Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 13:50

Интересно е какви са тези,'равни други условия'?

И въобще не са очевидни нещата, защото мога да твърдя, че разбирам от тези неща!

Видимо по-лека не означава по-бърза система, защото може много от сървисите и процесите да не се стартират отначало, както при виста... това е стар трик, който се използва отдавна..

Изтегли си от SysInternals безплатното тулче за следени на тредовете в системата ResourceExplorer и виж колко треда вървят във Виста и колко в 7, тогава ще обсъждаме кое е по-леко и по-бързо....



Публикацията е редактирана (05-10-09 13:50)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: borovinka   
Дата:   05-10-09 13:50

Наистина, същият си е. Както при колите:
- BMW 120D - 4 колела, 1 кормило, 3 педала, 5 места...
- Dacia Logan - 4 колела, 1 кормило, 3 педала, 5 места...
[smilie7]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 13:51

Нали IT бизнеса храни семейства !

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-10-09 13:57

d256h
ами "равни други условия" - да речем на една и съща компютърна система Виста ще се справя видимо по-зле от 7 в 99% от случаите.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-10-09 14:00

Всъщност според мен в момента на територията на Windows избора (поне към момента де) е основно между Windows 7 и XP.
Не искам да кажа, че 7 е по-добър от Виста само защото е по-нов. До миналия месец залагах твърдо на ХР, защото го предпочитах пред Виста. Сега смятам, че бих могъл да използвам 7 вместо ХР, защото в много отношения се справя по-добре. Не ми харесва ъпгрейда от ХР към Виста. Само мое мнение, разбира се [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   05-10-09 14:00

на вин7 незнам дали ще мина, но на ХР - почти е сигурно. Само чакам да се скапе в нас 2008 съвсем, че да неможе да се добре, и отивам пак на вече доброто ХР (след SP2 наистина стана чудесна OS).

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 14:06

HSGeorgiev, дай точен пример, щото това дето го пишеш не означава нищо!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 14:08

HSGeorgiev

Примерно аз мога да ти дам точно пример къде и защо Виста е по добра (в някои отношения) от ХР.

Дай пример за да подкрепиш твърденията си!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Synthy   
Дата:   05-10-09 14:16

d256h, ако не съм много нахален, може ли да дадеш въпросният пример, за който говориш. Мен лично силно ме интересува (може и на ЛС, ако неискаш тук). Много ще съм ти благодарен [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-10-09 14:25


d256h, ами двете системи, на която съм се осмелил да пусна 7 вместо ХР са един лаптоп Amilo, който е с ако не се лъжа Intel Centrino на 2.00GHz с 2GB памет и втората - една щайга куче-марка, доколкото си спомням със Sempron на 1800 Mhz, също с 2GB. И в двата случая съм пробвал и Vista и по мои впечатления CS4 върви видимо по-бързо. Също така обикновеното визуализиране на много (над 4-5 GB да речем) jpg файлове в папка в Windows Explorer при 7 отнема долу-горе същото време, колкото при ХР, докато на Vista се закучваше и ставаше страшно бавно в тези два случая. Разбира се, дисковете заедно с целия останал хардуер са си същите при използването на 7 и на Vista-та.
Сигурен съм, че можеш да ми кажеш в какво точно Vista е по-добър от XP и съм сигурен, че ще си прав. Въпросът е доколко си заслужава ъпгрейда.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 14:27

При Виста, управлението при многозадачност е пренаписано изцяло и е много по-добро от това при ХР. Също много добре е направено използването на паметта за тези процеси. Това може да бъде изпробвано, като на две системи, едната с ОС Виста, а другата с ОС ХР се инсталира 4 или 8 Гига РАМ и се пусне приложение, което използва един и същ ресурс едновременно в няколко треда (нишки), като в същото време върви второ приложение използващо същия ресурс с една или повече нишки. Нека ресурса е огромен файл от 1 до 3 Гига байта. Виста ще си свърши работата в пъти, а не в проценти по-бързо, защото първо може да използва много умело паметта над 2 Гига и второ мениджмънта на конфликтите възникващи заради желанието на двете приложения да използват ресурса по едно и също време е многократно подобрен.

Този пример е елементарен в смисъл, че се говори само за оптимизация на ниво файлов мениджмънт (примерно едновременно използване на видео стриймове или подобни). Нещата стоят още по добре, когато се използва софтуер използващ новите функции на Виста.

Затова питам колегата, да даде конкретен пример за ОС '7', където да се вижда превъзходството и...


Иначе, като видях за първи път '7' си казах, 'я какъв линукс са направили в МС'!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 14:30

МИ да де това е основния въпрос, какво е по-доброто на '7' от Виста?

Аз още не мога да открия такова качество в новата ОС!

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-10-09 14:32

d256h, за управление на над 2GB съм напълно съгласен - дори зная поне един истински случай при който колега се отказа от покупката на точно определена система, защото не хареса факта, че за да я използва смислено трябва да се откаже от ХР и да използва Vista.
Не съм имал чак много време да опозная Windows 7 - май няма и месец откакто се осмелих да го използвам реално, а не само за проба - но според мен е общо взето прецизирана Vista в голяма степен.

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 14:38

Въпрос на личен избор, за какво ще се използва системата.

Нали ви казах, при мен има системи, които са ужасно скъпи и изискват работа в среда ХР. Това автоматично отхвърля упгрейд към '7' или Виста...

Живота е сложен..

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   05-10-09 14:41

Отде да си изтегля 7? Ърм?

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-10-09 14:43

d256h, съгласен съм, така си е...
Следващия ми въпрос е от чисто любопитство - не го приемай като част от спора, наистина не е - какви са точно тези системи? В смисъл самите те ли изискват работа под ХР или софтуерът, който се използва изисква ХР?

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 14:47

Драйверите на системите са писани специално за ХР и те изискват тази ОС. Самите системи имат собствени ОС (някаква версия на промишлен линукс хххх). Това е достаъчно човек да не помисля за друга ОС, защото парите наистина са ужасно много...

Иначе логиката е, че новата ОС, ще бъде по-добра от старата... рано или късно!

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-10-09 14:52

За логиката за новата и старата ОС... по принцип си прав... Стига новата наиситна да е наследник на старата и да не е прибързано и маркетингово пусната. Спомни си само Windows ME не само спрямо 2000 (където е разбираемо), но и спрямо 98. Аз лично никога не съм виждал смисъл от него. Vista според мен също излезе преди да е напълно готова за това, но просто закъснението беше голямо явно и натискът на търговците, очакващи коледни продажби също [smile]

Отговори на това съобщение
 Re: Windows 7 с вграден калибратор за монитор
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 15:13

Според мен Виста е най-стабилната ОС до момента от ОС-ми на МС. Това е силно достатъчно!

Примерно ХР мога да го убия само с няколко тривиални действия, но това не мога да направя с Виста, трябва много да се постарая..

В една тема преди време, един колега се оплакваше, че машината му била мощна, но като пускал да гледа филм му било накъсвало картината. На същата система, някой му предложи да пусне линукс и да плейне филма. Резултата беше, че всичко си вървеше нормално, без накъсване с приблизително 4 пъти по-малко ресурс. Явно, че е важно как е направено 'нещото', а не само колко е ново...

Та в този смисъл правилото на старите компютърджии е актуално:

Щом нещо върви - не му прави ъпгрейди и не променяй нищо в системата!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   05-10-09 16:01

Моето впечатление от Виста е, че това е операционна система, създадена специално да дисциплинира потребителя [smilie5]

Майкрософт можеха да направят преди много години това, което направиха Епъл - да базират ядрото на операционната си система на съвременна операционна система като UNIX и да сложат своето API отгоре. Защото каквото и да се залъгваме, ако махнете win32 от Windows, остава един гол DOS!


А най-ироничното е, че самите Майкрософт разполагаха с XENIX още в ерата на Windows 1.0. Но.. явно им е липсвало въображение.

Windows 7 е опит да се оправи тази боза, но по мое мнение е в стил "too little, too late" защото светът през това време написа сума ти и софтуер в другата посока.

Дори, ако бяха си оставили оригиналния OpenVMS (известен на простосмъртните като Windows NT 3.51), вместо да го Майкрософизират, щяха да бъдат доста по-добре в перспектива.

За съжаление, Майкрософт е типична "me too" компания с дълбок джоб.. за което всички трябва да благодарим на IBM. [smilie9]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: d256h   
Дата:   05-10-09 16:24

danbi, кое написано от теб сега е по темата на автора тук?

Ще взема да натисна бутончето 'Сигнализирай за СПАМ', ей !

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   05-10-09 16:34

Ами натисни [smilie24]

ПП: но първо ще е полезно да извадиш гредата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tziko   
Дата:   05-10-09 16:39

Това за калибратора не го знаех, сега като се прибера ще го видя за кво иде реч. Колкото до самия уиндоус от 7цата(32волта) съм много доволен, с него съм от зимата още (първите бета версии), много по-добър е от вистата според мен (и нея я цопнах от как излезе).
7 още при инасталацията си личи, че е нещо съвсем различно от предходните уинбози. Не ми е забивал никога, ползвам го на домашния комп за всичко (нет, игри, програми, филми...) при 64волтовия просто липсва доста от често използвания софтуер.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: exile   
Дата:   05-10-09 16:42

Мен уж последния релийз на седмицата ми върви ужасяващо бавно, в сравнение с ХР е като охлюв.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   05-10-09 16:45

Гредите обикновено са невидими.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »