Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re:
Автор: apollo   
Дата:   12-10-09 20:58

Има го и тоя момент но все пак така ще има повод да отлага събитието, защото не му се инвестира в два ъпгрейда[smilie8]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: promis   
Дата:   12-10-09 20:58

Гуци е прав. То и аз съм си мислил "като мина на ФФ", затова си взех кропски обектив, но втора ръка, така че няма да съм на загуба. Но и с този апарат да си остане човека, пак има да си снима доста време според мен [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thumper   
Дата:   12-10-09 21:01

2metraninja, не е вярно,че просто търся удобрение на моето решение, просто защото решението не е взето окончателно и лесно може да се промени с достатъчно силни аргументи-именно за такива разпитвам в тази тема. А че на обратно се върти - знам,но какво от това?

appolo, първо в следващата поне 1 година въобще няма да сменям апарата. Второ като го сменя,от сегашната си гелдна точка, предполагам ще е за едноцифрена кропка, така че точно това не ми влияе. Дори да мина на ФФ, инвестиция от 600-700лв за минимум година не нещо с което да се съобразявам, особено имайки предвид,че хубави евтини обективи лесно се продават.

Благодаря за всички мнения до тук.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danvan16   
Дата:   12-10-09 21:10

Този потребител е деактивиран. Всички негови текстове са изтрити от администратора.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shadowhand   
Дата:   12-10-09 22:49

Съвсем наскоро минах покрай точно това решение и веднага мога да посоча плюсове и минуси:

За Тамрона:
+ по-евтин
+ f/2.8
+ лек
- повечко цветни аберации

За Канона:
+ цветопредаване
+ точен AF
+ бърз AF
+ солидна влаго/прахозащитена изработка
+ почти незабележими цветни аберации
+ FF обектив


Тамрона винетира усезаемо на f/2.8:
http://www.photozone.de/canon-eos/289-tamron-af-17-50mm-f28-sp-xr-di-ii-ld-aspherical-if-canon-test-report--review?start=1



От към рязкост наистина тамрона е една идейка по-добре, но е трудно да се забележи разликата.


Ако имаш парите за 17-40 не се колебай и го взимай.



Публикацията е редактирана (12-10-09 22:51)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: atin   
Дата:   12-10-09 23:18

17-50 VC, а като мине на ФФ аз ще му го купя първи...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: thumper   
Дата:   12-10-09 23:38

Shadowhand, по-горе съм посочил един тест между двата обектива и точно обратното се вижда за аберациите. Това,че е ФФ обектив,както казах за мен няма значение. Но за цветопредаването вече не съм срещал сравнение, ако някой може да покаже ще се радвам.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 17-40 f4 L vs Tamron 17-50mm f2.8
Автор: tantris   
Дата:   13-10-09 00:21

На Д300 тамрона практически не аберираше.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 17-40 f4 L vs Tamron 17-50mm f2.8
Автор: Grandpa   
Дата:   13-10-09 00:39

И двата съм ги пробвал. Още притежавам едининя.
Трябваше ми за широкото (т.е. 10-те мм повече на тамрона не ме бъркат).
Наблюденията ми са заровени някъде в архивите на форума и съвпадат общо взето с досега казаното - Тамрона е малко по-остър, идва със сенник (и с много по-голяма гаранция в Щатите). Аберира повече и според моето скромно мнение е по-капризен на филтри. Кривата равнина на фокус обаче поне за мен попреебава незначителното предимство в абсолютна резолюция.
За съжаление 17-40 определено не е нещо изключително.
За себе си практически съм се отказал да снимам широко на кропка.

Отговори на това съобщение
 Re: Canon 17-40 f4 L vs Tamron 17-50mm f2.8
Автор: Canon   
Дата:   13-10-09 01:03

На Сони 14 МП обектива Тамрон 17-50mm f2.8 е перфектен, но покрива описанията по-горе - много е по-остър, като има и изкривена равнина на фокуса.
И 17-50 лимитед селекшън "Екобо" е перфектен, но на ФФ Канон 5Д 12мп.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »