Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   09-10-09 22:24

Еппъл сами по себе си не произвеждат лаптопи. Ако говорим за технологии и стабилност старите играчи са на върха.

Подвеждащото в случая е, че сравняваме ниски модели на Дел и Тошиба, примерно, с високи модели на Ейсър и MSI. Тогава за еквивалентни цени можем да срещнем разлики в качество на изработката и от там - надеждност.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   09-10-09 22:31

Аз като бивш собственик на десетина ПЦ лаптопа - от евтини до супер-дупер гъзарски и скъпи, ще ти кажа, че от Епъл по-хубаво няма. [smilie24]
Много съжалявам, че трябваше да изхарча маса пари за ПЦ-та, докато миналата година един приятел ме светна на тема Епъл...
Повече никога няма да си купя ПЦ.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: jokevcv   
Дата:   09-10-09 22:37

ecobo [smilie24]
В едно положение сме. Само дето мен никой не ме е светвал. Едно лято се реших да си купя лаптоп от САЩ (въпреки че лаптоп не ми трябваше), защото ме глождеше "ко е туй нящу" и след този ден живота ми се промени :)
Сега аз си ползвам iMac, приятелката ми е с MacBook Pro 15" , сестра и Macbook 13 unibody, а също така и стария Macbook 13" си е в къщи и постоянно гледам какво се случва с тези машини (които са горе долу цялата продуктова гама на Apple) и понеже аз ги поддържам всичките и ми отнема по-малко време да се занимавам с глупости отколкото с PC-то на работа [smilie18]
Спокойствието цена няма[shtrak] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за лаптоп
Автор: Canon   
Дата:   09-10-09 22:45

asahi
Тошиба, във високия си клас са трагедия, аз знам за два броя по около 5000лв единия, за една година тотално умряли. И им върнаха парите на хората.
Единия в Търново, единия в София

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   09-10-09 22:47

Къса клечка, сори.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shmirgela   
Дата:   09-10-09 22:59

Глас за Lenovo Thinkpad серията(н.
Имам т61(не танка:) вече една година и съм много доволен.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: emanuilkolarov   
Дата:   09-10-09 23:27

И аз съм чувал за няколко прецакани козмита и за планини от павилиони. И аз изгорях :)

Отговори на това съобщение
 Ноутбуците над 3 г. по-добре да се изхвърлят, отколкото да се поправят
Автор: asahi   
Дата:   10-10-09 01:49

Ноутбуците над 3 г. по-добре да се изхвърлят, отколкото да се поправят


09 Октомври 2009, 11:15
Източник: IDG BG

Така смята шефът на агенцията за анализи J.Gold Associates, според когото ремонтът на старите мобилни компютри излиза по-скъпо, отколкото покупката на нов ноутбук. Във времена на икономическа криза като сегашните някои от производителите се опитват да съкратят капиталовите разходи, като вместо да обновяват парка си от ноутбуци, удължават гаранционния срок, който обикновено е до 3 години. Джек Голд твърди, че четвъртата или петата година от експлоатацията на мобилните компютри поддръжката им в работещо състояние може да излезе по-скъпо, отколкото замяната им с нова машина.

Според изчисленията на Голд, средната цена за обслужването на един лаптоп в продължение на 2 допълнителни години е около 970 долара. А това е на практика повече, отколкото струват много от съвременните нови ноутбуци. Това е така, защото след три години работа на лаптопите рязко нарастват случаите на повреда на хард дисковете, започват проблеми с клавиатурите, дисплеите и батериите. Когато пък става въпрос за бизнес, работата със стар ноутбук намалява производителността на служителите и може да доведе до годишни загуби от порядъка на $9600 за компанията, изчислява още аналитикът.

Според него, ситуацията става още по-лоша, когато ноутбукът се повреди извън гаранционния срок. В този случай, ако средната цена за поддръжка и ремонт в гаранция възлиза на $970, то извън нея разходите могат да стигнат до към $1425, подчертава Голд. С други думи, лайтмотивът на специалиста е повече от ясен - ако сте от потребителите, ползващи лаптоп на възраст над 3 г.


Отговори на това съобщение
 Re: Препоръка за лаптоп
Автор: Canon   
Дата:   10-10-09 02:41

asahi
Не знам да ли е къса клечка или дебел к*р за потребители, дето могат да си го позволят по 5000 лева да изсипят за лаптоп

А този бисер на шефът на агенцията за анализи J.Gold Associates е вероятно за други пазари, където двугодишната поддръжка $970, е при заплата на поддържащите $100 000 годишно.
По мои наблюдения за БГ пазара има си нива дори за 9 годишни машини, като средното е 4-5 години и на не повече от 5-10% от цитираната стойност.
Средна цена за гаранционен лаптоп от $970 е направо за комисията по потребителите и тази фирма-производител я пиши умряла на ЕО пазара



Публикацията е редактирана (10-10-09 02:58)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   10-10-09 03:05

Забравих да допълня, че някаква много яка криза се вихри на тези пазари с 970 доларовата поддръжка, що ли? Май много яко помпат цените ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gogzy   
Дата:   10-10-09 08:59

Марш за ябълки у Булгарплода.
(може да си остана още няколко години с iBook G4, но Windows няма да има повече вкъщи)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   10-10-09 09:55

Вярно е, че цифрите тук и "там" са различни, но изводите са правилни. ДА не забравямме, че става въпрос за лаптопи, купени преди 2-3 години на онези цени, а не днес от магазина.

- Батерията се сменя на 2-3 години ако се използва интензивно.
- Клавиатурата и тя заминава полекичка.
- Харддискът се ъпгрейдва на 3 години макс.
- Добавя се памет.
- Разходи по прехвърляне на данни и инсталиране на програми. Не всеки може сам да го направи.
- Почистване на праха на 6 месеца при интензивно ползване.

И това е минимум, който изключва повреди, загуба на имидж от стар лаптоп, ограничения от липсата на по-нови хардуерни възможности, престои за поддръжка и ъпгрейд, евентуална загуба на информация.

КЗП с бизнес потребители не се занимава. Думата "гаранция" има друго съдържание там.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »