Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Сливен - изложба на ФотоАртКлуб и Ученически фотографски конкурс за Димтровден
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   18-09-09 16:32

Уважаеми колеги,

ФотоАртКлуб - Сливен и Община Сливен организират съвместно две събития, посветени на празникът на Сливен Димитровден.
Ученическият фотографски конкурс ПОКОЛЕНИЯ и Есенната изложба на ФотоАртКлуб Сливен ще бъдат проведени в рамките на програмата на Община Сливен за отбелязване на празника.

Ученически фотографски конкурс ПОКОЛЕНИЯ

Община Сливен и ФотоАртКлуб Сливен отправят покана за събирането на фотографии от ученици за участие в първия ученически конкурс на ФотоАртКлуб Сливен. Темата на конкурса е ПОКОЛЕНИЯ. В него могат да участват със свои авторски фотографии ученици на възраст до 18 години. Фотографии, кандидатстващи за конкурса ще се събират в периода от 23 септември до 15 октомври включително. Фотографиите, заснети с дигитална камера се изпращат на адрес photoartsliven@gmail.comи трябва да бъдат не по-малки от 1500 пиксела по широката страна. Фотографиите, заснети с филмова фотокамера не трябва да бъдат копирани, не по-малки от 200 мм по широката страна и се предават или изпращат чрез препоръчана поща на адрес: Сливен 8800, бул. „Цар Освободител” №1, отдел "Култура и вероизповедания", за ученически фотографски конкурс „ПОКОЛЕНИЯ”.
В конкурса по принцип могат да участват младежи от Сливен, или такива които живеят в Сливен, но организаторите могат да допускат и гости.
Десет от участващите в конкурса фотографии ще бъдат включени в Есенната изложба на ФотоАртКлуб Сливен, посветена на празника на Сливен Димитровден. Трите най-добри фотографии ще бъдат наградени.
Повече информация за регламента на конкурса ще намерите на адрес

http://photoartsliven.com/


Пълен регламент за участие:
http://regionsliven.org/hristo/personal/photoartclubsliven/reglament_pokolenia_last.pdf



Есенна изложба на ФотоАртКлуб Сливен, посветена на празника на Сливен Димитровден

Община Сливен и ФотоАртКлуб Сливен отправят покана до членовете на клуба за участие в Есенната изложба на ФотоАртКлуб Сливен, посветена на празника на Сливен Димитровден. Фотографии ще се събират в периода от 23 септември до 10 октомври включително. ФотоАртКлуб Сливен ще покани за участие в изложбата и представители от други фотографски общности от страната. Повече информация за изложбата ще намерите на адрес

http://photoartsliven.com/



Повече информация за организаторите:

http://photoartsliven.com/


http://www.sliven.bg/



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: violator   
Дата:   18-09-09 19:55

Мммммммм... изложба [smile] [smile] [smile]
Там сме [smilie24] [smilie24] [smilie24] .......

Линкчето с пълния регламент за участие не ми се отваря [smilie8]

Поздрави [beer] [shtrak]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   19-09-09 09:14

Мишо, благодаря [smile] малка моя издънка на сървъра.
Сега вече си работи [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   19-09-09 09:19

Ученици от Сливен? Даже им имат списъка, сигурно.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   19-09-09 09:23

asahi [smile]
Не бе, в регламента си пише, че може всякакви, стига да искат [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: asahi   
Дата:   19-09-09 09:36

Друга е формулировката. Ако си го бяха спестили щяха да получат един по-богат на фотографии конкурс.

Едно такова изискване говори или за неразбиране, или за нагласена работа. Надявам се да е първото.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: niki_versace   
Дата:   05-10-09 02:16

ами да ама е огромно ограничение.. да не би само в Сливен да има фотографи? а къде въобще се намира сливен на фотографската сцена? може би под нея, цялото ми уважение [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deja.vu   
Дата:   05-10-09 04:17

Извън темата е ,но как е възможна регистрацията в този сайт:

http://photoartsliven.com/ ?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: digitalgab   
Дата:   05-10-09 10:27

Май регистрацията се прави в любимата кръчма на членовете. Или на Драгиева чешма.[smile]



Публикацията е редактирана (05-10-09 10:28)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   05-10-09 10:47

За регистрация във photoartsliven.com трябва да се даде рушвет на председателя и на секретаря на клуба, както и да се почерпят обилно всички членове на някоя от сбирките [smilie3]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-10-09 11:26

[smilie10]

Извадки от Общите правила на въпросния сайт
ТУК



Общи правила на PhotoArtSliven.com

PhotoArtSliven.com е частен сайт на Фото Арт Клуб Сливен.
Сайтът, форумът и галерията се поддържат от Клуба и неограничен достъп до тях имат единствено членовете на Фото Арт Клуб Сливен. Потребителски профили в сайтът, форумите и галериите на Фото Арт Клуб Сливен се създават единствено от администраторите на сайта за членовете на Фото Арт Клуб Сливен, в съгласие с устава на Клуба, решенията на ръководството и/или общото събрание на Клуба и приложимото законодателство...


------------------------

Нека се опитам да обясня... За хората, които явно мислят, че щом някой не е от София - по-добре да не се занимава с нищо...

Преди няколко години с доста ентусиазъм и доста усилия, благодарение на основния дразнител - Данчо Миронски - успяхме да се организираме - по-голямата част от хората, занимаващи се активно с фотография в Сливен, основно любители, но и някой от професионалистите.

Създадохме този сайт, за да показва клуба пред света и да можем да се представяме чрез него.
Опитваме се да организираме оттогава насам поне по две изложби на клуба годишно, с надеждата "да живне" фотографския живот в Сливен...
Опитваме се сега да организираме този конкурс за средношколците в Сливен, с надеждата да популяризираме фотографията сред тях.

Нека подчертая също така, че всичко което правим го правим със собствени средства. Едниствения източник на финансиране е членския внос на двадесетимата (приблизително) членове на клуба и парите, които събираме допълнително помежду си, когато организираме изложби.

Имаме доста добри отношения със сродни групи - основно колегите от Бургас и Ямбол. Марто и Екобо от Ямбол са и формално наши членове, имаме топли връзки и с останалите от Ямбол. Колегите от "Бургаско фотографско общество" също са участвали в няколко наши изложби, за което им благодарим и което ни прави доста щастливи.


На поста на niki_versace, от който общо взето излиза нещо като "Абе вие сте от Сливен, как можете изобщо да правите нещо и да се занимавате с фотография..." просто не зная какво да отговоря.

Благодаря за отношението, моля тези, които се чувстват достатъчно велики да ни извинят за това, че бидейки "провинциалисти, които ги няма на картата изобщо" сме дръзнали да се занимаваме с фотография и да работим за повишаване на нивото и и в нашия град. Извенете, скъпи другарчета генийчета!

Но не се учудвам де, в този форум е така от самото начало...


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   05-10-09 11:30

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   05-10-09 14:36

Да разбираме,че не може да се регистираме без да сме членове на клуба.
[beer] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18][beer] [beer] [beer] [shtrak] [smilie24]



Публикацията е редактирана (05-10-09 16:25)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-10-09 14:41

steeens
не мисля, че имаме в момента ресурса да поддържаме истински фотосайт като този например със стотици или хиляди акаунти. Просто не ни е по силите.
Освен това защо да го правим - защото сега съществуващите сайтове (поне 3-4) не стават, а ние ще го направим по-добре ли?
Това е просто сайт на клуба. Няма претенции да организира някаква голяма общност, няма претенции да бъде национален. Нито можем да си го позволим, нито пък има нужда да дублираме Фото форум например.

В тази връзка - абе всички клубове по различните градове ли поддържат сайтове с хиляди акаунти? [smilie10] И дали всеки от нас е регистриран в 30-40 такива сайта да си показва снимките [smilie10]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   05-10-09 14:54

steeens

ами сещам се какво имаш предвид...
само мога още веднъж да благодаря за отношението...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ecobo   
Дата:   05-10-09 14:55

steeens, тия средните пръсти си ги заври изодзаде! [smilie5]

Сайта е на сливенския клуб, като не ти харесва и ти е тъпо, трай си и толкоз. Няма нужда да се правиш на много отворен. Има си условия за ползване на сайта и те се спазват. Точка!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: gangelov   
Дата:   05-10-09 15:01

[smilie24] Браво Ицо!!! Точно така.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   05-10-09 16:22

HSGeorgiev написа:

> steeens
>
> ами сещам се какво имаш предвид...
> само мога още веднъж да благодаря за отношението...

И аз благодаря!Извинявам се за предното включване,ама така ми прозвуча първото обяснение.[beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   05-10-09 16:28

ecobo написа:

> steeens, тия средните пръсти си ги заври изодзаде! [smilie5]
>
> Сайта е на сливенския клуб, като не ти харесва и ти е тъпо,
> трай си и толкоз. Няма нужда да се правиш на много отворен. Има
> си условия за ползване на сайта и те се спазват. Точка!


Хубу ,де!Не се впрягай толкоз и ти няма нужда да се пениш,човека ми обясни как стоят нещата.И да ми е тъпо,такива са условията,познато ми е от някъде това ама от къде ли?[thankyou] Запетайка!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: j_mironski   
Дата:   05-10-09 16:32

Да уточня някой неща.
1. Не е нужно да си член на клуба за да участваш в конкурса
2. Сайта беше замислен да се ползва само от членове на клуба още в самото начало с цел да не се пълни с всевъзможни регистрации и празни профили. Сайта е сравнително нов и има още какво да се прави по него, но все пак нещата трябва да се съгласуват и с мнението на членовете на клуба
3. Ако някой желае да качва снимки в сайта да пише на админа, да прати няколко снимки дза да се представи и няма проблеми
Да заповяда и на сБирките ни - добре дошъл
4. Конкурза е обявен за ученици само от Сливен и региона - да така е но не пречи и от други градове да се участва.
Просто се прави за първи път и все още не се знае какво къде и как, а и се надяваме за в бъдеще от по голяма подкрепа от общината
5. Относно учениците - проблем няма, може и списък да намерим и под строй да ги накараме да снимат. Знаете че сме град на "Хайдути"[smilie3]

niki_versace - това че ти не знаеш къде се намира Сливен на фотографската сцена не значи че другите не знаят. А ти не знаеш защото си под сцената [smilie23]

steeens - не си много оригинален, ecobo
ти е казал всичко изчерпателно [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: steeens   
Дата:   05-10-09 16:54

Няма да си трая и толкоз.Просто си казах мнението,съгласен съм че първоначално беше неучтиво,но се коригирах.Но защо ли се учудвам на отношението,позната ми е тая система за съжаление.След като сами си слагате ограничение,не се чудете защо няма да имате много участници.Явно наградите вече са разпределени ,в тоя регион това е често явление.[smilie25] /Е не само там де,да не се обидят останалите,това си национално явление/[smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: j_mironski   
Дата:   06-10-09 09:21

steeens - много добре съм обяснил за какво иде реч, явно не четеш внимателно. Ограничения за участниците няма всеки може да праща снимки стига да отговаря на условието да е ученик. Пощата е достъпна за всеки.
Целта ни не е да дадем награди на свои хора а и самите награди не са предметни нито парични, а морални , така че никой не го грее това. Идеята е да привлечем нови членове на клуба и да създадем и ученически клуб

Не зная от кой регион си ти, ама не сравнявай нашия с вашия

Ако няма какво ценно да напишеш по добре не пиши нищо

Отговори на това съобщение
 Re: Секта а?
Автор: deja.vu   
Дата:   06-10-09 10:04

Темата се дооформи и без това с друга тематика.

Накратко стана ясно,че за да се регистрира някой в този Сливенски сайт(в което няма нищо лошо) за арт фото и т.н ,трябва да е:

-Пил две ракии с местните на някоя чешма.

-Да има рода или познат някой за да го вкара в затвореното общество.

-Да е член задължително в Арт клуба.

-Да пише на админа на сайта ,че има желание да членува в тази местна забележителност.
Най-вероятно се изисква и мотивационно писмо.
Нищо,че админа е пропуснал да добави опция КОНТАКТ в целия този сайт.

Струва ми е се малко странно.

И кой казва ,че членовете на сайта били аматьори.
Виждайки снимките им, имам смътни спомени,че това са местните фотографи.

Друг е въпроса как да дефинираме аматьор/професионалист.

Може би, би било по-ясно в така наречените правила да пише:

Този сайт е за Бачо,Рачо,Кратунчо и родата Г-да Членове на Арта,а?



Публикацията е редактирана (06-10-09 10:23)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: j_mironski   
Дата:   06-10-09 11:14

deja.vu - виж ама никак не ми харесва тона ти
Ако толкова много искаш да качваш снимки прати на j_mironski@abv.bg 10-15 снимки различни от тези в профила ти, щото там не става ясно какво можеш и какво не.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: HSGeorgiev   
Дата:   06-10-09 11:21

deja.vu

Извинявай, би ли ми обяснил мааалко по-конкретно какво толкова лошо сме направили ??? [smilie10]

Направили сме си сдружение - това лошо ли е?

Направили сме си сайт на това сдружение - това лошо ли е???

Стараем се да правим изложби - това лошо ли е???

Опитваме се да популяризираме фотографията сред децата - това лошо ли е???

В клуба ни имат място и професионални фотографи - да това е така. Ние се радваме, че и част от тях са при нас. Макар и не всички, за което съжаляваме.

Мнозинството от нас са любители, да това е така - това пречи ли нещо? Ти може би си велик професионалист или какво?

Единствения начин за влизане в дружеството е този, определен от закона. Поне аз не зная друг. А пък искаме да имаме истинска, легитимна форма на сдружението, защото иначе пък със сигурност никой няма да ни приеме насериозно.
Да спекулираш със шегата на Екобо, за черпенето по-горе трябва да си много злобен [smilie23] Това не се разбира, че е шега, така ли???

Всичко, което сме правили до сега сме го правили събирайки пари помежду си, без да сме кой знае колко богати.

Адреса за кореспонденция го има дори в началото на тази тема например ако си забелязал - photoartsliven@gmail.com

Ако имаш някакви претенции - HSGeorgiev@gmail.com, скайпа ми е h_georgiev

За разлика от теб аз не се крия.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: nikidimov   
Дата:   06-10-09 13:55

до deja.vu
Заповядай на някоя от сбирките всичко това написано да ни го кажеш лично в очите - почерпката от адаша я имаш, от мен също. Имаше някъде тук, из форума, тема, написана от администратор на сайта, как се прави една изложба и с какво е свързано това. Намери и я прочети - тогава сигурно ще ти се изяснят много неща. И тогава сигурно ще имаш повече уважение към хората, които с ЛИЧНИ средства са създали нещо, което ни носи радост и в някаква степен удовлетвореност.
Ти борил ли си се с Община за места за изложба? Ти работил ли си за "хората" за Бог да прости, за да ти предоставят изложбена площ? Виждал ли си презрителното отношение на чиновника към твоя труд и неразбирането, че и фотографията е изкуство? Харчил ли си от джоба си хиляди левове за да представиш страната си извън нейните предели и сблъсквал ли си се с лайнарщината на комисии от Министерството на културата?...
Лесно се лае срещу луната, но трудно се сере на нея.


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: j_mironski   
Дата:   06-10-09 16:26

nikidimov - благодаря за подкрепата

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deja.vu   
Дата:   06-10-09 20:11

Съжалявам за тона ми ,но беше провокиран.

Исках да се регна в този сайт.

Вместо това трябва да нося от девет дола вода,за да успея някак си в начинанието да се доказвам на неизвестно кой.
До толкова е усложнена процедурата.

Не държа да качвам някъде снимки j_mironski.
И по сбирки да ходя, нито лично да познавам, който и да било.

Освен това, ракия не пия.

Чисто сантиментални са ми подбудите.

Града.


Колкото до сдружението,дейноста му и всичко ,което правите във връзка с това HSGeorgiev е похвално.
Успех занапред.



Публикацията е редактирана (06-10-09 20:14)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: marto   
Дата:   06-10-09 20:16

Автор: nikidimov
Дата: 06-10-09 13:55

Лесно се лае срещу луната, но трудно се сере на нея.



Много ми хареса [smilie24]


Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »