Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   18-09-09 11:24

Ще се начетем на кретении в тая тема явно... Стабилизация и следящ фокус при макро [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   18-09-09 11:29

Ако може някой да ти го донесе от шатите излиза 1400 лв! Това че тук в България е на такава цена е друг въпрос!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   18-09-09 11:31

Шоти излиза над 1.5лв ако ти дойде по човек

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   18-09-09 11:34

взех цената от BH, чукнах я по 1.33 и получих под 1400 лв. Не знам ти как ги изкара 1.5
дори ако си поръчаш директно от BH, платиш мито и ддс и пак излиза 1700 лв. Разликата е 350 лв спрямо тукашната цена.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   18-09-09 12:02

Ами сметнал съм ги и съм ги гледал
Излиза малко под 1900.
Забравяш шипинга според мен, и курса не е 1.33, не гледай купува а продава. Разликата при макрото е ок, ама при 7Д е покъртителна...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   18-09-09 12:06

Аз няма да се обаждам, не, че не съм се убедил на практика Е ли полезна стабилизацията и перфектния следящ фокус на никон, нооооо... тази тема на този етап не ме вълнува [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   18-09-09 12:17

Navy не знам какво ти е полезно на теб, обаче на половината никонци малко учебници по Български език ще ви дойдат много добре! Да ви стабилизират неграмотността на мненията във форума, един вид...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Тед   
Дата:   18-09-09 12:24

втор: GenaDP
Дата: 18-09-09 11:24

Ще се начетем на кретении в тая тема явно... Стабилизация и следящ фокус при макро [smilie18]
-------------------------------------------

Напълно съгласен.

-------------------------------------------

Стабилизацията ще е за този, който не снима макро.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: oxcart   
Дата:   18-09-09 12:33

И аз не разбрах... пречи ли тая стабилизация, що ли..? хората със стабилизация в телата как снимат макро не знам...ужас [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   18-09-09 12:48

Хем сърби, хем боли. [smilie5]

Добре, че не снимам с Канон. [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с новото макро от канон?
Автор: ogimag   
Дата:   18-09-09 12:51

Пречат им мозъците на някои. Като не я искате- имате копче On-Off. Някои хора май си говорят наизуст.
Стабилизацията- [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   18-09-09 12:52

Данби, те умниците не знаят, че тази стабилизация все пак може да се изключва, хората копчета са измислили [smilie18]

А че е хубаво да я има, когато се наложи си е много готинко...
Този обектив има чудесен рисунък и освен за макро може да се използва и за друго [smilie7]

А тези, които си мислят, че с ТОЗИ обектив и следящия фокус на Д300 нищо не става... могат да се хванат някъде по себе си и да стискат... да стискат... да стискат...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matasel   
Дата:   18-09-09 12:53

Преподобни GenaDP, аз ли нещо не съм разбрал или ТиЕ сте закъснели с информирането ТВи за новата система на Канон, ама в нея наистина има нещо, което поне според официалната информация се прави за първи път в обектив и ако се направи добре би могло да помогне и при макро. Айде сега почетете малко и после елате да ни просветЛите нас простосмъртните с някоя НЕкретения[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: promis   
Дата:   18-09-09 12:55

На мен последния път щеше да ми свърши много добра работа ако имах стабилизация. Ясно е, че и без нея може, но помага в екстремни случаи (като си си забравил статива например [smilie5])

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   18-09-09 13:11

Та като тръгнеш из храсталаците да снимаш буби... ще се ръчкаш със статива... и как ще го ръчнеш тоя статив на 15 санта от земята... и как се го нагласяш...
А той ще легне стабилно в шубрака разбираш ли... и ще ти е ужасно удобно стативи ли да нагласяш да не падат, буби ли да гониш... изобщо пълна идилия...

Аре бе, да бягат тия остарели схващания [smilie18]

Изобщо сред природата не е удобно да се влачат моткащи се стативи!
Виждаш бубата... приклякаш, пролазваш или там се изгъзурчваш някак си... единия флаш в лявата ръка, другия флаш на апарата или сложен набързо в тревата като контражур... със свободната ръка държиш тялото и на следящ фокус бубата е закована!
Изтествано и работи [smilie18]

А в колко ситуации макро обекти, които са неподвижни, но няма как да ги осветиш достатъчно и стабилизацията така ти помага не е истина...

А канонци ако искат... ми ДА НЕ си го купуват бе [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с новото макро от канон?
Автор: ogimag   
Дата:   18-09-09 13:24

Неви- съгласен. Ама не ми се пишеше толкова много.
А и да добавя. Тъмно- вдигаш ИСО-то до някъде. Ама донякъде. И пада скоростта.
Искаш по голям ДОФ. Затваряш блендата- пада скоростта.
Снимаш на неудобни места където не става за статив...
Примери доста за нуждата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   18-09-09 13:28

Оги... те големите фотографи бубите ги ловят в бурканче, после ги слагат в хладилника... да се обездвижат...
След това с студиото си ги наместват на опитната постановка и .... прааас! с дистанционното от статив и глей ма аз кой съм и кого водя [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с новото макро от канон?
Автор: Canon   
Дата:   18-09-09 13:47

Две каки:
- Имам буби, ще ходя на доктор.
- Аз няма, те моите буби са си здрави ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   18-09-09 15:54

Бе 1:1 макро от ръка.... успех... Като знам посред бял ден как пада скоростта...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matasel   
Дата:   18-09-09 16:11

А Преподобният чете ли чете за стабилизацията при макро обективите! Чети, Преподобни, чети, сега му е времето[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: promis   
Дата:   18-09-09 16:59

Когато насекомото се движи, или пък духа вятър и там тревите се движат, и статива не помага много. Май най-добре макро светкавица да се купи, как мислите?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   18-09-09 18:05

https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonWall.gif

знаех си аз че няма кой да изкаже компетентно мнение по темата ми, ма толкоз глупост се изписа че свят ми се зави! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sun   
Дата:   18-09-09 21:46

Имах възможност да направя няколко кадъра с обектива и честно казано много ми хареса. Обективът, който пробвах не може обаче да се нарече е предпродукшън. Фокусът му беше доста бавен и имаше сериозни аберации. Страхотно боке, отлична изработка - стори ми се обаче лек за ЕЛ обектив, което според мен е предимство. Ще чакам финалният да видим дали ще сбъдва мечти.[smilie5] Имайте предвид, че съм и повече Никонец.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-09-09 22:00

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zariio   
Дата:   18-09-09 23:40

Ето че се появи и темата:

http://photography-on-the.net/forum/showthread.php?t=753672



Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »