Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1     всички  напред  последна
 Съвет при обработка на снимки....
Автор: biser_todorov   
Дата:   07-10-09 02:13

Здравейте,
Ще Ви помоля, ако някой знае как - да сподели...
Вчера хванах в кадър една катерица, но на няколкото кадри фокуса е тотално зле. Ако може да помоля някой, който знае дали това е поправимо в последствие и как - да каже ?
По принцип не съм привърженик на последващо обработване на снимките, но тук се налага.
Не очаквах, че ще видя "обекта" и нямах време да си оправям настройките на апарата.
И също да Ви попитам, как процедирате в такива ситуации ? Специално това животинче е много плашливо, и нямаше начин да се доближа. Разчитах на оптиката на Никона (Р90), но е трудно без статив... а няма да ме чака да разпъвам статив [smile]
Благодаря Ви !
 Re:
Автор: LubanskyJR   
Дата:   07-10-09 02:34

фокус по принцип да се оправи е почти невъзможно. Че ако е зле даже и напълно невъзможно.
Лееееко може да се подобри с фотошоп. малко го шарпваш.
filter --> sharpen --> sharpen.
за друго не се сещам.
успех.
 Re:
Автор: ffwd   
Дата:   07-10-09 02:58

Колегата е прав, но е искал да напише "Photoshop -> Filter -> Smart Sharpen -> Remove: Lens Blur"
С маски, на поне две последователни стъпки с различен радиус. [smilie24]



Публикацията е редактирана (07-10-09 02:59)
 Re:
Автор: LubanskyJR   
Дата:   07-10-09 04:05

LubanskyJR [smilie23]

ffwd [smilie24] [smilie24]
[smile]
 Re:
Автор: stormfx   
Дата:   08-10-09 02:00

Има и разни Deconvolution техники, но не са интуитивни за използване [smile]

Можеш да си поиграеш за начало с ImageAnalyzer

http://meesoft.logicnet.dk/Analyzer/


На мен поне ми беше интересно :)

 Re:
Автор: biser_todorov   
Дата:   08-10-09 13:32

Благодаря Ви за съдействието! [smile]
[beer]
 Re:
Автор: dimitar_p   
Дата:   08-10-09 14:35

Ако е много размазано нямаш никакъв шанс, дори да е малко размазано може да го шарпнеш, както са ти казали, но не ти препоръчвам да показваш снимката в голям размер, качеството няма да се оправи от тоя шарп. А пък за това, че не обичаш да пипаш снимките със софтуер е само в твой минус. Фотографията отдавна не е само заснемане. Иначе успех и дано не е толкова фрапантно положението.
 първа  назад  1     всички  напред  последна

 Авторът е затворил собствената си тема.