Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-10-09 19:22

muu разбира се.Но малко гъвкавост не е излишна ако мога така да се изразя . [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: muu   
Дата:   14-10-09 19:23

пд, обсъждате мисля някви ПРО тела... ква гъвкавост, кви 5лв? [smilie10][beer]



Публикацията е редактирана (14-10-09 19:24)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-10-09 19:26

Гъвкавоста която дават 21 мп ФФ пред 12 мп ФФ.
Не разбираш ли какво имам в предивид?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: muu   
Дата:   14-10-09 19:34

[smilie18] странно, аз си снимам с 12мрх и никак не чуствам нужда от някаква гъвкавост... а, и 99,9% работя за печат [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-10-09 19:38

muu ти снимаш в относително контролирани условия.Всичко при теб е планирано.
При нас тези неща липсват.
Немое да опъна такъмите и после да ми изкочи няква патка прекалено близо и да реша да тръгвам с палатката назад.Или ако ми изкочи патка по далеч да кропя 12мп картинка до 4 за да запълния крайния кадър.А кога съм с 21мп имам тази възможност и крайната ми резолюция няма да е толкова малка.В същото време вероятноста нещо да е прекалено близо и да излиза от кадър също намалява.[beer]

Е не ,че не сме снимали пчелояди на 3 метра от клон кадето знаеш на какво разстояние ще са обектите но това не се случва при всички обстоятелства.



Публикацията е редактирана (14-10-09 19:39)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   14-10-09 19:51

прех тоя педи как ги разбирал птичарските работи, абе я мушни някой кадър на патка да видим, на мен ми е любопитно [smilie24]

иначе щеше да е много хубаво, ако повече хора във форума си знаеха и вършеха работа като muu [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-10-09 19:53

Разбира се muu [beer] [smilie24] [smilie24]
Патка или птица.[smilie18]

Ето Патка

https://photo-forum.net/i/1152622


и птица [smilie18]

https://photo-forum.net/i/1182731


[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: 1D4 анонс на 20 Октомври - полу-официално потвърдено.
Автор: dau   
Дата:   14-10-09 19:56

има ли разлика м/у патка и птица?
и дали новия марк ще ги лови по-добре? [smilie8]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-10-09 20:10

Новия марк патки не снима само птици.
Разликата е от морално естество [smilie18]
Виж как звучи ПТИЦА ..създава чувство за свобода и грация тази дума.
А виж как звучи ПАТКА...се едни снимаш патките на баба-ти на село докато ги храни.
[smilie3]

Новия марк се очаква да снима яко прици.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   14-10-09 20:15

Във форумо всяка птица е Патка и не всяка патка е птица.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Subektiv   
Дата:   14-10-09 20:19

това хитро [smilie24]

[smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   14-10-09 20:23

Има слухове от сайта на Стоев, че АФ модула на новия Марк ше е с DUCK RECOGNITION SYSTEM .

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-10-09 20:24

Хахахха EAGLE RECOGNITION SYSTEM[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   14-10-09 20:25

Да не се бърка с DICK RECOGNITION SYSTEM.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-10-09 20:28

[smilie18] [smilie18] [smilie18]
PENIS RECOGNITION AF-C RX D-SPEED DUO EX ULTRASONIC With Nikon mode+

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   14-10-09 20:32

Не, DICK RECOGNITION, го усешаш след официялното обявяване на продукта. Канон имат патент за технологията [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-10-09 20:33

Не това се нарича традиция.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ivodam   
Дата:   14-10-09 22:23

pd: Но защо ревете толкова за ФФ.1.3 за птичарство те приближава повече до обекта и му вкарва повече мегапиксели. - Първото ти твърдение е принципно невярно, кропът по никакъв начин не те доближава нито тебе, нито ти приближава чисто оптически обекта; второто е относително вярно, според конкретния случай - вкарва ти повече МП-та само ако гъстотата на пикселите на единица площ е по-голяма. Конкретен пример: Марк 3 с 10-те си мегапиксела нищо че е кропка 1.3, на един и същ обект, сниман от едно и също разстояние, спрямо 5Д2, вкарва по-малко пиксели, и съответно по-малко детайли. Това много ясно го беше показал Шоти с любимия му тест с 20-те лева, като излезе новата петица, беше я тествал точно спрямо марк 3, със снимки от едно и също място, и картинката с петицата беше несравнимо по-хубава. Та и муу-то не го слушай, ако има възможност, ще си купи още утре ДЗх с бая повечкото пиксели, и ще вади несъмнено по-добри кадри. С или без кропене. 100 пъти обяснявах, стига с тия глупости, че много пиксели ни трябвали само за кропене, не е вярно. Повечето пиксели дават по-детайлно изображение, и не служат и само за голям печат. Разбира се, има определена граница, след която стават пък много дребни пикселите, всичко е въпрос на баланс в тоя живот. На мен ми се струва, че оптималният баланс за момента е 18 МП на фулфрейм (което и направиха Лайка, като по-тъпи).

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-10-09 22:27

Разбирам [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   14-10-09 22:40

Иво ако има бърз ФФ на 18мп от Канон направо ще се оженя за тази камера, въпреки че лично аз искам 16, за мен е оптималния вариант м/у резолюция и размер на файловете...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: muu   
Дата:   14-10-09 22:45

Автор: ivodam
Дата: 14-10-09 22:23

pd: Но защо ревете толкова за ФФ.1.3 за птичарство те приближава повече до обекта и му вкарва повече мегапиксели. - Първото ти твърдение е принципно невярно, кропът по никакъв начин не те доближава нито тебе, нито ти приближава чисто оптически обекта; второто е относително вярно, според конкретния случай - вкарва ти повече МП-та само ако гъстотата на пикселите на единица площ е по-голяма. Конкретен пример: Марк 3 с 10-те си мегапиксела нищо че е кропка 1.3, на един и същ обект, сниман от едно и също разстояние, спрямо 5Д2, вкарва по-малко пиксели, и съответно по-малко детайли. Това много ясно го беше показал Шоти с любимия му тест с 20-те лева, като излезе новата петица, беше я тествал точно спрямо марк 3, със снимки от едно и също място, и картинката с петицата беше несравнимо по-хубава. Та и муу-то не го слушай, ако има възможност, ще си купи още утре ДЗх с бая повечкото пиксели, и ще вади несъмнено по-добри кадри. С или без кропене. 100 пъти обяснявах, стига с тия глупости, че много пиксели ни трябвали само за кропене, не е вярно. Повечето пиксели дават по-детайлно изображение, и не служат и само за голям печат. Разбира се, има определена граница, след която стават пък много дребни пикселите, всичко е въпрос на баланс в тоя живот. На мен ми се струва, че оптималният баланс за момента е 18 МП на фулфрейм (което и направиха Лайка, като по-тъпи).




[smilie18] дааа, така си е повечето мрх дават по детайлно изображение.... дават....[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   14-10-09 22:48

Е зависи от размера на пиксела и от резолюцията на обектива.
Ако е неква супер острилка да пълни матрици като на 7д мое и да дава повече детайл.
В всички останали случай ще е шкембе чорба.

Отговори на това съобщение
 Re: 1D4 анонс на 20 Октомври - полу-официално потвърдено.
Автор: ivodam   
Дата:   15-10-09 11:16

Айда Лордъ оф дъ Даркнесъ:



http://ericreagan.smugmug.com/photos/516285025_tbSdZ-M.jpg




[smile] [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   15-10-09 11:17

Иво това е фейк бе спок [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re: 1D4 анонс на 20 Октомври - полу-официално потвърдено.
Автор: ivodam   
Дата:   15-10-09 11:18

Дау: Нищо, да поддържаме огино! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  13  14     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »