Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 
 Какво стана с новото макро от канон?
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   17-09-09 22:58

Всички за 7D говорят, а аз не видях една снимка правена с този обектив или някакво превю за това как се държи новата хибридна стабилизация при макро обектива? Някой да е чул или видял нещо по темата?


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   17-09-09 23:05

Извинявам се за тъпия въпрос, обаче не разбирам защо е стабилизация на макро обектив... То човек обикновено снима макро със статив или монопод, щото иначе фокусът бяга яко, а за това не знам доколко помага стабилизацията... Да беше пък f/2, да го комбинираш и с портретен, да обяснява, ама не... Каква е логиката?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-09-09 23:07

http://vbox7.com/play:aefa59e5

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   17-09-09 23:09

sirkhann
Питай никонци за МАКРО-то, те са напред с март'ряла, нал имат 105вр

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   17-09-09 23:11

Знам го това макро, ама те уж го ползват за портрети него, доколкото знам.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   17-09-09 23:24

Разбрах те, канонското не става за портрети, щото не е софт, така ли?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   17-09-09 23:31

Не става дума за 100 DC-то. Ама в последно време колко се плю по макро обективите в употребата им за портрети... Явно просто е да се борят Никонците с еквиваленти.

Ама някой от тук ще предпочете 100/2.8L Макро IS срещу 135/2L за портрети ли? Явно идеята е да е бръснарско ножче за 7D-то за портрети, да има IS за фукня и да има защо хората със 100/2.8 USM да си го купят... Те нали това ни обясняваха, че било допълнение, не ъпгрейд или замяна...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   17-09-09 23:36

pd, ти си ебати кретена [smilie5] [shtrak] [beer]

Каква фукня бе sirkhann, що за глупости говориш? Предимствата на стабилизацията са доказани от години, не виждам защо токова негативно говорите срещу нея??

При 18МП леко трепване на ръката и си дотам с фокуса. А ако си мислите че бубулечки се гонят със ставив, много се лъжете.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   17-09-09 23:39

Бе аз буболечките с монопод ги гоня, ама по-големия проблем ми е, че ми бяга фокуса като мръдна, а не, че съм мръднал. Та това не разбрах, дали таз велиха хибридна стабилизация помага да не загубиш фокус, не само да не размажеш...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   17-09-09 23:40

Въпреки, че като гледам как никой не гласува за буболечки в този форум, треа си малоумен да набиеш 2к лева в такъв обектив [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с новото макро от канон?
Автор: demiman   
Дата:   17-09-09 23:42

Автор: sirkhann
Дата: 17-09-09 23:11

Знам го това макро, ама те уж го ползват за портрети него, доколкото знам. [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-09-09 23:43

ShotlandetsaWildlife [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   17-09-09 23:50

sirkhann
Аз монопода го ползвам за апарата, а ти го ползваш за буболечките, както овчар гегата си, нали, да ги завръщаш че мноо бегат пущините

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   17-09-09 23:55

Шотландец, да ма прощаваш, ама стабилизация за макрото няма никва файда. А сети са що... Апропо, в профила ми има няколко буболечки. Без IS.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   17-09-09 23:59

да не кажеш чр не снимам макро, ети ти снимка на очите на цвъцка, вчера я снимах


http://www.gencho.com/gallery/albums/userpics/10002/_MG_6666.jpg


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   17-09-09 23:59

Шоти пиши на канон писмо:
"Ко стана с макрото?"

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   18-09-09 00:10

Аз съм с 15 кг-мово гитцо и ми се клати на макро, едвам кадрирам и фокусирам ....
Бе снимайте си без стабилизация ....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   18-09-09 00:21

Ми явно много ти треперят ръцете... явно ги претоварваш с нещо... [smilie19]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Kanonir   
Дата:   18-09-09 05:14

По МТФ изглежда повече от добре, но като стабилизиране няма голям смисъл някой да ми обяснява на него как му харесвало, така че чакам да се появи в тукашните дилъри под наем, щото ми е любопитно дали наистина стабилизацията работи при макро или си е маркетингова фукня като никонската със 105VR:

Key Features
....
New VR II Vibration Reduction allows photographers to shoot hand-held at up to 4 shutter speeds slower than otherwise possible, providing sharper images in general and close-up photography.


a после в инструкцията на обектива:

3. Vibration reduction mode (VRII)

The effects of vibration reduction
• When the subject is from infinity (∞) to approx. 3m (9.8 ft.) away (at 1/30x
reproduction ratio), pictures can be taken at shutter speeds approx. 4 stops* slower
than is possible without using a VR2lens. As the reproduction ratio increases from
1/30x, the effects of vibration reduction gradually decrease.
(*Under Nikon
measurement conditions. The effects of vibration reduction vary depending on
individual and shooting conditions.)


ако и на Канон разбиранията за макро са подобни 3м или 1/30х reproduction ratio, ами НЕ МЕРСИ и сегашното 100 макро си е повече от добро, а като ми трябва стабилизираното 100мм (пак достатъчно добро) за "general photography" си го имам в 70-200!


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   18-09-09 08:02

Каквото и да говорите, стабилизацията е незаменима екстра при снимане на макро, особено буболечки. Картината заспива във визьора и това адски помага както при кадрирането, така и при фокусирането. В комбинация със следящ фокус рязко подобрява резултата, дори и при бързо движещи се или клатени от вятъра обекти.

Не съм пипвал стабилизирания макро на Канон, то май още никой не го е пипвал, но стабилизираният 70-200 с три макро пръстена, от разстояние 70-80 см на 200 мм прави направо чудеса!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: shama   
Дата:   18-09-09 09:11

ами аз го чакам нетърпеливо вече

това че е макро обектив не е задължително да снимаш само макро нали.

Аз лично мисля да заменя 85-цата за новия поради ограничението от почти 1м мин. фокусно разстояние .


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: chukov   
Дата:   18-09-09 09:14

Видяхме го и го пипнахма на една лекция на Фотоваканцията, ама не знам някой дали направи кадри с него

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   18-09-09 09:35

Чуков баце, кажи поне на пипане и на гледане как е, ако никой не е снимал с него...

Мисля че ще е чудесен обектив, даже и да не е толкова ефективна стабилизацията при макро и ад не ти позвалява 2 стопа по-ниска скорост, със сигурност това, че образя няма да ти играе във визьора е чудесно [smilie24]

А иначе за портрети си има други обективи...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   18-09-09 11:16

Това за стабилизацията при фокусиране е оферта, наистина, особено в 10х liveview е ужас.... Обаче... да дам 2х повече пари за този благина, да ме прощават...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Petri   
Дата:   18-09-09 11:21

Новото макро ще е много яко - нямам търпение да ъпгрейдвам [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: GenaDP   
Дата:   18-09-09 11:24

Ще се начетем на кретении в тая тема явно... Стабилизация и следящ фокус при макро [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   18-09-09 11:29

Ако може някой да ти го донесе от шатите излиза 1400 лв! Това че тук в България е на такава цена е друг въпрос!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   18-09-09 11:31

Шоти излиза над 1.5лв ако ти дойде по човек

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   18-09-09 11:34

взех цената от BH, чукнах я по 1.33 и получих под 1400 лв. Не знам ти как ги изкара 1.5
дори ако си поръчаш директно от BH, платиш мито и ддс и пак излиза 1700 лв. Разликата е 350 лв спрямо тукашната цена.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   18-09-09 12:02

Ами сметнал съм ги и съм ги гледал
Излиза малко под 1900.
Забравяш шипинга според мен, и курса не е 1.33, не гледай купува а продава. Разликата при макрото е ок, ама при 7Д е покъртителна...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   18-09-09 12:06

Аз няма да се обаждам, не, че не съм се убедил на практика Е ли полезна стабилизацията и перфектния следящ фокус на никон, нооооо... тази тема на този етап не ме вълнува [smilie7]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   18-09-09 12:17

Navy не знам какво ти е полезно на теб, обаче на половината никонци малко учебници по Български език ще ви дойдат много добре! Да ви стабилизират неграмотността на мненията във форума, един вид...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Тед   
Дата:   18-09-09 12:24

втор: GenaDP
Дата: 18-09-09 11:24

Ще се начетем на кретении в тая тема явно... Стабилизация и следящ фокус при макро [smilie18]
-------------------------------------------

Напълно съгласен.

-------------------------------------------

Стабилизацията ще е за този, който не снима макро.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: oxcart   
Дата:   18-09-09 12:33

И аз не разбрах... пречи ли тая стабилизация, що ли..? хората със стабилизация в телата как снимат макро не знам...ужас [smilie25]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   18-09-09 12:48

Хем сърби, хем боли. [smilie5]

Добре, че не снимам с Канон. [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с новото макро от канон?
Автор: ogimag   
Дата:   18-09-09 12:51

Пречат им мозъците на някои. Като не я искате- имате копче On-Off. Някои хора май си говорят наизуст.
Стабилизацията- [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   18-09-09 12:52

Данби, те умниците не знаят, че тази стабилизация все пак може да се изключва, хората копчета са измислили [smilie18]

А че е хубаво да я има, когато се наложи си е много готинко...
Този обектив има чудесен рисунък и освен за макро може да се използва и за друго [smilie7]

А тези, които си мислят, че с ТОЗИ обектив и следящия фокус на Д300 нищо не става... могат да се хванат някъде по себе си и да стискат... да стискат... да стискат...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matasel   
Дата:   18-09-09 12:53

Преподобни GenaDP, аз ли нещо не съм разбрал или ТиЕ сте закъснели с информирането ТВи за новата система на Канон, ама в нея наистина има нещо, което поне според официалната информация се прави за първи път в обектив и ако се направи добре би могло да помогне и при макро. Айде сега почетете малко и после елате да ни просветЛите нас простосмъртните с някоя НЕкретения[smilie5]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: promis   
Дата:   18-09-09 12:55

На мен последния път щеше да ми свърши много добра работа ако имах стабилизация. Ясно е, че и без нея може, но помага в екстремни случаи (като си си забравил статива например [smilie5])

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   18-09-09 13:11

Та като тръгнеш из храсталаците да снимаш буби... ще се ръчкаш със статива... и как ще го ръчнеш тоя статив на 15 санта от земята... и как се го нагласяш...
А той ще легне стабилно в шубрака разбираш ли... и ще ти е ужасно удобно стативи ли да нагласяш да не падат, буби ли да гониш... изобщо пълна идилия...

Аре бе, да бягат тия остарели схващания [smilie18]

Изобщо сред природата не е удобно да се влачат моткащи се стативи!
Виждаш бубата... приклякаш, пролазваш или там се изгъзурчваш някак си... единия флаш в лявата ръка, другия флаш на апарата или сложен набързо в тревата като контражур... със свободната ръка държиш тялото и на следящ фокус бубата е закована!
Изтествано и работи [smilie18]

А в колко ситуации макро обекти, които са неподвижни, но няма как да ги осветиш достатъчно и стабилизацията така ти помага не е истина...

А канонци ако искат... ми ДА НЕ си го купуват бе [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с новото макро от канон?
Автор: ogimag   
Дата:   18-09-09 13:24

Неви- съгласен. Ама не ми се пишеше толкова много.
А и да добавя. Тъмно- вдигаш ИСО-то до някъде. Ама донякъде. И пада скоростта.
Искаш по голям ДОФ. Затваряш блендата- пада скоростта.
Снимаш на неудобни места където не става за статив...
Примери доста за нуждата.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: navy   
Дата:   18-09-09 13:28

Оги... те големите фотографи бубите ги ловят в бурканче, после ги слагат в хладилника... да се обездвижат...
След това с студиото си ги наместват на опитната постановка и .... прааас! с дистанционното от статив и глей ма аз кой съм и кого водя [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с новото макро от канон?
Автор: Canon   
Дата:   18-09-09 13:47

Две каки:
- Имам буби, ще ходя на доктор.
- Аз няма, те моите буби са си здрави ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   18-09-09 15:54

Бе 1:1 макро от ръка.... успех... Като знам посред бял ден как пада скоростта...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: matasel   
Дата:   18-09-09 16:11

А Преподобният чете ли чете за стабилизацията при макро обективите! Чети, Преподобни, чети, сега му е времето[smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: promis   
Дата:   18-09-09 16:59

Когато насекомото се движи, или пък духа вятър и там тревите се движат, и статива не помага много. Май най-добре макро светкавица да се купи, как мислите?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   18-09-09 18:05

https://photo-forum.net/joro/emoticons/EmoticonWall.gif

знаех си аз че няма кой да изкаже компетентно мнение по темата ми, ма толкоз глупост се изписа че свят ми се зави! [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sun   
Дата:   18-09-09 21:46

Имах възможност да направя няколко кадъра с обектива и честно казано много ми хареса. Обективът, който пробвах не може обаче да се нарече е предпродукшън. Фокусът му беше доста бавен и имаше сериозни аберации. Страхотно боке, отлична изработка - стори ми се обаче лек за ЕЛ обектив, което според мен е предимство. Ще чакам финалният да видим дали ще сбъдва мечти.[smilie5] Имайте предвид, че съм и повече Никонец.[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   18-09-09 22:00

[smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zariio   
Дата:   18-09-09 23:40

Ето че се появи и темата:

http://photography-on-the.net/forum/showthread.php?t=753672



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sun   
Дата:   18-09-09 23:47

Слагам в профила една поздравителна картичка, като уточнявам, че това е възможно най-лошото. Ужасно осветление,1600 исо, ниска скорост, от ръка и само 20Д под ръка.[smilie5] Но финалният ще надмине очакванията - убеден съм.[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   19-09-09 01:23

Ох, много хубав обектив... стабилизацията да си гледа работата, ама ако верно излезе някакъв нож за масло, ще се купува 2012...като плъзне из базара...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с новото макро от канон?
Автор: iPonche   
Дата:   19-09-09 01:42

Чакам(е) го с нетърпение и си мисля, че ще е много добро попадение [ezik]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BirdOfPray   
Дата:   19-09-09 10:12

iPonche - ти нали беше с Никонче ??

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с новото макро от канон?
Автор: iPonche   
Дата:   19-09-09 10:20

Резервният ми е 5д мк2 [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: BirdOfPray   
Дата:   19-09-09 10:31

ВАЙ, вай... не е ло много тежко туй 5д мк2 за резервно ? [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iPonche   
Дата:   19-09-09 10:41

Kато има кой да го носи... [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   25-09-09 17:08

Ето и официалното детайлно становище от Канон за макро стабилизацията:

"When shooting at 0.5x magnification the IS system will offer up to 3 stops of benefit and when shooting a full life-size magnification (1:1) provides up to 2 stops of benefit. This has removed the need for a tripod in many situations and will open up the world of high quality macro photography to many more users."

http://cpn.canon-europe.com/content/product/lenses/100_mm.do



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   25-09-09 17:16

Това и аз го четох, много е хубаво, наистина!!! В 50% от случаите ще е от помощ... Ама в другите 50% от случаите, и да сработи, като ти избяга фокуса от главата на г_з_ на мухата, язък, че си набил още 1000 лв само за едната стабилизация.

Най-важното е, че Никон тва с 2 стопа при 1:1 не го могат!!!!

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с новото макро от канон?
Автор: Canon   
Дата:   25-09-09 23:08

sirkhann
1000-та не само за 'голата" стабилизация, различна разработка е. Както и 70-200 ф/4 ИС е оптически много по-добре от брат си 70-200 ф/4 без ИС

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с новото макро от канон?
Автор: Kanonir   
Дата:   25-09-09 23:13

"When shooting at 0.5x magnification the IS system will offer up to 3 stops of benefit and when shooting a full life-size magnification (1:1) provides up to 2 stops of benefit. This has removed the need for a tripod in many situations and will open up the world of high quality macro photography to many more users."



but.... "seing is believing"... until then [smilie21]


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   25-09-09 23:38

Това е новия 100мм ИС


http://www.usa.canon.com/app/images/Lenses_2009/EF100Macro/profile/ef10028lmisu_mtf.gif




и стария 100мм нестабилизиран

http://www.usa.canon.com/app/images/lens/ef_100_28mtf.gif



За сравнение с еталонния 300мм ф/2.8 ИС, новия макро се доближава до характеристиките му, освен това е прекатегоризиран в Л класа


http://www.usa.canon.com/app/images/lens/ef_300_28mtf.gif




Публикацията е редактирана (25-09-09 23:39)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: zariio   
Дата:   25-09-09 23:40

Мдааа чакам го с нетърпение[thankyou]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   26-09-09 00:26

Добре си се сетил Генчо!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: darksorrow   
Дата:   26-09-09 00:26

май-май това ще се целИ....

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Akeyzerr   
Дата:   26-09-09 01:02

И аз го чакам. Само се чудя дългото макро какво ще го правя като дочакам малкото...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с новото макро от канон?
Автор: borisyankov   
Дата:   26-09-09 02:05

MTF-а е нечовешки, по-добре от 135мм ф2.

А и тъкмо ще имаме обектив за 40мпиксовия 1Дс 4 [cool]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: IDA   
Дата:   26-09-09 10:23

На GenaDP, който обвинява другите в кретения, само му погледнете "макро-шедьоврите" в профила и сами ще видите, кой е кретен.

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с новото макро от канон?
Автор: deniac   
Дата:   07-10-09 12:17

Озадачен съм от сравнението на новото и обикновеното 100mm макро, направено от Bryan Carnathan.
Изглежда този макро обектив освен, че е стабилизиран и с червена лента, няма да блести с друго...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   07-10-09 12:25

дам, лека разлика виждам на ф/4 в средата само. на ф/8 няма разлика също. на 2.8 пак почти никаква ...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: kapitancho   
Дата:   07-10-09 12:27

Ето малко снимки с него: от dc watch

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   07-10-09 12:29

е на 2.8 има разлика е рязкостта доста видима по линиите [smilie8]
Ама и стабилизация и L изобщо не са за подценяване също...
то е ясно че стария си е чудесен оптически обектив...

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с новото макро от канон?
Автор: Canon   
Дата:   07-10-09 23:48

Има си малка разлика и на отворени и на 16, но нещо не достигат МП-лите (24 [smilie11] ) да се видят разликите.
Дали не е мислен за покриване на ФФ 48МП (пълноразмерния еквивалент на 7Д)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   07-10-09 23:59

Стабилизацията помага за автофокуса .Виждам ,че някой не го осъзнават [smile]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   08-10-09 00:43

Каноне, ами ако е мислен да заплъва 7Д сигурно и 48мп ще напълни, то май ще е единствения обектив [smilie18]
48 на ФФ не знам ще има ли скоро, ама 18 на кроп има вече...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-10-09 00:54

Нема се учудум новия дс да е около 35-40 пикселака [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с новото макро от канон?
Автор: Canon   
Дата:   08-10-09 01:05

dau
Много е голяма стъпката за ФФ 21 - 48МП. Вероятно 32-36 е по-приемлива стойност
Иначе 7д се пълни и от 17-55 и от 70-200 и от редица твърди - поне 10-на
Семпълите на 21МП ми харесаха [smilie24] и са на отворени бленди

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deadlirics   
Дата:   08-10-09 09:22

Вече го има в павилиона ,зимаите си един джоб с мухи и паяци и отиваите на тестове.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   08-10-09 09:30

ехххх [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   08-10-09 09:34

ех ехххх https://photo-forum.net/joro/emoticons/1381.gif



Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   08-10-09 10:10

Що ревеш сега?

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с новото макро от канон?
Автор: sauron69   
Дата:   08-10-09 10:15

От радост? [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с новото макро от канон?
Автор: pmartinov   
Дата:   08-10-09 10:59

Тъй като моята тема се зонира неусетно [smilie8]

IS


Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с новото макро от канон?
Автор: deniac   
Дата:   08-10-09 11:11

Аз определено очаквах повече [cool]
Иначе на външен вид е дори "красиво".

Не знам как решавате за колко мегапиксела е правено, но като го сравня с нещо доказано качествено, виждам че новото макро е направо посредствено.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   08-10-09 11:22

И притворен на 5.6 не успява да бие простия 100/2:
(вижте аберациите на цифрите най-отдолу на семплите)

Цък

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   08-10-09 11:29

рева щото няма пари за макро ...
от година се точа и не мога 200 лв да заделя, камо ли за тая сума [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   08-10-09 11:53

Каноне, на каква бленда пълнят 7D,това мисля че е много важно...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Тед   
Дата:   08-10-09 12:14

Питам се дали ще посмеят да минат над 21 мпкс при матриците. Ще е абсолютен маркетингов ход.

http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=bg&sl=ja&u=http://dc.watch.impress.co.jp/img/d



http://translate.googleusercontent.com/translate_c?hl=bg&sl=ja&u=http://dc.watch.impress.co.jp/img/d


Няма смисъл от такива матрици. Ако ще си ги гледам на 12 мпкс, за да ми изглеждат добре ..ок...Какъв е смисълът [smilie11]
Верно че е снимано до Ф4 или 5.6 макс и ДОФ-а е плитък,...но скакалците не са добре.

Аз предполагах, че новото 100 мм макро ще даде power, явно матрицата е по-лакома.

100 мм макро закачено на 5д ще е друга бира.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: deniac   
Дата:   08-10-09 12:18

Тия японски снимки според мен са доста зле. И защо тоя пич снима макро буби на бленда 4 и 5.6???

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Тед   
Дата:   08-10-09 12:21

Въх, това верно ли е за новото макро?
"Минимална дистанция на фокусиране е 0,3 м"
------------------------------------------
Блърнах се с 50 мм макро и 90 мм тамрон.



Публикацията е редактирана (08-10-09 12:27)

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Canon   
Дата:   09-10-09 11:01

Дау
По традиция, при бленди около 5.6-8. От имидж-ресурса гледма че се държи до бленда16 което определено е добре от гледна точка на по-висок ДОФ

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: sirkhann   
Дата:   09-10-09 11:10

Аз съм чувал, че някои хора макрото го правят от няколко кадъра за да компенсират доф-а... ама тва е като снимаш бубите в студио, залепени с мед за масата [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с новото макро от канон?
Автор: Canon   
Дата:   09-10-09 12:29

sirkhann
Софта за събиране на такива кадри е доста калпав за напасване, а и поради разни мащабни промени при префокусирането , резултата не винаги е особено добър

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с новото макро от канон?
Автор: iPonche   
Дата:   09-10-09 13:21

Взехме го вчера - кеф голям [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Petri   
Дата:   09-10-09 13:25

вЕрно ли?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iPonche   
Дата:   09-10-09 13:27

Йъп! Тест уикенда в планината [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Какво стана с новото макро от канон?
Автор: Canon   
Дата:   09-10-09 14:11

iPonche
последно, какво избра?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: iPonche   
Дата:   09-10-09 15:17

В какъв смисъл?[smilie11]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: Petri   
Дата:   09-10-09 15:25

избрала е новото макро, аз така го разбирам
[smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   09-10-09 16:46

Тед, скакалеца не е на цепнат фокус, това е очевидно [smilie24]
или просто на обектива не е направен микроаджъстмънт, какъвто е задължителен за снимане на АФ!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   13-10-09 09:19

давайте нащте снимките от тоя обектив, не се скръндзайте [smilie6]

Отговори на това съобщение
 

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »