Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-10-09 12:09

Да фактите са си факти.
Но аз виждам какво се опитват да направят канон.
Поведаха отново борбата за скорост и мегапиксели във всичките им тела.
500д,50д,7д,5д2 -марковете предполагам ше последват този тип намерения.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   05-10-09 12:15

Те канон са като данъчните. Опитват се да изцедят стинка дори от въздуха който дишаш.
Вече съм почти сигурен, че нарочно разместват бутоните във всеки следващ модел на телата от полу-професионалния клас. Не в търсене на ергономия, а просто за занимавка на купувача - да има какво да разучава и да се адаптира до излизането на следващият модел.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и видео клипове от Canon 7D
Автор: Пърпъла   
Дата:   05-10-09 12:25

Извинявам се за офтопика, има питане към собственниците на 5Д МкII. Дали няма някакъв нчаин за start/stop на видето без да се натиска SET бутона, че при това бая се разклаща камерата. Търсих по- нета- нищо не намерих по въпроса.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и видео клипове от Canon 7D
Автор: Canon   
Дата:   05-10-09 13:18

Данби
Много неща не знаеш за традициите в канон.

Филмово тяло Т90

http://xray.bmc.uu.se/~michiel/camera_files/T90_top.jpg




Дигитално тяло 1дсмк3

http://www.pdngearguide.com/gearguide/photos/stylus/61966-Canon-EOS-1Ds-Mark-III-Digital-Camera-Top.


някакви си 20 години разлика

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   05-10-09 16:15

Canon, един паралелепипед и преди 100 години е бил паралелепипед и след 1000 години пак ще си бъде паралелепипед.

Миналия ден, един колега 'мириканец ми даде каноня си да го щракна, вика "дали ще се оправиш..". Е, едно бутонче, след като го намеря къде е, мога да натисна. А с оптичен визьор съм кадрирал... но гадното пластмасово усещане ме накара да побързам да му го върна в ръцете...

Разбира се, с две ръце потвърждавам, че много неща не знам за традициите при Канон! [smilie24] [smilie24] [smilie24]
Дано не ми и трябва да знам.

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и видео клипове от Canon 7D
Автор: Canon   
Дата:   06-10-09 00:38

Данби
Къде казваш си видял паралелепипед в снимките. Бягай на очен, може да е късно...
я покажи дизайна на модел от Никон от 1985 г. (от времето на Т90) съпоставен с последното топ тяло дигитално на никон
наистина нищо общо нямат - освен мястото на спусъка. Затова се петлаеш с апаратите, Никон ви правят на маймуни с местенията по копчалъка

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-10-09 00:45

В момента канон ви прави всичките на една голяма маймунка [smilie21]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   06-10-09 01:04

тука нещо е нагрубяла играта [smilie18] [smilie19] [beer]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-10-09 01:10

Не просто е късно [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и видео клипове от Canon 7D
Автор: Canon   
Дата:   06-10-09 02:05

pd
Гледам, предимно феновете на никон подкачат яко ...
От една страна Сони ги чеше, от друга Цанон, а те само лепят буквички по капаците: Д300, Д300с

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   06-10-09 02:17

Аз взех да разбирам каква е философията на Никон.Има + има и - като всяка система :)
Никон се заобгради със безпроблемни стабилни тела от ентри класа чак до флагманите.
Това ,че канон експериментира със резолюция и видео им прави чест и аз им се кефя.50д,7д и 5д2 са пример какво трябва да се опитва да прави една компания.
Никон са по консервативни ,презастраховат се.Но в това което са по-добри от останалите найстина е по-добро поне на днешна дата.

Бъдещето е неясно :) Времето е пред мен.Аз съм млад и не съм вързан за някаква система или бионет със 1 куп техника ,която е незаменима.
Чувствам се свободен да се радвам на всичко ново което излезе на пазара като обективи,тела и въобще техника.
За момента съм крайно доволен от това което предлага Никон за целите който го изполвам аз и парите който съм вложил в техника.
Както не веднъж споменавам моята птичарска система е най-евтината цена/качество на пазара следвана от същата на канон с малко по добро тяло,но по старо с малко по мек обектив.

Става дума за:
д90+Никкор 300 ф/4 + 1.4/1.7 тц (420мм 5.6/510мм ф/6.8)
Канон 40д 300 ф/4 ИС + 1.4 тц (420мм ф5.6)

Като се тегли чертата 40д е по добро тяло по евтино от д90 без видео.
никора е по-остър от канона но няма стабилизация но системата обектив и конвертор е по скъпа с близо 1000+ лева което компенсира по евтиня 40д с доста.

Аз съм щастлив и с никорите 50 1.8д и 30 1.8д който нямат еквивалент качество цена при Канон. [smilie5]

Както виждаш аз съм един щастлив потребител от към инвестиция и от към качество.
Останалото е в мойте раце :)

За тотален ъпгрейт не смятам нищо под д300с и 300 2.8 или същото от остсрещния лагер.Които са много пари и така или иначе скоро няма да мога да си позволя.
А като дойде времето когато ще мога много вода ще е изтекла и много нови неща ще са излезли на пазара.
Надявам се ме разбираш идеално [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   06-10-09 09:52

Canon, още вярваш че съм фен на Никон и ми пука за техните тела и/или продукти?

[beer]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и видео клипове от Canon 7D
Автор: ivodam   
Дата:   06-10-09 10:59

Danbi: Данбито, изобщо не мога да се съглася с теб - Канон нищо не копират и не взимат от другите, напротив, почват да ме дразнят, точно защото в стремежа си да са различни и първи според мен правят глупости от сорта на кропка с 18 МП-та. И после - ааа, изненада, снимките с Марк 2н даже с конвертори били по-добри. Ми как нема да са... [smilie23] [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   06-10-09 11:28

Педи, ще те връщаме в училище май... [smilie18] [smilie18] [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и видео клипове от Canon 7D
Автор: dau   
Дата:   08-10-09 15:42

Ето малко спортни снимки със 7Д

http://rayssportsphotos.smugmug.com/Sports/7d-sports-shots/9867076_2bni6#673066870_LX5bR


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   08-10-09 16:31

На олимпийските ще има 7д-та вервайте.
За второ тяло е идеалка.
1дс или 1д 3-ките и 2-3 7-ци за бекъп.
Ко му е [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: rw   
Дата:   09-10-09 18:20

http://www.slrclub.com/bbs/vx2.php?id=slr_review&no=144


[smilie24] [beer]


Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »