Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна
 Re:
Автор: HristoGavrilov   
Дата:   13-10-09 20:16

Благодаря за съветите. Наистина ще се запиша на един курс. Но все пак се спрях на 3 апарата и при всички положения ще е един от тях. Така, че моля помагайте при избора. А ето и апаратите:
1.Panasonic DMC FZ28
2.Nikon P6000
3.Nikon P90

Между другото, какво е ISO? [smilie5]
Не се бъзикам, наистина не знам. И моля за културно обяснение, а не от типа "Ти като не знаеш какво е ISO, за к'во изобщо ще си 'зимаш апарат".

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да закупя
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-10-09 20:20

HristoGavrilov,

а ти ли беше Кашалот-а едно време?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Subektiv   
Дата:   13-10-09 20:22

Простичко обяснено това е светлочувствителността която задаваш на матрицата за конкретния кадър.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-10-09 20:27

Щом имаш 7000лв за техника това е супер.
Съвета е първо да си купиш един евтин дслр с китак и да минеш курс.После дай останалите 6000лв за техника която ти харесва :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boreto   
Дата:   13-10-09 20:35

Вземи си от базара едно FZ18 за 400лв. со се чантата, филтри и резервна батерия.
След една година ще знаеш какво да си вземеш, а може и да не ти потрябва друго...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   13-10-09 20:38

Брат
https://photo-forum.net/ebook/start.htm

https://photo-forum.net/joro/emoticons/271.gif




Публикацията е редактирана (13-10-09 20:39)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: навлек   
Дата:   13-10-09 20:56

"Иначе гледах някакъв Nikon за около 2800лв, но почти по нищо не се различава с Панасоника, а пък разликата в цената е огромна."
При тези твои критерии - вземи ценоразписа и се радвай на покупката. след време сам ще си отговориш на въпроса. Все пак познанието е инвестиция в самите нас, но струва пари.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   13-10-09 20:59

Leica M9

със следните обективи

Summilux 35/1.4
Noctilux 50/0.95

като имаш тия двата друг обектив няма да погледнеш повече и без това

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да закупя
Автор: Canon   
Дата:   13-10-09 21:08

Георги
Noctilux 50/0.95 не го ли правеха със стъкла с редкоземни метали като лантановата руска оптика?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matataupa   
Дата:   13-10-09 21:20

Кашалотска тема... без да е мислена така.
Някои са самородни таланти[smilie5]

Инак, ползвай съветите по- горе, моите няма да се различат много от тях. Недоумявам, естествено, защо точно Никон е изборът на човек, 'който нищо не разбира'.
И аз съм гледал 'Острието', но това не е достатъчно[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Успех


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да закупя
Автор: C41   
Дата:   13-10-09 21:22

"Дъжд вали и духа вятър"

Добре го изпя ТРЕСНАТия.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да закупя
Автор: steeens   
Дата:   13-10-09 21:27

Вземи си Panasonik FZ 38/35 и си свиркай.12 мега пиксела с ХД видео със стерео звук,на първо време ще ти свърши работа.[beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: venven   
Дата:   13-10-09 21:40

л.с.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: denyo   
Дата:   13-10-09 22:45

Аз пък искам да стана някакъв майстор по строежите. Не знам точно какъв, понеже нищо не разбирам от строителство. Какви инструменти бихте ми препоръчали да си купя?

Сега сериозно, ако въобще е сериозен човека. Наскоро се запознах с един пишман фотограф. Някой го подучил че фотографията е много хубаво нещо и той си накупил фотоапарат, обективи, лаптоп, че и принтер даже, доста добре подбрано всичко. Пълна екипировка. Помагали са му, както споменах. Обаче човека така и не успял да се научи как да ги ползва тези неща и се опитваше да се отърве от тях за смешна сума. Та, не искам да съм лош пророк, но щом не разбираш нищо, купи си втора ръка нещо на сносна цена, колкото да разбереш ще те бъде ли за фотограф. Да понаучиш кое какво е, и чак след това, сам ще знаеш какво ти трябва.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hakama   
Дата:   14-10-09 00:09

Не исках да пускам нова тема, така или иначе тази се изчерпа.

Какви източници ,забелязах че и тук има ревюта[smilie24] - ще препоръчате за да мога да се ориентирам какъв апарат да си взема като за начало,най-вече списания,(сайтове)

Мога да дам макс 400-500лв , затова смятам да си взема втора ръка, както по-горе е писано , не искам да се хвърля на нещо сериозно, което да го пазя като чите си и да не мога да му използвам потенциала. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HristoGavrilov   
Дата:   14-10-09 11:48

Жоро, този апарат и тези обективи са ми мечта, но не разполагам с 40,000лв. Имам само 10,000, с които да си купя лаптоп, телефон и апарат. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:Какъв фотоапарат да закупя
Автор: nshopov   
Дата:   14-10-09 11:57

The gear does not matter.
www.kenrockwell.com

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   14-10-09 11:58

Macbook pro
Iphone 3Gs
И каквото остане(ако остане)за апарат

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stanimakis   
Дата:   14-10-09 12:17

Да ти имам и проблемите ... имал само 10 000 лева за трите неща ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nshopov   
Дата:   14-10-09 12:23

The gear does not matter!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: denyo   
Дата:   14-10-09 13:11

hakama:
http://www.dpreview.com

http://www.trustedreviews.com

http://www.dcresource.com

http://www.cameralabs.com

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=1


EDIT: Друг е въпроса дали знаеш за какво да гледаш и колко е кадърен този който е правил ревюто.



Публикацията е редактирана (14-10-09 13:19)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hakama   
Дата:   14-10-09 15:56

A в кои списания може да се намери стабилна информация на нашия пазар (библиотека) [smilie11]

Знам само за Digital Photo-Video Magazine



Публикацията е редактирана (14-10-09 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   14-10-09 16:04

Мдааа, въпрос на гледна точка..

За мен Iphone 3Gs е много смотан телефон, но явно за друг ще е върха на техниката..

Добре, че тъч изгъзицата не е обхванала производителите на ДСЛР-и щото тогава ще го ядем здраво!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: denyo   
Дата:   14-10-09 16:14

Ако питаш за основите на фотографията... Като бях ученик изчетох всички книжки и списания в раздел фотография на градската библиотека. Така си избрах и най-добрия апарат - Киев 19 :) май на руската литература съм наблегнал тогава :) Обаче сега... нямам време и една книга да прочета. Ако искаш да стане по-бързо и по-безболезнено, запиши се на курс. Точно със съвременните книжки внимавай! Наскоро от любопитство хвърлих едно око на едно шарено книжле. Попаднах на обяснение как се постига ефект в центъра рязко а към краищата радиално размазано. По памет цитирам "за да направите такава снимка ще ви трябва леща поне 17-85". Аз самия доста умувах докато схвана смисъла на това, но съм сигурен че един прохождащ във фотографията съвсем няма да го разбере. Цялото книжле звучеше като превеждано с гугъл :) Така че, ако те интересува основата, и имаш време, отивай в библиотеката. Принципите на фотографията не се променят. Ако нямаш време виж сайта на Маркишки.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HristoGavrilov   
Дата:   14-10-09 21:09

Братовчед ми си купи Panasonic DMC-FZ20 и изглежда добре. Споделете мнения за този апарат.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »