Рекламирайте тук Затвори
Реклама в секции форуми и базар

Под формата на платени обяви можете да рекламирате ваши продукти, услуги или други комерсиални дейности. Обявата може да бъде публикувана избирателно във форум по ваше желание или във всички форуми на сайта.

За стандартната ценова листа и условия изпратете
запитване до webmaster@photo-forum.net.
Платени обяви
        
 Теми - forum: Фотография
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   30-09-09 22:07

не става програмата.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и видео клипове от Canon 7D
Автор: ivodam   
Дата:   30-09-09 23:43

Абе нека някой ако има как, да го свали това клипче със совата и да го качи някъде за 2-3 дена...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   01-10-09 00:24

Стана ми интересно да сравня снимката от 7D, с една моя снимка правена преди години - по-точно през далечната 2006-та година.

На ринга:

Canon 7D + 400/2.8, исо 100, дневна светлина на открито.

от другата страна:

Canon 1D Mark II N + 500mm f/4 + 2x II converter, снимка почти изцяло на светкавица, 1/250 сек, iso 320

Ако приемем че кадъра от 7D не е пипан, моя само е експортнат от DPP, без никакви корекции! Доф-а е екстремно плитък при мен, така че гледайте само малко над двете очи на совата ми, където съм фокусирал.

Canon 7D + 400mm f/2.8

http://web.canon.jp/imaging/eosd/samples/eos7d/downloads/002.jpg



Canon 1D Mark II N + 500mm f/4 + 2x II Converter

http://www.all4smartphone.com/personal/1dmk2n/_MG_0683.jpg



на мен ли ми се струва или комбинацията от мк2н + 500/4 + 2х конвертор го е утрепала това 7D?

Допълнение:

Ето още една снимка с 1дс3, 300/2.8 + 2х, пак отвява 7D + 4002/.8 гол!


http://www.all4smartphone.com/temp/N9AS1099.jpg





Публикацията е редактирана (01-10-09 18:34)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и видео клипове от Canon 7D
Автор: ivodam   
Дата:   01-10-09 11:44

Твоята е несравнимо по-добра, Шоти. Което, разбира се, е много, много тъжно... [smilie2]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   01-10-09 18:36

Има макар и малка възможност да са качили калпава, недофокусирана снимка от канон, което ако е така, значи че съвсем са за е*ане!

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   01-10-09 18:38

Тия работи не са ли запазена марка на Никон?

като показа снимките впрочем, първото което ми хрумна беше "нали искахте камера от Канон, като никоните -- те ви такава, дето все ще и намерите кусур".

Дано е кофти снимка де. По спецификация и идеи 7D е хубаво тяло! [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и видео клипове от Canon 7D
Автор: sauron69   
Дата:   01-10-09 18:42

На 7Д сичко му е убаво, само оная работа (туй де- матрицата) му е малка [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   01-10-09 22:41

Шоти тоя шот със 7д-то не е за подценяване :) спрямо парите на 7д и това ,че е кропка.
Каде е като цена 1дс и какво подяволите сравняваш?
А 1д N е 8 мегапиксела на 1.3 с/у 18 на кроп.
Айде са [smilie5]
Давай да сравняваме д300 и 7д мисля ,че със добри обективи всяка кропка ще увежне пред 7д.
На високи аса ще е интересно 400-800-1000аса.
Ресайз...и тнт.
Пере та сачмата мой [smilie18] [beer]

Единия кадър е с флаш другия не...единия с голям доф фругия с прекалено плитък...
Там където има фокус има детаили то як за кропка (под очите в страни)



Публикацията е редактирана (01-10-09 22:44)

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и видео клипове от Canon 7D
Автор: sauron69   
Дата:   02-10-09 10:10

Айде, вземете му подарете едно 7Д на pd [smilie18]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   02-10-09 13:13

Ко ще му закача на тва 7д.Мен не ме мисли аз съм на път да се уредя [smilie5]

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и видео клипове от Canon 7D
Автор: ivodam   
Дата:   02-10-09 13:50

Данбито, никога не съм искал от Канон да ми направи камера като никонска, да пази Господ (прекръствам се). От Канон се иска да направи нещо според потребностите на потребителите, а именно бърз фф, с автофокус като този сега на 7Д и с едрички пиксели, т.е. 16-18 МП, не повече. И с толкова кадри в секунда. И нещата заспиват. Какво пък толкова много искаме, мааааму, нищо извънземно не искаме [smilie2].

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: dau   
Дата:   02-10-09 13:52

Иво брой ме +1 [smilie24]

това е перфектната камера и за мен
1Д мк4 върви натам само дето май няма да е ФФ, което обезсмисля всичко друго в камерата...

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и видео клипове от Canon 7D
Автор: dau   
Дата:   02-10-09 15:47

Ето още няколко линка със снимки и инфо за 7Д

http://photogiving.smugmug.com/Lens-Tests/7D-Samples/9823390_pMBRw#667446592_vbiDL

digital rev ревю

http://www.sportsactiondigital.com/Latin-Soccer/Cannon/9822528_rTiDz#667366975_AXdm3


Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bioma   
Дата:   02-10-09 19:16

Без коментар!

http://vimeo.com/6501875

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и видео клипове от Canon 7D
Автор: Canon   
Дата:   03-10-09 03:48

Малко вода не му пречи

http://www.digitalrev.com/en/canon-eos-7d---hands-on-review-video-4648-article.html

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: bioma   
Дата:   05-10-09 00:36

http://vimeo.com/6885171

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   05-10-09 01:05

ревюто е пълна боза, загубени 11минути.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-10-09 01:08

Шоти според теб заслужава ли си 7д пред д700 примерно?За уайлд...

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: ShotlandetsaWildlife   
Дата:   05-10-09 09:29

за wild, в цялостно отношение разбира се че ще грабна д7, дори ако д700 беше канонски апарат с тия функции. На д700 картинката и детайла ще са по-добри, но разликата няма да е драстична [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   05-10-09 09:38

pd, 7D прилага някои изцяло нови за Канон концепции, които според мен ще бъдат развити и усъвършенствани за следващото им професионално тяло (примерно 1Dmk4). Там ще си покажат истинските възможности -- в 7D са по-скоро демонстрация. Това е малко като D3/D300 с тази разлика, че D300 беше толкова напред за времето си, че някои от кусурите на технологията не бяха спънка да стане популярен.
Разбира се, 7D ще е много продавана камера, по подобни причини, а и.. други причини. Просто не е панацеята, за която се представя.

ivodam, тази тема е много дълга, много пъти сме я нищили. Според мен, Канон могат да предложат подобно тяло, обаче... от известно време те са възприели много странна отбранителна позиция. Вместо да развиват нещата така, както те си знаят, се опитват да парират всички останали, най-вече копирайки от тях технология и идеи. Това няма да доведе до нищо добро за продуктите им, според мен! Ще станат голям Канон/Никон/Сони/други каръшик. Китайска имитация на швейцарско ножче.. прави всичко, ама нищо като хората. Дано не се окажа прав, ама... не ми се вярва.
Най-глупавото е да се откажеш да играеш по собствените си правила.

Отговори на това съобщение
 Re: Снимки и видео клипове от Canon 7D
Автор: Canon   
Дата:   05-10-09 10:37

Всъщност това си е стара маркетингова стратегия на Цанон. Още в края на 70-те години Минолта изкараха първия мултипрограмен апарат minolta XD7 - плуваща скорост - AS, плуваща бленда AV, програм P..., 6 месеца по-късно и Канон изкараха такова тяло - Цанон А1 и заляха пазара - защото имаха 10-на пъти по-голям производствен капацитет.
И обраха каймака на продажбите, а Минолта само подготви пазара за новата концепция в измерването.

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   05-10-09 10:50

Майкрософта на фотографията, викаш?

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: tantris   
Дата:   05-10-09 10:56

Вчера си поиграх с един КCanon EOD 33V. Ми той с по-добра ергономия от Д300[smilie10]
Защо Канон не продължиха с ергономията от последните си филмови тела???

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: vgramatikov   
Дата:   05-10-09 11:39

Danbi не съм съгласен ,че канон копира и е заел отбранителна позиция.

500д,50д,7д и 5д2 го доказват.

Канон се опитват да дръпнат една идея над основните си конкуренти но както вижаме няма лесни неща на тоя живот [smilie5]

Никон е заел доста консервативна позиция тощно в стила им.По скоро това е отбранителна и изчакваща позиция.
Телата им се нуждаят от следващата лъжичка технология каквато виждаме във 7д [smilie24]

Отговори на това съобщение
 Re:
Автор: danbi   
Дата:   05-10-09 12:05

pd, ти може и да не си съгласен, ама фактите показват обратното. А пред фактите (дори) и боговете мълчат!

Ей на, виж Сони например -- имат си визия хората и дори да не допада на мнозинството фотографи (а дали не е от завист?) те си я следват. Когато правиш нещо със страст и постоянство, винаги има ефект.

Какъв ти е проблема с Никон? Очакваш на всеки 6 месеца да видиш нов супер-дупер модел от най-висок клас? Ти някога занимавал ли си се с производство на каквото и да е?
За такива като теб са сапунерите [smilie5]

Даже понякога си мисля, че сапунерския пазар е създаден именно с подобни цели.
Инак, според мен истинските сапунери едва сега започват да се появяват. [smilie24]


tantris, за съжаление си прав. Много от компаниите решиха, че цифровите фотоапарати ще са нещо по-различно и че десетките години изследвания в миналото са някакви 'лентови глупости'. Така де, току що сме открили топлата вода (т.е. дали левия или десния кран я пуска) и че млякото идва от супермаркета.

Отговори на това съобщение
 първа  назад  1  2  3  4  5  6     всички  напред  последна

За да пишете мнения трябва да влезете с потребителското си име.
Влезте от тук »