Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Какъв фотоапарат да закупя
Автор: HristoGavrilov   
Дата:   12-10-09 23:19

Съжалявам, ако има подобна тема.
Аз съм начинаещ фотограф. Ама много начинаещ. Без никакъв опит. Любител съм, нямам намерение да се захващам сериозно с фотография или да си изкарвам хляба с това. Искам да питам вас, по-опитните и вещи в тази сфера какъв апарат да закупя. Трябва ми апарат с мивимум 12 мегапиксела, доста добър зуум и много добър макро режим. Записването на HD видео е плюс. Спрял съм се на Nikon и Leica, но не мога да реша нито коя марка, нито кой модел. За това моля за вашето съдействие. Предварително ви благодаря.
П.П Цената няма никакво значение.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mogila   
Дата:   12-10-09 23:36


Цената няма никакво значение... Такова нещо не е имало досега в подобни въпроси:)
Сега ще стане интересно[smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   12-10-09 23:36

1 за каво са ти тия 12 мегапиксела като хал хабер си нямаш. или тка си чувал колкото повече толкова повече.

Аз пък искам апрат дето да готви муска и да прави свирки.

Да е с 3 пиксела 2 леви и един десен.
И
12х ебати зума ..както се пее в една песен.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HristoGavrilov   
Дата:   12-10-09 23:40

Ами чувал съм, че колкото повече пиксели, толкова повече можеш да уголемиш после снимката като запазваш качеството. Също така съм чувал и че колкото повече са пикселите толкова по-детайлна е снимката. Но както вече казах съм начинаещ и не разбирам много.
А за цената - от 200 до 7,000лв всичко ме устройва. :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Mogila   
Дата:   12-10-09 23:49


Какво разбираш под добър зуум? Да приближава много или да вади хубава картинка?И за макро ти трябва отделен обектив.Трябва да решиш дали ти се мъкнат много неща или искаш малък компактен апарат.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nsirakov   
Дата:   13-10-09 00:00

Пешо написа:

>
И
12х ебати зума ..както се пее в една песен


туй за мен бе изпято :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: imitev   
Дата:   13-10-09 00:11

Купи си 5 сапунери по 800 лв. + 2 ДСЛР-а по 1500 - ето ти 7000 лв.

И да почерпиш после!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: the_drug   
Дата:   13-10-09 00:14

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HristoGavrilov   
Дата:   13-10-09 12:27

Какво ще кажете за Panasonic DMC FZ28? Към 700лв ще ми излезе. Иначе гледах някакъв Nikon за около 2800лв, но почти по нищо не се различава с Панасоника, а пък разликата в цената е огромна. От Leica съвсем се отказах. Харесах си един модер и като ми казаха 8,000 долара ми стана зле.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: graphix   
Дата:   13-10-09 12:31

Вземи си скъпия Никон, прави СТАРХОТНИ снимки [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   13-10-09 12:31

Основният проблем е, че си начинаещ фотограф. Ама много начинаещ. Без никакъв опит. Любител си, нямаш намерение да се захващам сериозно с фотография или да си изкарваш хляба с това.

Какъвто и апарат да вземеш ще ползваш само 2% от възможностите му. На практика всичките фотоапарати ще са ти еднакви.

Решението: Запиши един курс по фотография - 200 лева/10 занятия вечер. След това ще си наясно какво искаш и как да го използваш.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deathzone   
Дата:   13-10-09 12:34

Пич майтап ли си правиштука. Взимай панасоника и почвай да снимаш. Може и Никона и пей сърце.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   13-10-09 12:36

Основният проблем е, че г-н Гаврилов се гаври [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikola_bathory   
Дата:   13-10-09 12:36

Какви курсове, какви пет лева?
Ако ИЗОБЩО има интерес у него, да си сваля книги от нета /безплатни!/ и да ги чете. [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   13-10-09 12:41

Мда, ще отидат 6 месеца в лутане между пдф-и и догадки. Този автор така, онзи - иначе, кое е най-важно, кое после, това дали е така, ама разбрах ли го правилно.

Я да те питам низходящите градации в ритъма на композицията кога се ползват успешно?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bip   
Дата:   13-10-09 12:47

Panasonic DMC FZ28 е добре,аз лично съм с отлични впечатления от "близнака" Canon SX10 IS.Не пропускай и Fujifilm Finepix S200EXR или
Fujifilm Finepix F70EXR(по-евтин вариант).
Каквото и да решиш -Успех![smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   13-10-09 12:52

Леле колко напод се е въразл[smilie10] [smilie10] [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: acklay   
Дата:   13-10-09 12:55

е как, специалисти [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: promis   
Дата:   13-10-09 12:56

Някой ще каже ли каква система би сглобил за 7000 лв, спазвайки изискванията на Христо? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stzz   
Дата:   13-10-09 13:00

7000 лева за чанта, статив и аксесоари ще стигнат.....сигурно.

[smilie7]

п.п. Ако трябва да купвам сапунерка за себе си - G11.



Публикацията е редактирана (13-10-09 13:09)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: denyo   
Дата:   13-10-09 13:59

"някакъв Nikon за около 2800лв, но почти по нищо не се различава с Панасоника, а пък разликата в цената е огромна"

за да не те усетим че се шегуваш, трябваше да напишеш:
"някакъв Nikon за около 2800лв, но аз не мога да намеря с какво толкова е по-добър от Панасоника, а пък разликата в цената е огромна"
ама хайде, ще знаеш за следващия път

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: graphix   
Дата:   13-10-09 14:12

Автор: graphix
Дата: 13-10-09 12:31

Вземи си скъпия Никон, прави СТАРХОТНИ снимки [smilie24]


сериозно, знаеш ли че колкото по скъпа е техниката с която снимаш, толкова повече точки ще получаваш [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   13-10-09 14:29

Да се регистрира човек за да пусне подобна тема. Не ги разбирам тия работи.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: El_Fuego   
Дата:   13-10-09 14:41

Какъв фотоапарат да закупя
Автор: HristoGavrilov



Голям, черен и тежък - най-малко 2 кила и половина. Задължително с обектив, дълъг поне една педя.
Не е задължително да снимаш с него. Може и просто да се разхождаш с него по улиците, окачен на врата ти.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Subektiv   
Дата:   13-10-09 14:45

Точно така, щото ако е малък може да му се откърти байонета. [smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HristoGavrilov   
Дата:   13-10-09 20:16

Благодаря за съветите. Наистина ще се запиша на един курс. Но все пак се спрях на 3 апарата и при всички положения ще е един от тях. Така, че моля помагайте при избора. А ето и апаратите:
1.Panasonic DMC FZ28
2.Nikon P6000
3.Nikon P90

Между другото, какво е ISO? [smilie5]
Не се бъзикам, наистина не знам. И моля за културно обяснение, а не от типа "Ти като не знаеш какво е ISO, за к'во изобщо ще си 'зимаш апарат".

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да закупя
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-10-09 20:20

HristoGavrilov,

а ти ли беше Кашалот-а едно време?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Subektiv   
Дата:   13-10-09 20:22

Простичко обяснено това е светлочувствителността която задаваш на матрицата за конкретния кадър.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-10-09 20:27

Щом имаш 7000лв за техника това е супер.
Съвета е първо да си купиш един евтин дслр с китак и да минеш курс.После дай останалите 6000лв за техника която ти харесва :)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: boreto   
Дата:   13-10-09 20:35

Вземи си от базара едно FZ18 за 400лв. со се чантата, филтри и резервна батерия.
След една година ще знаеш какво да си вземеш, а може и да не ти потрябва друго...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivan_kadiiski   
Дата:   13-10-09 20:38

Брат
https://photo-forum.net/ebook/start.htm

https://photo-forum.net/joro/emoticons/271.gif




Публикацията е редактирана (13-10-09 20:39)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: навлек   
Дата:   13-10-09 20:56

"Иначе гледах някакъв Nikon за около 2800лв, но почти по нищо не се различава с Панасоника, а пък разликата в цената е огромна."
При тези твои критерии - вземи ценоразписа и се радвай на покупката. след време сам ще си отговориш на въпроса. Все пак познанието е инвестиция в самите нас, но струва пари.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Георги   
Дата:   13-10-09 20:59

Leica M9

със следните обективи

Summilux 35/1.4
Noctilux 50/0.95

като имаш тия двата друг обектив няма да погледнеш повече и без това

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да закупя
Автор: Canon   
Дата:   13-10-09 21:08

Георги
Noctilux 50/0.95 не го ли правеха със стъкла с редкоземни метали като лантановата руска оптика?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matataupa   
Дата:   13-10-09 21:20

Кашалотска тема... без да е мислена така.
Някои са самородни таланти[smilie5]

Инак, ползвай съветите по- горе, моите няма да се различат много от тях. Недоумявам, естествено, защо точно Никон е изборът на човек, 'който нищо не разбира'.
И аз съм гледал 'Острието', но това не е достатъчно[smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5] [smilie5]

Успех


Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да закупя
Автор: C41   
Дата:   13-10-09 21:22

"Дъжд вали и духа вятър"

Добре го изпя ТРЕСНАТия.[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какъв фотоапарат да закупя
Автор: steeens   
Дата:   13-10-09 21:27

Вземи си Panasonik FZ 38/35 и си свиркай.12 мега пиксела с ХД видео със стерео звук,на първо време ще ти свърши работа.[beer] [beer] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: venven   
Дата:   13-10-09 21:40

л.с.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: denyo   
Дата:   13-10-09 22:45

Аз пък искам да стана някакъв майстор по строежите. Не знам точно какъв, понеже нищо не разбирам от строителство. Какви инструменти бихте ми препоръчали да си купя?

Сега сериозно, ако въобще е сериозен човека. Наскоро се запознах с един пишман фотограф. Някой го подучил че фотографията е много хубаво нещо и той си накупил фотоапарат, обективи, лаптоп, че и принтер даже, доста добре подбрано всичко. Пълна екипировка. Помагали са му, както споменах. Обаче човека така и не успял да се научи как да ги ползва тези неща и се опитваше да се отърве от тях за смешна сума. Та, не искам да съм лош пророк, но щом не разбираш нищо, купи си втора ръка нещо на сносна цена, колкото да разбереш ще те бъде ли за фотограф. Да понаучиш кое какво е, и чак след това, сам ще знаеш какво ти трябва.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hakama   
Дата:   14-10-09 00:09

Не исках да пускам нова тема, така или иначе тази се изчерпа.

Какви източници ,забелязах че и тук има ревюта[smilie24] - ще препоръчате за да мога да се ориентирам какъв апарат да си взема като за начало,най-вече списания,(сайтове)

Мога да дам макс 400-500лв , затова смятам да си взема втора ръка, както по-горе е писано , не искам да се хвърля на нещо сериозно, което да го пазя като чите си и да не мога да му използвам потенциала. [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HristoGavrilov   
Дата:   14-10-09 11:48

Жоро, този апарат и тези обективи са ми мечта, но не разполагам с 40,000лв. Имам само 10,000, с които да си купя лаптоп, телефон и апарат. [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:Какъв фотоапарат да закупя
Автор: nshopov   
Дата:   14-10-09 11:57

The gear does not matter.
www.kenrockwell.com

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Пешо   
Дата:   14-10-09 11:58

Macbook pro
Iphone 3Gs
И каквото остане(ако остане)за апарат

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: stanimakis   
Дата:   14-10-09 12:17

Да ти имам и проблемите ... имал само 10 000 лева за трите неща ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nshopov   
Дата:   14-10-09 12:23

The gear does not matter!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: denyo   
Дата:   14-10-09 13:11

hakama:
http://www.dpreview.com

http://www.trustedreviews.com

http://www.dcresource.com

http://www.cameralabs.com

http://www.digitalversus.com/duels.php?ty=1


EDIT: Друг е въпроса дали знаеш за какво да гледаш и колко е кадърен този който е правил ревюто.



Публикацията е редактирана (14-10-09 13:19)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: hakama   
Дата:   14-10-09 15:56

A в кои списания може да се намери стабилна информация на нашия пазар (библиотека) [smilie11]

Знам само за Digital Photo-Video Magazine



Публикацията е редактирана (14-10-09 16:05)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   14-10-09 16:04

Мдааа, въпрос на гледна точка..

За мен Iphone 3Gs е много смотан телефон, но явно за друг ще е върха на техниката..

Добре, че тъч изгъзицата не е обхванала производителите на ДСЛР-и щото тогава ще го ядем здраво!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: denyo   
Дата:   14-10-09 16:14

Ако питаш за основите на фотографията... Като бях ученик изчетох всички книжки и списания в раздел фотография на градската библиотека. Така си избрах и най-добрия апарат - Киев 19 :) май на руската литература съм наблегнал тогава :) Обаче сега... нямам време и една книга да прочета. Ако искаш да стане по-бързо и по-безболезнено, запиши се на курс. Точно със съвременните книжки внимавай! Наскоро от любопитство хвърлих едно око на едно шарено книжле. Попаднах на обяснение как се постига ефект в центъра рязко а към краищата радиално размазано. По памет цитирам "за да направите такава снимка ще ви трябва леща поне 17-85". Аз самия доста умувах докато схвана смисъла на това, но съм сигурен че един прохождащ във фотографията съвсем няма да го разбере. Цялото книжле звучеше като превеждано с гугъл :) Така че, ако те интересува основата, и имаш време, отивай в библиотеката. Принципите на фотографията не се променят. Ако нямаш време виж сайта на Маркишки.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HristoGavrilov   
Дата:   14-10-09 21:09

Братовчед ми си купи Panasonic DMC-FZ20 и изглежда добре. Споделете мнения за този апарат.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tofo   
Дата:   14-10-09 23:26

FZ 20 или 30 или 50 ще ти свършат чудна работа докато сам си отговриш на въпроса. Твоят си апарат сам ще те намери.[shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gpi72   
Дата:   15-10-09 08:53

Отия дето си харесал:
1.Panasonic DMC FZ28
2.Nikon P6000
3.Nikon P90

FZ28 е най-добрия вариант.
С почти същите възможности но 100-150лв по-малко може да си вземеш и Panasonic DMC FZ18
DSLR май не ти трябва за сега.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HristoGavrilov   
Дата:   15-10-09 23:29

Аз като купя сега апарат, следващият ще е след десетина години. Така че, дали пък да не си взема Nikon D40 с два що-годе добри обектива, пък ще посетя един два курса, ще поуча малко теория и ще свикна. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   15-10-09 23:34

изчакай марк 4-ката

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »