Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re:
Автор: navy   
Дата:   05-10-09 17:34

отде да си дръпна?
от замундата читаво ли е?
и тия лоадери какво значат?
или май няма да се размина с четенето ...

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: bobihot   
Дата:   05-10-09 17:35

Има орязани версии на в7, които са още по-бързи.
Със 7 съм от почти НГ, имам си на дялове няколко ОС, бутвам си която ми трябва.[smilie25]
Вече излязоха драйвери за почти всичко, което се поддържа. Ако не- досега съм ползвал от за Виста без проблеми.[ezik] [beer] [shtrak]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   05-10-09 17:38

Бобихот, някой линк от замундата да дадеш ? за читав уин 7 ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   05-10-09 17:44

http://zamunda.net/details.php?id=186780&comments=1#startcomments

Windows 7 Ultimate Retail Build 7600 20510 x86 x64 BG EN incl drivers and updates

ако имаш проблем с рег- на лични

този не съм си го слагал- познати го хвалеха

Някой от варна ако разбира от оправянето на хардове да пише- външен

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   05-10-09 18:02

7600 е release candidate версията.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   05-10-09 18:28

За максимално бърза фотообработка ползвам Vista-64, особено когато правя автоматични обработки и конвертиране на голямо количество RAW файлове. С CS4 и LR 2.3.1 е такава фурия, че не е истина. Ползва паметта и всичките ядра на моменти на 100% и е адски стабилна. Нито веднъж не ми е забила досега, нито на лаптопа, нито на стационарния. Не виждам никаква причина да минавам на Win 7, поне засега. За по-старите неща си имам XP и нямам грижи с драйверите.

Ако съм сигурен, че няма да имам проблеми с драйверите, бих инсталирал Win 7 на стария ми лаптоп VAIO, който в сравнение с Леновото има много по-добър екран и ми дава отлично цветово съответствие между екран и отпечатък. Затова, все него го разнасям, когато ми се налага да печатам по време на пътуване. За съжаление, вече 7-ма година кара и бая се задъхва при големите файлове, но с XP работи стабилно. Някой правил ли е опит да инсталира Win 7 на по-стар лаптоп и усеща ли се значително подобрение на производителността спрямо XP?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   05-10-09 18:33

Моето вайо е с глиста и си е перфе [smilie7]
Мое му бутна уин7 [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   05-10-09 18:40

Ами хайде "бутни" му Win 7 и сподели опит след това. Те от SONY са големи скъпчии на драйвери, но ако стават тези от Вистата, сигурно ще е по-добре. Ти с коя Виста си - 32 или 64?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Grandpa   
Дата:   05-10-09 18:46

Немам грижа с Уин7 откак го пуснаха на MSDN.
Много читаво, не мога да се оплача. Като ми остане време (yeah, right) ще го сложа и на служебния таралясник...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bobihot   
Дата:   05-10-09 18:48

много често фирмените нотбуци си вървят с виндос за тях си и не тръгват с друг. Не че не ги модват, но си е играчка да обикаляш седмица из нета и да си правиш билдове на ви-а...[smilie6]

Това го дават официалния за европа:

http://zamunda.net/details.php?id=188511&hit=1

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lizaastar   
Дата:   05-10-09 19:14

колко РАМ заема една чиста инсталация?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   05-10-09 19:39

Вайото ми дойде с виста 32, в къщи съм с виста 64 ултимейт на домашния... лети [smilie7]
Но домашния беше корава машина като го взех миналата година... а вайото започна 3-та година!
Пу пу, да не му е уроки, но страхотна машина е... следващата ми пак ще е вайо [smilie24]

Та на нея може да дрънна 7-цата, но още умувам [smilie7]
Това с драйверите я стане... я не...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: lizaastar   
Дата:   05-10-09 19:47

вистата е най-глямото недоразумение на майкрософт- отвратителна операционна система, не ми е ясно как и какво може някой да и харесва, дано новата да е по-добре, ще се тества явно, някой може ли да ми каже [smilie9][smilie4] колко РАМ заема чистата инсталация[smilie9][smilie4]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: bobihot   
Дата:   05-10-09 20:11

Имах орязана виста 32бит на 1 СД и вървеше перфектно на 512МБ с интегрирано видео на нотбук.
Но 7 е в пъти по-добра

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   05-10-09 20:17

Колкото може Вистата като драйвери толкова може и 7-цата. Когато инсталирах 7 за първи път всичко на лаптопа ми вървеше. Въпреки това след седмица с един от ъпдейтите дойде нов драйвер за wireless адаптера. Значи някой непрекъснато усъвършенства. Не се съмнявам, че огромни усилия ма МС са насочени точно към поддръжката на Windows 7.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: i_kostov87   
Дата:   05-10-09 20:37

Да аз съм от доста време вече с windows 7, дори бях и доста бета версии и мога да кажа че има мн незаменими функции които ги няма в ХР-то. Поддържа по-добре двуядрени и многоядрени процесори от ХР-то, и като вземем на предвид че е неколкократно по бърз от Вистата, извода е че е номер 1. И въпреки че излезе преди броени месеци си е номер едно, а да не си помисляме кагато започнат да излизат сервизните пакети.
6+++++ от мен за седмицата.
Едно единствено нещо не му "харесва" че не се харесва с голяма част от игрите, независимо дали са нови или стари, но се надявам този минус да го закърпят. [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   05-10-09 20:46

На мен ми липсва опростеното W`98 like старт меню.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   05-10-09 21:03

А на мен ми липсват времената, когато нямаше компютри [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   05-10-09 21:21

[smile] [smile] [smile] ... и на мен !!!


Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: Jankoff   
Дата:   05-10-09 21:58

Мога да кажа, че XP-то се държа като магаре дълги месеци. Категорично отказа да проиграва HD файлове, направени на Канон SX10. какво ли не му правих? Процесорът ми е XP Athlon 6000+, картата GeForce 7600. Достатъчно като мощ, нямам никакъв проблем с официални Full HD филми и концерти. Обаче клипчета на Канон SX10 - не, та не, та не! Или ги накъсва, а звукът е ОК, или не ги накъсва, обаче пък забавя звука. Отврат! Късах си нервите със седмици, накрая зарязах тая работа.
Преди месец сложих въпросната временна версия на Win7. Пак не тръгнаха филмчетата веднага. Но след 1-2 часа бъзикане накрая - хоп, стана. Явно, че XP просто не може и не може да проиграва Full HD клипове, направени от непрофесионален фотоапарат (камера). Защо? Загадка!
Може, ако компютърът е адски мощен. В Дъблин пуснах същите клипчета на машина XP и тръгнаха моментално. Ама каква машина? Дънна платка с четири четириядрени процесора ..... [smilie5] [smilie5]
Е, накрая и при мен тръгнаха клипчетата. Доволен съм и от интерфейса на Win7. Голям кеф е следното. Казваш му да ти пуска любимите снимки в съответната директория - и той го прави. Сменя ги през десет минути. Може и на по-дълги периоди, напр. през няколко цели дни. Одобрявам Win7, Вистата беше пълна недомислица.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 22:02

Неукост! Неукост е вярната дума колега Jankoff, в твоя случай! 'Проиграването' на филмчета няма нищо общо с операционната система, а на декодер за видеото...

Ама сега ще се обидиш... но сам си го правиш, вече се накисна с писаното от теб!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   05-10-09 22:56

и на драйвер за видеото малко... май, а?
дребен страничен ефект от това, че Windows не е точно операционна система.

ако решиш че се заяждам, да си мълча? [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: peterst   
Дата:   05-10-09 23:10

бате данбо, я кажи за драйверите за видеото, щото сме пипали тук там :) ама сериозно питам, щото гледам пак пишеш за неща, дето не са ти били никога работа [smilie5]

познаваме се, няма нужда да се преиграва, пък дори и във форум [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: peterst   
Дата:   05-10-09 23:11

та бате данбо, по-добре разкажи за едно време за началото на революцията, там няма кой да знае повече от тебе, евалата значи [smilie24] [beer] [beer] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   05-10-09 23:25

странна работа, как знаеш какво ми е работа и какво не.[smilie8]

може и да сте пипали, но човек трябва освен да се задълбава в подробностите да гледа малко и по-голямата картинка. особено когато става въпрос за нещата, наречени 'съвместимост'.

ше ти дам прост пример... дано не отегча аудиторията.

имаш значи, 2бр. API за рисуване по екрана. да ги наречем APIa и APIb. Та APIb реализира примерно функцията 'директно мапване на MPEG блокче на екрана'. (да не изпадаме в подробности какво е туй блокче, ако си любопитен, търси си из интернета). Прави това с голяма оптимизация, поддържа най-различен хардуер, копроцесори, инструкции на процесора и т.н. в драйвера.
APIa обаче, бидейки 10-на години по-древна спецификация реализира тези същите неща, обаче софтуерно, с инструкции работещи на 'всякакъв процесор', тоест бавно и всичко това разбира се, пак в драйвера.

Та пита се, програма за визуализация на MPEG писана по времето когато APIb е масов интерфейс, но изпълнявана на платформа която има APIa, как ли ще работи?

Да, би работила по-пъргаво ако някой и напише модулче за реализацията на това което прави APIb с всичката оптимизация, пък после да ползва APIa за по-примитивни операции.. Но може и пак да не постигне производителността на елементарния подход, при ползване на APIb.

Ако ти е станало ясно, добре. Ако не, иди да почетеш.

ПП: Пък за революцията.. няма как да питам никой от дядовците си, щото вече не са на тоя свят.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »