Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re: Как тествам разделителната способност на обектива си ?
Автор: Canon   
Дата:   14-10-09 09:18

next_time

Нещо адвокат на МаринУ ли го раздаваш, съдия ли, или май си объркал форума.
Нали се сещаш, че кой каквото си направи и господ не може да му направи.
А дали, или какво и как може му се размине - е въпрос, който, освен че не е по темата, е нещо, което друг решава - НЕ точно ТИ.
В това, че споделяш личен опит няма лошо, ама кой го е еня какво са те правили на някакъв си плошад.
Аз на твое място не бих се хвалил с това ...но ти си знаеш по-добре [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   14-10-09 21:52

Каноне

Ако се ограничиш в чисто фотографската страна на спора няма да изпадаш в ситуация на смешник.Както виждаш никога не съм оспорвал какво пишеш по повод фотография, защото не съм компетентен на твоето ниво.Но да ми се правиш на важен извън фотографията .... аре по-полеко.Да не би ти да решаваш на кой ще му се размине???Палячо.Нямаш идея колко много работи може да свърши човек и да му се размине, особенно ако са насочени срещу мишок като теб (не го приемай лично, просто си средностатистическа извадка).Като одъртеете явно нещо ви дава на късо в мозъците и почвате да влизате в зоната на здрача където сте великани.

Моля те не се зачекваи лично с мен, ще направиш грешка, не съм имал за цел да те обиждам, просто писах очевидни неща, или може би си мислиш че ако се оплачеш от волокин интерпол ще ти го достави от Виена или ще му забранят да влиза в България.

Не съм ти на годините да ти давам акъл, но уважение се печели трудно, а се губи за миг.Точно с горното си изказване за мен се превърна от фотограф в обикновенно изкукуригало старче което още не може да осъзнае че "онова време" мина преди 20г. (след по-малко от месец стават толкова).


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   14-10-09 21:56

Ама защо точно в моята тема се пишат такива неща?

Уфффф..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   14-10-09 21:58

щот дет каза Шотландеца в България не може да се спори без да сложим пишките на масата, еле пък като масата е нещо виртуално, като интернет форум - равни нямаме... и преди и сега!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-10-09 22:02

next_time грубо бате ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   14-10-09 22:07

Обмислям нов бизнес! Ще влезна в преговори със собствениците на ФФ, ще купя сайта, целия,.. и ще сложа такса за всяка дума във форума - 1 стотинка. Ще стана милионер...

[ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   14-10-09 22:07

ПД
Кое е грубо бе бате.Човека разбира от фотография ОК.Да му е оспорвано???Защо се прави на властелина на пръстените след като е обикновен фотограф.Или дори да не е обикновен, да е величие за българските мащаби това дава ли му право да се държи като бивша кука и да плаши наляво на дясно.

Гледаи само какъв цитат е извадил за кучето.Значи тои приема че форума е място където трябва да се лае за да пазиш някакви позиции.Ай сиктир от смотани комплексари.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-10-09 22:08

d256h за птичари и снимащи голо тяло безплатно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   14-10-09 22:13

за птичари... не съм сигурен, но за голо тяло.. само след събеседване с моделките (без моделите)

Отговори на това съобщение
 Re: Как тествам разделителната способност на обектива си ?
Автор: Canon   
Дата:   15-10-09 01:36

next_time
по повод на:
Нямаш идея колко много работи може да свърши човек и да му се размине

Познавах само един като тебе. Нафукан - голямо самочувствие и арогантен, НЕ ПРИЗНАВАШЕ съдебната система. Мислеше се, че е над всичко.
Младо момче (от моя гледна точка)



     беше ...



[smilie7]

Божа работа е всичко ...
Бог забавя, но не забравя! (и атеизма не помага)

п.п. Ти нещо много си омазал отношенията в постовете - какъв Волокин, какъв интерпол, какви 5 лева. Кой го е еня за него - поредния емигрант. И на него ли ще ставаш адвокат?

А и не забравяй - Божа работа е всичко, а куче, което ме е залаяло, хаир не е видяло.

Сега може да ми се извиниш за глупостите,
които си напостил или да си ги редактирай.
Смятам отклонението от темата за приключено

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   15-10-09 09:31

Като се върнахме на темата отново [smilie5] гледам, че ненадейно Canon се съгласил с мен, макар вероятно все още да мисли, че е заел диаметрално противоположна позиция.
Дори се е съгласил, че тестването не е за всеки и за всякакви условия.
Това е поради липсата на питие де [smilie5]

Темата все пак беше за измерване на обективите, нали? Примера даден по-рано с автомобилите (тъй като е научно установено, че всеки българин разбира много и от коли) беше за това, че практическото ползване на автомобила не изисква изчитането на всички цифри, генерирани от тестващото оборудване.

Ей на, сега пред мен гледам отчет от стенда за настройка геометрията на колелата -- хлабини, отмествания, ъгли... Хубавото е, че е от модерен стенд и цифрите са в различни цветове, та може човек да се съсредоточи кои да гледа изобщо [smile] Лявото ми задно колело имало значи цели +32 минути ъглово отклонение. При 'лимит' от 27 минути... Каква точно информация ми носи това за шофирането? Автомобила си лежи мазно на пътя, автоматиката се грижи за контрола над сцепление и т.н. в екстремните ситуации, като например влизане в завой със 180км/ч...
Дори да бях на гениалния шофьор, професор и изуча наизуст тези числа и значенията им -- това с какво ми е полезно?

Същото е и при обективите!

Каква е идеята да тестваш един обектив на стенд, който ще ти даде куп безполезни цифри, след като дори същия този обектив някой друг път ще даде други резултати (тук Canon даде добър пример с луфтовете). Или пък, друг екземпляр на същия модел обектив ще бъде доста различен.

Сравнителния анализ е друго нещо [smilie5]
Снимаш си с двата обектива, гледаш заснетия резултат и преценяваш за себе си, кой е 'по-добър'.

Както впрочем, би избрал и автомобила, според това как се държи в ръцете ти, как вози, носи и т.н. а не по измерените от стенда и превърнати в куп числа стойности.

ПП: Извинявам се за лиричното отклонение.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dobriquet   
Дата:   15-10-09 09:35

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bgprinter   
Дата:   15-10-09 09:56

d256h, когато се изчерпят аргументите темата поема по друг път. А каквито и аргументи да внесе човек включително от големи като Цайс, винаги се намира един български великан, който е по-голям.

Що се отнася до забележката ти за звуковия пример, ще внеса малко яснота: сигналът който пуснах е аналогов и сканиран дигитално, съответно трансформиран отново в "първоначалния" си вид. Двата примера са пуснати точно в тема за Nyquist. В случая беше важно да се покаже какво значи честота на Nyquist, или половината от необходимата честота за сканиране на сигнал, какъвто и да е бил той. Резултатът е ясен за всички които не са глухи и понеже в един апарат се случват абсолютно същите неща, а именно обработка на сигнали, примерът е точно на място. Всъщност това се опитвах да кажа и през цялото време, а именно, ако един дигитален апарат с такава и такава максимална честота на сканиране доколко може да послужи за тестване на обектив с близка резолюция.
По дълбоко в темата няма нужда да се навлиза.
Интересното е, че това което говоря е тема още от началото на миналия век, винаги е било в техниката или там където се срещат обработки на сигнали, но за обикновения човек не е било на бял свят, защото е специализирана техническа проблематика. Сега поради навлизането на дигиталните апарати се заговори и в среди от хора които нормално не би трябвало да го правят на тема. Логично е да се изпада в ситуацията на Канон или ПД с репликата "това е тъпо".

[beer]



Публикацията е редактирана (15-10-09 10:04)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   15-10-09 10:07

Ново питане!

От къде в България може, да се купи ITX формфактор, дънна платка за компютър, че трябва да ги вграждам в едни машини?

Данби няма начин да не знае!



Публикацията е редактирана (15-10-09 10:07)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   15-10-09 10:11

Любопитен съм, защо за самплирането се спряга все Nyquist, при положение че теорията на информацията всъщност е постановена от Шанон?

По-конкретно тия двамата са разработили теорема за самплирането която по-горе bgprinter се опитва да илюстрира.

Тия неща поне аз учих в трети курс "теория на сигналите". Съмнявам се да има техническа специалност, в която тия неща да не се засягат поне повърхностно...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   15-10-09 10:14

d256h с какви параметри ти трябва това нещо? Каква периферия трябва да има и как да се захранва.

На времето почти само Риск Електроникс внасяха VIA EPIA, но вече има от всякакви производители и други вносители. Най-последно май са модерни тия с Intel Atom процесор. Не минава ден без да получа спам от нов български вносител на такива [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: next_time   
Дата:   15-10-09 10:33

Извинявам се на пишещите по същество в темата за лиричното ми отклонение спрямо Канон, Генчо, г-н Петков.

А към него - Не ти дължа извинение и няма начин да го получиш.Познавам много като теб - комплексирани старчоци, това което сега ви се случва е наказание за арогантността с която сте живели на младини.Явно факта че младите са ПО във всяко отношение ви деиства директно върху психиката.Токова си жалък че повече въобще не съществуваш за мен в този форум или в живота ако се срешнем.[smilie23]

Още веднъж извинение към останалите[beer]


Отговори на това съобщение
 Re: Как тествам разделителната способност на обектива си ?
Автор: Canon   
Дата:   15-10-09 11:27

Да
с малко повече елементарни уточнения, гледам че Данби навлиза в диаметралната позиция. Както му се случва, когато не е наясно за какво става дума и след справки с нета си избистя грешките.
От "ще го управлявам аз и той ще се държи според моя стил на шофиране" до "автоматиката се грижи за контрола над сцепление и т.н. в екстремните ситуации"


А от таблицата с характеристиките (що ли никой от двамата не я коментира) се вижда къде е "платото" (с което може да определи логиката на оптимално, минимално, максимално, а не урбулишко шофиране)
Естествено, "Великия шофьор" може и без нея, на времето волските каруци, като не са има двигатели, не е имало и характеристики.

А това, че на четириликия принтер му трябваха няколко години (когато аз го коментирах, а той го отричаше) да стигне до Nyquist - е ясно - много късно са го публикували на сайта си ГОЛЕМИТЕ от Цайс, Естествено през тези години, когато Цайс не са го анализирали от тази гледна точка, въобще не имало такъв проблем - нали те са безпогрешните и всеопределящите. Аналогично, и ябълките не са падали към земята, преди Нютоновия закон.

За мен темата приключи още на втория пост - дал съм ключовите две думи + Гугъл, останалото е малко четене и прилагането му. Кой и как ще си го направи - според потребностите и възможностите си.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-10-09 11:35

Canon (izvinqvam se za latineca)
Zamisli se kakvo ti kazva next_time kato se abstrahirash ot tona mu.[beer]
next_time az v toq forum se nau4ih na edno.Mul4anieto e zlato.V dobriq smisul na dumata.Prosto podminavai nqkoi neshta i si go ostavqi za sebe si.
Vsi4ki sme hora aide stiga ste se takovali.
Sudnika vinagi gubi....

Canon - naistina na4esto si aroganten.Kazvam ti go maksimalno obektivno.Gledai po shtastlivo na jivota i ne se opitvai da opravish sveta.Na vuzrast si i ne ti otiva da padash tolkova nisko 4e da sporish v nekkuv forum pulen s hora koito ne se doblijavat i na polovina do toite poznaniq.No uma e ka4estvo kogato ne se tika navsqkude tova trqbva da go znaesh.

Po blagonamereno i dvamata.

[beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   15-10-09 11:59

pd
next_time се намеси (за чий ???)в пряк разговор между мен и MarinY - явно, омесвайки го с успоредния спор с бгпринтера. В общи линии не виждам златото на мълчанието, когато единия обижда и заплашва: "много хора тук изпитват ерекция от държане на нещо тежко, и понеже не знаят какво да го правят, ... тестват.";"но си роден късметлия,(че не си ми на една ръка разстояние)", а другия се изживява като правораздавател: "Той на живо да ти го каже пред свидетели е НИЩО, дори да те ебне на централния площад пак ще му се размине .... ти ревеш за някаква дрязга в нета."
Сети се и за твоя скорошен спор относно баща ти, който обаче, мисля, че успешно упокоихте.
Това е принципната разлика - едните спорове са относно методиката, принципите, теоретични постановки - с Данби и принтера (независимо от острата им форма), другите са си чисто личностни.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   15-10-09 12:17

Canon, как да ти кажа.. това тук е форум. Изказват се различни мнения, който има желание чете. Който разбира какво чете, сам може да си направи изводите кой какво казал и т.н.

Колкото до справките в нета, по-добре се върни назад и погледни кога danbi попита за Шанон. А danbi впрочем те е питал теб лично не веднъж за Шанон (по-скоро за теоремата му), в подобни безсмислени спорове. Щото danbi може и само Шанон да е запомнил от теорията на сигналите, което не му пречи след това многократно да се е занимавал със същата тази проблематика десетилетия наред. Все пак, не забравяй, че професията на danbi е свързана с обработка на информация и ... съвсем случайно с така любимия ти Интернет.

Пиша тези неща, не за да се заяждам Canon - защото хич не ми е проблем да те поставя на мястото ти с високонаучни терминологии и формули. Обаче това тук е форум, където хората споделят мнения (в частност свързани с фотографията).

А темата изобщо не е приключила, освен ако d256h не се е отегчил -- но както много пъти е казвано, като обявиш една тема в Интернет и тя заживява свой собствен живот. После иди разправяй, че нямаш сестра! [smilie5]


та по-рано пропуснах идеята за сравняване на две изображения върху матово стъкло. Това никак няма да е лесно, по няколко причини: първо, за да ги сравниш, ще трябва някак да ги запазиш, което пак ни връща на дилемата с дискретен носител. Може би е възможно да ги сравниш 1:1 чрез сложна система от оптика, която ти ги проектира 'заедно' на едно и също място, евентуално през микроскоп. Обаче другия проблем е по-сериозен --- матовата повърхност все пак има структура, която пак може да доведе до интерференция и съответно грешки от семплирането.
От друга страна, на съвсем прав път си за аналоговите машини. На времето имаше доста ентусиазирани разработки на тема аналогови изчислителни машини. Все още се ползват тук-там...

Отговори на това съобщение
 Re: Как тествам разделителната способност на обектива си ?
Автор: Canon   
Дата:   15-10-09 13:59

danbi
реално в тази тема най-много личи съдържанието на другата тема "За компетентността и категоричните мнения!"

Погледни колко категорични мнения по или извън темата има. И колко от писалите въобще са тествали обектив.
Хора които под една или друга форма са тествали, публикували резултати и аз съм ги виждал, освен мен са Бони (практически), Шоти (Николай, той тества с банкноти) Муу (Калин) и още едно момче.
Но основни опоненти (срещу какво) са други.
По отношения на скалата - ISO-12233 си спорете със Световната организация по стандартите, по методиката/софта на Иматест - с Норман Корен.
Дотук не видях нито един достен опонент или аргумент срещу тях - дори аргумент като фирмата Цайс не е от ранга на Световната органиция - ИСО, а е една от многото, които се съобразяват с нея.



Публикацията е редактирана (15-10-09 14:50)

Отговори на това съобщение
 Re: Как тествам разделителната способност на обектива си ?
Автор: matasel   
Дата:   15-10-09 14:07

Тая тема (както и много други) съм я изпуснал.
Лоша работа, а имаше какво да (не) се научи от нея.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-10-09 21:57

[smilie18] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stormfx   
Дата:   15-10-09 22:48

Тез нерви ще ви трябват още години...[smilie5]



Публикацията е редактирана (15-10-09 23:08)

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »