie21]
(Радвам се, че темата живна [smilie18] [smilie18] [smilie18])


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: n1x0n   
Дата:   30-10-09 14:51

Филми-милми... всичко след мокрите колодиеви плаки е евтинджоска, ширпотребска чалга. [smilie3]

Турили филм с 36 кадъра и годност 2-3 години и ще ми говорят, че ги учел на дицлиплина! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   30-10-09 14:53

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   30-10-09 19:58

Понеже Никсъна спомена мокри колодиеви процеси - няколко от 1860

За по-голям размер - върху линка[smile]


http://www.shorpy.com/files/images/3c27126u.jpg




http://www.shorpy.com/files/images/03049u.jpg





http://www.shorpy.com/files/images/00848u_1.jpg




http://www.shorpy.com/files/images/03247u.jpg





http://www.shorpy.com/files/images/smithsonian-castle.jpg





http://www.shorpy.com/files/images/01952u.jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   30-10-09 20:13

То е ясно че това не е лента а стъкло, но все тая на кой ли вече му пука


http://www.shorpy.com/files/images/flatiron-building.jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   30-10-09 20:16


http://www.shorpy.com/files/images/3c24934u.jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   30-10-09 20:26

Последно от 1864г.


http://www.shorpy.com/files/images/02092u.jpg




Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Stoychev   
Дата:   31-10-09 15:44

Колко хубаво е било - просторно и семпло. А сега коли, хора, реклами... :(

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: schenzou   
Дата:   31-10-09 16:00

Очевидно няколко от горните са поне 50-60 години след 1860-та

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: fotorafi   
Дата:   31-10-09 16:24

Освен,че филма дисциплинира снимащия, но го кара да мисли, да разсъждава повече. А дигиталното снимане учи: снимай много- после изтривай, което не ти харесва... А,много пъти автора не си харесва снимката, прибързано и изтрива. А с отсечка- станала друга... Не напразно всички реномирани учебни заведения по фотография, в белия свят..първата година снимат само с нормален обектив и черно-бяло....Затова една черно-бяла,авторска снимка е 8-15 пъти по скъпа...Светът се напълни с некадърници , снимащи с протегнати ръце: с телефони, сапунерки и по-скъпи апарати. И всички в хор казват:"НИЕ СИ ИМАМЕ АПАРАТЧЕТА И МОЖЕМ ДА СНИМАМЕ..." таратанци .


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chill   
Дата:   31-10-09 16:37

Да де, разбрахме, че ако снимаш цифрово и цветно автоматично си накадърник, чалга, кич, и т.н. [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: surg   
Дата:   31-10-09 19:55

яяя, гледам, геновете на филма не са се редуцирали по е[smile] стествен път значимо още....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   31-10-09 20:35

Ше се редуцираме споко, но дотогава няма да спра да псувам вътрешно като гледам някой да снима с протегнати ръце.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   31-10-09 20:40

Понякога е много по лесно да се снима черно бяло от колкото цветно.Тва мисля ,че малко хора го осъзнават. :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   31-10-09 21:16

Голяма грешка е да мислим, че цветното и цифровото са гадни неща... нито снимането на калпави филми с калпави фотоапарати прави някакво изкуство.
Изкуството се ражда в главата на човек. После той може да използва какъвто си иска набор от средства, за да изрази своята идея.
Просто фотографията стана много достъпно хоби. Да. И какво? Да гоним тези, които не са на нашето мнение? Няма нужда.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: surg   
Дата:   31-10-09 21:34

digitalgab

ааа, и аз като видя това луд ставам...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   31-10-09 21:47

pd я покажи малко твои класни черно-бели неща да им се порадваме [smilie5] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Stoychev   
Дата:   31-10-09 21:56

pd, това "черно-бялото" не е фактор, който прави снимането по-лесно или по-трудно. Цветовете разсейват погледа, а оттам и съзнанието на зрителя и не му позволяват да вникне в същността и идеята на дадената снимка. Така че, ако не цветовата комбинация е в основата на снимката ти, защо да не я конвертираш в ч/б (или снимаш на ч/б филм)? Така ще изпъкнат достойнствата на композицията и идеята на кадъра.
Лично аз не съм съгласен, че "една добра снимка изглежда добре и в цветен, и в черно-бял вариант".

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   01-11-09 17:54

schenzou
Качени са в голям размер и ако кликнеш на линка под снимката ще видиш пълен размер.Пълен за разбиранията за нет.На почти всички снимки има изписани и датите когато са снимани.Някои наистина са 50 години по-късно, но са колоиден процес за които спомена Никсън.Нямам идея защо годината на производство да е критерии за хубава снимка.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Za lentata
Автор: plamendoc   
Дата:   02-11-09 11:17

Аз се отказвам от лентата откакто ми сасепаха всички филми от лятото в Кодака на Славийков[smilie23]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   02-11-09 11:31

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Zahito   
Дата:   02-11-09 11:50

Така е намираш фото което проявява добре по C41, едно което проявява по Е6 добре, а ч/б - сам.
Например...


Velvia 50:


http://photo-zona.net/images/user32850/album20872/large/1257154759_iwvy6161_ScanP6_9.jpg



http://photo-zona.net/images/user32850/album20872/large/1257154772_vtep5331_ScanP6_11.jpg



http://photo-zona.net/images/user32850/album20872/large/1257154812_bmpe9372_ScanP6_14.jpg



Kodak Portra 160 VC:


http://photo-zona.net/images/user32850/album20872/large/1257154839_rlvv1746_ScanP6_17.jpg



http://photo-zona.net/images/user32850/album20872/large/1257154855_hzdh3322_ScanP6_21.jpg



http://photo-zona.net/images/user32850/album20872/large/1257154870_xmro1444_ScanP6_20.jpg



ето и стар филм! AGFA RS 100 Professional (филм на 14 години! проявен по е6)


http://photo-zona.net/images/user32850/album20872/large/1257154915_kobu0032_ScanP6_26.jpg



http://photo-zona.net/images/user32850/album20872/large/1257154923_loqb2156_ScanP6_27.jpg



http://photo-zona.net/images/user32850/album20872/large/1257154931_xbmo8638_ScanP6_28.jpg



Това пак е със същият филм:

http://photo-zona.net/images/user32850/album20872/large/1257154954_nmub7618_ScanP6_24.jpg



Гадни дигиталки! [smilie18]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: harvester_vn   
Дата:   02-11-09 14:19

То хубаво, ама портрата що я мъчиш за неща за които не става..? Поне NC да беше..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Dohtora   
Дата:   03-11-09 12:07

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: caro-anton   
Дата:   03-11-09 18:29

Ами, Дохторе, аз имам да ти връщам едно кастрене, за дето ми каза, че не съм отбирал от композиция, та сега би трябвало да ти се присмея за снимането на велвия, ама и аз го направих тия дни, така че ще си мълча...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: icikonti   
Дата:   05-11-09 09:53


http://photomoment.bg/pic/1235/47414.jpg


ILFORD PAN F Plus 50 /6/7 см/
D-76 1/3 собствено разджуркване...
MINOLTA SCAN MULTI PRO -3200dpi


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GOSPODIN   
Дата:   06-11-09 10:55

г-н Рафи Марукян, отново изказвате крайни и неверни мнения, за обучението и за "превъзходството" на филма. Разберете, че вашето неумение или нежелание да работите с цифров апарат, не е причина да се вменява някаква вина в хората снимащи цифрово и цветно.
Аз съм на 50г. и съм снимал филми от всички процеси, а около 3000 от тях съм проявил лично.Копираните снимки не ги броя. От 5 години снимам с цифров апарат и съм много доволен от огромните възможности, които ми дава тази техника.

Един пример. Преди доста години гледах един филм за големия фотограф Дейвид Хамилтън, който снимаше за реклама на "Нина Ричи" една красива девойка. Действието става някъде в средата на 80-те. Снимаше с една стара механична "Минолта" на диапозитив. За няколко дни работа изнима около 30 филма, а за рекламата подбра само 3 кадъра. По бегли изчисления е подбрал 3 кадъра от над 1000 изснимани. Дали не е можел да мисли или е некадърник, та не е направил шедьоврите с 2-3 филма?[smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   06-11-09 21:41

Определено има хора които колкото и да са снимали на филм, колкото и да снимат на дигиталка резултата все ще е ЯЗЪК.Да не говорим че и много от пишешите тук не разбраха че става въпрос за "кефа от снимане на филм" а не за това дали има някои да снима халтури все още на филм.

Господин
Ако на вас ви падне случаи да снимате "нещо или някои по избор" и дори един единствен кадър е достатъчен и това е първият които снимате, ще спрете ли или ще направите и втори въпреки че парите вече са уредени???

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »