Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re:
Автор: n1x0n   
Дата:   13-10-09 15:54

Абе хубаво рязкост, ама цветовете от тва Ц1 на нищо не мязат, пресатурирани, постеризация на места. Винаги бих дал предимство на по-добрия цвят пред рязкостта.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   13-10-09 16:06

За постеризацията - което си е вярно, вярно си е, но тя се появява само при драстични корекции, което пък е логично и нормално. ДПП просто не позволява да се издевателства върху файла с подобни методи. При добре експониран кадър няма проблеми.
Цветовете се оправят лесно с едно профилче на www.etcetera.cc [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за ДПП, CaptureOne и детайла
Автор: Canon   
Дата:   13-10-09 17:12

ecobo
Трябва да допълниш в заглавието "...и шума".
На мен той не ми пречи, но обикновено детайла, който се губи/показва е съизмерим с шумовите нива. Колкото повече се чисти от едното, толкова заминава и от другото.

Ето ти най-големите разлики в нивата по канали, измерени през нийт-а, и абсолютната им разлика.

DPP
R +3-5 = -2
G -12-0 = -12
B -6-8 = -2

CO1
R -24-6 = -18
G -41-6 = -35
B -37-1 = -36

А е видимо. Подобно е ДхО-то - вади детайла, но вдига шума. Отделно, че картинките имат различно градиране (от софта) в различните зони - светли, средни, тъмни - винаги контрастта влияе и на микроконтрастта

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   13-10-09 17:16

На мен също не ми пречи шума. Предпочитам да има шум, ама да има и детайл [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за ДПП, CaptureOne и детайла
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   13-10-09 17:41

Canon - "вади детайла, но вдига шума" - [smilie24] ами в много случаи това само по себе си е добро, защото в крайния отпечатък шумът засилва усещането за рязкост дори сам по себе си. Техниката допълнително да се вкарва монохромен шум все още не е отмряла [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   13-10-09 17:44

Едва ли го вдега шума. Не го подтиска по-точно.

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за ДПП, CaptureOne и детайла
Автор: kosara   
Дата:   13-10-09 21:55

aide de

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за ДПП, CaptureOne и детайла
Автор: JeT   
Дата:   13-10-09 22:20

***
Автор: ecobo
Дата: 13-10-09 16:06

За постеризацията - което си е вярно, вярно си е, но тя се появява само при драстични корекции, което пък е логично и нормално.
ДПП просто не позволява да се издевателства върху файла с подобни методи. При добре експониран кадър няма проблеми.

***

Аха, ето че говорим по същество - т.е. като си вършим добре фотографската работа ползваме стандартни RAW-конвертори, а ако не сме я свършили добре - вършим "издевателства".

Преди две години, след известен брой експерименти установих, че при Canon оптимален краен резултат се получава най-добре и най-бързо с комбинацията: конвертиране с DPP + Adobe PS(ако се налага ползването на повече екстри) и си оставих само тези програми. Според мен заниманията с други конвертори са за хора с достатъчно свободно време.

За големия печат - няма как да се съглася, тъй като съм гледал достатъчно на брой големи копия (>70х100см) на кадри обработени с DPP. Ако снимаш добре и си "направиш системата" за обработка както трябва - получава се.

Към поста на n1xon за цветовете бих добавил, че С1 "by default" работи по-контрастно и sharpen-а по-лесно прави странични ефекти като ореоли и артефакти(лекуват се). Това се видя и преди от кадрите ти на Царския дворец в София, а що се отнася до контраста - и сега по розовите джинси на детето.

П.П. Екобо, гледам нещо не носиш много на майтап :)



Публикацията е редактирана (13-10-09 22:22)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   13-10-09 22:20

ecobo си купи никон д60 и тайно наднича при птичарите с никони [smilie18]
Шегувам се разбира се.

Малко офтопик Capture NX по-добра ли е от горните изборени според вас. За никон.
Аз не разбирам въобще от конвертори само знам ,че АЦР скапва мно никонските светове.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Grandpa   
Дата:   13-10-09 22:36

Колкото пъти съм пипал Ц1 (и Роу Шутера, когато го имаше) - винаги е шарпил доста и на 0 и е вадил по-контрастни и наситении картинки.
Не казвам, че е проблем, даже в повечето случаи е за предпочитане, щото си го прави прилично. Просто сравнения на "едни и същи стойности" са невъзможни и практически некоректни.
Вадиш колкото можеш по-добро от Ц1, вадиш колкото можеш по-добро от другото и сравняваш. Резултатът разбира се пак е много субективен, но ти показва какво е по-добро за теб (или какво още има да разучаваш)...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bpavlov   
Дата:   14-10-09 01:37

Само да вметна нещо важно - всеки РОУ конвертор дава най-добри резултати при собствена схема на шарпене. Не може от два различни конвертора да се дава 0 шарп по подразбиране и след това да се шарпи в Шопа с един и същи амаунт и да се коментира резултата. Пример - АЦР ми дава най-добър резултат, когато в конвертора е зададен шарп 25%, радиус 1 (минимален), детайл 100. След това максималния шарп, който носи в Шопа е 0.3, 250, 1. Когато шарпа в конвертора е на 0, по никакъв начин после със шарпене в Шопа не мога да достигна предходния резултат. В НХ2 по-добрия резултат е 0 в конвертора и после 0.3, 350, 1.

Това е за Д700. за друго тяло - други схеми.
Стойностите по подразбиране са относителни, важно е колко е максималния шарп след конвертиране, който може да поеме една картинка без да дразни. В случая на Екобо не е изключено (на теория) картинката от ДПП-то да може да поеме повече шарп от 300, а на С1 това да е лимита

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vaskoni   
Дата:   14-10-09 08:00

JeT [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Пак за ДПП, CaptureOne и детайла
Автор: Георги   
Дата:   14-10-09 08:09

хаха верно тая тема се повтаря през няколко месеца


[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   14-10-09 08:13

bpavlov, абсолютно съгласен съм с всичко, което си написал. Аз например, като снимах с 1Дс, получавах най-добри резултати с АКР. После като взех 5Д, най-добре беше ДПП. Сега съм с 1Дсмк2 - най-добре го кльопа С1. Това са нормални неща.
Думата ми беше за друго - на картинката от ДПП райетата на джинсите просто ги няма на места, изчезнали са безвъзвратно. И не могат да се върнат по никакъв начин - ни с шарп, ни с контраст, нито с някаква друга магия. Това, мисля си, не би трябвало да става точно с фирмения конвертор или поне би трябвало да има опция това шумоподтискане да се изключи.
Интересно е, че КепчърНХ се държи по подобен начин - маже яко и шум и детайл. Явно и двете фирми са решили, че да няма шум е по-важно, отколкото да има фин детайл.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »