Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re:
Автор: MauMyHa   
Дата:   13-10-09 18:21

Жоро, е много прав, аз не продавам за списания качвам ги в нета и максималната цена е 15лева към мен и все пак съм доволе че някой е платил лиценз и ми е избрал моя снимка, а Хич???


Друг е въпроса дали ти правят поръчка или "се прадлагаш" сам [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: radev_rado
Автор: shiki   
Дата:   13-10-09 20:21

Аха, както е казано във вица за Иванчо-ето кой ще свири на свирка! Всяко нещо в тая ши..на държава, а и не само в нея струва толкова, за колкото можеш да го продадеш. Единици са тези, които са успели да продадат нещо за над 100 лв.Затова се набляга на количеството. Капка по капка-вир! А в края на краищата според мен признанието за всеки професионалист е с парично изражение. Всичко друго е дрън-дрън-ярина.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-10-09 20:24

elrisha много права [smilie7]
Останалите просто дрънкат :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: demolution   
Дата:   13-10-09 21:19

чета мн. правилни мнения и мн.погрешни такива ,
elrisha e права определено не може да си се нагърбил да правиш списание да даваш пари за издаването му ,за разпространението му и за какво ли още не ,да хвърлиш доста пари и в същото време да се опитваш да спестяваш от към хонорарче на някой фотограф който с труда си ти прави голяма част от твойто списание което дали струва 5 или 25лв. е все едно.А в отговор на joro мога да кажа ,че всеки самоуважаващ себе си било то професионален или не фотограф би трябвало да снима не само заради парите а и заради самото усещане от това да може да покажеш на хората неща които не са виждали ,но подчертавам това няма да те нахрани а тва също е мн. важно особено ако работиш професионално и с това си изкарваш хляба.За няква граница също съм съгласен но тва е мн относително ,ако се направи граница то кой ще казва дали кадъра е за най-ниският хонорар или за по голям...?!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   13-10-09 21:27

Абе я стига сте ми ги врели в очите тия глупости за високата себестойност и ниските приходи

Преди 2 години списание Лидер искаше за реклама на гърба на списанието (втора корица) 5000 лева.
За какво си говорим

Списание, което дори няма ясна таргет група както са примерно автомобилните или списанията за жените

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: uplander   
Дата:   13-10-09 21:30

Така...Вече има по-ясна картина.Като изключим хората на които им стига само добра дума, другите се обединяваме около разбирането, че освен моралното удовлетворение,труда ни заслужава и друга оценка която се движи в диапазона между 15 лв. и 75 евро.
Като начало не е зле.Мисля, че тази ценова рамка ще удовлетвори мнозина, в т.ч. и мен. Но, друго ме тревожи, като чета коментарите.С такова отношение трудно ще накараме някой да цени труда ни, при все че всяка фотография е и своего рода произведение на изкуството.
Ама, нейсе...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: seal   
Дата:   13-10-09 21:35

Преди 2 години списание Лидер искаше за реклама на гърба на списанието (втора корица) 5000 лева.
За какво си говорим


За "уникалния финансов успех" на лидер можеш да прочетеш колко хора не мога да си съберат парите от тях.

http://lider.firstcolor.net/

Журналисти от спрялото да излиза в края на декември политическо списание "Лидер" ще съдят издателя му Стефан Илиев.

Това обясни Бойко Станкушев, предава агенция Фокус.

По думите на Станкушев, освен него в съда ще потърсят правата си бившият главен редактор на списанието Иво Инджов и още журналисти.

Станкушев заяви, че Илиев не е изпълнил даваните многократно обещания да изплати на журналистите дължимите суми. В някои случаи те надхвърлят 5 000 лв.

"На журналистите не са внасяни социални и здравни осигуровки, макар че сумите са декларирани в НОИ", обясни журналистът.

По неговите думи, фирмите, издавали списание "Лидер", са натрупали големи дългове към печатница "Алианс принт", рекламни и PR-агенции, за наеми на офиси и за хонорари на външни автори.

Твърди се, че Илиев е загубил над 1 000 000 лв. от лошото менажиране на медийния проект. Издателят имал няколко необслужени кредита и ипотекирани имоти, твърдят потърпевши журналисти.

По думите на Станкушев, всички автори в списанието са с неизплатени възнаграждения. Той бе категоричен, че нито външните автори, нито тези, които са били с договори, са получили изработените от тях хонорари.


actualno.com

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: muu   
Дата:   13-10-09 21:48

Автор: uplander
Дата: 13-10-09 21:30

Така...Вече има по-ясна картина.Като изключим хората на които им стига само добра дума, другите се обединяваме около разбирането, че освен моралното удовлетворение,труда ни заслужава и друга оценка която се движи в диапазона между 15 лв. и 75 евро.
Като начало не е зле.Мисля, че тази ценова рамка ще удовлетвори мнозина, в т.ч. и мен. Но, друго ме тревожи, като чета коментарите.С такова отношение трудно ще накараме някой да цени труда ни, при все че всяка фотография е и своего рода произведение на изкуството.
Ама, нейсе...

...
оле майко! изкуството е неоценимо!!!тарифа там няма[smilie18] но не е лошо и самочуствие да има човек.



Публикацията е редактирана (13-10-09 21:58)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-10-09 22:04

Аз имам една приятелка която продава за списания.Договорката е основната игра там.
В самата договорка има много фактори от кадрите които продаваш през самочувствието и качеството ти за самооценка до списанието и неговите възможности до чисто човешкия фактор и некадърноста или кадърноста на самия теб и този който иска да купи твоите неща.

В българия за съжаление нищо не е вкарано в граници било то и широки.
Поради същата причина енди снимат сватби за 300лв други за 1000лв :)
В процеса на работа ще се научиш как да общуваш с такива хора и всичко ще се намести.
Като всяко нещо в България и като всяко нещо в сивата икономика всичко се свежда до там ,че реални граници не съществуват нито за оценка на твоя труд нито на техния.
Искуството в България отдавна е скъсало всякакви граници със парите което то струва.
Най вече поради манталитета на нашата нацийка която предпочита да даде 20лв за шише ракия и шопска пред 10лв за театър или изложба [smilie5]
Всеки би се възползвал от възможноста да ти измуче всичко за което имаш талант и можеш без ни най-малка съвест.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: uplander   
Дата:   13-10-09 22:11

Съгласен съм с pd.
muu:оле майко! изкуството е неоценимо!!!тарифа там няма[smilie18] но не е лошо и самочуствие да има човек.
...
muu, стига с тия клишета!Аман от демагози!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: muu   
Дата:   13-10-09 22:18

[smilie18] е щом си наясно че продаваш изкуство що тука реши да пуснеш тема за цената му?!?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: uplander   
Дата:   13-10-09 22:22

МУУ,
няма да превръщам това в персонален спор. Въпроса ми в началото е повече от ясен.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: muu   
Дата:   13-10-09 22:29

Автор: uplander
Дата: 13-10-09 22:22

МУУ,
няма да превръщам това в персонален спор. Въпроса ми в началото е повече от ясен.

.....
въпроса е колкото смешен , толкова и безсмислен. мястото на което се пуска е нелепо. към кого е адресиран е неясно. но аз се нядявам да науча още много нови неща от тази тема. да ме наричаш демагог, и после да ми говориш за персонален спор е смешно.
а за цените мога да кажа само че те са толкова по високи колкото е по ценен матеряла и уменията на автора му за списанието...
също така и че никоя стока не струва и стотинка повече от това което някой е заинтересован да плати за нея... [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: georgiev1970   
Дата:   13-10-09 22:30

Действително подкрепям колегите че труда трябва да се плаща адекватно.Иначе всяко печатно издание получава приходи от рекламни карета които хич не са без пари -тоест формира се доста добро перо приходи -но вече навлизаме
в друга тема



Публикацията е редактирана (13-10-09 22:31)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: demolution   
Дата:   13-10-09 23:58

Автор: muu
Дата: 13-10-09 22:29

Автор: uplander
Дата: 13-10-09 22:22

МУУ,
няма да превръщам това в персонален спор. Въпроса ми в началото е повече от ясен.

.....
въпроса е колкото смешен , толкова и безсмислен. мястото на което се пуска е нелепо. към кого е адресиран е неясно. но аз се нядявам да науча още много нови неща от тази тема. да ме наричаш демагог, и после да ми говориш за персонален спор е смешно.
а за цените мога да кажа само че те са толкова по високи колкото е по ценен матеряла и уменията на автора му за списанието...
също така и че никоя стока не струва и стотинка повече от това което някой е заинтересован да плати за нея... [smilie3]


.......
добре бе мн ми е интересно къде според тебе да я пусне тая тема или да си зададе въпроса?! в бакалията ли!!!! дали е смешен или не въпроса то определено сме виждали и по смешни ако ти вече го намираш за такъв що си чешаш езика ?!!!! отговаряйте адекватно на темата не се правете на остроумни...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: cicomanco   
Дата:   14-10-09 08:53

Педи , България се пише с главна буква НЕГРАМОТНИКО!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: MauMyHa   
Дата:   14-10-09 20:03

Аз правя следните изводи не, може измежду 5-6 милиона фотки да искаш твоята да бъде най-добре платена. Пмислете си колко аввтора твърдят същото(че тяхната е незаменима) хората не са глупави да правят Стоксйтове, където кев ти автори кев ти снимки. Като някое списание или вестник(ежедневник) пожелае снимка на мига то си плаща по предварително регламентирани цени и проблема със пазърлъка отпада. [thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-10-09 20:08

cicomanco шпека за теб братле [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: mkaraveloff   
Дата:   14-10-09 21:39

Шпек Leki for you [smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-10-09 21:40

Перлик [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »